Marijono Mikutavičiaus redempcija

(Redempcija, kaltės išpirkimas.)

Nuo šiol geriau galvosiu apie Marijoną Mikutavičių. Pripažinsiu, labai ilgai mano nuomonė apie jį labai blaškėsi. Jis rašo puikiai. Jis nebanalus. Jis kabutėm neužgožtos lietuviškos raiškos, kas taip reta. Jis talentingas.

Kartu jis yra blogiausias aktorius, kurį man teko matyti. Jo daina, laimėjusi patriotinės dainos konkursą, Aš tikrai myliu Lietuvą yra klaikus Juozo Erlicko lygio stenėjimas ir uždrožto, pagaidinto, apie valdžią besiskundžiančio niščebrodo himnas.

Tautos mylimi Trys milijonai yra, ko gero, dar baisiau: banalus, pseudomotyvacinis fufelis. Tokio žemo lygio patriotinio šmalco nebuvo nuo Kipro Mašanausko Lietuvos laikų (taip, tai IR MANO jaunystė, taip, iš aš buvau LRT studijose  sausio 13-osios naktį, ir vistiek – žemo lygio patriotinis šmalcas).

Kad visi čmošnikai, rednekai ir miesto runkeliai patenkinti retais atvejais trypia kojomis ir užtraukia tuos “Tris milijonus” (tada, kai nelaisto šūdais tų pačių krepšininkų, kai jie nelaimi), man dar vienas jos apgailėtinos kokybės įrodymas.

Dabar Mikutavičius parašė, ką pats galvoja apie tą dainą. Dar gana švelniai parašė, būtų pasakęs ir aiškiau, bet stambus leidinys, didelė auditorija.

Ir todėl mano teisme Marijonas Mikutavičius yra išteisintas.

22 comments

 1. skirtumas

  Labai pritariu nuomonei apie Marijona. Tiesa apie “tris milijonus” nedrįsčiau taip kalbėt, nes matyt nepakanka manyje visos tos smarvės, kurios turi pas save…

 2. heesh

  “Tautos mylimi Trys milijonai yra, ko gero, dar baisiau: banalus, pseudomotyvacinis fufelis. Tokio žemo lygio patriotinio šmalco nebuvo nuo Kipro Mašanausko Lietuvos laikų”
  na jeigu Jums trys meleonai tokio lygio daina yra, tai, ko gero, likusiai lietuvos muzikai net nerastumet epitetu. kartais tikrai, pa’troll’inate for the sake of trolling taip atrodo

 3. Ne for the sake of trolling.

  Daug kas kita yra savo vietoje Lietuvoje. Popsas yra savo vietoje. Džiazas yra savo vietoje. Daug kas yra normalu. Bet nuo “Trijų milijonų” pradeda sugriebę už širdies tampytis ir ašaros ištrykšta ašaros.

  Jei jiems parodytų kokį Lee Greenwood , tai visi kaip mat visi pradėtų spjaudytis ir pirštais badyti, fuu, tupi jankiai su savo tupu patriotizmu. Bet mums kažkodėl galima ir net negėda.

 4. heesh

  Tai, kad auditorija bukagalviu, tai nereiskia, kad daina banalumo virsune ir absoliutus niekalas

  • Menininkas turi atsakyti už savo kūrinio gerbėjus. Tai šlovės ir pripažinimo kaina. Šildaisi tarp tų, kam patinka tavo darbai, ir turi atsakyti už visą minią. Aš už visus savo skaitytojus v otvete. Ir tegul mane vertina irgi pagal juos, kolektyviai ir individualiai.

 5. Pingback: On Mikutavičius, not singing “Trys milijonai,” and cultural patrimony

 6. Man 3 000 000 patinka. Nelabai suprantu ko dar daugiau galima norėti tokiam dalykui kaip kažkokia sportinė pergalė, kuri jau pati savaime gali būti suprantama kaip itin banalus dalykas. Gerai čia kažkas pastebėjo – tuomet jau ŽAS, B’Avarijos ir kitų “atlikėjų” dainoms paprasčiausiai nebelieka menkinančių epitetų :D

  • Tamsta esi teisus, B’avarijai nieko nelieka. Iš nulio ir atsakomybė nulinė.

   Kašio himnas yra kašio himnas. Jam tikrai reikalavimai nedideli. Bet kai labai vidutiniškas kašio himnas pasidaro tapatybės pagrindine melodija, tada man liūdna ir pikta.

 7. Ir Kreivaranki, welcome, esi gerbiamas svečias čionai.

 8. Aušra

  Bet jo balsas labai maloniai nuteikia.

 9. Khe!
  koks pagarbus gestas iš Tamstos pusės. Bet ar nepakenks tokie reveransai Didžiojo Trolio įvaizdžiui ;) ?
  Šiaip jau Marijono 9 punktas yra labai vietoje.

 10. Simas

  Pagaliau supratau, kas tai — „trolinimas“.

  „kai labai vidutiniškas kašio himnas“

  Koks yra vykęs kašio himnas? Vieną kitą pavadinimą, jei nesunku.

  Moksleiviai, studentai gatvėse dainuoja „Tris milijonus“ ir moka žodžius, kurių nemažai. Įrašas iš Vilniaus gatvės, darytas 2010.03.10: http://www.divshare.com/download/12575471-37d, 01:24 trukmės mp3. „Ant kalno mūrai“ labai dažnai po pirmo posmo dažnai ima strigti ir nutrūksta. Kažką sako?

  Labai ne blogiausia kažkuriam laikui tapatybės melodija

 11. amaria

  Daina tys milijonai labai juokinga.Atspindi ne triju mln.bet keliu simtu tukstanciu mentaliteta -buku avinu banda,triedzianti per pragertas gerkles skausminga fraze:vertaaa kovoootttt ikiiiii galoooooooo del savoooo garbebebbeeee…kariotiskiu choro giesme papildo istaskytu smegenu zlegejimas+isbyrejusiu dantu barskesys …

 12. Ramūnas

  bet panašaus lygio skanduotė (Eurovizinė) Europai patiko labiau, nei anksčiau ir po to pasirodžiusių lietuvių atlikėjų :)

 13. Taškas

  Juokingiausia, kad tie trys milijonai net nepagalvoja ką gieda savo tikrojo – oficialaus – himno antroje eilutėje…
  Susimąstę gal apsiverktų.

 14. Musė

  Jo jo, Marijonas turėtų gėdytis, kad pakampėmis buduliai jo dainą plėšia, o Bethoveną su Mocartu reikėtų išvis išbraukti iš mokyklinių programų – juk jų simfonijos nokijų melodijomis patapo. Ir kaip jie taip atsakomybės už savo klausytojus nejaučia, man galva neišneša.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: