Samsung Galaxy Nexus: kiečiausias Androidas, bet turbūt neilgam

Atrodo gerai, bet ne pribloškiamai (nuotrauka - Google)

Pats geriausias dalykas, be abejo, yra fantastiškas operacinės sistemos pavadinimas. Samsung Galaxy Nexus yra pirmasis telefonas, kuriame važiuoja Android 4.0, Ice Cream Sandwich. Kai kas verčia “ledų sumuštinis“, bet iš tiesų tai yra ledai tarp dviejų storų vaflių plokštelių, kokie būdavo seniau, vaikystėje, kur nors Maskvoje ir Leningrade, kur plombyras būdavo neapsakomai riebus. Tiek to.

Mano prieš ankstesnis telefonas buvo Google Nexus S, antrasis gūglo telefonas, paleistas Europoje dvi dienas prieš Kalėdas 2010 metais*. Jo gamintojas buvo Samsungas ir kuris dar moraliai nėra pasenęs. Kai pasirodė, jis irgi buvo pirmasis su tuomet naujausia Android 2.3 operacine sistema, irgi nuostabiai pavadinta, Gingerbread, arba imbierinis pyragėlis. Tie žmonės tikrai ne pirmą kartą pavadinimus kuria.

Tai kodėl pirkau Galaxy Nexus, jei ankstesnis dar nėra moraliai pasenęs? Moraliai tai ne, bet jau kaip ir norisi greitesnio procesoriaus. Jis čia yra dviejų branduolių, 1,2 GHz, ir nesijaučia, kaip kosmosas. Ta prasme, greitesnis žymiai, bet ne taip, kad priblokštų.

Kas pribloškia, tai ekranas. Apple iPhone turėjo savo Retina display, kuris visus versdavo iš koto aštrumu, bet dabar vienas privalumas iš iPhone atimtas tikrai (jų nelabai daug ir beliko – nebent kai kas dar skundžiasi, kad Samsungai “jaučiasi plastmasiniai”, tai kas tiesa tas ne melas, stiklas ir metalas yra stiklas ir metalas ir čia tu nieko nepadarysi). Galaxy Nexus ekranas yra toks, kad atsiranda jausmas, apie kurį kalba žmonės, kuriems sutvarkė akis lazeriu: pradeda atrodyti, lyg nuvalė stiklą švariai, iki gurgždėjimo, ir įjungė visas šviesas.

Apie tas šviesas. Ekranas didesnis, 4,65 colio (buvo 4 coliai), bet kadangi ankstesnės apatinės knopkės dabar yra virtualios ir ekrano dalis, tai tik šiek tiek padidėjęs plotis. Užtat rankose laikyti linksmiau nepasidarė. Mano rankos didelės, bet ir tai, kaip čia pasakius, jaučiasi. Tai va, o didesnis ekranas, žinoma, reiškia didesnį baterijos siurbimą, ir baterija čia galingesnė, nei ankstesniame modelyje, bet (matyt) tas ant to išeina, kadangi automatinis ekrano ryškumo nustatymas yra nukalibruotas taip, kad šiaipjau nedžiugina (visą laika yra per nykoka). Reikės pažiūrėti, kaip tai veiks vasarą paplūdymyje: Google Nexus S įjungdavo automatiškai tokį ryškumą, kad galėjai skaityti belekokioje saulėje, bet užtat bateriją iščiulpdavo kaip už tėvynę.

Apie operacinę sistemą. Vienas atnaujinimas, dėl kurio visi myžčiojo, Face Unlock, yra žaislas, kurį po dienos atjungiau, ir ne todėl, kad veikia ne visuomet, bet dėl to, kad visgi žiūrėjimas į kamerą ir atpažinimas užima sekunde ilgiau, nei atrakinimas prabraukus. O dar man visai nesinori 50 kartų per dieną veidrodėlyje matyti savo stambų, kiaulišką, ir dar kartais nesiskutusį, snukį.

Kiti atnaujinimai yra inkrementiniai – smagiau yra togglinti tarp atidarytų langų, ir matyti ne programų simboliai, o jų thumbnailai. Atnaujintoji Gmail applikacija (kaip ir kitos Google programos, pre-installed, o daugiau viskas švaru, taip kad kaip ir ankstesniuose Google Nexus One ir Google Nexus S – “pure Google”) yra lyg ir patobulinta, bet man ir senoji buvo gera, ir nesu tikras, kad naujoji baisiai pagerino, tik kad truputį daugiau preview įdėta į emailų sąrašą.

Fotikas yra tas pats, 5 megapikseliai, ir visiškai adekvatus mano reikmėms (kai vaikštau ir darau nuotraukas, kurias dedu į Laukines žąsis, mano maisto apžvalgų portalą, o taip pat nervinu pavyduolius savo gero gyvenimo ženklais). Bet, aišku, gal ir nebūtų buvę būti pakenkta, jei tas fotikas būtų kuo nors geresnis. Nors ne, meluoju, yra geresnis fokusavimas, ir face recognition.

Kas daugiau? Daugiau nieko, tik labai pagerinta kontaktų sistema: tie patys vardai ir pavardės yra gražiai sutraukti į vieną (t.y., keli įrašai po tuo pačiu vardu), kas anksčiau buvo rimta problema, kai skambinant man rodydavo kelis variantus to paties žmogaus, nes dar niekas nesukūrė tobulo sinchronizavimo, ypač kai kuriant adresų sąrašą, apšienaujamos kelios duombazės: Google (o kartais ir ne vieno akaunto), Facebook ir dar kokio nors velnio.

Kaina be kontrakto ant Lietuvos sudaro apie 1750 Lt (iš Bitės salono galima įsigyti lygiai tokį patį už 2000 Lt, bet tai tam ir salonas), ir kadangi pigiausias iPhone 4S yra tik 2150 Lt, tai sunku pasakyti, kad kas nors renkasi Androidą dėl kainos (kaip anksčiau buvo sakoma). Kaip ir iPhone, Google telefonų atmintis neplečiama (16 Gb ir viskas, korčikės nebeįdėsi), bet tai koks skirtumas. Aš per metus nepripildžiau ano telefono, fotografuodamas kiekvieną kibiną ir kiekvieną sušį savo gyvenime, tai ir čia problemos nebus.

O kodėl neilgam jis kiečiausias? Todėl, kad jau šį rudenį Google sako padarysią naują Androido operacinę, 5.0 Jellybean, ir su ja, tikriausiai, ateis naujas telefonas. Tai todėl ir neilgam.

* Taip, jo paleidimo data buvo tiksliai žinoma ir įvykdyta. Skirtingai nuo Nokia, kurie vis dar apie naujus produktus kalba “ketvirčiais” arba “in late 2012” ir paskui dar kelis mėnesius vėluoja, Korėjos gamintojai pateikia dalykus laiku. Tai tik viena iš priežasčių, kodėl Nokia yra vakardiena. Kita priežastis būtų ta, kad jie vis dar gamina telefonus, baisesnius už atominį karą (jeigu N9 atrodė kaip nabagų be fantazijos sugalvota plastilininė igruška, tai X7 atrodo kaip kiniška paddielka už 25 dolerius, kurią perka ubagas, negalintis sau leisti Nintendo DS), ir tie telefonai ateina su Symbian operacine sistema, kurios neimtų net ir Minsko traktorių gamykla, nes ją įvertintų kaip moraliai pasenusią. Kalbos apie tai, kad jie jau greitai pasikeis, visiems nusibodo: primena griūvančią Tarybų Sąjungą ir sakymus, kad viskas bus gerai, reformuosim po biškutį, reik tik palaukti, ir gyvensim kaip Portugalijoj.

8 comments

 1. Nuo kada Užkalnis pradėjo rašyti apie telefonus?
  Gal vėl reikės pradėti sekti, nes nuo politikos buvo supykinę…

 2. SuperaudriusLT

  Jūsų minimo plombyro tarp dviejų vaflių būna mažose parduotuvėlėse mažuose gyv. punktuose netoli Vilniaus. Pvz. Siužionyse. Skanus rusiško tipo plombyras.

 3. Antra pusė kritikos Nokia`i prašauta pro šalį. Symbian, kaip OS išmaniesiems telefonams mirė 2011-tųjų vasarį, kai Nokia pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Microsoft (arba, spekuliuojant, 2010-ųjų rugsėjį, kai Elop`as pakeitė pareigas iš Microsoft Office prezidento į Nokia CEO).

  Visi Nokia kiaušiniai, iš kurių kas nors gali išsirist (t.y. Nokia Lumia 800 ir Nokia Lumia 900) sudėti į Windows Phone krepšį. Nors ir atėjęs į rinką per vėlai, WP turi labai daug potencialo (ypač dėl Windows 8 ir Microsoft strategijos dėl unifikuoto Metro UI visuose produktuose, įskaitant ir XBox 360).

  Truputis subjektyvumo: apie WP 7.5 kol kas negirdėjau nei vieno blogo atsiliepimo apie iš žmonių, kurie yra bent sykį bandę WP OS, o apie Nokia Lumia 800 sutikimą galima pasiskaityt http://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_Lumia_800#Reception.

 4. tuoj ateis naujas iphonas ir visus pastatys ten kur priklauso :)

 5. Dominykas

  ir štai jau kuris laikas, po iphone atėjimo ir už samsung jis nėra pranasesnis.

  • Hush_hush

   Kas tau sakė kad jis nėra pranašesnis ? Pats sugalvojai ? Argumentuot reikia tokius pasisakymus, o ne sugalvojau – pirstelėjau ir nuėjau.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: