Lietuvos tinklaraščiuose – vėl tarpusavio reklamos sezonas

Interneto skaitytojas džiūgauja, radęs naujos lektūros.

Praėjo šventės, ir vėl Žiurkėnas Rokiškis paskelbė ježegodną visuotinę priemonę, kuri 2011 metais pasiekė didesnes išdavas, negu gimstamumui turėjo apmokamos motinystės atostogos Lietuvos Respublikoje (1). Tai tinklaraštininkų kolektyvinio referavimo extravaganza, panaši į tuštučių ir supermamų elgesį, kai viena iš jų įdeda feisbuke savo nuotrauką, o kitos komentuoja “oi kokia graži”, “gražuolė :))))))))))))))” ir “mua mua”.

Bet, perkeltas į žiniasklaidą, šis elgesys tampa leistinu ir nevozbrannu (3), todėl kaip prieš metus prisijungiau, taip prisijungsiu ir dabar, juolab kad didelė dalis mano auditorijos gyvena internete ir niekur kitur, ir kai pradėjau transliuoti žydrajame efyre savo peredačią “Užkalnio 5“, dažniausias klausimas buvo ne “kas tau renka pašnekovus” (4), o “kaip pasižiūrėti internete”. Internete laida sistemingai įkeliama nėra, Linkomanijos penktojoje zonoje (ne tai kad aš žinau kas tai yra) yra užsūdytos visos laidos, ir kas naudojatės ta intelektinės nuosavybės vogto turto talkučke, tai prašom. “Protokolai” nerekomenduoja vogti ir neskatina, o vietoje to ragina nusipirkti TV imtuvą ir žiūrėti kaip žmonėms, nes tik tikrame ekrane išryškėja visi mano laidos privalumai.

Aš įsitikinęs, kad reikia kuo mažiau skirstyti žiniasklaidą į “tinklaraščius” ir “tradicinę”, nes nėra šiaipjau nei tinklaraštininkų, nei apžvalgininkų, nei žurnalistų, nei publicistų, visa tai yra rakinėjimas iš dyko buvimo ir iš apsimetinėjimo intelektualais. Yra asmenys, kurie moka rašyti ir kuriuos noriai skaito, ir yra tokie, kurie rašyti nemoka ir jų rašymai yra netikę, o kur jie rašo ar kalba, yra nesvarbu. Yra paveikūs asmenys ir nepaveikūs asmenys, ir viskas (5).

Todėl be jokios tvarkos, ir numeruota dėl mandrumo romėniškais skaitmenimis, seka mano mėgstamų, ir/arba skaitomų, ir/arba įtakingų žiniasklaidininkų sąrašas. Vieta šiame sąraše neatspindi mano požiūrio, neįtraukimas gali reikšti, kad aš pamiršau jus įtraukti, ir dar gali reikšti, kad aš neskaitau jūsų taip dažnai, kad galėčiau minėti. (6)

(I) Rokiškis jau minėtas, bet aš dar kartą paminėsiu. Jis rašo apie viską, jis kapsto neregėtai giliai ir jo žinios yra epinės. Jis yra stulbinančiai netoleruojantis kvailių, ir tai yra geras bruožas. Jei jis jums yra pranešęs, kad jūs – dibilas, jūs greičiausiai esate dibilas.

(II) Simonas Bartkus – jis rašo apie aviaciją ir yra nerealiai santūrus, gal todėl, kad dirba VNO. Jis rašo visada įdomiai.

(III) Geras draugas, bendramintis ir bendraamžis (7) Algis Ramanauskas neturi domeno ar kitokio dalyko, bet ant feisbuko jis atidarė laisvai pasiekiamą ir prenumeruojamą strymą, kuris pritraukęs so far virš 15 000 subskraiberių and counting. Algis su pavydėtinu metodiškumu valo ir banina urodus, šiukšles ir kitokias kakaškas, kurie nuolat atsivelka pareikšti savo apgailėtinų įžvalgėlių, moraliūkščių ir sąmojais vadinamu skurdaus proto išskyrų. Jie yra naikinami greičiau, nei spėja antrą kartą prasižioti. Algis, be kita ko, su dideliu pasimėgavimu trolina politikus, tokius kaip Kazimiera Prunskienė arba Kristina Brazauskienė.

(IV) Strymą turi ir kitas draugas, humoristas ir strip-džointų graduatas Justinas Jankevičius, ir ten ateina tokių fruktų, kad griūk negyvas (gal ne tiesiogine prasme). “graudu is tikro kj paskaitai kaip kai kurie lengvai tariant ”duze” moka supist visa posta.. nekalbu vien apie si. kalbu aplamai.. Maciau tokiu ble ereliu.. dar dabar nezinau kur krepseli nunest.. su kurmiais domino zaisi jei pamatysiu..

(V) Skirtumas yra vienas ištikimiausių skaitytojų ir protingas žmogus. Jei kada kurtų idealų skaitytoją, sukurtų Skirtumą.

(VI) Kreivarankis yra ne kiekvienam, nes rašo begal protingai ir kartais duoda tokių šedevrų, kaip Anarchisto laiškas sūnui.

(VII) Epiniu, šaltu kaip ledas ir ašriu kaip peilis nepakantumu dibilams garsėja Buržujus. Reto šviesumo žmogus.

(VIII) Šviesa ir intelektu spinduliuoja ir Aurelijus Katkevičius. Išsikraustęs iš nepotrebno, absurdiškai pasenusio ir Ufos ir Penzos gopnikams likusio Livejournal (tikrai ne prie veido rimtam autoriui) (8), Katkevičius rado sau naują, tikrai vertesnę platformą, kažkokiu būdu perstygavo anksčiau mane tiesiog neproporcingai gluminusį stilių ir toną, ir sužibėjo naujomis spalvomis.

(IIX) Iš Livejournal į Google+ persikraustė ir didysis Justinas Ž. (ex-Maumaz), ir lieja daug įdomaus, greta labai biesinančio (nes propaguoja pakantumą ir politkorekciją) turinio, kuris visgi jį netrukdo priimti kaip vieną didžių autorių.

(IX) Skaidrus ir nesikeičiantis (ir tai puiku) yra lietuviškos blogosferos Atlantas – ponas Grumlinas. Gintautas Rumšas yra senosios mokyklos eruditas, didelis geraširdis ir smalsuolis. Sakiau anksčiau ir sakau dabar: iš jo reikia mokytis rašyti. Arba mokintis.

(X) Puikiai rašo Baltasis Vaiduoklis. Jis intelektualas.

(XI) Dar yra Leo Lenox. Aš niekaip jo neperprantu, jis keičiasi kaip chameleonas koks.

(XII) Punk-o-nomika (a.k.a. Keverzonės kreida ant grindinio) yra galingoko rašymo pavyzdys. Bakso nuotrauka viršuje nuteikia gerai.

(XIII) Teberašo Artūras Račas, nors įdomaus turinio šiais laikais būna retai – daugiau sarkastiškai įrėmintos citatos, pagraudenimai ar apsimestiniai nesupratimai (“esu, turbūt, labai naivus”). Klausiate manęs, kodėl aš skaitau, jei man nepatinka. Todėl, kad ten atsispindi ta paniurusi, nyki, pedantiškai popieriūkščius šiurenanti, mėgstanti skųstis, skųsti ir skundus rašyti, bambanti ir neturinti humoro Lietuvos auditorijos dalis, kuri irgi yra mano auditorija. Kaip mane skaito ir Garliavoje, ir supermamų susibūrimuose, taip mane skaito ir proverbinėje Pylimėlių gatvėje. Man, kaip žurnalistui ir apžvalgininkui, reikia išmanyti visas teritorijas. Kaip taboras yra Vilniaus dalis, taip ir A.Račas yra žiniasklaidos dalis.

(XIV) Norėjau pavadinti “seno stribo užrašai”, bet tai būtų neteisinga, nes tas tipas net iki stribo netraukia. Kai iškeliavo pas velnius smalos maišyti Vytautas Petkevičius, sėkmingai prieš gyvenimo pabaigą savo šlykščiais darbais sušikęs visus ankstesnio gyvenimo gerus rašymus vaikams, Lietuvoje jo darbus tęsia Benas Rupeika. LRT žurnalistas rengia laidą “Kaip žmonės gyvena”, kurioje keliauja po Lietuvą ir sėja velnio sėklą: implikuoja, kad prie ruso buvo geriau, dabar Lietuvą užgrobė “ponai” ir “pūstažandžiai vadukai”. Dabar draugas Rupeika pramogauja, fotkindamas keturkojus žmogaus draugus ir vadindamas juos “Užkalnių veislės” šunimis. Tipiškas tekstas skamba taip: “Vos tik pajutę grėsmę, pirmieji išverstų šiltus kailius amžinieji aktyvistai – pirmyn – atgal į bažnyčias, aukštyn – žemyn vėliavas, privatizuoti – nacionalizuoti… Ar įsivaizduojate, kokiais patriotais staiga išvirstų dabartiniai mėšlo kultūros nešikai? Tie patys, kurie užsidirba  Judo grašius, vemdami įgimtus keiksmus ant mūsų kultūros ir kalbos, ekranuose tyčiodamiesi iš istorijos, o kapinėse vartaliodami antkapius.

(XV) Kalbant apie antkapius beigi grabus, negalima neprisiminti Kristinos Sabaliauskaitės, įveisusios tinklaraštį ir stumiančios faux pretenzingumo baundarius toli, praktiškai iki pat kapinių tvoros. Egzaltuotas neim-dropingas par excellence. Tai primena rusiškuose šaltiniuose aprašytą Glamūrinę Kisą, į kurią sušvirkšta recipiento žmogiškųjų savybių neatitinkanti aukštojo mokslo dozė. Rezultatas prijama groteskiškas formas, nes pretenzijos į Dolčegabana laifstailą visibly nėra palaikomos adekvačių resursų ir tampa iš esmės pasaka locheliams, kurie noriai ją čiaumoja. Irgi žanras.

(XVI) Ekonomiką ir biznio procesus išmano ir paaiškina Galva žmogų puošia (Commonsense). Ten ateina daug šviesių žmonių.

(XVII) Ne viskas yra koncentruota didmiesčiuose. Gyvenimas yra ir provincijoje. Dzūkija yra Lietuvos blogosferos Honkongas Romo Sadausko-Kvietkevičiaus dėka.

(XVIII) Piktai rašo Piktasis Gnomas Arvydas, o nuo kada piktas rašymas yra blogai?

(XIX) Blogą uždarė ir iškeliavo į Google+ Karolis Pocius, bet tai vistiek yra žmogus, kuris žino apie IT daug, labai labai daug.

(XX) Po epinių perpublikavimų Protokoluose daug kas sužinojo apie nepraustaburnį ir arogantišką pasipūtėlį vrieditelių, skraidantį lėktuvais ir mėgstantį viešbučius Liudviką Andriulį. Jo blogas yra uždaras, nes ten aptariami planai, kaip žydams dominuoti pasaulį, bet tekstų būna G+.

(XXI) Dažnai ir kietai pašierina Arvidas Bendorius. O dar jis yra vaišinęs mane savo kepimo duona. Ten nelietuviškas humoro jausmas ir gera uoslė internetų grynuoliams. Pavyzdys: “You are not serious about stopping global warming unless you hold in all your farts.

(XXII) Tomas Čyvas rašo apie politiką. Jo širdis yra teisingoje vietoje. Jis kala į tarpuragę komuniagoms. Jo labai nemėgsta Artūras Račas ir net kartais parašo komentarą.

(XXIII) Esu ne kartą skaitęs Nemuną, kuris turi blogą LJ (žežešečkoje), apie kurią aš negražiai pasisakiau ir galbūt nereikėjo taip, turint omenyje, kad jis labai įtraukiančiai parašo ne tik apie energetiką beigi dujas (kurios irgi yra energonešėjos), bet ir taipgi apie maistą irgi beigi girą.

(XXIII) Prisiminiau, kad skaitau Eastern Approaches, The Economisto blogą, kurį rašo Edward Lucas. Čia kaip ir savaime suprantama ir patrauklu. Nori skaityti angliškai – skaityk The Economist, net jei ten kartais išlenda toks savim patenkintas susitaikėliškas tonelis ir dirbtinis ambivalentiškumas (“antra vertus…”).

(XXIV) Kadangi mažai kas turi The Times online prenumeratą (apie 30 Lt/mėn.), tai nedėsiu linkų į puikius ten esančius blogus ir skiltis, kurie nerealiai siutina visą socialistinį kirmėlyną: William Rees-Mogg, Hugo Rifkind ir, žinoma, Jeremy Clarkson. Tai geroji Britanija: euroskeptiška, antisovietiška ir arogantiška. Laisvam skaitymui yra prienamas The Daily Telegraph ir ten esantys tokie puikūs rašytojai, kaip James Delingpole. Vien ko vertas straipsnis Ha ha Warmist losers for you the war is over. Jei jis rašytų Lietuvoje ir lietuviškai, šimtai runkelių kratytųsi ir spiegtų “straipsnis neobjaktivus, išmok rašyti žurnalistia“.

Aš čia sustosiu. Sąrašas gali būti papildytas, jei ką nors prisiminsiu, bet laikas publikuoti.

— — —

(1) Apmokamos motinystės atostogos padidino gimstamumą Lietuvoje (2).

(2) Ne, prūflinko negalima.

(3) Nepeiktinu.

(4) Pašnekovus renka visa laidos kūrybinė grupė pagal tam tikrus kriterijus ir naudojantis žinomais metodais, įtraukiančiais į save žurnalą “Žmones” ir random puslapio numerio generatorių.

(5) Kaip yra išsivysčiusios, besivystančios ir niekada išsivysčiusiomis nebūsiančios šalys, taip dar yra ir beviltiški biezdariai, bet apie juos neįdomu pasakoti.

(6) Aš skaitau labai epizodiškai, nes man viskam stinga laiko.

(7) Mūsų gimimo laikas skiriasi viena diena. Algis jaunesnis.

(8) Išskyrus Nemuną ir panašius vis dar pasitaikančius asmenis, kurie gal taip pripratę ar dar kažką.

Advertisements

21 comments

 1. Jaučiuosi nevisai pelnytai pagerbtas, lenkiu prieš tamstą karčius.

 2. Ačiū už paminėjimą. O patį pliusuoti ir “patinkinti” man jau net pavargo pirštas. Vis laukiu ką kada šūdinai parašysit, kad galėčiau nepliusint, bet… Vis neparašot…

 3. Ou mai gad, ou mai gad, ou mai gad, Užkalnis mane pagaliau pastebėjo!!!! AAAAAĄĄ!!!1!

  Jaučiau šiandien kažkokį pranašingą ženklą, kai prie darbo susitikau Račą ir džiugiai jam ranką paspaudžiau…

  • La femme

   Cha cha cha, pralinksmino Buržujaus linksmums! :)) Geras tamstos blogas, jei neminėsim pavienių pro-homo ir anti-religion pažiūrų ;)

 4. nb

  Taip gera rasti gaires savęs identifikavimui.
  Pemzos gopnikas.

 5. nb

  Sutinku, kad nelabai patogi ji ir, ko gero teks kurt savo variklį. Šokinėjimas per platformas irgi ne išeitis.

 6. Jau seniai kalbama, kad riba tarp socialinių tinklų ir blogų ištrinta: t.y., postai socialiniuose tinkluose nebesiskiria nuo įrašų bloguose. Čia minėtas dėdė Grumlinas kažkada išsakė mintį, kad rašantys įvairiuose Google pliusuose yra labiau blogeriai už kai kuriuos tinklaraščių kūrėjus (citata nepažodinė). Andrius, pateikdamas prie blogų ir G+ bei Facebook aktyvius bei įdomesnius gyventojus, panašu, kad patvirtina šią tiesą.
  Beje, A.Račas, kaip suprantu, lygiai taip pat lnkęs žvalgytis po priešo teritorijas.

 7. vytas

  Kas nors gali isverst pastraipa apie Sabaliauskaite?

  • Į kokią kalbą norėtumėt?

  • Jei per daug užsienietiškų žodžių, tai prašom sutautinta:

   (XV) Kalbant apie antkapius beigi karstus, negalima neprisiminti Kristinos Sabaliauskaitės, įveisusios tinklaraštį ir stumiančios netikro pretenzingumo ribas toli, praktiškai iki pat kapinių tvoros. Egzaltuotas įžymybių vardų mėtymas pačioje gryniausioje formoje. Tai primena rusiškuose šaltiniuose aprašytą Glamūrinę Kisą, į kurią sušvirkšta gavėjo žmogiškųjų savybių neatitinkanti aukštojo mokslo dozė. Rezultatas prijama groteskiškas formas, nes pretenzijos į Dolčegabana gyvenimo būdą akivaizdžiai nėra palaikomos užduotį atitinkančių išteklių ir tampa iš esmės pasaka mulkiams, kurie noriai ją čiaumoja. Irgi žanras.

  • mustangas

   Google Translator pabandyk.

 8. vytas

  Labai dekingas.

 9. Dėkoju už paminėjimą.

 10. O geraz, ačiū už paminėjimą – kad ir kaip viešai besikuklinčiau, viduje esmi tuščiagarbis ir bet koks geras žodis iššaukia naują floodinimo bangą ;)

 11. Lotuliukasxxxsuper

  Aciu, p.Uzkalni, uz issamu sarasa! Laukia daug malonaus (tikiuosi,ir nuodemingai piktdziugisko) skaitymo.

 12. kas čia toks

  nu va draugams reklamos davė, o tikrai vertų ir nepaminėjo:)

 13. Mes irgi dėkingi, nes mes teisingai nepaminėti – ne tas formatas. Jeigu vyktų geriausių forumų rinkimai, tada tai mes dėtume.
  O jei dar rimčiau, tai žaviuosi A.Užkalnio kolosaliniu darboholiškumu: BTV, lrytas (kad ir kaip jis jį gintų – paskutinius 5 metus žiniasklaidos nelaimė), protokolų raštai ir dar žmogus spėja po kitus tinklaraščius šviesulius suskaičiuoti.
  Nors niekas manęs neklausia, bet palyginimui aš galėčiau tik kukliai pastebėti, kad suspėju apsilankyti: pas Užkalnį, pas Račą (nors po kalbų apie teisėsaugos institucijas bijau ten savo komentarą palikti), na ir A.Greitai skaitau visur kur aptinku. Jungiantysis visų mūsų 4-ių požymis – esame įsimylėję Šimonytę.
  Tiesa, dar kartais nueinu pas Čyvą, bet nepaisant jo didžiulio rašytinio talento – net nesu dabar tikras, ar širdis pas jį tikrai savo vietoje.
  Dar yra Masiulis, Kreivys, Navaitis, bet kiek suprantu jie išbraukti iš tinklaraštininkų, nes „parsidavė loviui“. O piktasis genijus Bačiulis tinklaraštį veda ne tinkle.

 14. Puntukas

  Visuomenes nupezejima suponuoja informacine visuomene. Kai bet koks avigalvis su besitesianciu aukstuoju issilavinimu gali savo idejas paskelbti tukstanciams, tada atsiranda batai.
  idant paskelbtu savo demagogijas komuniagos pirko vokietijoje uz skolintas saibas spaustuves, investavo ir pan. tada be saibu nieko nebutu padare, o dabar kiekvienas avigalvis be saibu gali paskelbti savo ligotas idejas, kurios tikrai ras pasekeju. Ir problema tame, kad avigalvis tikrai rasys bloga ir skelbs ligotas idejas, o nusmurges liberalas ir intelektualas blogo nerasys ir ideju neskelbs. Taip informacine visuomene ir prisideda prie runkeliu ir komunistu valdzios atejimo.
  Sad.

 15. Indrė

  Na va, taip norėjau skaityti Liudviko Andriulio straipsnius, kad ką tik prisiloginau G+. Tuo pačiu ir prie Jūsų, mielas Užkalni, draugų prisiplakiau.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: