Kai rašalinis dangus: kelias namo

Didžiausi nušvitimai ateina keisčiausiais momentais ir tada, kai mažiausiai lauki. Keliavau vakare namo nuo Petro ir Povilo bažnyčios (mano vaikystėje sakydavo: “nuo Meno mokyklos”) ir pamačiau, kad dangus yra pats tas, koks būna, kai jį mėgsta fotografai – po saulėlydžio praėjus 15-20 min. Rašalinis.

Paskutinę vasario dieną oras jau kvepėjo pavasariu, ir purvas ir pliurzė jau buvo pavasarinė drėgmė, šiltų dienų ir vis ilgesnių ir šviesesnių vakarų pažadas. Net nešvarūs troleibusai, kuriais tiek važinėjau vaikystėje į S.Nėries mokyklą (o paskui atgal iš jos), kai gyvenome Savanorių prospekte prie transporto žiedo, jau nebe šiaip nešvarūs: tas purvas skelbia, kad jie bus švarūs, nes bus ir pavasariniai lietūs su perkūnija.

Pakeliui į namus Bernardinų gatvėje iš visų pusių apžiūrėjau temstančią Katedros aikštę ir Šventaragio slėnį. Muziejus, Arkikatedra, varpinė, Gedimino pilies bokštas, žibintai ir pravažiuojančių automobilių šviesos, ir padangų šiurenimas į šlapią grindinį ramino ir glostė.

Tai mano miestas kalbėjo su manimi. Aš dar kartą pagalvojau, kad pasiekęs gyvenimo vidurį, turbūt (galbūt) visgi radau vieną iš gyvenimo laimių, kiekvieną dieną matyti bundančią ir mingančią sostinę jos pačioje gražiausioje vietoje.

Atrakinau laiptinės duris ir supratau, kad visus tuos keliolika metų mano namai buvo čia, jie tik labai kantriai manęs laukė, nieko nesakydami. Aš jų irgi laukiau, tik nežinojau. Kartais labai svarbu ilgai laukti, ir tada išsipildo.

Advertisements

12 comments

 1. Malonus įrašas.

 2. entdx

  Iš kur tas pozityvas? :D Gerai nuteikia.
  Na matosi telefonu fotografuota, bet spalvos…. Tokios kaip iš siurealistinio paveikslo.

 3. Agnė

  visur gerai, bet namie geriausia. ech pasiilgau namų. baltai pavydžiu gyvenimo senamiestyje. na, bet su laiku.. :)

 4. Teddy Beer

  Cute, Užkalnis romantikas <3 Ačiū, kad įžiebėt manyje aistrą!

 5. ltguide

  Nors as gyvenu ne centre, bet kartais tycia, be jokio reikalo uzsuku i senamiesti, kur pasikraunu teigiamos melancholines nuotaikos. Tai tas jausmas pazistamas.

 6. Niki

  Aha, ir aš šiandien po darbo užfiksavau panašius pojūčius-dangaus spalva, ore kažkas, kaip smagu, pagalvojau, kad po 18h jau ir dar šiek tiek (melsvai) šviesu ir jau yra kvapas vardu “jaučiu pavasarį”: )

 7. Ugnė

  Porą ašarų į studentišką pagalvę Londone nugręžiau. Ačiū

 8. Leta

  Vakar panašiai galvojau vaikščiodama po Rygą, kai nuo kiekvieno pastato ant galvos lašėjo tirpstantis sniegas- kvepia pavasariu. O tą kelią nuo Petro ir Povilo iki Senamiesčio bei atgal labai mėgau, kai gyvenau Antakalny. Gražius prisiminimus sukėlėt, Andriau. Ačiū :)

 9. Yvl

  jezoumaryja, Uzkalni, apsirgai?

 10. SuperaudriusLT

  Rekomenduoju panašiomis sąlygomis praeiti Šv. Dvasios gatve

 11. Indix

  Nerealiai paraset… aciu…
  Kaip Jums gerai, kad Jusu laukimas jau issipilde..

 12. Jinga

  Super:)
  Ir kaip keista, kad tiek zmoniu vakar pajuto ta kazka ore apoe 18val., kai atrodo neitiketina, jog dar sviesu! Bet kartu ir rasaluojasi padange…Pajutau ta nenusakoma jausma irgi:)
  Pavasareja…

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: