Pusryčiai mieste: Šekspyro viešbutis Vilniuje

Angliški pusryčiai - lengvesnis variantas, bet geriausia, ką kol kas mačiau Vilniuje šia tema.

Nepabijokim to žodžio, pusryčiauti lietuviai restoranuose bei kavinėse, daineriuose ir kitur dar nenori. Nes jei norėtų, tai jiems pasirinkimo būtų žymiai daugiau.

Mokslo ir žinių dieną, po pirmojo skambučio Vilniaus Senamiestyje ėjom papusryčiauti mieste. Tai ką Jūs galvojate? 09:30 ryto apatinėj pusėj Pilies gatvės – faktiškai nieko, išskyrus blynus (nes dauguma kavinių apskritai atsidaro 10:00, kas yra mano knygoje kaip ir vėloka).

Coffee Inn paprastai neturi net kruasanų (gal šiandien ir turėjo, aš nebandžiau), o viešbutis Narutis tokius kaip ir šventinius pusryčius patiekia savaitgaliais, kas yra neblogai, bet nelabai gerai yra jų siūlomi Benedikto kiaušiniai (eggs Benedict), kuriuos jie daro ant tamsios rūgščios duonos, be jokio reikalo dar apibarstydami parmezanu, kas jau yra visai atsiprašau ir gero patiekalo gadinimas. Bet apie tai kitą kartą.

Liūdna tiesa yra ta, kad vis dėlto, jei nori pavalgyti Vilniuje pusryčius ne namie, turi eiti į viešbutį. Mūsų gatvėje yra Šekspyro viešbutis (Shakespeare Hotel), kuris matosi pro mūsų langus ir kuris pro savo langus mato mus, tai toks ir buvo pasirinkimas.

Kaip pastebėjo ponia Užkalnienė, anglišką stilių dažnai padaro ne Anglijoje, ir kas tiesa, tas ne melas. Lietuvoje – kaip labai dažnai būna – kai jau daro, tai daro iš peties, interjeras išcackintas, viskas solidu ir nepigiai atrodo. Čia, Vilniaus Bernardinų gatvėje, Anglija yra tokia, kokia ji galėtų dažniau būti savo pačios žemėje.

Angliškas interjeras žymiai geriau veikia ne Anglijoje. Knygos lentynose yra tikros.

Full English breakfast, tikrieji angliški pusryčiai, kainuoja 30 Lt (nuotrauka pačiame viršuje), ir yra aiškiai lengvesnis variantas: dešrelės plonesnės, grybukai supjaustyti plonai plonai, kaip česnakas italų virtuvėje, ir jokios tau kraujinės dešros arba pupų pomidorų padaže. Bet aš nesiskundžiu. Man tos kraujinės dešros ypatingai nesinorėjo šiaip niekada, per septyniolika metų nepripratau.

Pažiūrėkime į tą nuotrauką. Ką mums sako tie kiaušiniai? Teisingai, šiek tiek perkepti. Rudų kraštelių neturi matytis, ir būtų gerai, jei tryniai būtų truputėlį skysti. Tai toks pageidavimas.

Užkalnienė valgė plaktą kiaušinienę su lašiša, tai sakyčiau, lašišos galėtų būti šiek tiek daugiau, nes dabar koks tai nouvelle cuisine vos ne gaunasi.

Aptarnavimas buvo ne šiaip puikus, o tiesiog neprilygstamas: aš seniai nemačiau Vilniuje tokių pasitempusių ir viską teisingai darančių padavėjų. Gal todėl, kad nedaug valgančių, gal todėl, kad rytas, bet aš sakau: dešimt balų.

O dar gerai yra tai, kad jei oras šiltesnis, galima išeiti į terasą (pro mūsų langus ji atrodo didžiulė, o iš tikrųjų tik 4 staliukai) ir žiūrėti į Senamiestį, kaip pateikiamame paveiksliuke.

Lankytojai iš terasos gali obzervuoti mano Bernardinų gatvės langus.

Shakespeare Hotel, Bernardinų 8, Vilnius. Tel 8 5 266 6885.

Advertisements

23 comments

 1. Pingback: Pusryčiai mieste: Šekspyro viešbutis Vilniuje

 2. Dar tikrai neblogi pusryčiai būna “Cozy” (savaitgaliais iki 4 valandos net, kas yra tobula, nes išsiropštęs 11 val. jų jau NIEKUR negausi). Dar geri pusryčiai su tais pačiais Benedikto kiaušiniais (tikrai gerais) yra „St. Valentino“ (tiesa, pastarajame tobulo aptarnavimo neužtikau)

 3. O koks butu tas “pageidavimu koncertas” is pusryciu repertuaro?:)Kaip noretumete pradeti diena?Nuo kelintos iki kelintos val.noretumete pusryciauti ir ka savo leksteje matyti?Tiesiog idomu…:)

  • Pusryčių repertuaras labai paprastas. Kiaušinienė, šoninė, dešrelės, omletas, galima lietinių ir/arba varškėčių. Jeigu dar padarys kas nors eggs Benedict žmoniškai, be išsigalvojimo, tai manęs su pagaliu nuo ten nenuvysi.

 4. baltadantis

  o aš skaniai papusryčiauju čili picerijose :) yra iš ko pasirinkti – ir kiaušinienės, ir košės, ir blynai. šie pusryčiai man kažkaip apetito nežadina, nelabai skaniai atrodo… ir kaina, mano galva, didoka. beje, kas tie geltoni rutuliukai? neatpažįstu. Man panašu į kiaušinio trynį.

 5. Skaniai atrodo! Man Full English visad asocijuojasi su ‘pachmielu’ – kai išvargusiam organizmui reikia kalorijų. Nu bet čia gal asmeninė patirtis. Ko pasiilgstu, tai tikrų ‘čipsų’, kokius ‘čipšopuose’ naktimis į laikraštį vynioja ir actu su druska užtaiso. Lietuvoj net pats bandžiau pasigamintinti – ne tas.

 6. SuperaudriusLT

  Užpavydėjau aš, kad mylimas/nekenčiamas Užkalnis aprašė Šekspyro viešbutį. Tai mano ne vienus metus saugota paslaptis. Parodau tik geriausiems iš geriausių draugų, visada su dideliu pasisekimu. Patalpintas muziejinės kokybės Vilniaus senamiesčio dalyje, viešbutis visada priims jus jei pasijusite pasimetęs anskyvo ryto seno miesto viduramžiškoje migloje (kitais paros laikais irgi). Yra tam viešbutyje kambarys, kurio tualete atsisėdęs ant unitazo per langą tiesiai pamatysite gražiai aprėmintą Onos bažnyčią. Kambarius mielai parodo.
  Tačiau aš ne apie tai. Nepaisant savo nešiojamo rentgeno grb. Užkalnis nepastebėjo to, kas yra geriausio tame viešbutyje – baro patalpos sofų. Nors aš materialistas, tos sofos sukelia sunkiai paaiškinamas spiritualistines aukštesnės eilės malonumo būsenas. Mokslinis paaiškinimas tikriausiai būtų toks – nervų galūnės iš jūsų užpakalio perduoda ypatingus elektrinius impulsus išilgai jūsų kuno į jūsų smegenų žievę, požievį, kankorežinę liauką ir kitus jūsų sąmonės buveinės hipotalamusus. Tai savo ruožtu sukelia jums trumpą nekenksmingą euforija, kuri neužilg pereina į stabilų palaimos jausmą. Sofų minkštumo stilius ir adaptyvumas yra nu tiesiog neįtikėtini! Geresniam efektui rekomenduoju į tas sofas tiesiog drėbtis – mano patyrime baro darbuotojai drėbimuisi būna supratingi ir atlaidūs.
  Visas tas sofų malonumas – viešoje vietoje faktiškai už dyką. Aišku, iš mandagumo ir malonumo jūs užsisakysite benta jau kavos puodelį. Ramia sąžine galėsite pasėdėti ilgėliau, jums maloniai atneš naują laikraštį iš registratūros. Jei slapčia dar nemetėte rukyti, galėsite parukyti pono Užkalnio minėtoje terasoje. Ši rūkymo vieta yra pažymėta tarptautiniuose žemėlapiuose specialiu rūkorių ženklu „as good as it gets“. Tačiau skubėkite, nes neišvengiamai greitu laiku atsitiks abu šie dalykai: jūs mesite rukyti; senamiestis bus paskelbtas nerūkymo zona.
  Dėl 30 litų vertės pusryčių. Nors tai nebrangūs viešbučių masteliais pusryčiai, bet daugelis pasirinks skaniai papusryčiauti namuose ir sutaupyti ant alaus. Bet žinokite, jei jūs savo draugui ar giminaičiui parodysite tas sofas, jis jums pastatys tuos pusryčius.

 7. Smile

  Čia visi labai taikosi prie autoriaus gyvenimo ir vertinimų stiliaus. Bet juk sutikime laisvųjų profesijų ir kitų, galinčių sau leisti planuoti darbo dieną, (kaip ir galinčių sau leisti 30 lt/žm, kiekvieną dieną pusryčiams), piliečių yra kur kas mažiau negu tų, kurie 8 ryto turi būti biure, ceche, už prekystalio. Aš irgi visada žavėjausi ta miesto gyvenimo ypatybe – pusryčiai pakeliui į darbą kavinėje, kurioje sveikiniesi su padavėju (arba dar geriau savininku kaip su senu pažįstamu), bet kur taip galėčiau padaryti, jei gyvenu ne Užupyje? Tauta įpras pusryčiauti ne namuose tik tuo atveju, jei visur pakeliui į darbą atsiras nedidelių ir net nebūtinai su sofomis kavinių, kuriose nuo 7,00 (ryto) būtų galima gauti bent kavos su šviežia bandele. Omletas, kepti kiaušiniai (nebūtinai benedikto), dešrelė – būtų visai idealu. Beje ir kainuoti toks komplektas (šiuo metu pas mus) turėtų 10-15 Lt. .Žinoma nemanau, kad nesant kritinės tokių pusryčiautojų masės rytinis biznis (ypač mano minėtomis kainomis) bus labai pelningas, bet kol teks ieškoti viešbučio ir mokėti 30 Lt, kritinės masės ir neatsiras. beje, atsiradus demokratiškesnių (tiesiai šviesiai – pigesnių) pusryčių vietų šekspyro pusryčiai nebankrutuos, nes jie visada turės savo vartotoją.
  Taip kad pirmyn į naują/seną verslo nišą

 8. Na Smile tai spėja ir per abu blogus padejuoti. Visur bet koks personalas dažnai matydamas pradės sveikintis. O kainos tikrai nėra tokios žiaurinės kaip čia įsivaizduojat. Bet iš kitos pusės, kam norėti miegamuosiuose rajonuose kažkokių vietų su išsidrėbimais, vaizdais ir ilgais pusryčiais. Tam tie rajonai ir egzistuoja, kad iš jų bėgtum.

  Aš tik dar kart primygtinai parekomenduosiu Cozy pusrytį.

  Ir dar kart paporinsiu apie didesnę problemą – kodėl savaitgaliais pusryčiai baigiasi 11-12 valandą? kur brunchai??

  • Smile

   tai kad paprasčiausiai netilpsim visi į Senamiestį ir dirbti ir gyventi. O užsukti prie Rotušės kavos iš ryto…(pvz pakeliui iš Karoliniškių į Šeškinę) ? Na, sutikit nelabai realu.

 9. Londone ir jo apylinkese galima pradeti pusryciauti jau 7 val, gal kai kur ir anksciau……..Jauku sedeti anksti ryte su puodu kavos ir silta bandele kavinej……

 10. p.s. labai labai labai skanu eggs benedict su spec padazu, gali buti su kumpiu arba lasisa, butu idomu suzinoti, kur LT juos taip pat gamina kaip UK……

  • Padažas šis vadinasi Hollandaise, kaip jį pačiam išsivirti – daug internete, pirmojoje Beatos knygoje irgi apie tai yra (nemažai vargo), arba galima nusipirkti, pvz., geroje maisto prekių parduotuvėje, kaip Gedimino 9 “Rimi” ar panašiai.

   • aha, ačiū, žinau kad daug info kaip jį pasidaryti, ir netgi mačiau formeles specialias parduodamas:) bet as gyvenu UK, neeisiu i rimi, man įdomu, ar kas daro LT taip pat kaip UK restorane šiuos pusryčius, norisi kada nueit su draugais suvalgyt juos (dar UK siūlomas šampanas prie jų, jei pusryčiai šventiniai) , va:)

 11. NW

  Prie ko čia pusryčiai, prie ko čia viešbučiai, jei šalia yra Piccolo Canopi. Nekenčiu Šekspyro viešbučio nuo tada, tai teko valgyti kviestinius pietus su visasi likusiais gyvais vidaus reikalų ministrais (klaikūs mentai daugelis), o po to sykį užėjęs buvau užklaustas taip, kad kone turėjau susiprasti parodyti piniginę, jog tikrai turėsiu už ką susimokėti.

  • Piccolo Canopi turi didelių problemų, deja. Aš juos labai norėjau pamėgti, bet jie sudėjo visas pastangas, kad visą mano geranoriškumą kryptingai sunaikintų savo susireikšminusiu elgesiu. Apie tai parašysiu atskirai.

 12. Pritariu dėl Piccolo. Gražiais norais grįsta pragaro duobė.

 13. Kodel RSS prie straipsniu atsirado “skaityti daugiau” ir norint matyti visa straipsni reikia eiti i puslapi?

  Ziauriai nepatogu, o ir puslapio dizainas nekazka.

 14. SilvereX

  Dar angliškus pusryčius siūlo „Kalvarijų No. 1“ su labai žaviu vidiniu kiemu. Nors šitų pusryčių niekad neragavau.
  http://www.kalvariju1.lt/meniu

 15. HYPOCHONDRIAC

  Piccolo Canopi = kanopa prie priekalo ?

 16. marius

  ….geras ir labai taiklus straipsnis,net buten apie ta viesbuty,kuriame nesu buves,bet straipsnio esme.

 17. marius

  geras ir taiklus straipsnis…negaliu sneketi apie Sekspyro viesbuty,nes nesu jame nei buves,nei valges,bet straipsnis vietoje ir laiku

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: