Metų komentaras Delfyje: supermama visame gražume

Ne, ne tokiuose namuose auga šio straipsnio herojus.

Tai, manau, feikas, tačiau koks feikas. Skaitytoja “Alma” (2012 03 23 10:14) rašo apie šeimos biudžeto kelius ir klystkelius prie šio straipsnio. (Kreditas pastebėjusiam Nemunui B), Google+ gigantui.

Prašau skaityti ir džiaugtis visame gražume.

Biudžetas turi būti tik bendras, ne kitaip bus netvarka. Mano vyras taip įpratintas – visus pinigus nuima nuo kortelės ir tiksliai apskaitai atneša darbovietės išrašytą atsiskaitymo lapelį, tik tam, kad žinočiau kiek tikrai gavo. Pinigų jam nereikia – o kam? Aš jam nuperku pravažiuojantį. Pietus pasigamina namuose ir įsideda.

Cigarečių jam nuperku kontrabandinių. Jo rūbams daug neišleidžiu – namuose yra tvarka ir protingai normuojama: vasarinių rūbų 2 metus nešioja, žieminius – tris metus. Batai vasariniai ir žieminiai po 2 metus, dabar galvoju, kad galima apsieiti su viena pora demisezoninių 30 mėnesių.

Mūsų išlaidos maistui nėra labai didelės mano protingo vadovavimo dėka. Paprastai tai kruopų košės su taukais, makaronai su pomidorų padažu ir margarinu, juoda duona, kartais servelatas ar daktariška dešra.

Kiaušiniai pabrango tai nebeperku. Vaikai neišpaikę, jiems visokių egzotikų nereikia ir jie nemėgsta (žuvis, krevetės, jautiena, aviena fermentinis sūris – ir brangoka ir jiems neskanu), savaitgaliais būna be košių dar palepinu varškėčiais, bet čia retkarčiais. Pavalgo mokykloje (suorganizavau nemokamą maitinimą), sakė būna ten ir daržovių ir pieno, tai dėl maisto medžiagų trūkumo nesuku galvos. Vakarienei gauna saldintos arbatos ir po barankėlę, užtai neištinę ir neištešlėję. Vaikus aprengiu per išpardavimus, po 3 – 5 litus už rūbą, bet irgi nepaikinu – normuotai. Skalbiu kartą per savaitę ir tik vieną mašiną, nėr čia ko milteliams švaistyti, todėl, jei nori vaikščioti švarūs, tegul gerbia rūbą ir neteplioja. Viatka Avtomat 14 todėl ir tarnauja jau devyniolikti metai. Kojines išsiskalbia vakare patys, per naktį ant gyvatuko išdžiūsta.

Daug kainuoja vaikų sąsiuviniai, knygos, to negali nepirkti. Pramogoms pinigų beveik neišleidžiu, būna nueina pasivaikščioti po kokį akropolį, pasižiūri kaip vaikai ant ledo čiužinėja – jau ir pramoga. Dar leidžiu internetu pasinaudoti darbo vienom 15 minučių jaunesniajai, ir 25 minutės sūnui, nes jam mokyklai reikia namų darbams. Savaitgaliais po pusvaladnį galima. Vasarą gydytojai išrašo nemokamas reabilitacijas 2 savaitėms, nes vienai bronchinė astma, o kitam poūmis aseptinis sąnario uždegimas, tai atostogos kaip ir nekainuoja.

Santykiai su vyru geri, manau jis patenkintas, kad jam nereikia rūpintis kaip teisingai panaudoti pinigus. Jis pas mane ir netinginys – baldus sumeistravo, iš bendradarbių gavo prietaisą skaitikliams sustabdyti, mašiną man prižiūri – ir tepalą pakeičia ir ratus permontuoja ir netgi mano mėgiamų pievos gėlių vasarą parneša. Aš sau leidžiu pasilepinti grožio salone kartą per dvi savaites, manau, kad jam atrodau gražiai, bet juk tai nėra svarbiausia.

Vyras atostogauti nemėgsta, bet rudenį išleidžiu jį į bulviakasį pas gimines kaime, tai nuvažiuoju jo pasiimti ir bulvių ir burokų parvežam žiemai. Buvo čia užpernai viršininkas visą kolektyvą nuvežęs į mokymus kaimo turizmo sodyboj dviem dienom, čia jau negalėjau neleist, nes dar iš darbo būtų išmetę.

Aš pati tai važiuoju du kartus per metus į sanatoriją Druskininkuose ar Birštone po dvi savaites, manau, kad už rūpestį šeima to nusipelnau. Išvažiuodma nuperku jiems maisto ir palieku kokius 50 litų, jei bus poreikis nupirkti ką nors neatidėliotinai, bet jie man paskui atsiskaito.

Turiu atidėjus juodai dienai, kur ir kiek žinau aš pati, kitaip disciplinos nebūtų. Juk turi namuose kažkas palaikyti tvarką.

35 comments

 1. Daoer

  Nu negali būti čia rimtai.

  Prašau, pasakykit kas nors, kad ne rimtai.

  Prašau.

 2. Linkęs manyti, kad nerimtai.

 3. turgus

  Tai kad pats pasirašei, Užkalni :)

 4. kosmosiukas

  OMG OMG OMG — MADE MY DAY!!! DUGNAIS JUOKIUOS… NU JEIGU TAIP YRA REALYBEJE TAI ISEICIAU is TRIOBOS MYGOM jeigu ir buciau vaikas, jau geriau i INterata nei su tokia “cioce” gyvent!

 5. na…. :D manau visos detalės iš relaus gyvenimo tik sudėtos į vieną krūvą iš kelių šeimų kasdienybės :D
  man tikrai daugelis niuansų pažįstama, oi negaliu, kaip pasilinksminau :D

 6. Autorius galėtų būt rašytojas (gal ir yra). Tokį sukurt : ) Žiauriai geras.

 7. Tokių istorijų negalima viešinti ir bendrinti. Jūs tik įsivaizduojate, kiek latentinių supermamų, visa tai perskaitę, užsidegs įkvėpimu įvesti tokią tvarką savo namuose.

 8. a velniai žino

  genialu! Praleidus vaikystę auklėjamam tokios “mamytės” net ir kokioj Šiaurės Korėjoj būtų visai nieko… Ale vyriokas irgi rimtas. Žmona nuperka mėnesinį, cigarečių ir pietus ideda, o jam tereikia bapkes nešti(nepamiršt darbdavio atsiskaitymo lapelio!) ir smulkūs eiliniai darbeliai: baldus konstruot, žmonos mašina pasirūpint, vakare kojines išsiskalbt, užkirst makaronų ir į lovą! :)

 9. Raimucka

  Prisimenu, prieš daug metų esu tokį panašų gavęs į e.mailą kaip bajerį.

 10. AV

  O kodėl skaitosi, kad čia parašė būtent supermama? Aš galvojau, Jūs supermamomis vadinate kvanktelėjusias juppie, kurios perka vežimėlius debilams už 2000lt ir vežioja kūdikius į povandeninę jogą?

 11. Lenkiu galvą prieš tokias šeimas ir tokias motinas. Va kam valstybinius apdovanojimus reikia skirti. Žmonės bent jau gyvena pagal išgales, sukasi, kovoja už būvį, kaunasi (šeimos biudžeto) fronte tikrąja to žodžio prasme. Pripažinkim, tai TIKRAI ŽYMIAI geriau nei tie urodai, kur gyvena iš vaikų ar bedarbio pašalpų ar nepilnamečių išlaikymo fondo alimentų. Na, aišku, skaitiklių atsukinėjimo ir cizų kontrabandos aš nesveikinu, bet paleiskit į manę (ar juos) plytą, kurie be nuodėmės.
  P.S. Pripažinkim vieną – dėl kultūrinių, ekonominių ir demografinių priežasčių LT greičiausiai niekada nebus tokio gyvenimo lygio kaip Šveicarijoje, tokio švietimo finansavimo kaip Švedijoje ar Suomijoje, tokios socialinės rūpybos kaip Anglijoje. Todėl svarbios ir turėtų būti vertinamos kiekvienos šeimos pastangos kurti gyvenimą šioje šalyje “as is” sąlygomis, gal kai kada netgi atmetus neigiamą formalų legalistinį požiūrį į daugelį dalykų, pavyzdžiui prisipylimą pigesnių degalų Baltarusijoje, kad galėtum nuvežti sergantį vaiką į sanatoriją. Na ne, juokauju, čia gi valstybės apvogimas :)
  P.P.S. graudu matyti, jog XXI a. Eurosojuzo šalies šeimos biudžete nenumatyta eilutė kultūrai (knygos, periodika, kinas, teatras, muzikos įrašai, etc.). Be to, mažėja laisvalaikio kultūrai ir savišvietai – laisvalaikis vs. bulviakasis. Iš tiesų, ilgainiui rimta grėsmė tapti mažaraščių vingių jonų tauta. Tėvams tai jau px, bet kas vaikams nusišviečia? Laimei, kad dar linkomanijos neuždarė :) o ką jūs žinot, gal po 100 metų studentas rašys diplominį “Bylų apsikeitimo technologijos reikšmė XXI a. Lietuvos kultūros sklaidai” :D :D :D

 12. Lenkiu galvą prieš tokias šeimas ir tokias motinas. Va kam valstybinius apdovanojimus reikia skirti. Žmonės bent jau gyvena pagal išgales, sukasi, kovoja už būvį, kaunasi (šeimos biudžeto) fronte tikrąja to žodžio prasme. Pripažinkim, tai TIKRAI ŽYMIAI geriau nei tie urodai, kur gyvena iš vaikų ar bedarbio pašalpų ar nepilnamečių išlaikymo fondo alimentų. Na, aišku, skaitiklių atsukinėjimo ir cizų kontrabandos aš nesveikinu, bet paleiskit į manę (ar juos) plytą, kurie be nuodėmės.
  P.S. Pripažinkim vieną – dėl kultūrinių, ekonominių ir demografinių priežasčių LT greičiausiai niekada nebus tokio gyvenimo lygio kaip Šveicarijoje, tokio švietimo finansavimo kaip Švedijoje ar Suomijoje, tokios socialinės rūpybos kaip Anglijoje. Todėl svarbios ir turėtų būti vertinamos kiekvienos šeimos pastangos kurti gyvenimą šioje šalyje “as is” sąlygomis, gal kai kada netgi atmetus neigiamą formalų legalistinį požiūrį į daugelį dalykų, pavyzdžiui prisipylimą pigesnių degalų Baltarusijoje, kad galėtum nuvežti sergantį vaiką į sanatoriją. Na ne, juokauju, čia gi valstybės apvogimas :)
  P.P.S. gal ir ne visai į temą, bet man labiausiai graudu matyti, jog XXI a. Eurosojuzo šalies šeimos biudžete nenumatyta eilutė kultūrai (knygos, periodika, kinas, teatras, muzikos įrašai, etc.). Be to, mažėja laisvalaikio kultūrai ir savišvietai – laisvalaikis vs. bulviakasis. Iš tiesų, ilgainiui rimta grėsmė tapti mažaraščių vingių jonų tauta. Tėvams tai jau px, bet kas vaikams nusišviečia? Laimei, kad dar linkomanijos neuždarė :) o ką jūs žinot, gal po 100 metų studentas rašys diplominį “Bylų apsikeitimo technologijos reikšmė XXI a. Lietuvos kultūros sklaidai” :D :D :D

 13. dasdfasdf

  Čia ne bajeris, o lietuviškų yuppie gyvenimo aprašymas. Koks mažakiaušis turi būti vyras, kad neišmestų tokios žmonos į gatvę…

 14. Niekas

  Tai kad kiti sitoki gyvenima skatina! Tai tada tokios zmonos kaip as begam i Anglija :) Nes nemokam vaikams tik makaronu virt ir nenorim rengtis rubais tik is humanos… Bet zinokit, mes tai jau baisios raganos, seimos ardytojos ir parduodam vyrus uz smutkes :(

 15. o čia visai jokia ne Alma. Ir ne feikas. Taip gyvena kokia 30% Lietuvos šeimų, kurios kažkada patikėjo šviesaus rytojaus reklama per TV. Ir “investavo” nes NT branGZ ir patikėjo vadybininko patarimu, kad va čia dabar galite gauti dvigubai nei prašote. Koks jo(s) vardas?

 16. Reikia ir man tokios moters, tai nors būčiau ramus dėl savo finansų…

 17. ciortas

  na jei man taip butu tai tokiai ciociai spirciau i sedimaja ir isvaryciau is namu.pasiimciau vaikus ir ate!!!!!

 18. Studentas

  O kas čia toje istorijoje blogai nesuprantu? Tai kad “šeimos galva” per metus du kart išvažiuoja į sanatroiją ir kartais nueina susišuokuoti? Jei šitus atmetam, tai juk gaunam tiesiog mažas pajamas gaunačią šeimą ir EKONOMISTĘ*, kuri stengiasi, kad ta šeima išgyventų.

  *Žmogus, kuris stengiasi patenkinti poreikius ribotais išteliais.

 19. Pew

  Jei šita supermama nėra Tadas Vidmantas, tai tada jiems tiesiog būtina susipažint ir kuo skubiai sukurt šeimą, nes noriu pamatyt, kokius tekstus jų vaikai rašytų.

 20. ggf

  Seksologai sako – norma yra tada, kai abi pusės patenkintos. Jei taip, tada sveikinam juos vienas kitą radus :D Kita vertus… Tokį vyra tai daug kas paimtų :D

 21. Ugnete

  Realybėje matau labai panašių pavyzdžių… Kultūra tampa visą parą non stop žiūrimas televizorius, rūbų galima gauti iš Carito (ir gana gerų, vardinių) arba iš kaimo “skudurynų”, megztinius galima ardyti ir permegzti ir vėl netgi parduoti, kontrabandines cigaretes geriau pardavinėti pačiai (laikant vaikiškajame vežimėlyje), šildytis elektra (galima susimontuoti skaitliuką nulaužiantį stebuklą). Skalbti galima tik vasarą, rūbus paprasčiausiai krauti į maišus ir sandėliuoti mansardoje. Valgyti galima labdaros valgykloje (turint pažįstamų net į namus duoda vyrui parnešt), na, ką dar galėčiau pridurti apie kaimynės verslumą? Išlaiko vyrą ir du vaikus (kiti jau užaugę, aprūpina mamytę “prekėmis”), baldų, žaislų dovanoja kaimynai arba pažįstami atveža iš remontuojamų butų nebereikalingus. Gyvena visai padoriai, “vaikų teisės” atvažiuoja, pabarškina į langą ir vėl išvažiuoja, kaip ir “elektros tinklai” – jiems durys užrakintos iš vidaus. Šiukšles degina, vandenį gabenasi iš kaimyno šulinio. Visuomeniniame transporte paprašo talonėlių iš išlipančiųjų, kartais paveža draugai, pvz., vienas taksistas. Atrodo tikrai neblogai, visuomet laikosi oriai, moka save pateikti kaip rimtą moterį. Jei vyras per daug išgeria (daugiau nei ji) kviečia policiją. Kažkodėl visi ją palaiko. Nors ir suprantu, kad tokie žmonės parazituoja dirbančiųjų sąskaita, bet pavydžiu mokėjimo taip suktis, kada puse septynių ryto lekiu į autobuso stotelę, jie saldžiai miega, nes iš lovos nnesikelia be šimto litų (taip įsivertino savo darbo dieną). Matyt, už tiek ir gauna nemokamų paslaugų mūsų sąskaita, tai moteriškė, gyvenanti iš vyro uždirbtų pinigų, nėra tikroji supermama. Aprašiau geresnę (galiu duoti telefono numerį, kad pakonsultuotų ir kitas).

 22. Liudvikas

  Pzdc perskaičiau ir tokia depresija suėmė… Nes supraskit, man tik 18 ir anksčiau su niekuo panašiu nebuvau susidūręs. Ir taip pagalvojau – ar įmanoma, kad ir man gyvenimas taip pasisuks? Ar būsiu kada su tokia boba, dirbsiu, laukdamas pensijos, bet nieko neuždirbsiu?

  • dasdfasdf

   Greičiausiai pasisuks, jei gyvenimo saulė bus bulviaveidė lietuvaitė kuri nuo vaikystės įsitikinusi, jog vyro pareiga yra ją gelbėti nuo skurdo, o jos kuo greičiau ištekėti.

 23. varna

  manau, čia pokštas- reikia gi tautai pasijuokti…

 24. DarJaunas

  Nu va ir atsoko visos fantazijos apie vedybini gyvenima.

 25. Pingback: Sportas, kenksminga besmegenių avių paguoda « Andrius Užkalnis. Protokolai.

 26. apiekamescia

  na, negali žinoti, kad šeimos pajamos 800 Lt nesiekia, tada patys pagalvokit – jie puikiai sukasi.

 27. Themis

  Turėtų būti fake :) Bet kas iš to? Daugybė šeimų gyvena blogiau. Būna, kad gauna algą, arba ir tos negauna, bet gauna pašalpą ir ją išleidžia ant alkoholio, o vaikai nevalgę lieka.

 28. Pingback: Apie demokratiją: tikrą, menamą, tiesiogią ir… respubliką « Keverzonės kreida ant grindinio

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: