Ryčio Zemkausko filmas, kur Užkalnį kandžiojo uodai

Rugsėjo pabaigoje, atvykus Lietuvon į knygų turą, vieną iš šiltų vakarų netoli Kauno, prie Babtų, kur yra Mindaugo Šventoraičio užlaikomas Babtyno-Žemaitkiemio dvaras, kalbino ir filmavo Rytis Zemkauskas.

Rytis kantriai išlaukė knygos pristatymo, organizuoto Audros Kaušpėdienės, ir egzempliorių pasirašymo, ir mirštančios dienos šviesoje, pakilus į orą visiems paupio uodams, kalbėjosi, o operatoriai filmavo, net neturėdami laisvų rankų nuo kraujasiurbių parazitų apsiginti.

Televizija yra negailestinga, todėl kad viskas matyti iš pačios blogiausios pusės. Kiekvienas kalbėtojo Užkalnio nusišnekėjimas, ištęsti mekenimai, ieškant žodžio ir sakinio, elgesio manieros ir išvaizdos netobulumai bado akis ir nedžiugina: supranti, kaip gera rašyti arba kalbėti per radiją, kai visko šito nematyti.

Bet kalbėtis su Zemkausku buvo labai įdomu ir pažiūrėjus liko kokybiškos televizijos įspūdis.

Filmas čia.
 

Visas tinklaraštis persikėlė į uzkalnis.popo.lt
Advertisements

5 comments

  1. Patartume ir toliau mass media naudoti tik rašytinę ar sakytinę. Joje žymiai geriau atrodote.Pagarbiai

  2. Labai patiko Jusu mintys, visiskai sutinku! Buvo labai malonu. Is dalies suprantu, kodel nusprendete gryzti, taciau vaikams manau sansas gauti geresni issilavinima vistik yra Anglijoje. Tikiuosi kad nuspresite kaip jums butu siuo atveju yra teisingiausia. Kuo geriausios kloties!Pagarbiai,Lina

  3. taip pat reiketu duodant interviu nejudeti, nes po 10 min ejimo interviu davejas atrodo vos atgaunantis kvapa po trupucio pajudejimo :)

  4. Skiatau Jūsų straipsnius nuo tada, kai dar rašydavote "Istorijose", tačiau pastaruoju metu matau arba autoriaus interviu, arba kitų nuomones apie autorių, arba knygos anotacijas. Kur dingo tos puikios, ironiškos pasaulio virtuvių, kelionių istorijos?Labai pasigendu to.

  5. Nejaugi pats patyręs plačiojo pasaulio suteiktas galimybes, ruošiatės partempti savo dukras į tamsų, šaltą, grafičiu nupurkštą ir sveiko proto visiškai apleistą budulių kraštą, kur karaliauja ir gyvenimo normas diktuoja bukapročiai kunigai, kur net "išsilavinę" žmonės tiki, kad gėjai tvirkina visus be išimties paauglius berniukus, o moters paskirtis yra, įsispyrus į neįsivaizduojamo aukščio aukštakulnius ir ryškiai raudonais nusidažius lūpas ir nagus, svirduliuoti įsikibus į parankę chamui aptinusiais paakiais visą pasaulį, esantį kiek toliau nei sugeba suvokti jo pragertas protelis, vadinančiam ne kitaip kaip čiurkynu ar juodašiknynu…

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: