Proginis postukas geruliukas toks

2004 m. sausis. Žiūriu į jus iš praeities nepatikliai, lyg kažką negero sumanęs. Galvojau, mažu kokią Kalėdinę nuotrauką įdėti, bet tai kad jos informacijos neneša, ir po ranka atsirado mano neskelbta fotkė. (Photo by: Monika Olivija Užkalnytė, jai tada buvo nepilni 6 metai).

Tai va, labai jau čia nesiplėsdamas, betgi kažką prieš Kūčias turiu parašyti. Juo labiau kad neberašau atvirukų ir labai menkai tenusiunčiu el. pašto laiškus. Tie žmonės, kuriems esu geras ir su kuriais bendrauju, jie apie tai žino, tai ką čia dar bepatvirtinsi.

Tai štai, ačiū kad ateinate į mano tinklaraštį ir skaitote. Per metus mano rašymo auditorija transformavosi – iš kelių šimtų apsilankančiųjų per dieną ji išaugo iki vidutiniškai kelių tūkstančių unikalių lankytojų kiekvieną mielą dieną. Anksčiau tinklaraštis buvo toks našlaitis, kuris sužibdavo šviesoje, kai įmesdavo į jį linką tinklosferos gigantai Rokiškis arba Beata Nicholson*, o štai vakar net nuoroda, įdėta Delfio gerai parašytoje skiltyje, kur Paulius Garbačiauskas tvirta ranka išdėstė nuomonę ir polemizavo, nepadarė epinio poveikio.

Apibraukiau tą dieną, kur buvo nuoroda Delfyje.

Aš gink Dieve nesakau, kad čia aš didesnis už delfį ar už 15min, kur irgi kartais būna nuorodos į mano tinklaraštį, bet malonu jaustis, kad jau ir savo variklis dirba, nebūtinai ant buksyro tempiamas.

Socialiniuose tinkluose taip pat buvo neimoviernas augimas (net jei pats giriuosi, tai jūs man atleiskit) – ne tik laida Užkalnio 5bet ir asmeniniai srautai FB ir Google+ surinko auditoriją, kuri jau kaip ir lošia pagal dydį ir pretenduoja į vieną ar kelis procentus nuo bendros Lietuvoje juos naudojančios auditorijos. Žinoma, sakykim,   preslovutas Algis Ramanauskas turi septyniskart daugiau subskraiberių, tačiau kartu ir septyniskart daugiau ir psichų, kuriuos turi baninti ir siuntinėti, tai taip jam ir reikia, tam nepraustaburniui Lietuvos viešosios erdvės ir pigaus šou biznio piktžaizdei.

Aš patyriau, kad yra ne tik daugybė kartų, kai žmonės sako, kad jų rašymai man nusibodo, ir trenkia durimis, bet būna, kad tie, kas mane vertino kritiškai, paskui pamažu pasidaro įdėmiais skaitytojais ir, nepaisant apsidaužymų (ir nė kiek neprarasto kritiškumo beigi tebesiskiriančios daug kur nuomonės), su manimi bendrauja ir kalbasi – turiu galvoje, žinoma, ekonomistę Aušrą Maldeikienę.

Už visą tą dėmesį turiu būti dėkingas mano skaitytojams – kantriems ir nekantriems, bjauriems ir labai geranoriškiems. Tų, kurių nenoriu savo skaitytojų tarpe, yra labai nedaug: visų kitų labui aš juos staigiai išbaninu, pasiunčiu ir jie net istorija netampa – dingsta kaip pinigai, atiduoti telefono sukčiams**. O šiaip esu toks kantrus ir geranoriškas, kad pačiam netgi tipo keista.

Tai štai, o dabar, padėkojęs jums visiems, atsiprašęs tų, kas nebuvo paminėti (nes jų šimtai), linkiu nelabai pavargus ruošoje sėstis prie stalo ir laukti tarpušvenčio, kad paskui sulauktumėt Naujųjų Metų, ir tegul jie būna šviesūs, stačiai nutvieksti ir pilni sveikatos, nes kai yra sveikatos, tai galima pasiekti ir visko visko kito.

— — —

* Priešingai nusistovėjusiai nuomonei, paminėjimai Artūro Račo tinklaraštyje, nors atsiųsdavo keliolika vizituotojų, bet niekada nebuvo dramatišką poveikį turintys; paskui ir buvęs poveikis sumažėjo, kai autorius nustojo dėti nuorodas, o tik paminėdavo mane brudname kontekste.

** Norintys sužinoti, ko netoleruoju, bus švenčių proga pamaloninti, nes štai dabar pasakysiu: tiesiausias kelias būti išmestam yra (a) pabandyti išmaniai pavarijuoti mano pavardę, (b) mano pavardę rašyti iš mažosios raidės ir (c) parašyti ką nors, kas man pasirodys parašyta patronizuojančiu tonu.

9 comments

 1. Rasa

  Smagu, kad esam… Visokie… :) Rasa

 2. Zygis

  Ponas Uzkalni, o kodel baninate pavardziu varijuotojus? Juk butent Anglijoje, kuria taip zavites, pavardziu iskraipymo biznis ir siaip visokiu naujadaru sukurimas ypac klesti.

  • Pavardžių varijuotojai mane neimoviernai erzina ir aš norėčiau, kad jie visi eitų ir užsimuštų į sieną. Mane taip pat erzina ir tokie, kurie tuščioje vietoje prisigalvoja briedo: “Anglijoje, kuria taip žavitės”. Koks skraidantis pimpalas su sparniukais jums pačiulbėjo į ausį, kad aš “žaviuosi” Anglija, kai taip niekada nesu sakęs? Angliją išmanau šiek tiek, o žavisi ja gal tegu kas nors kiti. Socialistinis, seniai neremontuotas muziejus su daug teigiamybių ir įdomybių, bet šiaip šalis beviltiškame saulėlydyje ir lėtinės anemijos būsenoje.

   • Algis Ramanauskas

    Labai pažįstama situacija. Pvz., žurnalistinė šiukšlė ir lunatikas Jachimavičius man ne kartą kabino šūd’epitetį “subtilaus angliško humoro mėgėjas”. Maža to, kad niekada tokios nesąmonės nesakiau, tai dar pabrėždavau humoro bendražmogiškumą ir kad laikau bereikalingu reikalu skirstyti humorą į “žydišką”, “anglišką” ir panašiai.
    Bet kur tau. Melagiai negali nemeluoti.

    Su Kalėdom visus

 3. Dalia

  Sakai, Uzkalni, nemegsti patronizuojancio tono? O pats kaip? O pats?! Juk tapai tautos mokytoju. Cha cha…
  Kartais gerai- rauk ta runkelizma su visom saknim. Gerai, kad nepavargsti, matyt, kad patinka ta daryt.
  Na o del pavardes iskraipymo ar rasymo is mazosios raides, tai jau nepyk, kartais taip iseina, ypac, jei rasai sumaniuoju telefonu – keyboard juk l.mazas.
  Su sv. Kaledom!

 4. Indre

  Grazu… Tokios ir turi buti Kaledos… Kai lengva atleisti piktai pensininkei prekybos centro eileje, intrigantei kolegei ar seniai isiedusiam giminaiciui. Ramybes ir gerumo visiems…

 5. Julius

  Per Užkalnį atradau Račą (seniai žinojau šį autorių, bet niekad jo tinklaraštyje specialiai nesilankiau), skaitinėju straipsnius jau gal trečią valandą – oi smagu skaityti vieną po kitos abiejų konkurentų priešingas nuomones – kad ir apie S. Nėrį.

  Rutuliokitės taip ir toliau :)

  Smagaus naujako!

 6. Inga

  „…žmonės sako, kad jų rašymai man nusibodo…“ ))

 7. Tie, kas tyčia iškraipo kitų pavardes, mano nuomone, visų pirma parodo nepagarbą patys sau, o ne kitiems. Taigi, pakankamai patys save pažemina.
  Rokiškis ir Beata jums, Andriau, davė gerą startą, kuriuo sugebėjote puikiai pasinaudoti. Jūs mokate dėstyti mintis, reikšti savo nuomonę, sugebate atkreipti dėmesį, todėl ir turite daug skaitytojų, sekėjų, gerbėjų ir negerbėjų. Skaitydavau jūsų tekstus dar “Istorijose” ir būtent ten spausdinti kelioniniai reportažai labiausiai sužavėjo, nes apie keliones pasakojote ne klišėmis, o stengdavotės kiekvienoje šalyje atrasti kažką savito, neįprasto, įdomaus. Tikiuosi, kitąmet įmesit vieną-kitą tokį reportažą ir į Protokolus ir, žinoma, linkiu neužmigti ant laurų.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: