Pingvinai gali skraidyti, bet nenori

Kur kiti mato pilkus akmenėlius, aš matau spalvas.

Kadangi šios dienos labai, labai užimtos, be kita ko, dar ir Knygų Muge, kliuksinčia tarp tirpstančio sniego prie Neries, tai įrašas bus labai trumpas.

Kai sakau, kad verta skaityti komentarus, aš nejuokauju. Komentatorius Superaudrius, atsiliepdamas į kitą komentarą, parašė sekančiai (žodis “sekančiai” suvartotas sąmoningai) ir aš tą komentarą įdedu atskirai.

Komentaras labai gerai susumuoja pagrindinę nuotaikos problemą, kuri esti Lietuvoje: pasidavėlišką runkelio ir aukos apsisprendimą nieko nedaryti, nes nieko nesigauna, niekada nesigavo ir gautis negali. Ir, beje, ne vien tamsuolis ir nykuolis A.Račas augina tokias nuotaikas, bet ištisa veislė pasidavėliškumo, self-destrukcijos, smukaus skundimo, pavydo kulto išpažinėjų, vaikštančių ratu ir žingsniuojančių liūdnų šamanų liūdnų būgnų dundesio ritmu.

(…) kas tau sakė, kad pingvinai neskraido. Pingvinai turi sparnus ir gali skraidyti, tačiau buityje jiems to nereikia. Pingvinai taip seniai nebando skraidyti, kad visiškai nebežino, kaip tai daryt. Atsimokino atgal.

Dėl Maximos. Artūras Račas išaugino visą kartą žmonių Lietuvoje, kurie jaučiasi bejėgiai prieš Maximą. Toks Račo žmogus atsibunda ryte, pasižiūri pro langą ir jei kieme vis dar stovi Maxima, grįžta atgal į lovą ir nieko nedaro visą dieną.

9 comments

 1. Kavkazas

  Nuo kada lovoj bloga? Jei gerą patinėlį/patelę turi, tai čia Račui dėkot reikia taip išeina. Įdomu kas geriau – tegu gyvenimas mus dulkina ar mes patys?

 2. Darius

  Komentaras labai jėga ir mintis apie kartą žmonių, bijančių maksimos – spot on :)

  Bet negaliu nepaminėti:

  Apie pingvinus tai ne visai tinkamas palyginimas, nes jie negali skraidyt. Like, fiziškai negali. Ir sparnai jiems reikalingi “skraidyti” po vandeniu. O taip nutiko ilgos evoliucijos dėka. Though, i suspect, šiek tiek lyrinio nukrypimo buvo reikalinga to ilustrate the point. :) /trollface

 3. Jurgis

  Čia radau komformizmo ir tingumo demaskavimo postą rusiškai iš žežečkos – ypač tinkantį lietuvai, gal tik politiniai dalykai ten kitokie… http://du-bel.livejournal.com/39537.html

 4. ar ne per daug nuopelnų Račui? :DD

 5. Komentatoriau Dariau, cia tau modernus linkas,kad savo wordus kiek pachangintum ir visi kiti juos labiau laikintu:
  http://www.elegancija.eu/kelias-i-zvaigzdes-iii-reikalingiausios-svetimybes/

 6. mustangas

  Mano nuomone Račas čia niekuo dėtas. Taip jau natūraliai gavosi ir tie, kuriems nepatiko MAXIMA pro langą jau mato Agurką, ESB ar Eifelio bokštą. Jie neveblena kaip Degutienė: “kaip galima integruotis svetimoje aplinkoje”. Jie imlūs naujovėms, vertina pasirinkimo laisvę ir priima iššūkius.
  Pasilikusių niekas nedarė bejėgiais. Jie jau tokiais gimė ar tapo dėl senatvės.

 7. Jolita

  Aš, matyt, kažką praleidau autoriaus kovoje su Raču ir Račo aljanse su Maxima. Visai neįsikertu, kur šio straipsnio razina pakasta. Labiausiai čia patiko G.Drukteinio rašinys. Aš retkarčiais užsuku į jo elegancijas, bet retai, nes mano vakarus dabar užima el.dienyno pildymas.

 8. joooo

  Briedas absoliutus. BBC

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: