Mėnesio citata: Nida Vasiliauskaitė apie Užkalnį

Svajonė išsipildė: visada maniau, kad socialinės atsakomybės, pažangiojo feminizmo ir laukinio antikapitalizmo vėliavnešė (“Laisvė ant barikadų”, nuotraukoje su vėliava) Nida Vasiliauskaitė savo intelektiniame įkarštyje net negali pagalvoti apie tokią smulkmę, kaip literatūros ir publicistikos (žurnalistu vadintis man neleidžia Mokytojas) chuliganą Užkalnį.

Nebeturint noro daugiau cackintis su Naujosios Kairės moralistais, su vienu iš jų buvo pasikalbėta atviriau, ir jis mane patraukė iš savo FB friendų rato.

Maniau, tuo ir baigėsi. Bet ne – šustri FB sekėjai iš supermama.lt serverių man pranešė, kad ten – pasirodo – ta tema buvo visas plenarinis posėdis, kuriame žodį tarė, apsimokėdama už visas obidas, pati Nida Vasiliauskaitė.

Beveik aristokratiško skonio? :) Na jau, na jau… Liumpeniško pačia blogiausia prasme, kuomet prakutęs liumpenas glosto žandenas prieš veidrodį, džiaugiasi “šlipsiuku” ir blizgiom sagom ant susolidėjusio pilvo, čepsi pilnais žabtais”riabči…kus”, o tada apsigręžia, nutaiso pilną rūsčios paniekos fizionomiją savo buvusiems gentainiams, gliaudantiems “siemkas”, ir ima spaudytis. Plius nuoširdžiai tiki, kad VISI aplinkiniai – būtent jo mokytiniai-gentainiai, tik mažiau laimingi (nes mažiau gudrūs) :). Nors tas tipas ne be tam tikrų gabumų ir pastabumo.

Jaučiuosi nugyvenęs ne veltui.

15 comments

 1. čia jau lygis. jeigu garsiausia Lietuvos homoseksualė atkreipia dėmesį, o dar ir pripažįsta vertu kritikos – kas galėtų būti daugiau?

 2. Jeigu kas, tai Račas yra baigęs ne žurnalistiką, o istoriją, o Preilos Vasiliauskaitės verkšlenimai "Adhominas čia, adhominas!" atsisuko prieš ją pačią, išsikvėpino tuo, kuo kitus tepė. Ne pirmą kartą, though.

 3. mtp

  Aš maniau, kad Mokytojas, tai Katkevičius ;].

 4. Ne. Mokytojas Aurelijus yra Mokytojas, bet ne mano. Aš nesu jo klasėje. Ten yra jaunesni ir klusnesni mokiniai, negu aš. Be to, nesu tikras, ar priimčiau tos mokyklos elgesio tvarką. Esu sunkiai auklėjamas.O Artūras Račas yra visų rašančiųjų Mokytojas, jam nė vienas mokinys ne per durnas, ir visiems atranda laiko, nuo to taip ir sunku. Man yra rašęs, kad nedrįsčiau žurnalistu vadintis. Kažką, matyt, tuo norėjo pasakyti.

 5. kas ta Nida Vasiliauskaitė? :)

 6. jooo, prisijungiu prie Vilmos – ryškiai esu kažką savo išsilavinime praleidęs, bo irgi nežinau, kas ta, ehm, Nida Vasiliauskaitė? internetuose kažkas yra, bet taip ir nesuprantu iki galo esmėso kaslink Mokytojų™ – kiekvienas pats sau ir Mokinys, ir Mokytojas, bo svetimu gudrumu savo gyvenimo nenugyvensi

 7. Nu ponai. Nida Vasiliauskaitė yra didis žmogus, mokslų daktarė ir Delfio publicistė su nemenko sunkumo troliniu kumščiu; organizuotų Lietuvos kairiųjų politbiuro narė. Pasišventimas ideologijai ir medinis rimtumas verčia ją lyginti su Suslovu. Sakinių ilgumas, auditorijos trolinimas užsienietiškais žodžiais ir pasimėgavimas perskaitytomis knygomis verčia manyti, kad kažkuriame gyvenimo etape buvo svajota išmokti kalbėti taip, kad niekas nesuprastų. Nuo to jaučiamasi geriau.Tačiau – ne Račas, kuris leidžia laiką asmeniniam smulkių dundukų vertinimui, ginčams su jais ir kantriam aiškinimui, kad jie neteisūs, o jis visada teisus. O ne. Nidos Vasiliauskaitės pasisakymai rafinuoti ir dažniausiai skirti apibendrintiems pasigailėtiniems reiškiniams mūsų visuomenėje (matyt, iš marksistinių pozicijų įvertinant individo smulkų vaidmenį palyginti su istorijos ir jos dėsningumų smagračių jėga), o jei jau kliūna INDIVIDUI, tai čia jam skaitosi kaip ordinas.

 8. Mirtina citata… Bet ką daryt, kad Užkalnis su visais raštais vis tiek patinka? :)

 9. Ūžkalnis teipogi bando suraityt kazka ishmintingo.Sunkiai jam sekasi,nes neturi jis -Ūžkalnis-išminties.

 10. Užkalnis pejarinasi.Tai su Raču pasibara,tai su Nida.Kito būdo susireikšminti nėra.Po biskutį atkreips dėmesį ir parduos dar vieną tiražą savo š. rašliavos….

 11. aaa… aiškiau biškį, ačiū. tai čia tipo tokia pat kairuolė-tiligentė, kaip kad tie 1940 metų išdavikai, važiavę Maskvon Stalino Saulės parvežt?

 12. Ne ne.Tai visai kita Nida.Šioji Liancbergos sisalo nepaleidžia ,turi turtingą beretcių kolekciją ir laukia viesios kubilizmo auros…:)

 13. šviesios kubilizmo aušros

 14. Pingback: Šiandien užderėjo: straipsniai, jubiliejai ir Užkalnį vėl diagnozavo Nida Vasiliauskaitė | Andrius Užkalnis. Protokolai.

 15. N

  Aš vis dar panioju Jūsų pavardę… Dažnai sakau Pakalnis, o žmona vis pataiso į Užkalnis… (ne į temą, bet ir ne apie Leniną :) )

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: