Apie TV laidą “Užkalnio 5”: mitai ir realybė

Šis herbas pakabintas studijoje ir sujungia savyje viską (arba beveik viską) iš ko susidaro Užkalnio mitas ir sakmė.

Kaip jau buvo skelbta spaudoje, naujame BTV sezone, kuris prasideda rugsėjo 30 dieną, šioje televizijoje bus daug naujo, o naujausias ir labiausiai netikėtas dalykas yra pikto trolio Užkalnio debiutas televizijoje vedėjo vaidmenyje – laida Užkalnio 5. Apie ją šiek tiek jau pasakota, bet dabar galiu atskleisti daugiau, nes nekantri auditorija klausinėja ir nerimsta.

Garsus blogeris Zeppelinus parašė palinkėjimų, kuriuos verta perskaityti ne tik man, bet ir daugeliui žmonių, kurie ką nors nori daryti televizijoje arba kam televizija yra šiaip įdomu. Priešingai tiems, kas nepaliaudami kalba, kad Lietuvoje televizija yra labai baisi, aš manau, kad televizija yra lygiai tokia, kokios mes nedidelėje ir nelabai turtingoje šalyje nusipelnome, ir net šiek tiek geresnė. Užkalnio 5 bus smarkiai geresnė – jei nežinočiau, kad tokia bus, tikrai nepradėčiau daryti. Viską, ką darydavau iki šiol, pasiekdavo kokį nors rodiklį – skaitomumą, perkamumą, komentarų skaitlingumą, įžeistųjų skaičių ir panašiai**. Tai ši laida irgi neturės būti vidutiniška.

Šiltame vakaro vėjyje siūbuoja laidos pavadinimas.

Kodėl toks pavadinimas? Penki – geras skaičius, high five, duok penkis, penketas penkiabalėje sistemoje (taip – kai aš mokiausi mokykloje, dar buvo penkiabalė pažymių sistema). Užkalnio 5 – tai ir adresas, kuriuo mane galima rasti*.

Kokia tai bus laida? Tai klasikinė, “vienas prieš vieną”, amerikietiško vaizdelio vakarinė pokalbių laida. Tai ne Nomeda, ne Rūta ir ne Donskis – viskas nuo šiol turės būti kitaip. Daug ką Jums pasakys ir studijos dizainas, kurio paskubomis daryta nuotrauka yra žemiau.

Paskubom prigriebtas mobiliuoju telefonu studijos vaizdas atskleidžia, į ką gi tai viskas bus panašu.

Studijos dizainą sukūrė Egmonto Bžesko vadovaujamas kolektyvas – taip pat ir “Užkalnio 5” herbą, kuris puošia šio straipsnio antraštę ir kurį matome tarp vedėjo stalo ir svečio sofkutės.

Daugelis, pažiūrėję į šią ir po jos esančią nuotrauką su atsisėdusiu vedėju, sunerimo: kodėl tiek mažai knygų, kodėl yra padėta vedėjo prabangi kuprinė kadre.

Kuprinė, be abejo, bus patraukta į šoną, o knygos jau užsakytos: tikėtina, kad lentynose bus visa “Drąsiųjų kelių” serija, Juozo Baltušio veikalai, saviauklos vadovėliai “How To Become A TV Host In 10 Easy Steps” ir literatūra apie redaktorinį darbą bei kalbos praktikos patarimai. Be abejo, nebus apsieita ir be folkloro motyvų, mūsų etninę kultūrą menančių kūrinių, mistinės simbolikos.

Ant stalo lentelė su užrašu, pasakančiu, kas čia sėdi. Kuprinę patrauksim. Knygų pripildysim.

Feisbuke jau užveistas laidos puslapis, o čia yra ir anonsas-tyzeris.

Laida pasirodys pirmąją spalio savaitę.

— — —

*Nedaug kam žinoma, kad palankiai susiklosčius politinei konjunktūrai, Vilniaus savivaldybėje jau svarstomas klausimas dėl vienos iš gatvių pavadinimo mano vardu: manoma, kad tai gali būti Bebrų g. Žvėryne arba Dangoraižių g. Perkūnkiemyje, taip pat mažesnis, ne taip žinomas miestiečiams K.Sabaliauskaitės skersgatvis (prie Rasų kapinių, buvusi Trijų kapų gatvė – tarp Raguvos ir Slėnio gatvių).

**Jeigu norite išstenėti savo sarkastišką išmintį “perkamiausia – tai nereiškia geriausia”, tai aš jas visas esu girdėjęs, ir ne po vieną kartą.

20 comments

 1. O iš kokių stiklinių vandenių vaišinsite laidos svečius? Juk visose tokiose laidose svečiams pastato po stiklinę arba kokį puodą kavos. Gal sakau, ką nos iš naujausios Jiesia kolekcijos?

  Sveikinu su laida. Ot įdomu bus pažiūrėti.

 2. KODO

  Leiskite paklausti, kiek kopijuosite kitų šalių televizijų pokalbių laidas ir kiek būsite originalūs?
  P.S. Ar dar bus daug kičo?

  • Tik pradėjęs konkrečiau galvoti, kur kas ir kaip bus, supratau, kiek nedaug yra kintamųjų TV tokio tipo laidoje. Todėl net neabejoju, kad kas tik norės pasakyti, kad “kopijuoja”, tai taip ir sakys. Aš norėjau, kad laida būtų labai nesiblaškanti į sudėtingus scenarijaus elementus, bet remtųsi kalbėjimu ir jo turiniu. Apie kiča negaliu atsakyti, nes nežinau, ką Jūs laikote kiču.

 3. riebus katinas

  sveikinimai su laida. sprendžiant iš anonso estetikos naujas BTV sezonas yra toks pat senas kaip ir anksntesni. geras provincijos padūmijęs dizainas su 2001 m. mokinuko personalinio kompiuterio 3d renderinimo galimybėmis. Ar klystu, bet interjeras ar jo detalės vietom primena kažkada ten sėdėjusi greitai su buduliu?

  • Man atrodo klystate, nes interjeras sukurtas naujai ir nesisieja su buvusiomis laidomis. Jei Greitai ir Budulis kada nors buvo Baltijos TV, tai aš apie tai nesu girdėjęs.

 4. Birbiskio_Kapitonas

  Pasiektumėte bent 10 proc. Conan O’Brien ir jau jūsų laida Lietuvoje būtų legendinė :)

 5. SuperaudriusLT

  Sofa kvaila. Amerikiečiai tokių flimsy sofų nenaudoja.
  Dangoraižiai kvaili. Negi Vilniuje nebeliko dangoraižių?

 6. Kriatina

  koks skirtumas tas deeezainas :D svarbu šviesus žmogus ateina į eterį, bus įdomu :) Sėkmės Jums, Andriau.

  • SuperaudriusLT

   Jūs, miela Kriatina, esate platonikė. Atskiriate forma nuo materijos. Manote, kad jeigu bus materija (mėsa), tai bet koks patiekalas bus skanus. Aš gi daugiau aristotelininkas. Man forma yra neatskiriama nuo materijos. Nemėgstu, kai į gerą variklį pilamas prastas benzinas. Geras skonis – paskutinė gynybos linija, jei suprantat mano omenį.

 7. BAmbyzas

  As tikrai ziureciau jusu laida, jei jus, pvz, pasikviete Vytauta Landsbergi, su juo kalbetumet ne apie kokia nors kulturine/politine aklaviete, o, pvz, nueitumet kartu su juo i koki rubu salona ir leistumet jam isrinkti kostiuma kokiam nors Bradauskiui (po to kartu pas Bradauska nuvaziuotumet ir ta kostiuma iteiktumet).., po to ikalbinti JI paskambinti, pvz – Vytautui Serenui, kad Landsbergis serenui pasiulytu pirkti savo puspriekabe, kurioje sumontuota komunistu aktu paroda. Pokalbi irasineti eterio metu. Arba pasikviesti i laida Kristina Sabaliauskaite ir visa laika prakalbeti tik apie tai, kokia tatuiruote ir kodel ji turetu pasidaryti ant desiniojo peties… (tatuiruotojas turetu sedeti salia ir kokiam nors intelektualui, pvz – Ozolui, tipo jau darytu tatuiruote ant rankos…) Dar, pvz, galetumete viena laida skirti tik savo ispazinciai ir, priklaupes prie klausyklos, 10 minuciu kazka kalbetumete, kas butu apacioje subtitruota, o vietoje klebono klausykloje butu istatytas TV ir ziurovai galetu megautis kokiu nors Victoria Secret pristatymu… kol apacioje raidziu pavidalu bega jusu plepalai… Arba: itikinate Kazimiera Prunskiene vaziuoti su jumis i kaima mokytis melzti karves, po to paplepeti prie ugneles, o pabaigoje lyg netycia pradeti su ja Pillow Fight… Tik tokio formato show pritrauktu, atleiskit, mano, demesi :) Linkiu drasos ir kurybiskumo!

 8. aušra maldeikienė

  Aš pas Užkalnį jau buvau ir man patiko. O man TV patinka retai, nes paprastai vedantysis nelabai išmano, ką ir kur veda. Čia buvo panašu, kad kai paklausia, tai girdi, ką atsakai ir neverčia tos pačios minties gromuliuoti, nes jam (vedančiajam) visai neaiškus kontekstas. Užkalnis neverčia dirbti atrajojančiu gyvūnu ir vis kartoti tą patį per tą patį (net jei nesutinka, kas yra normalu, jei jau kalbasi žmonės…)Esu dėkinga už kvietimą.

 9. ALMA

  LABAI GEROS LAIDOS.TIK GAILA, KAD NE VISAS MACIAU.LINKIU SEKMES KURYBOJE

 10. Smile

  na, po šiandien dienos laidos sveikinu, sugebėjote pasiekti, “čto by durostj každogo vsem vidna byla”. Bet pritariu, kad pirmus du pašnekovus buvo tikrai sunkoka ištverti… Bet, pats tą darbą pasirinkote ir neblogai dirbate

  • Arturas

   A, Donaldos dažnutės buvo arti topo, nors man vis norisi prisiminti bene garsiausia jos kūrinį:

   Jeigu seimas būtų laivas,
   Šaukčiau jį Titaniku,
   Ir ant aisbergo užlipus
   Pamojuočiau staniku.

 11. Sveiki, maciau, tik viena laida kur apie egzorcizma.
  Bet man nuomuonei susidaryti pakako.
  Bandau ja issteneti :DDD
  Na is tikro esate, pasirodo neeilinis zmogus, kuris neuzsiimate populizmu. Bent jau is tos laidos, jus esate ta alternatyva kokios galbut reikia ir kitiems ziurintiesiems ( ne tik man).
  Nes jau beveik turiu igijusi kompleksa, kad neturiu aiskeregio gysleles ar vat neturiu silikonines krutines, lupu ir net uzpakaliuko :)))) Nes is visu (na beveik) laidu vien apie tai ir tekalba… O dar kur begimstantis sielvartas, kad visi piningingi vyrai uzimti ir nebetapsiu as barakuda….
  Zaviuosi Jusu darbu.

 12. Pingback: Andriaus Užkalnio Anglija | Giedrės blogas

 13. abu

  klausykiti, o kodel lentele “uzkalnio 5” uzsukinejantys medsraigciai su atvirkstini sriegiu?

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: