Elitas jums nepavaldus. Jis tvarko jūsų gyvenimą.

Laidos vedėjas (pavardė lentelėje) yra šokiruotas. Jam pasakė, kad jis - ne elitas.

Kovo 5 d. mano laidoje per BTV ekonomistė Aušra Maldeikienė kalbėjo apie elitą ir pasakė, visiškai rimtai, kad Natalija Zvonkė yra elitas – ir labai suprantamai paaiškino, kodėl. Klipas yra čia (ne, visos laidos internete sudėtos nėra, ačiū kad klausiat).

Aš įdėjau nuorodą į tai, ir prapliupo komentarų lietus gausesnis ir sodresnis, negu aš tikėjausi. O tikėjausi? Taip, tikėjausi. Nes taip pat spirgėjo visi, kai Martynas Starkus TV antenoje parašė ir išsišaipė iš varguolių, pagyvinančių savo apgailėtiną, nelaimingą būtį tuo, kad jie bent jau jaučiasi pranašesni už mus, visus menkaverčius beždžioniukus, besistaipančius (ar besivartančius nuo vieno šono ant kito) TV ekranuose. Ir jie visi, visi iki vieno turi daug pasiūlymų (ką ten pasiūlymų – imperatyvinių nurodymų), ką reikėtų iš tikrųjų kviesti į laidas, kad jos nebūtų menkavertės. Jie visi galėtų kurti geresnę televiziją, jei tik juos pakviestų. Tik jų nekviečia. Net jų telefono numerių greičiausiai neturi.

Visi panašiai siuto, kai Rūta Mikelkevičiūtė paerzino minią, įpratusią savęs gailėti, ir priminė, kad jie visi apsimetėliai. “Dažnas nori pasirodyti protingas ir aiškina, kaip žema žiūrėti laidas apie merginas, “dainuojančias papais”, arba kaip niekinga spoksoti reportažus apie Lietuvos “žvaigždes”, landžioti po jų namus, stebėti, kaip lepinami jų vaikai, ar keliauti jų atostogų maršrutais. Tačiau kai tik sukuriama laida apie meną, istoriją, Lietuvos ateitį, verslą ar ekonomiką, reitingai kriste krinta. Ir tie, kurie aršiausiai rėkia: “Ką jūs rodote?”, visada žiūri tas laidas, kurių esą nenori matyti, ir niekada nebūna matę tų, kurių patys reikalauja.

Skaitytojai labai niršo ir baubė, kad tikrai to popso matyti nenori. Panašiai rašė ir tuomet, kai juokiausi iš visų tų, kas jaučiasi labai pranašūs prieš politikus (juk politikai yra tik lėkšti dvasios vargdieniai, tarškinantys savo pigų piarą).

Kiek anksčiau tas pats buvo, kai gyniau blizgųjį elitą, kuris niekam nekenkia ir niekam per prievartą nėra brukamas. Dar nieko Lietuvoje neprivertė žiūrėti televizijos, niekam per prievartą neįjungia privalomo interneto portalo ir nepriverčia skaityti laikraščio.

Vieni per kitus pseudointeligentai (tikri inteligentai ir tie, kam nerūpi populiarioji kultūra, apie ją ir nekalba) ir tie, kas jiems prijaučia, pradėjo trypti kojomis ir įrodinėti, kaip Natalijos Bunkės vadinti elitu negalima. Jei kas vadina, tai vadina neteisingai, nespravedlyvai, nes ji (arba į ją panašūs), pasak save pasiskyrusių specialistų, neatitinka elito požymių – savo išsilavinimo, muzikinio išsilavinimo, giminės kilmės, trijų protėvių antkapių Antakalnio kapinėse ant menininkų kalnelio.

Jie patys nepastebi, kaip baisiai jiems skauda nuo to, kad kažką kitą pavadino elitu. Vienam apžvalgininkui ir visuomenės veikėjui panašiai skauda, kai mane (Užkalnį) kas nors pavadina žurnalistu, jis negaili savo kuklių jėgų ir skurdžios iškalbos arsenalo, vis pabrėždamas, kad tai netiesa, netiesa, netiesa. Jam nuo to palengvėja (ypač pilnaties metu), ir jis pajunta padidėjusią savivertę – panašiai, kaip ką nors apskundęs arba nenuėjęs į kokią nors parduotuvę ir nuo to pajutęs kaip didžiausias organas kūne – sąžinė – dar labiau išpampo, paraudo ir jau beveik trukdo vaikščioti.

Žmonės, kurie eikvoja laiką ir jėgas, kariaudami su blizgių žurnalų ir ekrano gyventojais, yra patys tikriausi, klasikiniai, iš pieno (prarūgusio) ir tulžies plaukę varguoliai.

Žinote, kodėl jie taip sako? Todėl, kad jie patys norėtų būti vadinami elitu, jie patys norėtų būti priskirti prie geriausių, įtakingiausių, žinomiausių. Nori, bet negali – nes gyvenimą tvarko kiti. Gyvenimą tvarko tie, kas yra priekyje, viršūnėlėje. Paprasčiau sakant, elito nariai. Su nario kortelėmis.

Varguoliai žino, kad tie, ko jie labiausiai nekenčia, per dieną uždirba daugiau, nei jie per mėnesį. Jie bando juos niekinti, bet neturi tam išteklių, sugebėjimų ir iškalbos. Jie net pasišaipyti žmoniškai nemoka: vietoje pašaipos iš jų vapančių burnelių sunkiasi trafaretinės banalybės – dvasios varguoliai, vienadienės papūgos, tuštutės ir tuštučiai. “Man jų nuoširdžiai gaila”, atlaidžiai (ir dažnai) iškošia varguolis, lyg jo gailestis būtų kur nors kiek nors vertinamas.

Jo gailestis yra vertas tiek pat, kiek bomžo gailestis turtingam gretimo namo gyventojui. “Aš už tave laimingesnis, aš iš tavęs juokiuosi“, sako bomžas jam, bet tik jis pats tiki tuo, ką sako.

O dabar apie tai, kas motyvuoja mane apie tai kalbėti. Aš mėgstu jūsų dėmesį, ir negaliu be jūsų. Be jūsų aš reikščiau gyvenime žymiai mažiau.

Aš vadinsiu elitu, ką noriu vadinti elitu, ir tūkstančiai ateis su manim ginčytis, tuo tik įrodydami, kad aš teisus. Nes jei elitu pavadinčiau ne Nataliją Bunkę, o Joną Jonaitį iš gretimos laiptinės, niekas neateitų prieštarauti.

Kadangi esu pasenęs, bet nesubrendęs, gana stipriai (ką čia – gana stipriai; labai stipriai) mėgaujuos tuo, kad galiu vadinti ir priskyrinėti, o šimtai žmonių į tai kreipia dėmesį.

Reiškia, aš – elitas.

Kuo daugiau jūsų ateis man paaiškinti, kad aš ne elitas, tuo didesnis elitas aš būsiu, ir tuo daugiau mane fotografuos ir rodys, tuo dar labiau keldami jums norą aiškinti, kad tai yra ne taip ir turi būti kitaip. Aš pasiruošęs šypsotis ir vėpsoti iš kiekvieno žurnalo (ir, Dievas mato, aš jau netoli to) – vien tam, kad dar daugiau jūsų man sakytų, kad tai nieko nereiškia.

Aš mintu jūsų šventu pasipiktinimu ir iš jo semiuosi įkvėpimo. Jeigu man pasiūlytų, aš eičiau į Operos ir Baleto Teatrą meno vadovu: tik tam, kad tūkstančiai žmonių pasipiktintų. Aš esu tam, kad jūs išleistumėt savo geluonį.

Ir taip, aš dabar lauksiu jūsų pasakymo, kaip tai apgailėtina, ir kaip jūs manęs neskaitysite, kaip išsisėmiau, kaip anksčiau buvo įdomu, o dabar jau nuobodu, kaip aš turiu sugalvoti naujų temų ir kaip jums nuoširdžiai manęs gaila: nes žinau, kad skaitysite, kad aš esu jūsų priklausomybė ir valdau jūsų gyvenimus – tik todėl, kad jūs neturite kito pasirinkimo.

Populiariosios literatūros demonės su pagurkliais neparašo tiek, kad galėtumėt bent jau kas savaitę jas skaityti, Landsbergio jūs nesuprantate ir jums tai per sunku (nors labai norite suprasti, o dar labiau – geidžiate, kad apie jus manytų, kad jūs tai suprantate), todėl, kad ir kaip būtų šlykštu, Užkalnio popsinės įžvalgos ir bajeriukai yra kaip tik jums, kad ir kaip tai nepatiktų.

Jūs – aptukusi senmergė Bridžita Džouns, savęs nekenčianti kas rytą prie veidrodžio, ir kas vakarą 23:00 val. – tuo metu ji įsliūkina į virtuvę ir ryja ledus ir tortuką. Ji nekenčia tortuko, nekenčia tortuko pardavėjų, kad jas “gundo tuo maistu”, nekenčia savęs, kad yra bevalės ir silpnos medūzos, kurias vynioja aplink pirštą tortukų gamintojai ir pigių vyninių savininkai. Ji rašo Feisbuke, kaip ji niekina tortukus, ir spaudžia “mėgti” prie žaliavalgių restorano ir ekologinių parduotuvių puslapių, bet negali atsispirti tortukui.

Aš esu tas tortukas – saldus, riebus ir toks, po kurio jūs jaučiatės bejėgiai ir nekenčiate savęs, kad skaitėte tai, ką aš parašiau, ir žiūrėjote mano laidas.

Aš, ir į mane panašūs, valdau jūsų gyvenimą, ir dėl to jums labai pikta ir apmaudu. Bet ką jūs galite padaryti?

54 comments

 1. Harlis

  Ha Ha Ha , eilini karta prieteliau ,pavarei …. Smagumelis.
  O jau dienos deimanciukas koks- “Populiariosios literatūros demonės su pagurkliais…”

  Linkiu sekmes tau arti tautinius dirvonus. O ju dar oi kaip daug,

 2. Mindaugas

  Aš skaitau, kad čia Užkalnis vėl reklamuojasi. Daleiskim, anam reikia dėmesio, jis čia jo ir jieško. Aš jo paistalų neskaitau, jis man nepatinka, tik niekaip nesuprantu, kodėl jis čia visiems kažką aiškina.

  O dabar šiek tiek rimčiau: Andriau, vienas iš nedaugelio tekstų, kuriuose nėra *, pastebėjai?
  Čia gal dėl to, kad jau visos sąvokos yra paaiškintos ir žinomos ir dedant žvaigždutę ant žodžio jau nieko naujo nebeparašytum? :)

  Reikia dar kažkuo pasipiktinti.

 3. Liucipher

  Paskutines kokias šešias pastraipas nors imk ir dėk į kokį tarptautinį trolio manifestą. Mua mua už jas, gerbiamasai. :}

 4. O kas įdomiausia, kad Užkalnio vadinamą elitą elitu padaro tie patys varguoliai… Einat, klausot, žiūrit, domitės. Jei šalia būna gerbiamo L. Donskio straipsnis ir kokia nors klubas.lt lygio rašliava (pasirodo žinau, kas per biesas) apie nulaužytus elito atstovės nagus, tai tūlas varguolis, elito priešas, net nesvarstęs, su didžiausiu susidomėjimu kibtų į pastarąjį. Čia kitas paradoksas – Lietuvišką elitą į elito gretas iškelia tie patys varguoliai, kurie juo taip piktinasi. Čia dar įdomiau. Ir teisingai čia parašyta, elitas valdo daugumos gyvenimus. Tik man gaila, kad ne meno ar mokslo elitas, o elitiniai šou biznio rykliai :D

 5. bonifacijus

  ne pirmą kart nesugebu pabaigt skaityt autoriaus straipsnio…

 6. Kristina

  Andriau, aš jus skaitau, ir net nepagalvočiau už tai jūsų nekęsti.

  Jūsų mintys fainos ir pilnos ironijos. Mano patarimas jums (žinau, jis turbūt nieko nereikš) – jūs per daug dėmesio kreipiate į komentatorius. Tuo atžvilgiu esate egoistiškas. Jūs kaip tas apkūnus vaikas kieme, užsidėjęs storą odos sluoksnį ir apsimetinėjantis, kad kitų patyčios jam nė motais. Po to grįžtate namo ir žliumbiate viduje.

  Taip, kitų dėmesys jums labai svarbus, nieko kito ir negalima tikėtis. Tačiau būtų miela, jei labiau savimi pasitikėtumėte ir neleistumėte neigiamiems komentarams daryti jums tokią didelę įtaką. Žinau, tai turbūt be galo sunku, ypač jautresnės sielos žmogui, tačiau nieko kito negalima buvo tikėtis prieš einant į televiziją ir dabar po truputį tampant “elitu”.

  Tikiuosi, gyvuosite ilgai ir dar daug kartų galėsiu skaityti Jūsų geros kokybės rašliavą, labiau nukreiptą ne į save, o į aplinikinį pasaulį.

 7. AV

  Jei mes – Bridžita Džouns (aptukusi s.) , o Jūs – mūsų tortukas, tada sakykit, kada romanas Jūsų išeis.

 8. baekjo

  Yra trys rūšys žmonių – kvailiausi (runkeliai), domisi kitais žmonėmis, vidutinio intelekto individai domisi daiktas (automobiliais, laivais, televizoriais), ir protingieji, kurie domisi įdėjomis. kiekvienai kategorijai savas elitas

  • Dar yra ketvirta kategorija: jie ne kvailiausi, bet tikrai sunkiausiai pakeliami. Tai tie, kas tiražuoja banalybes iš demotyvacijų ir emailu siuntinėjamų sąrašų. Tarybiniais laikais jie rašydavo: “Jupiteri, tu pyksti, reiškia – neteisus” ir “Sveikame kūne – sveika siela”, dabar jų lektūra, ir atitinkamai jų išskiriamos verbalinės atliekos, nepalyginamai išsiplėtė.

 9. giedre

  Jo komentatoriai – jo turtas :) Kas jis be jų, khe khe, be mūsų..

 10. Vilius

  ohh, take a chill pill Mr. Užkalni. Kur reitingų tyrimai, apklausų rezultatai, kitos išvados ir nuomonės? Ayy, čia protokolas… Koks protokolas? Nežinau net nuo ko pradėdi, beletristikos jūsų PROTOKOLE tiek daug, kad man tai panašiau į Natalijos Bunkės CV, tik tortukai ir Bridžita Džouns čia – Jūsų, Mr. Užkalni, protokolo kulminacija ir perliukai, kurių niekas nepajėgtų pasisavinti..
  Taigi ar čia kažkas nori pasakyti, kad nebebėra į ką žiūrėti įsijungus žydąjį ekraną, ar, kad nebėra tų, kurie žiūri? Bet jų daugiau ir neatsiras – nei prie Jūsų durų Jums paaiškinti, kad jūs ne elitas, nei sėdinčių ant sofos ir rankoje laikančių distancinio valdymo pultelį. Ir priežastis – tikrai ne ta, kad visi emigravo, nes ir emigravo ne visi :) Prieš pusmetį, dar vasarą, nudažiau savo teliką žaliai ir išmečiau pro langą į žalią žalią pievą, nuo to laiko jo ir nebemačiau… So, ir priedėlis man tapo nebereikalingas, atidaviau Marytei iš 69 buto, ji jauna ir nebelabai supranta, kad tarkim Rūtą Mikelkevičiūtę, Nataliją Bunkę ar Užaklnio 5 (apie tokią sužinojau tik perskaitęs jūsų protokolą, atleiskit) žiūri, domisi ir visaip dar komentuoja, kaip pats padėjote išsiaiškinti – mūsų klasikiniai varguoliai provincialai, kurių aišku gaila, bet ką darysi… Taigi ar būti smirdalių elitu ar išvis nebūti? Nū, galbūt ir būti.. babkės, viską ten… Bet tada jau geriau būti politiku :)

 11. Brigita

  Net neatseku, kaip pradėjau sekti Jus, Andriau, veikiausiai, televizija (taip ta blogoji, kurios pseudointelektualai nežiūri) tam padarė pradžią, bet galiu įvardint, kad esate mano maistas ausims ir apetitas tik didėja su kiekviena suvartota porcija.

 12. Agnė

  gerai užtag’intas straipsnis – ‘VARGUOLIAI’ :D

 13. Agnė

  Tarp kitko esu iš tų, kuri facebooke ant jūsų, Andriau, sienos rašiau, jog Bunkė, mano nuomone, joks ne elitas. Tuo pačiu pridūriau, kad jos anaiptol neniekinu ir siūliau ją tiesiog vadinti įžymybe. Galbūt mano požiūris seno sukirpimo ir nesutinka su dabartinėm visuomenės mąstymo tendencijom, bet elitu jos nesutinku vadinti ne dėl to, kad jai pavydėčiau (aš turiu savo gyvenimą, tvarkausi jį kaip noriu, o apie Bunkės ir Co peripetijas dažniausiai susižinau sėdėdama šikane tėvų namuose, ir vartydama Žmones, kad laikas neprailgtų, bet čia jau nukrypau nuo temos), o todėl, kad tokius žmones vadindami elitu, kuris automatiškai verčia galvoti apie aukštesnį, sektiną visuomenės luomą, yra klaidinama visuomenės vertybių skalė, ir ypač jaunosios kartos. Jaunimui dabar nuo mažų dienų kalama į galvas, kad Pikul, Bunkė, Bosas ir pan. yra elitas, ko pasekoje, jie sąmoningai ar nesąmoningai bando susitapatinti su tais asmenimis ir perima jų gyvenimo būdą, nes, kaip bandoma įpiršti žiniasklaidoje, jis yra sektinas. Man negaila, kad jas kiša į teliką, man negaila, kad jos dainuoja ar eina į visus įmanomus ‘tūsus’, kur fotografuoja žurnalams (jeigu yra paklausa – prašom, ne mano reikalas), aš tik noriu, kad daiktai būtų vadinami savais vardais ir neplaunamos smegenys dar savo pasaulėžiūros pilnai nesusiformavusiems paaugliams, kad toks gyvenimo būdas yra kažkoks stebuklas ir gyvenimo siekiamybė. Po to ir randasi visokios vištelės, bandančios per bet kurią lovą pasidaryt trampliną į tą elito ratelį, nes juk kiekvieną dieną kalama į galvą, koks ”čiotkas” tai gyvenimas.
  Anaiptol nekeliu savęs virš kitų, ir nemanau, ir net nepradėsiu aiškint, jog esu geresnė už tas įžymybes (kiekvienas einam skirtingu gyvenimo keliu ir turim skirtingus tikslus), bet būtų daug mieliau gyvent tokioj visuomenėj, kur pavyzdžiu būtų laikomi iškilesni žmonės nei šios personos. Tik tiek tenoriu, ir nepavydžiu aš joms, nes tokio gyvenimo būdo aš niekada netroškau ir netrokšiu, turiu kitokių svajonių nei savo triusikus viešai žurnaluose skalbti, o ir artimųjų dėmesio man visiškai pakanka. Daiktus vadinkime savais vardais. Stalas netaps kėde jei jį pavadinsime kėde, ir kėdė nevirs stalu jei ją pavadinsime stalu, tad užtenka gal šiknoj musyčių ieškoti ir vadinkime daiktus savais vardais :)
  Peace!

  • Kaip supratau, kiekvienam savo gyvenimo kelias, bet jūsiškis teisingesnis.

  • Arturas

   Agne, tarp įžymybių (celebričių), taip pat kaip ir kiekvienoje kitoje srityje, yra savas elitas, savos padugnės ir savos vidutinybės. Neneigsite, kad įžymybėmis yra ne tik Bonkė, bet ir Kristina Brazauskienė ir Jonaitienė. Pastaroji – bene garsiausia įžymybė. Bet gi akivaizdu, kad būtent Bonkė yra elitinio sluoksnio atstovė, tiek tarp “šviesių merginų”, tiek aplamai, kaip išskirtinis reiškinys Lietuvoje.

  • Vaida

   Tiek teksto dėl paprasto dalyko – skirtingo sąvokų suvokimo.

 14. Gabija

  “Populiariosios literatūros demonės su pagurkliais” yra nuostabi įžvalga. (Tiesą sakant, draugas persiuntė link’ą tik dėl šios metaforos). Kad tema būtų išsemta trūksta dar vienos dalies – apie žmonių, kurie laiko save elitu, norą kontroliuoti, kas yra priskiriamas prie jų kolegų, o kas ne ir kaip visi orūs žmonės staiga tampa žvėreliais ir pradeda rodyti pirštais – aš tai kuriu meną, o jis…čia tik pigus populiarumas. Ar jie irgi širdyje varguoliai?
  anyway, virtuoziškai uždegtas degtukas.

 15. Tomas

  Gerbiamas Andriau,

  Visgi, su dideliu apgailestavimu tenka pastebėti, kad Autorius , nors ir nedideliais žingsniais, bet pakankamai užtikrintai perkelia savo turiningą ir sodrų gyvenimą į kitą planetą. Konstatuodamas šį galimai tikrovę atitinkantį faktą noriu paklausti Autoriaus: kiek gi žmonių gyvena Jūsų planetoj, kokioje orbitoje ji sukasi, kas ten pas jūs vyksta, kad tiek daug energijos ir išmonės tenka skirti nuolatinėms kovoms, atskirų individų žudymui aštrios plunksnos kirčiais, didelių masių glušinimu storais periodikos lapais bei masiškais kankinimais silpnomis interneto srovėmis, prijungtomis prie planetos gyventojų ausų? Ar yra kelias atgal? Gal žinote grįžusius iš tosios planetos, per kiek laiko jie grįžta, a?

  Betgi, kaip rašė vienas žmogus «Спорим, атсакимо небус».

 16. Smile

  Oi, dr. Andriau, druskele ir rūgštele mano, kaip šviežia Tamstą paskaitinėti periodiškai. Rašykit dar.

 17. sąžinė, kuri trukdo vaikščioti

  Super. Labai patiko . O jau tas apibūdinimas: “didžiausias organas kūne – sąžinė – dar labiau išpampo, paraudo ir jau beveik trukdo vaikščioti” vertas tikrai kokio nors apdovanojimo :). Prisidedu prie kolegų : rašyk, Andriau, rašyk.

  • PK

   Skaityk Erlicka, analogisku perlu ten daugiau ir jie didesni

  • Milda

   che, žmonės, ką jūs darot, juk nuo visų tų laipsių ponui užkalniui koks kitas organas išpamps, paraus ir pradės trukdyti TAIP rašyti… pagalvokit apie netektį:)… žiauriai mėgstu nenulaižytą ir provokuojantį stiliuką, tai būtų gaila prarasti paskutinį, nes daugiau tokių kaip ir neturim (na, gal dar valatka)…

 18. mane stebina žmonės, kurie pasiunta dėl tokio teksto, panašiai, kaip dresuojami šunys puola vatinę dresuotojo rankovę :)))

 19. Jolita

  Po Jūsų įžvalgų einu pasiimti Rastausko knygą. Paskaitysiu porą jo ese.

 20. virginija

  Kilo minčių ;) Provincijos varguolius kažkas minėjo. Tai kad Lietuva visa provincija… čia tik dvasinė provincija gali būti, ne teritorinė :) Geros dienos

 21. Justas

  straipsnis ir laida tai visai pavyke, pasnekovai geri, vedejas irgi nestinga geru minciu, bet, kad tema niuri… elitas – neelitas, kox skirtumas. raso ne tik apie runkelius bet dabar jau ir runkeliams :) kova su interneto komentatoriais tai kaip su vejo malunais, kuo stipriau kovoji tuo juokingiau atrodai. lakiam kitu temu.

 22. Rimbas

  Čia tikra nuomonė, ar šiai, pijaras?
  Ar teko matyti iš pvz. feisbuko ar kokio onetaškasLT ištrauktas malaliektų nuotraukas, kur belekaip išsidarkę bando atrodyt panašios į “elitą”?
  Ar nupezęs, persenęs šokėjėlis, mėgstantis mandrom frazėm dergtis, yra elitas dėl to, kad visi jį žino? Kur jo sukurta vertė? (komentarų tryda internete nesiskaito).
  Ar…. Na, visa krūva yra analogiškų, nesiplėsiu.

  Beje, į Zvonkės darželį nei vieno akmens nemetu. Šauni mergina. Nestokoja nei sąmojo, nei košės galvoje, kaip PR’ą išnaudot iki galimybių ribos (p. Maldeikienės pastebėjimas apie dabartinį sutuoktinį gerai tai iliustruoja).
  (Mano ponia sakė, kad dar ir naginga ana yra, tik nežinau iš kur tokios žinios, todėl skliaustuose rašau).

  Pseudo intelektualai, sakot? Ar paneigsite, kad yra žmonių, kurie dėžės nežiūri ne dėl to, kad “šūdas”, o todėl, kad nei poreikio, nei laiko neturi (beje, nesuabsoliutinu iki visiškos TV-abstinencijos – čia jau irgi patologija) tokiai “veiklai”. Tai pistoletiškai ir visi “stiliai”, “yvos” ir dar bala žino kas lieka žemiau interesų radaro.

  Ir Agnės komentarą taip pigiai pašiept buvo ne lygis.

 23. PK

  kazkur dugne, apacioj, iliuziju duobej
  elitu rupinas varguoliai
  pilka kasdienybe blizguciais puosia

  piktas kiaule kartais i ta duobe nupuola
  sujaukia blizgucius ir pilka kasdienybe
  juokiasi is varguoliu (btv ziurovu)

  kiaules, zinia, purvina duobe traukia
  ir smagu jas ten voliojantis stebeti
  ir pasitenkinus toliau suda malti

  ar ne taip, mielas skaitytojau?

 24. Obuolmušis Mauras

  Koks apgailėtinas straipsnis. nebeskaitysiu daugiau aš to Užkalnio. Visiskai išsisėmė, ankčiau buvo įdomu, dabar jau nuobodu pasidarė. Reikėtų jam susigalvoti naujų temų. Man jo nuoširdžiai gaila.

 25. Indrė

  Stipru. Stipriau būtų gal tik pakabinti Jūsų, Andriau, portretą Kalvarijų turgavietėje ir pakviesti aplinkinius pasimelsti jam :)
  Paskaninot popietės kavą (va ir išsisukau be tortuko). Ačiū. Rašykit.

 26. Karve

  Visu pirma isiaiskinkit kas yra zvaigzde kas yra nusipelnes Lt liaudies artistas, kompozitorius ir t.t ir pan. O kad lietuvos tv netikusi tai net ir diskutuoti nereikia. Isivaizduoju kaip tos apklausos atrodo. O Jusu ta dievinama Mikelkeviciute isvis netikusi nei vienos temos negali issiaiskinti o paskelbta temos morale laidos pabaigoj baisiau nei klaikiai nevykusi. Nie Nomeda nei kas ten besneketu netikeles ir netikeliai, zaidzia ant emociju o naudos jokios. Jokiu irodymu jokios statistikos jokios analizes jokiu palyginimu jokio paaiskinimo. Jei butu imanoma visa ta nesamone suglamzyti kaip popieriu ir i mesti i degancia ugni tai taip ir padaryciau.

 27. Jurgita

  Elitas šoka pagal varguolio dūdelę… Ką tas runkelis nori girdėt-tą šneka, ką nori žiūrėt-tą rodo… Jei šoktų,kaip pats nori-nieks nežiūrėtų…

 28. Agnė

  Andriau, taigi aš kaip tik sakau, kad mano gyvenimas per daug skiriasi nuo tų įžymybių, kad jį būtų iš viso tikslinga lyginti – tai tiesiog nesuderinami ir nelyginti dalykai, tai ir pasakyti, kas už ką geresnis – neįmanoma.
  Ne save turėjau omenyje, o kad to ”elito” tarpe yra labai nevienodų žmonių, todėl jų žurnalistai suplakti po vienu žodžiu ‘elitas’ neturėtų. Velniams pamirštame pradinę šio žodžio reikšmę ir bandome jį taip iškastruoti, jeigu mūsų kalboje yra pakankamai kitų žodžių, kurie apibūdintų tą luomą?

  • Nežinau, ar iš viso straipsnio tono matyti, bet BŪTENT TODĖL aš noriu naudoti žodį “elitas” būtent tam luomui, nes tai sukelia tokią audringą reakciją ir be galo siutina tūkstančius žmonių. Kadangi jie taip siunta, aš pasiryžęs juos siutinti dar labiau, kad jie užkimtų nuo savo lojimo.

   Kuo garsiau jie niršta, tuo labiau aš jiems daužau lazda per plieno virbus.

   Būtent tam aš taip ir vartoju tą žodį: nes galiu. Nes labai daug kas netingi aiškinti, kad negalima. O man galima.

   • Agnė

    Arba trumpiau tariant, trollinat sau išsišiepęs ir vargo nematote :)))
    Kas man labai patinka, kol tai ir lieka trollinimu. Manęs jūsų rašliavos niekad neerzina, o ir su ~90proc. minčių jūsų straipsniuose aš visad sutinku, ir dar kitus paprotinu, tai jūs prašom elitinkitės kiek telpa, nes žinau, kad jūsų straipsniuose šis žodis bus atmiežtas Užkalnikiška ironijos doze, bet, deja, kažkodėl man nebe taip linksma pasidaro, kai šiuo žodžiu, net nemėgindami suprasti jo reikšmės, į kairę ir į dešinę pradeda svaidytis dar neapsiplunksnavę Klubų ir kitokio bulvaro žurnalistėliai (čia panašiai kaip jų jau topine fraze tapę ”batai – žudikai” – WTF?). Ne pikta, bet tuo pačiu ir ne juokinga. Gal toks labiau kikenimas pro ašaras.
    Alergija, matyt.

   • Smile

    viskas gerai, tik kažkaip truputį žodžio “elitas” gaila (ar ne apie tai Agnė ir kalba?), nes, jei Dragūnas elitas, tai kaip tada vadinti Nekrošių, Butkų, Matulį, Rinkevičių, Laursą, Šliogerį, Mamontovą, Užkalnį (taigi galit užsičiaupti ir nebebūti šokiruotas ) ir daugybę kitų, kurių irgi neįmanoma surikiuoti į vieną lentyną, bet nesinori glausti prie Donaldos arba tos, kur žindė seime, kurios vyras šviesoforus girtas laužė.
    Čia panaši situacija kaip su terminu “kelių erelis”. Mes su jumis (t.y. protingi elitai) suprantame, kad tai yra idiotai ir potencialūs žudikai, kurių vieta zonoj arba psichiatrinėje, ir suprantame termino ironiją, bet idiotas ir yra idiotas – jis supranta tiesiogiai ir taip pavadintas tik dar labiau spaudžia gazą.

 29. Kaip ir pats rašei.. Jei jauti turįs kitiems pasakoti, kad priklausai elitui, tai tikrai nepriklausai.. Šiek tiek kuklumo nepakenktų, o šiaip visai neblogai.. :)

 30. Jūsų minimi nepatyrę rašytojai, rašantys bele ką (“neslėpė agonijos Jackaitė”) gali juokinti, gali liūdinti, bet ar ne tokia brangi žodžio laisvės kaina, kad rašo, kas nori ir ką nori? Ir, kas nori, spausdina?

  Aš taip myliu žodžio laisvę, kad net tą karčią kainą moku su pasimėgavimu ir jūsų minimus Filadelfijus ginsiu su aršumu, kurį kai kurie painios su pamišimu.

 31. Ugnete

  Parėjusi iš darbo skaitau jūsų protokolus, suvokiu, kad čia yra žaidimas, niekam nerūpi, ką pakomentuosiu ir kaip. Įdomu, koks to socialinio eksperimento tikslas? Kai žaidžiama iš DVIRAČIO ŠOU pasiskolintais runkeliais, varguoliais… Gal tapsite politiku? Kažkam iš to yra naudos… Čia ne Indija ir nėra nei elito, nei runkelių, nei varguolių kastų. Po dviejų minučių šlovės ar vikingų loto gali pakeisti savo statusą, kad ir neilgam. O kad neina pakeisti statuso baigiant mokslus ar sąžiningai dirbant, – tai nebejuokinga. Negalima šaipytis iš mažai uždirbančiųjų, bet sąžiningai dirbančiųjų… Yra juk dar tokia sąvoka kaip žurnalistinė etika.

  • Tikslas yra, kad man smagu.

   “O kad neina pakeisti statuso baigiant mokslus ar sąžiningai dirbant, – tai nebejuokinga.” Blogi mokslai ir blogas darbas, reiškia.

   Žinot, kodėl taip siunta skaitytojai? Todėl, kad varguoliai jaučiasi, jog kėsinamasi į jų šventą teisę: niekinti tuos, kas už juos daugiau pasiekęs, ir kam daugiau teko. Jie galvojo, kad čia šventa runkelio teisė – jaustis pranašesniu už Bunkę ir Petruškevičių.

   • Obuolmušis Mauras

    Nu už gaidelį petruškevičių tai ir mano bobutės nusenęs šuo kaime yra pranašesnis.

 32. Tomas

  Smulkmenos visos šios diskusijos –elitas , ne elitas, koks gi čia skirtumas, palyginus su tuo ką teko patirti šiandien. Oi, paklausykit… Išėjau 6 h. ryto pavedžioti šuniuko, išėjęs už namo kampo, pamačiau susispietusias prie įstiklintų dėžių moterėles. 6 ryto dar tamsoka, todėl vaizdas buvo kiek kraupokas ką tik atsibudusiam žmogui – nes dėžese degė žvakės. Daug nesidairydamas, skubiai praėjau, pagalvodamas, kad šiaip susirinko į vieną krūvą žmogeliai, palauks dar kitų ir išvažiuos lauk su savo dėžemis. Gal kokį lavoną saugo, kad nepašvinktų, nes sąlygos geros, lauke sveikas šaltukas. Po pusantros valandos, kai jau buvo gerokai prašvitę, važiavau į darbą ir pamačiau, kad tose dežėse laikomos ir parduodamos, o viešpatie…, visokio plauko TULPĖS!!!! Pasijaučiau, kaip gavęs per galvą su Kaziuko mugėje matytų naminio apuoko inkilu, katro landa sulyg arbatiniu ir to smūgio pasėkoje sugrižęs į Brežnevo laikus. Akyse prašmėžavo vaikystėje/jaunystėje matyti vaizdai, keliantys begalinį pasišlykštėjimą – kai KOVO 8 d. vaikštinėdavo pulkai prigerusių mužikų, daugelis sunkiai beeinančių ir vos vos veblenančių. Kai kurie iš jų šypsodavosi idioto šypsenomis ir nešdavosi rankose aplaužytas ir nušalusias gėles. O kas visų graudžiausia, kad daugelis tų sveikintojų savo žmonas dubasindavo ištisus metus, o kovo 8 d. įteikdavo nutriušiusią gėlę ir po to girto proto vedini, jei tik nenulūždavo, iš karto vėl primušdavo žmoną.
  Tai tokia apgailėtina bolševikiška šventė, kuri iš tiesų per 20 metų buvo jau kiek apmirusi Lietuvos valstybėje, vėl yra gaivinama. Bet tas aukščiau aprašytas smūgis inkliu , turėjo ir labai teigiamą poveikį: apšvietė protą ir supratau kas tokias šventes gaivina ir kaip atskirti žmonės gatvėje. Tai va, trumpam įgijau netikėtiną regėjimo galią ir pamačiau, kad tiems katrie kovo 8 d. ryte turėjo rankose tulpes, ant kaktos buvo užrašyta – Runkelis, o kas turėjo gvazdikus – Budulis. Pirmą sykį labai aiškiai buvo galima identifikuoti kas yra toks RUNKELIS. Kas buvo dienos metu nemačiau, nes tokių nesutikau. Bet vakare manau, kad sutiksiu ir nežinau, ką reiks daryti. Gal padegti šaligatvį ar užminti ant batų… Jei būčiau valdžioje, liepčiau išvakarėse sudeginti visas tulpių dėžes, gėlininkus paversti trąšomis, kad būtų kuo tręšti gėles, dovanojamas taurioms progoms. O jei gyventume kurioje nors arabų šalyje, tai liepčiau kiekvienam vyrui, kuris kovo 8 d. neša tulpes ir gvazdikus, pritaikyti vagystės atvejams naudojamas bausmes. Pirmą sykį nuo pirštelio, o po to žiūrėk ir su rankele reiks tvarkytis.
  Baisiai jau nemėgstu komunistinių švenčių ir viso to, kas susiję su komunistine praeitimi, todėl esu labai piktas ant tokių švenčių…. Jei nebus imtasi aukščiau nurodytų priemonių, tai teks akurat kas metai nuo kovo 6 d. imti atosotogas ir išvažiuot į kokį šiltą kraštą, kur gyvena žmonės neskleidžiantys komunizmo likučių smarvės.

  • O prie ko čia kovo 8-oji ir komunistinė praeitis? Atleiskit, apie komunistinę praeitį mažai galiu pasakyti, tuo metu dar vaikiškoje lovelėje gulėjau, tačiau kovo 8-oji – Moters diena – sietina su lygiomis vyrų ir moterų teisėmis, kova už jas, moterų solidarumu. Moters diena jau prieš šimtą metų imta švęsti Danijoje.
   Man labai gaila, kad sovietmetis sugadino jums šią šventę. Galite jos nešvęsti, tačiau padeginėti šaligatvių ir imti priverstines atostogas neverta.

 33. Ugnete

  O jūs,Andriau, turite vaikų? Jie lanko privačias ugdymo įstaigas? Ar turite tėvus, senelius? Ar jie kreipiasi dėl medicinos paslaugų tik į privačius medicinos kabinetus? Ar lankotės viešosiose bibliotekose, pvz.: M.Mažvydo? Ten kadaise pati a.a. Jurga Ivanauskaitė demonstravo filmus apie Tibetą… Jei naudojatės ne privačiomis šios srities paslaugomis, jums turėtų būti nesmagu, nes einate pas… runkelius, kurių blogi mokslai ir blogi darbai. Bet jei aš sugebu pusę dienos mokyti vaikus ir dar su negalia už 1500 per mėn, o kitą pusę iš elito privačiai paimti po 40 už valandą, tai aš jau pagarbos verta, kompetencijos turinti? Taip ir su gydytojais, kurie mano dukrą paskutinę minutę išgelbėjo ir atgaivino už 1500 pamainai pasibaigus? Aišku, dukros gyvybė neįkainojama, gydytoja net nežinojo, ar aš iš viso atsidėkosiu po dvylikos valandų “mankštos” buvau be sąmonės beveik.Atlėkė iš operacinės po sunkios operacijos ir puolė mus gelbėti. Kaip ir aš nesu paėmusi nei lito iš jaunimo klasių mokinių. Jie dabar, jau suaugę, bėga per visas kliūtis prie manęs kaip stebuklo – buvę narkomanų Krasnuchos rajono vaikai… Aš jais tikėjau ir parengiau valstybiniam egzaminui. Ir jie man gėdos nepadarė. Rašau nuoširdų komentarą, nes tada, kai atlieki žmogaus gyvenimą pakeitusį dalyką, runkeliu tikrai nesijauti, jautiesi savo gyvenimo žvaigždė. Ne visi mokslai ir darbai, kurie neša pelną yra prasmingi. Elitas turbe prasmės – tik dirbtinis darinys.

  • Jūs labai supaprastinote ir iškreipėte tai, ką aš norėjau pasakyti, ir priekaištaujate man dėl to, ko aš nei sakiau, nei galvojau.

   Be to, aš nevadinau runkeliu nė vieno už tai, kad jis mažai uždirba. Runkeliai yra tie, kas nekenčia blizgiųjų žurnalų gyventojų. Runkeliai yra tie, kas įžvelgia neteisybę Bunkės fotografavime ir rodyme per teliką.

 34. Ugnete

  Varguoliai žino, kad tie, ko jie labiausiai nekenčia, per dieną uždirba daugiau, nei jie per mėnesį. Jie bando juos niekinti, bet neturi tam išteklių, sugebėjimų ir iškalbos.

  Perskaičiau dar kartą jūsų straipsnį ir užkliuvo tik šie sakiniai, o visa kita gal ir teisinga, kas supranta potekstę. Aš pati, nepriklausomai nuo pajamų, mėgstu skaityti “Žmones” ir “Laimą”. Ir skaitau jau daugelį metų. Ir TV žiūriu. Mažvyde juk išsėdėta daugiau kaip šešeri metai, ką ten dar galiu perskaityti? Taip pat nesmerkiu Bunkės, nes ji viską pasiekė savo apsukrumu, talentu ir darbu. Tik kaip dabar elito tarpe jaustis Mundžiui, Kastujevams, Valentaitei, Gelažnikui? Daktarų klanas irgi kažkada buvo elitinis… Bet reputacijos nenusipirko…

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: