airBaltic paskelbė bankrotą, bet Lietuvoje niekam neįdomu

Jos perspektyvos geresnės, nei airBaltic bilietų savininkų.

Kai rašau apie tai, kad provincialumas mūsų šalyje gali būti užmušantis, aš pats galvoju, kad jau mačiau viską.

Bet ne viską. Latvijoje bankrutavo airBaltic, bet kadangi užims kelias dienas, kol pasekmės palies keleivius Vilniuje, todėl žmonėms, kurie turi kurmio regėjimą ir sraigės atmintį (juk kam įdomu, kad viskas jau buvo – ir flyLAL, ir Star1 atveju) tiesiog neįmanoma priversti runkelių nerimauti, kol neateis toks laikas, kai jiems fiziškai neleis laipintis į lėktuvą ir pasakys (ir pakartos), kad jų bilietas bevertis.

Tada jie pradės bliauti ir reikalauti, kad valstybė turi jiems kompensuoti, o štai nesužiūrėjo. Būna dar geresnis variantas: “aš neprivalau rūpintis oro bendrovės mokumu”. “Man neturi rūpėti.” Ne jo darbas rūpintis. Jo darbas laukti, kad pasirūpintų kiti, o kai neišeina – piktintis valdžia

Aušra Maldeikienė prieš kelias dienas man minėjo ekonominį neraštingumą Lietuvoje kaip didelę bėdą, ir atrodo, kad čia dar vienas neraštingumo pasireiškimas.

Durną ir bažnyčioje muša. Išties, kokia valstybė gali apginti vartotojus, kuriems gali nors kuolą ant galvos tašyti, jie vistiek nematys, kurlink viskas eina, nes nenori matyti ir kartoja kaip avys “gal kaip nors ir bus gerai“.

Nebus. Ir jau seniai buvo viskas aišku. Viešpatie mieliausias, taigi yra bendrovė, kuri dirba į minusą, pinigų rezervų deginimui neturi, pinigų jiems niekas neskolina ir neskolins, nes skolintojams (skirtingai nei keleiviams) viskas žymiai aiškiau – nėra nei strategijos, nei bent jau plano, kaip čia išlipus iš duobės. Latvijos vyriausybė nei gali, nei nori gelbėti milžiniškomis injekcijomis (o reikia tikrai milžiniškų). Bendrovės akcininkai teisiasi tarpusavyje, o generalinis direktorius pabėgęs iš šalies. Bendrovė bando gelbėti situaciją, mažindama darbuotojų skaičių, atsisakydama lėktuvų ir karpydama reisus, tokiu būdu dar labiau sumažindama pajamas ir tik spartindama kritimą į nemokumą (jeigu jūs visiems skolingi, nėra geras pasirinkimas mesti darbą, nes tokiu būdu sutaupysite po kelis litus per dieną kelionei į darbą – bet oro bendrovė darė būtent tai).

Tai leiskit aš jūsų paklausiu: kokių dar reikia jums užuominų, ženklų ir užrašų ant sienos, kad suprastumėte, jog ten žaidimas baigtas? Klausimas, žinoma, retorinis. Atsakymas yra liūdnas: eilinį kartą matysime glušiausių, labiausiai siaurakaktiškų, labiausiai užsispyrusių visuomenės narių apmokestinimą bukumo mokesčiu, surenkamu oro bendrovių kasose.

Advertisements

27 comments

 1. vat

  Graži nuotrauka, tik klišos kojos viską gadina:)
  o dėl Airbaltic tai šiandien Latvijoje buvau tai per žinias kažką kalbėjo ėl akcininkų ir .t.t, bet kadangi su jais jau senokai neskraidau, tai nelabai ir įdomu

  • Baidarininkas

   Matosi , kad baidarej nesat sedeje, nes kitaip taip kvailai nekomentuotumet apie klisas kojas. Taip laikant kojas, geriau lygsvara islaikoma. Beje, fantastiska baidare.

 2. Svečias

  Kažkoks keistas rašytojas – rašot jau su tokiu pykčiu ir kaltinimu, atrodo, kad kiekvienas atėjęs į puslapį eis piketuoti…

  Daugiau neatsidarinėsiu nuorodos su šiuo adresu..:)

  Aš senai žinojau apie tą bankrotą ir man labai nemalonu skaityti, kai atrodo, jog kiekvienas užėjęs paskaityti yra pats didžiausias kvailys ir reikia čia žegnotis (Citata: “Viešpatie mieliausias…”).
  Tai va, žinojau, nepirkau jų bilietų ir viskas.

  Labi nemalonus kalbėjimo tonas.
  Tiek.
  Jei galit nerašyti tai nerašykit, nes visus aprėkęs protingesnis irgi neatrodysit:)

 3. Hmmmm…. Tai itariu, kad mano komandiruote uzsites, nes atgaliniai bilietai uzsakyti airbaltic’o.

 4. lietuvos_PT

  viskas ok. bilietu seniai neperkam airBaltico, o dabar skubam mylias isleisti, kol laikas – kad nenuplauktu kaip ambermiles su flylalu

 5. Mariflor

  Kazkokiu cia nesamoniu prirase… matosi kad zmogus nieko neismanantis apie verslo ir imoniu valdyma raso. jei kazkam skolingas tai nereikia mesti darbo, bet uztenka vietoj to kad taksi vazinetum pradeti vazineti autobusu… tai vadinama islaidu mazinimas.
  taip pat kad perziurimi skrydziai ir atsisakoma nepalningu skrydziu irgi labai sveikintinas dalykas… jau geriau mazesne apyvarta ir darbas i pelna nei didziule apyvarta ir nuostoliai. zodziu ka cia pati mokyti, elementariu dalyku nezinai ir burnoji cia bele ka kad tik pasirodyti protingu pries tuos pacius kaip cia sakai bukus ir t.t.
  tai jei gvildenti tavo ta provincialumo tema tai pavadinciau tave – provincijos zinuolis :D

  sekmes airBaltic…

 6. Kita vertus bankrotas buvo/yra atidėliojamas ir užsitęsiantis dėl šių runkelių. Nes jei nebūtų, nes jei nepirktų, tai apyvartos išvis neliktų ir įmonė nusibaigtų iškarto staigia mirtimi. O gal… O gal imtų ir sugalvotų strategiją? Kaip ten sako apie varlę puode su vandeniu, kuris ant ugnelės lėtos šyla? ;)

 7. Vilkas

  Dirbu turizmo srityje, jau senokai visus savo klientus informuojame apie galimus nesklandumus su AirBaltic ir stengiamės juos nuo tų nesklandumų apsaugoti siūlydami alternatyvius skrydžius su kitomis aviakompanijomis. Bent jau kol stabilizuosis (jei stabilizuosis) padėtis AirBaltic’e. Bet A. Užkalnis kaip visada įsivaizduoja, kad jis vienas yra visažinis, vienintelis ir nepakartojamas, o visi aplinkui – asilų banda kurie nieko aplinkui nemato, nežino ir niekuo nesidomi. Iš kur pas žmogų tiek arogancijos ir pasipūtimo?…

 8. euro95

  matyt air baltic’as bent jau nori manyt, kad viskas gerai (reklama ant lietuvos rinktines marskineliu pasirengimo laikotarpiu). Megstu andriaus uzkalnio komentarus, bet niekaip nesuprantu, kodel toks isskirtinis demesys skiriamas avialinijoms – juk tai tik vienas is daugelio keliavimo budu, kuriuo naudojasi koks procentas zmoniu karta per puse metu

 9. Au6ra M.

  Tiesą sakant Užkalnis teisus. Pamatyyyyysit kiek lietuvių tuoj verks, o jis būtent apie tai ir rašo. Nors reikia pripažinti, kad kai dar vasaros pradžioje spalio pradžiai pirkau bilietą į Stambulą greitai.lt man parašė, kad negali bilieto parduoti, nes tikėtina, kad nenuskraidins. Ramiai daugiau nei dvigubai brangiau nusipirkau Liufthanza (ar kaip ten rašoma) ir džiaugiuosi. Nes geriau nusipirkti dvigubai brangiau ir nuskristi (alternatyvios sąnaudos šiuo atveju dviguba kaina), nei pasirinkti tą keistą latvių berndrovę, kurioje maža tvarkos ( teko skristi ne kartą ir anksčiau) ir dar nervintis ar net rypauti.

 10. Lukas

  Visažinis ponasUžkalnis kaip ir dera tikram lietuviui džiaugiasi, kad kaimyno tvartas dega. Nes jis tai jau tikrai žino, kad Airbaltic subankrutavo, o visi kiti aplinkui debilai, nes patys negali nuspresti, kas čia bankrutuoja, o kas ne (o specialistas Užkalnis tikrai gali!). Valio valio, tegul visi aplink subankrutuoja, džiaukimės ir dar labiau dezinformuokime vartotojus, kad jie pirktų dar mažiau ir kad jau tikrai tas nuostabusis bankrotas dar labiau priartėtų, nes juk kas gali būti geriau už sumažėjusią konkurenciją. O čia dar “bankrutuoja” brolių latvių įmonė – gal netgi reiktų nusipirkti fejerverkų ir nuvažiuoti prie Rygos oro uosto juos paleisti ir taip atšvęsti tą dieną, kai bus oficialiai (taip, p. Užkalni, kai nebereikės nežinia iš kur pačiam kurpti naujienų!) paskelbtas Airbaltic bankrotas!

  Hmmm, bet kas gi čia įvyko – visgi Latvijos vyriausybė pasirodė matanti toliau, negu Lietuvos, tada kai bankrutavo LAL ir nusprendė gelbėti nacionalinį vežėją! Kad nenustumtų Latvijos į pasaulio užkampį, į kurį neįmanoma nuvykti, kuriame jau buvo ir vis dar iki galo neišsikrapšto Lietuva (nes lietuviai visur skrenda per Rygą).
  O dabar turėtų sekti blogo įrašas apie tai, kokie visi aplinkiniai debilai, nes patikėjo žiniasklaidos skleidžiamomis paskalomis apie neva tuoj tuoj įvyksiantį Airbaltic bankrotą:)

 11. LR

  NEGALIMA rasyti apie ka neturi nei menkiausio supratimo. To ir palinkesiu sitam visaziniui-placiagerkliui.

 12. Ignas

  Viską jis gerai parašė ir tikrai daug tiesos yra.
  Jis gi norėjo daugiau lietuvių nesupratimą parodyt, o ne išreikšt kažkokią airBaltic įmonės ekonominę analizę.

  Tikrai atsiras daug tautiečių, kurie skūsis ir prašys valstybės kompensacijos, realiai už ką jie patys atsakingi.

  • LR

   Kompensacijos uz ka?? Boltikas nebankrotavo ir nesiruosia to daryti, bent jau artimiausiu metu.

   • romana

    “Boltikas” nebankrutavo, ir artimu metu nebankrutuos:) Ponui svarbu kirshinti jus, o jus ne tik kirshinates, o ir karshinates:D P.S. Kokias kelias dienas? Kas ka turejo uzimt?
    Patikot Jus man is ties ponas Uzkalni, bet deja pradedu nusivilt…

   • Ką man dabar daryti? Jeigu jūs nemokat skaityti arba nežinot, ką reiškia apsauga nuo kreditorių, jums turbūt čia įdomu nebus ir nusivilsite. Gal man rašyti, kad AirBaltic yra saugi bendrovė ir viskas gerai? Tai skaitykit jų pranešimus spaudai.

 13. o kanoja tai nuostabi……

 14. maxa

  Sveikinimai Uzkalniui!Megstu jusu rasymo stiliu!Perskaitai jusu straipsni ir jau matai,kaip prie uzdaryto langelio putojasi koks tulas vaziuotojas arba neriasi is pykcio,pats sau susigadines ilgam nuotaika,taip ir nieko nesuprates straipsnyje,komentatorius-internautas:).Zodziu…kai kada ir liudna,nes matai,kad”protingiausiai “pikciausia komentara parases pilietis visiskai nesuprato koki psl.atsidare,kodel skaite,kodel komentuoja?-bet ne,jis dar ilgai komentuos,skaitys,nors ir suprato,kad jam “nervas es smegenis”,nes juk tokiai personai leista suprasti tik tiesmukai,tiesiogiai,taip sakant-tiesiai i damke(e su nosine). Sekmes Andriau,laukiam tavo protokolu!Saunu!

 15. jurgita

  Kas idomiausia, kad nespeju is pasto dezutes trinti “paciu geriausiu” air baltic pasiulymu:) kiekviena karta pavalvoju, kad gal kvailiu iesko ir labai noreciau tiketis, kad neranda.

 16. Nu da nebankrutavo, bet shudz ten pas juos…Andriau busi kaltas, kad tu sitaip velioniu isvadijai da gyva padara…bet pats irgi neprku ir nepirksiu jei tik bus pasirinkimo…

 17. a.

  Jei nebūtum pas runkelis ir sektum AirBaltic veiklą, jau 2004m. buvo matyt, kad jiem ateis bankrotas.
  Beje bilietus jei nusipirkai, o oro kompaniją tą skrydį neįvygdė, pilną teisę turi prisiteis litukus už skrydžio bilietą ir netik;)

 18. amex

  Cia propagandos istorijas veisiat. Skirtingai nuo star1 ir flylal, latviai vis delto gerokai labiau yra issiplete. Nors laikai gal ir negeriausi, bet kaip skraide taip ir skraido dar ir 2012. O tokios istorijos kad bankrutavus imone ir gali bet kuria akimirka neskraidyti, tai propaganda, suinteresuotu asmenu kad si imone tikrai bankrutuotu. Jei niekas neskris tai tikrai bankrutuos. Bet kol kas labai tvarkingai skraido, o gandai apie bankrota jau kelis metus vyksta. Pats dar siais metais skridau, o draugas dirba skrydzio palydovu, atlyginimas puikus ir neveluojantis. Skirtumas tas, kad del sunkumu imone tiesiog nutrauke skrydzius, kurie nenese pakankamo pelno.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: