Keistas ir geras Kaukazo kabakas velniai žino kur: Fabai

Interjeras visoks (nuotrauka: meniu.lt)

Ačiū tokiems draugams, kaip Rokiškis Rabinovičius, kad kartais užrodo tokias vietas, kur niekada gyvenime nebūčiau ėjęs. Come on, čia ne tik kad nebūčiau ėjęs: nebūčiau net žinojęs, kur tokia vieta yra. Bet pasirodo, apie juos esama ir recenzijos (kalba netaisyta).

Pirmiausia tai pradėkim nuo pavadinimo. Kai kur parašyta “kavinė”, ir įsigilinkim į tą debilišką lietuvišką žodį.  Ta prasme, žodis normalus, bet vartojamas jis debiliškai.

Aš jūsų klausiu, ir jūs man atsakykit, kas sugalvojo (ir kada), kad restoranas be baltų staltiesių turi vadintis “kavinė”? Kaip taip yra, kad mūsų turtinga ir be galo samobytna lietuvių kalba yra taip nudrožta ir išžaginta negalvojančių teletabių, kad šis idiotiškas žodžio vartojimas pasidarė priimtinas. Kavinė yra nuo žodžio “kava”. Ten, kur iš esmės geria kavą. Tokių esama. Coffee Inn yra kavinė. Kaukazo restoranas nėra kavinė.

Žinote, kodėl tiek pykčio aukščiau esančioje pastraipoje? Chaotiškas, nelogiškas, bukas kalbos vartojimas sukelia chaotiškas, nelogiškas ir bukas mintis. Kai žmogus pats neatsako ir už žodžius, ir už mintis, jį mausto ir juo naudojasi kas tik nori. Nes tie žmonės neturi nei tikslo, nei motyvacijos, nei nieko jie neturi. Ir, kaip pasakė vienas žmogus, su kuriuo šnekėjomės būtent toje kavinėje, “tie, kas neturi tikslo, pasmerkti visą gyvenimą dirbti tiems, kas jį turi“. Vat taip vat.

Fabai yra Kaukazo maisto restoranas, kaip jau supratot iš antraštės. Interjeras yra toks, kokio jau nebūna – tai viskuo yra dviejų dešimtmečių prisiminimas apie kooperatines visuomeninio maitinimo įmones iš mano jaunystės, ir tai yra puiku. Kai atėjom, grojo Laskovyj Maj, kurio už taksi ribų šiais laikais sunku išgirsti Vilniaus mieste. Antra vertus, čia jau ne tas Vilnius, kurį aš pažįstu. Čia Fabijoniškės, šalia Jeruzalimkės, man čia viskas taip pat neįprasta ir nepažįstama, kaip jeigu mane kur nors išleistų Panevežyje arba Daugpilyje. Per savo 16 gyvenimo metų Vilniuje Fabijoniškėse nebuvau buvęs. Buvęs Šeškinėje, Viršuliškėse, Karoliniškėse, net Baltupiuose, bet va Fabijoniškėse nebuvau buvęs.

Prie šiurkštaus ir vilnietiškai šiek tiek pretenzingo pavadinimo* šliejasi kraupokas žodis “Bilijardinė”. Vėlgi, iš mano jaunystės prisiminimas buvo toks, kad jei prie baro yra bilijardinė, tai ten galimybės gauti į lempą padidėja maždaug keturgubai.

Tačiau bilijardinė nėra centrinis elementas, ir nuotaikos nedominuoja ir neįtakoja. Gyventojai, kaip ir galima buvo tikėtis, aplinikiniai, ir tai yra geriausias dalykas: restoranas negali tikėtis atsitiktinio kliento arba turisto. Visi, kas ten eina, turi eiti dar kartą.

Ir, reikia suprasti, eina. Restoranas buvo pilnas (trečiadienio vakarą). Patariama rinktis salę į kairę nuo įėjimo – ir dėl to, kad toliau bilijardo faciličiai, ir dėl to, kad ten yra didelis jaukus židinys, ir dar galima sėdėti galerijoje, t.y., užlipus į tokį balkončiką, panašiai kaip senojoje kibinininėje Trakuose. Laiptai, be abejo, užtikrina padavėjų fitnesą (pabandykit per darbo dieną kokius 50 kartų pavarinėt viršun ir apačion, ir jūs kaip mat numesit svorį).

Žinoma, tokioje vietoje reikia valgyti šašlykus. Buvau patartas valgyti kiaulieną, ką ir padariau (kaina – absurdiškai vienaženklė, rodos, 6 Lt + garnyras), o garnyrą galima rinktis iš ilgo sąrašo, nori karštą nori šaltą.  Ir garnyrų yra tokių, kai saka, po 2 Lt ir panašiai. Aš pasiėmiau marinuotų agurkų, svogūnčikų ir česnakų, ir galėjau grįžęs į namus kvėpuoti kaip profesionalus Drakulos gaudytojas. Tiesa, padažams be kita ko yra adžikos įvairios, kas irgi ne be spaiso. Šiaip buvo labai skanu ir tikrai kažkaip atrodė ir jautėsi kokybiškai. Ar eisiu dar? Manau, kad eisiu.

Žinote, ką? Reikia dažniau gyvenime išvažiuoti iš Senamiesčio. Zoe’s yra puiku, Zoe’s yra šalia (nereik vairuoti), tai yra rafinuota ir madinga ir mane pažįsta ir jie nuostabūs žmonės, bet kartais reikia išvažiuoti iš Senamiesčio ir pamatyti visas Vilniaus spalvas ir dar nenuėjusią į užmarštį istoriją. Džiaugiuosi, kad mane ten nusivedė.

Fabai, baras ir bilijardinė, Ateities g. 21 (Fabijoniškės). Tel +370 5 273 6464.

— — —

* Ne taip blogai, kaip “Brodas” ir “čiobriai”. Už šių žodžių vartojimą reikia bausti. Už žodžio “Amerikė” vartojimą reikia bausti galūnių amputavimu. Už žodžius “airiai” ir “anglai”, vartojamus kaip vietos nuoroda (“Kieša išvažiavo į airius, dabar ten labdaros maišelius mėto“) turi būti taikomos tokios bausmės, kurių aprašyti šiame tinklaraštyje neleidžia Lietuvos Respublikos įstatymai.

18 comments

 1. Varlentina

  Jau 18 metu lankome ta vieta, nuo tada, kai is pradziu praktiskai tik lauke buvo (ir kepe), paskui viena patalpele isirenge (+ “banketine” salike turejo – ten net kokie 6 zmones tilpo :) ), dabar gi interjeras palyginus prabangus :) Beje, smagu prisiminti “Cepelinu” krepsinio komanda :) Linkejimai!

 2. Mano draugas mokęsis policijos akademijoj (ten ranka paduot), tai sakė, kad ten dažnai giardavo. Esu buvęs ir aš ten porą kartų, kai Fabijoniškėse gyvenau… Nieko neatsimenu…

 3. Oho. Netikėta. Nes kaskart pro ten važiuodamas atkreipdavau dėmesį į „Fabai”, „biliardinė” ir šalia esančią kažkokių priekabų aikštelę su šiferiais ir juodžemiais. Negi teks išdrįsti peržengti taikliai įvardinta vidinę būseną apie „biliardinę prie baro”…

 4. Marja

  aplankykit Čaichana, jei dar neteko. Arčiau centro, superinė uzbekų virtuvė ir griežtai jokio laskovyj maj shit.
  http://lt-lt.facebook.com/pages/%C4%8Caichana/126468937410950

 5. DG

  Is tikruju gerai pastebejai, Uzkalni, kad kai kurie zodziai taip biesina, kad i lempa norisi duoti tam, kas juos sako. Pvz as noreciau duot i lempa uz faciliciai, balkoncikas.

 6. aaaa@one.lt

  Daugelis ten pabuvę sako, kad ten skaniausi Vilniuje šašlykai. Pats buvau – skanu.

 7. arturas

  vasaros metu surenkam ekipaza ir visi darbuotojai vaziuojam is centro i fabus ju firminio “Fabu” visciuko pavalgyti, nesu nieko skaniau ragaves, aisku ponams ten nelabai turetu patikti, nes tik varguoliai kaniusniose valgo, bet jeigu toje kaniusneje skaniau nei “neringos” restorane, tai kodel gi ne :)
  dar vienas labai idomus dalykas yra tas kad musu viesojo maitinimo istaigos (turiu galvoje tik Vilniu, nes nezinau kaip kituose miestuose) labai paiso mados veju, nekreipdamos demesio i meniu. Ziaurus pakilimas kinietisko valgio restoranu, sviecia is toli drakonai, heroglifai ir visoki bumbulai, uzeinu, o ten dienos pietums duoda cepelinus, kugeli ar karbonada, dar kai kurie isvis sugeba i viena lekste sukisti sushi, karbonada, salotas ir ryzius arba bulviu kose (gali pasirinkti) .

  • Indrė

   Pritariu Artūrui (dar ir dėl to, kad jis mano vyras) ;) ir tikrai rekomenduoju paragauti ten viščiuka tabaka ir nuooostabiai sultinga Motiejaus kepsni. Taip, Fabuose aplinka erzinanti ir, pripažinkime, stipriai nudrožta, tačiau jei jie ir toliau taip gamins, nebankrutuos niekada. Beje, vasarą visai jauku (kiek ten tai įmanoma) tokioje tankiai tujomis užsodintoje terasoje.
   Dėl skaniausio šašlyko mieste gal nebūčiau tokia kategoriška, nes man asmeniškai skaniausi šašlykai restorane Araks (dar toliau už Vilniaus važiuojant Molėtų plentu). Aplinka labai tvarkinga, jie taip pat turi židinį. Nemažai žmonių savaitgalio popietėmis, gal dėl to, kad ten tinkama vieta „išsipurtyti“ nuo pagirių užsisakius aštria ir sočia sriuba su aviena. Ok, nesiplėsiu, nes išmesit mane už perteklinę reklamą. Skanių bandymų!
   P.S. Fabijoniškėse irgi galima gyventi… ką mes sėkmingai ir darome ne pirmus metus ;)

 8. Kiek matau iš nuotraukos, ‘kavinės’ interjeras yra lygiai toks pat kaip Kaukaze. Dar net kiek geresnis. Tai gal verčiau nereikėtų užsiimti kritika, jeigu gauni Kaukazo maisto, už Kaukazo kainą, Kaukazo aplinkoje? O, beje, jei surastumėt kokį naują viešąjį tualetą, ar apie jį irgi pasakotumėt ir kaip žurnalistas justumėte pareigą informuoti visuomenę? :) Jei taip, sveikinu!

 9. Gita

  Apie ką jūs čia pezat?
  Apie gerą virtuvę ar prastą aplinką?
  Apie kalbininkų marazmus ar rusišką popsą?
  Apie galimybę sostinėj gaut smagiai į galvą?

  Apsispręskit vyrai. O tai daros panašu, kad rašot nepagirioję …

 10. Karvė

  Andriau, pabandyk tam pačiam senamiestyje dabar persikėlė Meat Lovers Pub (Ignoto gatvėj, šalia Cozy, kur anksčiau buvo Briusly, paskui Banzai). Jų konceptas irgi toks įdomus – entuziastai padarė, kad būtų nebrangu, bet stengiasi, kad ir kokybiškai. Man pasirodė, kad visai ir pavyksta. Na bent jau dabar nesugalvoju, kur dar už 15 ar 16 Lt galima suvalgyti visai padorų (8/10) burgerį :)

 11. Milda

  pietavau ten, patiko, aplinkos neatsimenu, bet buvo švaru, man to pakanka, o vakaroti ir ilsėtis ten neičiau…

 12. Ode

  Esu ten vakarieniavusi prieš dešimt metų. Buvo tikrai skani ant žarijų kepta mėsytė. Interjeras, matau, nepasikeitęs, bet svarbesnė žinia, kad galima taip pat skaniai pavalgyti. Nieks nebus, teks užsukt…

 13. neRimas

  Lauksiu atskiro straipsnio apie kalbininkų marazmus.
  Suprantu, kad ne pageidavimų koncertas.

 14. uz issireiskima spaisas irgi reikia bausti!!

 15. makuka

  Žvengiau kaip arklys- zjbs

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: