Pagauti Solomoną

Algis Ramanauskas sugalvojo iniciatyvą: surinkti pinigų prizo fondui, kad kas nors susigundytų ir priduotų policijai “Solomoną”, tai yra, tą laisvą menininką, kuris ant Vilniaus sienų šika savo išsigimėlišką grafiti.

Algio sumanymas čia. Straipsniai apie tai – Lietuvos Rytas, o čia Delfi.

Idėja yra aiški. Vilnius yra vilniečių, ir kai kas nors negyvai nusibosta, tai reikia imtis priemonių (aišku, galima sėdėti, čiulpti nykštį ir varyti ant valdžios, kad nieko nedaro).

Dabar paskaitom komentarus, ir ką gi matom? Ogi praktiškai visas tas Vilnių mylintis, dėl viešųjų erdvių drebantis ir dūsaujantis, toks idėjinis ir kilnus sbrodas nutįsusiais megztiniais ir čegevarkėm yra dabar Solomono pusėje. Skaičiau net tokį variantą, kad čia protestas prieš valdžios savivalę, čia gal net ir laisvo menininko požiūris į miestą, kaip į savo drobę.

Jiems Vilnius absoliučiai nerūpi. Jiems miestas ir viešosios erdvės ir pilietinis pasididžiavimas yra tik pretekstas šikti ant sau nepatinkančių. Jie mūru stos, kad kur nors smirdančioje plynėje nepastatytų automobilių stovėjimo aikštelės prie Maximos, nes tai Maxima, kraugeriai, kapitalistai ir nusikalstamos valdžios parankiniai. Nuo tokių priešų jiems pabunda didžiulis meilės jausmas savo miestui ir kovos instinktas: jie bebaimiai parėkauti prie kieno nors kito statybų, žinodami, kad jiems niekas nieko nedarys.

Bet jei sklaidosi ne kapitalistai, tai gali šikti, niokoti, bjauroti kaip nori ir kur nori, ir mes dar atsistoję paplosim, nes čia mūsų toks protestas ir čia mes taip pareiškiam savo inkštiruotą, taukuotais plaukais individualybę. Kai kurie dabar rašo, kad Vilnių labiau bjauroja, supranti, visokie miestui svetimi prekybos centrai ir degalinės bei neono iškabos. O kaipgi. Juk kuo panašesnis Vilnius būtų į Šiaurės Korėją, tuo visoms toms išrūgoms būtų geriau.

Galimas daiktas, kai Solomoną pagaus, prie teismo susirinks koks nors Fronto ir Naujosios Kairės piketas už laisvą meną, laisvą žodį, laisvą acetoninį dažą ant sienos, ir reikalaus laisvės savo broliui, kuris dabar kankinasi valdžios ochrankės rūsiuose dėl savo meno. Laukiu to momento.

Advertisements

25 comments

  • Aiste WRU – tai visgi legendinis buvo bent jau, su meilės istorija kažkokia, o čia kažkoks daug dažo turintis fufliakas.

 1. Pingback: Komjaunimas.lt » Blog Archive » Skaitiniai nr. 9

 2. BTW, cypt dėl persekiojamo Solomono ir laisvų menininkų protestų ėmė anoks Kasparas Pocius, tad sąsajos su NK-95 matosi. Tereikia dar sulaukt, kol kokia Vasiliauskaitė užsipuls Algį Ramanauską dėl kokios nors netolerancijos.

 3. mhm

  Siaures Korejoje ir Baltarusijoje graffiti nera. Pradesit Solomonu, o protu nespindintys jusu pasiekejai nulincuos ir 209.

  • Taip, o tame yra tiesos – man 209 irgi patinka, o pradėjus masines akcijas, tikrai atsiras persekiotojų. Kita vertus, 209 protu pasižymi, tad manau, kad sugebės išvengt :-)

  • Karolis Jachimavičius

   Prieš grafiti kovoja ir Niujorke.

   • mhm

    Tai ne apie kovą. Tai apie priemones ir pavojingą žaidimą masėmis. Aš noriu, kad Solomon būtų pagautas. Aš nenoriu, kad masės vykdytų kryžiaus žygius. Ar reikia baust Banksy?

   • O aš štai nežinau, ką pasakyti. Pilietinio jausmo tai per daug, tai per maža.

   • mhm

    Kaip visad neadekvacios pilieciu, turinciu “intelekto potenciją, priklausančią kairiąjai Gauso kreivės pagal intelektinius rodiklius pasiskirstymo daliai, normalizavus praktinį individų intelekto pasiskirstymą iki artimo teoriniam atsitiktiniam” reakcijos i priesus. O Ramanausko komentaras, kad “Emocingi grupės narių pasisakymai apie Solomono (ar solomonų) snukio (snukių) išdaužymą yra jų asmeninė nuomonė; manau, žmonės tiesiog juokauja“ yra mazu maziausiai nenuosirdus. Nekvaili zmones esat, zinot, kad neadekvacios neapykantos Lietuvoj yra per daug, pameginkit jos nedidint. Jei sugebesit – valio.

   • Bijau, kad užčiuopiu įprastinę Vakarų liberalizmo negalią: visada delflektuoti dėmesį nuo konkrečios, esamos blogybės (padugnės teršia svetimą turtą ir gadina miesto vaizdą) į teorinį baubą (o ką, jei piliečiai, kovojantys su blogybe, kovos neidealiai).

   • Drįsčiau teigti, kad ne tik Vakarų liberalizmo, bet ir sovietinį “a čto, a jesli?” galim pastebėt. Tai yra realios konkretybės neigimas, remiantis abstrakčia fantazija.

 4. an

  o man “Aiste, WRU patiko”

 5. an

  hm, o čia komentarų neduoda editint?

 6. remrak

  Persigalvojai?

 7. Rokiškis, jūs be reikalo savo bloge klaidinate auditoriją, nėra absoliučiai jokių duomenų, kad Nida Vasiliauskaitė slepia pas save namie Solomoną ir netgi jam perka dažus.

 8. an

  ne, nepersigalvojau, tik kabutes ne ten padėjau.

 9. Karolis Jachimavičius

  Žiūriu į tavo veidą ir į tavo kambarį kaip į savo drobę… Nu negalima pieš kur nors prieš kito valią.

 10. Čia tegu Karolis formuoja konstruktyvią opoziciją, Užkalnis – poziciją, o Rokiškis – foną. Tada prisijungs optimalus koeficientas ir imsis gaudynės, paskum reiks visiems pet tv parodyt….

 11. amaria

  O tai ka ten Solomonas prikleckino tokio baisaus?Gaila ,nesu Vilniuj ir nemaciau,ar graziai jis ten nutape,ar isdarke,nu jeigu Katedra apsiko ir valdovu rumus tai negerai.Bet nupususias tvoras tai galima padabinti,daug kur maciau apleistu pastatu,tvoru ,sandeliu,sabakstynu nerealiai apipiestu graffiti.BET tai buvo labai grazus darbai,o ne ant sienos istapytas zodelytis b…s.

 12. Oi. “Aiste wru” matydavau kiekvieną dieną visą pusvalandį. Dabar šį baigia paslėpti autografas “Solomon”. Sumedžiokite poną Solomoną. Rašykite “Solomon wru”?

 13. Straipsniu niekas nepasakyta, tiesiog bėgiojimas pagal populiarių temų sijoną. Pigus dėmesio prisitraukimas siekiant populiarumo.

 14. Graphite

  Sharkeen yra idiotas. Sharkeen postas yra ‘Pigus dėmesio prisitraukimas siekiant populiarumo.’
  Sharkeen postu ‘niekas nepasakyta, tiesiog bėgiojimas pagal populiarių temų sijoną.’

 15. John

  Solomon – debiliukas, kuris bando ishreikshti save per terlione ant sienu, pigu, neskoninga ir kvaila.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: