Atsigavusi kibininė kaip simbolis visko, kas yra teisinga Lietuvoje

Kibininė - lietuviškas Feniksas, gimstantis iš pelenų. Šis paukštis atrodo kaip kibinas.

Apie kibininę prie Vilniaus-Kauno kelio esu kalbėjęs gal šimtą kartų savo susitikimuose su skaitytojais – kai manęs klausdavo, kas yra geriau Lietuvoje, palyginti su Anglija.

Aš sakiau: kai lietuvis nori pastatyti kibininę, jis svajoja pastatyti ir pastato geriausią, didžiausią, labiausiai blizgančią kibininę iš visų, kokią tik leidžia piniginė ir banko paskola. Ir visi supranta šias ambicijas, nors ir pavydžiai burba (“kičas”, “beskonybė”, “čigoniška puošyba”). Bet supranta. Šia prasme lietuviai yra kaip amerikiečiai. Nes anglai, prieš svajodami, pasitars su buhalteriu, paprojektuos lankytojų srautus ir pastatys eilinę vidutinybę, ką nors nei šilto, nei šalto, nei didelio, nei mažo. Ir už tai aš lietuvius myliu.

Aišku, jų yra už ką nemylėti. Kai prieš metus kibininė sudegė ir choras išsigimėlių bliovė apie tai, kad “pasiims draudimą”, “išsiplaus pinigus”, kiekvienas iš jų nusipelnę kieto pyragėlio į marmūzę ir kito – dar kur nors kitur, kur saulė nešviečia.

Bet mylėti ir didžiuotis vistiek yra daugiau priežasčių. Po gaisro netrukus ten jau stovėjo vagonėlis – kaip sakė kažkada Winston’as Churchill’is, giriantis anglišką nepasiduodančią dvasią: ženklas “BUSINESS AS USUAL” per karą Londone jam buvo ženklas, kad Anglijoje viskas gerai. Ir čia buvo “business as usual”.

Dabar kibininė vėl atidaryta (tai įrodymas visiems tiems, kas galvojo, kad čia gudrus sukčiavimas) – ir atrodo ne blogiau nei anksčiau, kaip rašo šis straipsnis, gausiai pateikęs nuotraukų ir vėl išerzinęs krūvą pasikėlusių meno kritikų, spiegiančių apie “kičą”, “surogatą”, “daržinę prie kelio” – kurių daugumos (jei ne visų) skoninga namų aplinka puošiasi kalinėtos čekankos pano “Jūratė ir Kastytis”, paveikslais su saulėlydžiais ir ružavais katinėliais iš Kaziuko jarmarkos, sekcijose išstatyti kolekciniai šūdgaliai, perduodami iš kartos į kartą dar nuo tų laikų, kai olandiško alaus skarbonkes statydavo salione puošmenai už stiklo. Visi jie paaiškins apie gerą skonį, apie interjerą, apie tai, kaip daryti verslą. Visi jie gali eiti ir užsimušti į sieną, suraukto snukio zirzalai.

O man tas interjeras, beje, labai patinka. Tai autentiškas Las Vego stiliaus bespredielas Trakų rajone, ir jis yra puikus. Visos skulptūros, kalinėtas metalas, šviestuvai per du aukštus – visa tai yra nuostabu. Aš važiuosiu ir valgysiu ten, negailėdamas benzino.

Prieš dvidešimt metų tokie žmonės atkūrė Lietuvos nepriklausomybę, nes neklausė “racionalių paskaičiavimų” ir nekreipė dėmesio į skeptikus.

O prieš šimtus metų taip pat Gediminas susapnavo geležinį vilką ir pastatė Vilnių.

Kibinas iš atstatytosios kibininės yra šių laikų kaukiantis Geležinis Vilkas, kurio kaukimą štai ir garsinu.

Advertisements

6 comments

 1. "Anonimas"

  Kiek isgeres rasei sita “straipsni”?

 2. Marija Marija Marija...

  išgėręs neišgėręs, kičas nekičas, bet žaidimų stalelis vaikams išties labai džiugina. nors ir nedidukas, tačiau apie tėvus su vaikais pagalvota.

 3. gal netiesa

  O as girdejau, kad draudimas pinigeliu nedave grynais, o uz ta suma leido tik atstatyti kibinine kad ir toliau lizingai kapsetu ir gudriems lietuviams nekiltu noras deginti verslo. Bet gal cia tik kalbos…

 4. fekalis

  tarp mediniu sudgaliu sekcijose dar budavo tokie namukai, tvarkingai sumauti is degtuku, labai pataiko i konteksta :) bet ne visose chatose sutinkami. (butus, pvz. karoliniskese, su linoleumais, lentelem iskaltais koridoriais, tipinem sekcijom ir stiklintais balkonais, vadinu chatom)

 5. 123

  kicas ne kicas siap giliai poxui. tik va kibinas kainuos 10-15 lituku.

 6. sigitas

  šiaip tai interjeras tikrai kičinis, bet kibinai tai tikrai skanūs. Pats išbandžiau.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: