Laiškas pakvietė kelionėn: paskutinis įspėjimas ofiso prietrankoms

Daugiau čia niekas demotyvacijų nežiūrinės.

Protokolų redakciją pasiekė laiškas iš žinomo, bet neskelbiamo skaitytojo, kuris nusipelno platesnės auditorijos – taip, visų tų 3000-4000 unikalių lankytojų, kurie užeina čia kiekvieną dieną.

Kad mūsų nepatrauktų atsakomybėn, turime pastebėti, kad visos šios pastabos nieko bendro su realybe neturi, personažai išgalvoti, ir pretenzijos dėl įžeistos garbės ir orumo nepriimsim. Bendrai, gal ne. Priimsim, ir paskelbsim irgi.

===

Gerbiamasis redakoriau,

Viskas prasidėjo prieš metus, kai nupirkome Brežnevu kvepiančią įmonę. Kadangi joje dirbo 9 kartus daugiau žmonių, nei reikia ir negalėjome jų visų sukišti pas save, tai persikėlėme pas juos.

Netikėjau, kad šiomis dienomis dar galima rasti UAB’ą, kurio vadovo kabinete ant sienos kabo Vytis. Ten,  apvertus puodelį, paimtą iš servizo, skirto svečiams vaišinti, pamatai užrašą: “цена 5 кп.”. Ant kiekvieno kabineto durų – po lentelę su to skyriaus pavadinimu pvz., “pardavimų departamentas”, lyg kokioje TOP SECRET institucijoje. Tik po kurio laiko supratau, kad jos turbūt skirtos nelabai jau aplinkoje besigaudančiam 80-mečiui kolegai, kurį 9 val ryte paveju laiptinėje bandantį įveikti pirmąsias laiptų pakopas, o 12 val. lėkdamas pietauti randu jau pribaiginėjantį IV aukšto paskutiniuosius laiptus.

Tiesa, radom ir inovacijų – nustebino konferencijų kabinete (taip jį vadinti reikalauja lentelė ant jo durų) rastas projektorius, kuris per metus buvo panaudotas 2 kartus – abu kai jį buvau pasiėmęs į namus kino vakarui su draugais.

Nuėmus keletą Grūto parkui jau tinkamų detalių dabar čia jaukiau. Bet neilgam.

Apsitrynus su naujais kolegom pradėjo lįsti jų tikrieji veidai, kurių negaliu pakęsti, o dar tiksliau pasakius, norėtųsi juos perpilti verdančiu aliejumi.

Tarp keleto tamsuolių radome vieną šviesų protą, bet Dieve padėk, kaip ji mane už***a. Tokia, ****, šaunuolė, tokia mat tvaju aktyvuolė, tokia visažinė, ir dar neišpasakyto paslaugumo. Dar nuo mokyklos laikų raupsais mane beria nuo tokių žmonių, tik tiek, kad mokykloj neturėjau vadovo ir galėdavau su pasimėgavimu naikinti juos (va ir dabar šį laišką rašau su ausinėmis, nes per Jos lojimą net savo minčių negirdžiu).

Pradėti, turbūt, reiktų nuo jos balso ir kalbėjimo tembro. Kai ji kalba, tai toks vaizdas, kad Belgrado “Partizano” fanas šaukia ant teisėjo.

Nėra nė dienos, kad ji neįsikištų į kieno nors pokalbį. Nesvarbu, kad temoje visiškai nesigaudo, bet ji visada turi ką pasakyti, ir **** nesvarbu ar kalbama – apie Jawos karbiuratorių ar apie vulkanines uolienas. O, neduok Dieve, kas nors ko nors paklaus (nebūtinai jos) tai neužsičiaups pusvalandį, berdama patarimus, rekomendacijas ir kitą naudingą informaciją.

Dar ji yra apdovanota puikiu situacijos matymu ir pasaulio suvokimu. Pvz., “Pamatysit, Putinas vėl bus Rusijos prezidentas”. O jau tarptautinių ir šiaip įmantrių žodžių arsenalas ir jų platus vartojimas! “Atsiųsiu oferį”, “meeting roomas”, “kas ant smoke’o?” ir dar 1000 kitų, kurių net pusės tikrosios reikšmės nesupranta.

Noras įsilieti į naują kolektyvą! Durnė net rūkyti pradėjo, kad tik kuo daugiau laiko praleistų su mumis. Dabar, ***, net parūkyti ramiai nebegalima. Trūksta tik, kad pimpalą dar prisisiūtų, kad galėtų eit į vyrų tualetą ir DAR DAUGIAU laiko praleistų su kolegomis.

Ne mažiau žudantis jos pomėgis sėdėti demotyvacijos portale ir garsiai komentuoti a***ienai gerus bajerius. Va ir šiandien jau vieną gavau – Soriukas vietoj Snoriuko.

Ypatingai pamėgo dalinti patarimus automobilio pirkimo klausimais, pati vos prieš kelis mėnesius klausinėjusi kokią mašina pirkti, o tada dar savo trigrašį įkiša kitas kolega. Žigulį jis prieš 8 metus iškeitė į Audi 100. Kiekvieną rytą, visus 8 metus, stato į ta pačią vietą PO LANGAIS, nors galėtų geru 100 metrų pasistatyti arčiau įėjimo. Kad jau tema nukrypsta link automobilių, tai anot jo: “gera mašina yra ta, kuri nedaug ryja, nerūdyja ir priekiu vedama” – griobana SOTKĖ!

Ir išvis, viskas kas susiję su keturiais ratais ir pagaminta ne Vokietijoj tai yra šūdas, nes pvz., prancūzišką “nei paremontuosi nei brangiai parduosi”, dar kitas jo mėgstamas rhyme’as “Reno, Pežo – vsio gavno čto kačejetsa na O”. Žmogus nesupranta, kad prie sugedusios mašinos nereikia kišti nagų, juk suskaudus apendicitui, patys jo neišsioperuojam.

Dar vienas link suBrevikėjimo stumiantis ritualas – įmonės darbuotojų gimtadieniai. Negaliu pakęst gavęs eilinį laišką iš administratorės, jog šiandien kokios nors visų gerbiamos ir mylimos Anicetos gimtadienis ir renkama po 5 litus ant bukieto, vyno ir ant torto (kurį valgant BUTINAI atsiras nors vienas dalbaj*bas, kuris pasakys “Mmmm kaip skanu, kaip jis vadinasi ir kur pirkai? O gal pats kepei?”, nors blet ant dėžutės didžiausias Maximos logotipas.

O čia jau puiki proga kitam dalbaj*bui savo kalambūrą rėžt – “Maxima kepė”. Ir aišku, kad tortas bus TIRAMISŲ, nuo kurio jau krauju vemti norisi). Gal net ir sūrio žiurkėms užteks. Nei aš tą Anicetą pažįstu ir išvis per metus praleistus šiam ofise su ja susidūriau duok Dieve du kartus – vieną kart vėluodamas į darbą vos mirtinai neprispaudžiau jos durimis, o kitą kart kai kažkam tualete netyčia išjungiau šviesą, išgirdau “Užimta”, supratau kad tai visų gerbiamoji ir mylimoji stumia lauk savo, visą ofisą užsmirdinusius, namie krapatlyviai pagamintus pietus.

Ištrynęs laišką toliau sau dirbi, kol pro duris neįsiveržia šaunioji administratorė ir nepradeda išmušinėt pitakelių: “Na tai kas duos ant dovanos? Surinkau tik 70 Lt. Mažoka!”. B***, o per savo gimtadienį gavau ausines už 30 Lt, prie kurių tikrai nei Aniceta, nei šaunioji administratorė neprisidėjo, nors paties Maximoje keptą tortą abi lapnojo net springdamos.

Negaliu pakęst, kai ateini pas administratorę, paduodi jai lapus, paprašai juos nuskanuoti, o ji: “šokoladas…”, tipo suprask, kad čia bajeris, bet nepamiršk, kad bejeryje visada būna 80% tiesos. Ir taip, b***, kiekvieną mielą dieną, lyg jos darbo sutartyje ši motyvacija būtų išskirta atskiru punktu. Tada smegenis užlieja kraujas ir akyse greit prabėga vaizdas kaip pastvėręs skanerį, daužau juo jai per galvą rėkdamas “suka, tavo toks darbas, tai ir dirbk jį neišsi**sinėjus”.

Labai gaila, kad vadovas viso to neleidžiam man tiesiai į akis jiems pasakyti, bet išauš ta diena kai aš kvatosiuos stovėdamas jų visų kraujo klane, oi išauš.

35 comments

 1. Jonas

  Jeigu pats autorius perskaitė, ką parašė, tai jam turėjo ateiti vienintėlė galima mintis: “Laikas keisti darbą”. Nepavyks tos organizacijos pakeisti ir visų tų žmonių perlaužti. Kam save žaloti, ten būnant?

  • mustangas

   Autorius darbo keisti negali. He just too perfectly belongs there… Tokie tipažai normalioje organizacijoje atrodo panašiai kaip Anicetos straipsnyje aprašytoje. Tačiau jiems labiau patinka būti geriausiais tarp blogiausių negu bandyti prasimušti savo svorio kategorijoje. Man asmeniškai labiau patinka startuoti iš Anicetos pozicijos.

   • Kažkodėl ir man pirma mintis buvo būtent tokia. Amerikonai sako: if you are so smart, then where is your million?

    Adaptavus šiai situacijai – jeigu ten tiek durnių, tai kokio velnio ten sėdėti (iš teksto suprantu – jau ne mažiau kaip metus)? Gabiems ir sumaniems pasaulis atviras, kam gaišti laiką po vyčiu su ausinėmis už 30 litų ant galvos.

  • elze

   as tai laukiu tesinio!!! kam yra teke dirbti tokiose lietuvisko gymio “korporacijose” supranta kiekviena zodeli:-)) cia-kaip lekalas. gali uzdeti beveik kiekvienai imonei. oij, net asara isspaudziau..:-)

 2. Liudvikas

  Bučiuoju autoriui kanopą. Suprantu kiekvieną žodį. Tikiu, ateis ta diena, kai tuos debilus, surinkę į vieną meetingrooma, summarily executinsit, o bankai repossesins jų butus. Sėkmės.

 3. mtp

  Omg ;D. Gerai prisijuokiau ;D.

 4. L.

  haha, vienas “blet” paliktas be zvaigzduciu :)

 5. matas

  eina nachui nesveikas :D

 6. mane pralinksmino penktadienio proga :D . Geriausia, kad panašių personažų galima rasti beveik kiekvienoje įmonėje

 7. samogitian

  kiekviename sumautame office tokio marazmo pilna. geras straipsnis ir sveikas autoriaus poziuris i realybe

 8. pritariu FROGSIGN, kiekvienoje imoneje yra savo perliuku, kazkas turi uznugari, tai dede, tai teta, tai dar koks smikis uzima posta ir to pasekoje zmogus metu metu dirba ir vargo nemato. Save stato keliais laipteliais auksciau, nors nemoka naudotis elementariom PC programom. Vietoj to kad kompe pataisytu dokumenta, tai ne korektorium pataiso belenkiek kartu nusviesta popiergali ir tada praleidzia dar karta per kopijuokli, stai tau pataisytas dokumentas galima siusti faksu, kur jau jis ir taip vos iskaitomas, tai kas anam gale laido islys? Nervai nelaiko kai kalbi su tokiais zmonem, viska zinau, tu esi cia laikinai ir apskritas nulis, o kai pradedi rodyt rezultatus, tai tada uij kaip moka prisitrinti, paaiskink, parodyk, papasakok. Toks inkstiras zino kaip neatrodyt bukam, viena karta pas viena ko paklausia, kita kart pas kita, bet per savo trupma prota nesupranta, kad visi zino kas kolektyve anu laiku iskasena. Bet gi yra uznugaris ir kol bus uznugaris, tol bus tokiu grybu.

 9. Ant kiekvieno kabineto durų – po lentelę su to skyriaus pavadinimu pvz., “pardavimų departamentas”, lyg kokioje TOP SECRET institucijoje”. Prieštaravimas gaunasi.
  O šiaip, laiško autorius lygiai toks pat, kaip ir ta Aniceta. Irdar jautrus spuogas.

 10. Martynas

  Autoriui laikas gaut sekso ir atostogų:] Jis galvoja, kad jam su tais dalbajobais ne vieta, bet kad jau ten atsidūrė, tai gal viskas taip ir turi būt :D

 11. Ot jaunimas rašo šiais laikais :) Bet tik nesupratau, kodėl šis laiškas atkeliavo pas DJ Gerbiamą Užkalnį? ;) Gal galima būtų pasiskųsti, kaip mane kaboke kažkada apvogė? Nuoskaudą iki šiol nešioju…

  • Laiškas atėjo elektroninio pašto būdu į mano dėžutę. Jeigu gerbiamas ponas maruxz surašysit istoriją apie tą apvogimą su personažais, intriga ir visokiu tokiu skaitomumu, lauksiu ir jos.

 12. sdf

  per trumpas. tokia rasysena galetu ir daugiau pavaryt :)

 13. AirDog

  Kažkoks keistas tipas(straipsnio autorius). Nepritampa prie kolektyvo, bet vistiek ten sėdi ir rašinėja infantiles rašliavas…

 14. Gerulis, nuo dūšios parašyta… Mes savo UAB’a :)

 15. arnas

  vienas ir juokingiausiu pastaruoju metu mano skaitytu tekstu. juokiausi balsu. reikia ta bica surasti ir priversti rasyti daugiau.

 16. Afonia

  Negali buti! Cia britai, ne lietuviai.

 17. Afonia

  Na, zodziu, visokie f***, b***, k**** ir t.t., pilnai iteisinti viesojoje erdveje… Lieka tik kuo sumaniau naudotis.

 18. Afonia

  Dieve, tokie personazai veisiaisi visur! Nelabai seniai kolege, emigravusi is Ukrainos (veiksmas vyksta Valstijose) isijaute i- jei kas prisimenate senus filmus- role “komsomolka, aktyvistka”, laksto aplink reketuodama $ kolegu gimtadieniams. Paskui nuperka atviruka ir megakalorijini torta. Toliau dar geriau- torta maumoja ir tie, kurie tu $ ir nedave :). Koks fainas gimtadienis!
  Toliau- ta pati aktyviste suorganizavo darbuotoju stalo teniso turnyra, nors pati taisykliu absoliuciai neismano. Negana to, pati zaisti ateina su aukstakulniais. Ziuresime, kiek “menedzmentas” toleruos toki aktyvuma. Aisku, netruksta ir kitokiu keistuoliu. Bet apskritai, sakyciau, valdzia gana neblogai kontroliuoja procesus…

 19. Giedrius

  “link suBrevikėjimo stumiantis ritualas” – 10 balų:) “Kas ant smoke’o?…” – bl**, buvo pas mus tokių irgi, gerai, kad nebėr. Atsidusau pilnais plaučiais. O tai neįmanoma būdavo – “einam parūkyt?..” – “ne, nenoriu..” – “tai jau neberūkai, ane?..” Koks tavo reikalas… Kada noriu, tada rūkau… Rūkyt bendrai – tasia valgyt kompanijoj. Labai miela nesiblaškant mėgautis tuo, ką darai ir ramiai pamąstyt apie visa ko laikinumą ir kur ritasi pasaulis be small talk čiauškesių iš pašalies:). Kam suplakt į krūvą du gerus dalykus – valgymą/rūkymą ir bendravimą?..

 20. rasa

  kiiekk problemu…o dar sako, kad zmogus degraduoja nedirbdamas!..kur tau..tik dirbdamas artiniesi prie schizofrenisku paskatu nusisauti ar issaudyti niekuo nekaltus zmogelius…..nu dirbkit, dirbkit toliau..

 21. Guesswho

  Peradresuokite laišką Ricky’ui Gervais.

 22. krepst

  whahaahaaa ;D klyksmas 4!!!

 23. neRimas

  Teks dabar stebėti kriminalines kronikas bent iki 2013.

 24. Kalbainis

  Jei teisingai supratau, tai “kas ant smoke’o?” reiškia “laikas pasmaukyti”, bet ką reiškia mašinytė “vedama priekiu” — ar tai, kad užsiveda tik su tam tyčia skirtos rankenos pagElba, ar tai, kad važiuoja tik buksyruojama traktoriaus, kuris važiuoja priekyje?

 25. Šmaikštu vienok. Tegu autorius daugiau savo pamąstymų Jums atsiunčia.

 26. gerasirdis

  Viskas būtų net labai gerai (ir tikri juokinga), ale visai neaišku kas čia per kelionė ir į kur.

 27. mojo jojo

  Šaunuolis autorius, išsiliejo raštu, labai įdomia ir gyva forma. Pasijaučiau kaip amerikietiškame teen movie :)

 28. xxx

  Autorius nežino ko nori. Jeigu jau toks kietas, tegul savo UAB įkuria tokį, kokį nori matyti ir tegul dirba taip, kaip nori dirbti. Šimtu procentų žinau, kad toks UAB’as bankrutuos net metų nesulaukęs… :) O kai ateisiu pas tokį kietuolį darbintis būtinai pasižiūrėsiu iš kokio japoniško porceliano man bus pasiūlyta atsigerti kavos ar arbatos. Taip pat norėsiu pamatyti ir tą vokelį iš kurio bus perkamos dovanos ir ne MAXIMININIAI torutkai. Kyla įtarimas, kad tam jaunuoliui širdį skaudą ne dėl maximinės cukraus dozės, bet dėl to, kad niekas jam pagal užsakymą čipsų su alaus bačka nepasiūlė…

 29. Pingback: Sportas, kenksminga besmegenių avių paguoda « Andrius Užkalnis. Protokolai.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: