Mano karas politiniam korektiškumui

Lietuvos rytas, 26 03 2012

Kam, kam karas? Politiniam korektiškumui? Daugelis juk net nežino, kas tai yra (tu, skaitytojau, žinai, bet aš čia kitiems paaiškinsiu).

Politinis korektiškumas yra aiškinimas kitiems, iš ko galima juoktis, ir kas – nejuokinga, todėl juoktis uždrausta. Politinis korektiškumas yra tai, kai pačios abejonės, ar akcijos „prieš patyčias“ gali būti tikslingos ir efektyvios, laikomos amoraliomis.

Kai neprisijungusieji prie kokio „švenčiančiųjų laisvę“ maršo laikomi mažiau sąmoningais ir labiau abejingais (nes sąžinę reikia ryšėti, kaip draugovininko raištį arba segėti, kaip komjaunuolio ženklelį).

Ir dar tada, kai eilinė reklama, komiškai įtaigiu ir šiltu tonu pasakojanti, kad pasaulis laikosi ant vyrų, kaip pagal švilpuką atsistoja ir pradeda raudoti karingosios feministės ir visi tie, kam gyvenimas pagerėja, kai kam nors ką nors uždraudžia. Pasigirdo balsų, girdi, reikia apskųsti lygių teisių kontrolieriams, arba gal kaip nors su tuo teiginiu susidoroti, kaip su klaidinančiu.

Pagalvokim apie tą teiginį. Nelabai skaitlingiems vyrams, kurie (klaidingai) galvoja, kad ant jų pečių laikosi pasaulis, ta reklama nieko nepakeis. Jie galvos kaip galvoję, na, gal pasijus šiek tiek geriau, ir galbūt eis pirkti alaus. Moterims, kurios mano, kad taisykles nustatinėja vyrai, irgi kažin kokio poveikio nebus: na, gal nuėjusios nupirks tiems savo vyriukams alaus, kad būtų kuo užgerti televizijos programą. Dauguma tų, kas nelinkę rimtai žiūrėti į reklamos teiginius, arba vis tiek alaus negeria, niekaip nesureaguos.

Blogai yra tik tiems, kas nėra tikras dėl savo vertės visuomenėje. Jiems kitų pagyrimai ar pasigyrimai skausmingi, nes pataiko į sopančią vietą. Jie patys (arba pačios) pasigirti negali. Net ir išgalvotais dalykais nepasidžiaugia – tam jiems (arba joms) stinga vaizduotės ir humoro jausmo. Kitų nekaltas džiaugsmas ir pokštai juos erzina ir siutina, kadangi jie taip juokauti nemoka (jie patys juokauja nykiai, kartodami kažkur išgirstas šmaikštybes, kurių patys nesugalvotų, ir nuo jų humoro jiems patiems darosi liūdna, nes vėl ir vėl suvokia, kad kažko trūksta, tik patys nežino, ko).

Tada belieka „imtis priemonių“, kad kitam uždraustų juoktis.

Noras, kad kitam ką nors uždraustų, kad kitus priverstų liautis, užkirstų kelią, atleistų iš pareigų, apsvarstytų, skirtų baudą, įvertintų teisiškai, yra per daugelį metų išpuoselėta runkelybė: ji šaknimis mena tuos laikus, kai skundikai buvo apdainuojami net vaikų literatūroje. Vėliau apsiplunksnavę, lytinę brandą pasiekę, guviausi skundikai tapdavo komjaunimo sekretoriais, ir pilietiškumo išraiška buvo laikoma rašyti laiškus į spaudą ir į instancijas ir vilkti negeroves į dienos šviesą.

Skundiko svajonė buvo gauti iš instancijos atsakymą, kuris baigdavosi sakiniu: „darbuotojas, padaręs pažeidimą, įspėtas“. Arba, dar geriau, nubaustas. Šiais laikais dar geriau: skundikas-pensininkas tegalėjo pasipasakoti apie savo pasiekimus giminėms ir kiemo draugams, su kuriais lošdavo domino, o dabar galima kur nors internete perpublikuoti ištisas teismo sprendimų paklodes ir triumfuoti. Tiesa, tas triumfas būna tik mažame rate, nes šiaipjau svetimi aiškinimaisi ir kovos dėl teisybės nelabai kam įdomu.

Sovietiniais laikais buvo pasirašinėjami kolektyviniai laiškai, kad uždraustų vieną ar kitą muzikos grupę ar televizijos programą. Visa tai – jau praeityje, bet anais laikais iškrypęs stuburas ir sovietiškai surangyti smegenų vingiai tokie ir liko.

Jau minėtas epizodas su pasauliu ant vyrų pečių priminė liūdnos atminties nesąmonę, kai buvo reikalaujama drausti „Tikrų vyrų salotas“. Anąsyk įniršusios moterėlės šventas pyktis ir pritariančių vištų choras linksmino tūkstančius. Dabar piktuolės moterų gynėjos reiškia viltį, kad aludariai turės atsakyti už savo veiksmus ir, žinoma, ragina kažką boikotuoti, nors neaišku ką: alaus jos tiksliai negeria. Pažiūrėjus į jų rūgščius veidus, sriubčioja nebent riciną.

Kai studijavau verslo administravimą, per paskaitas apie rinkodarą išgirdau auksinę frazę: „Jums nepatinka reklama? Reiškia, ji kalba ne jums.“ Čia ir gali būti problemos šaknis. Sovietinių  skundikėlių supratimu, negali taip būti, kad kalbėtų ne jiems. Kaip sovietinė senolė, kuri su draugėmis apkalbinėja  visus ir kiekvieną, taip ir jie jaučiasi kiekvieno pokalbio dalyviai.

Todėl jie ir skaito nepatinkančią jiems žiniasklaidą, žiūri nekenčiamas televizijos laidas, naršo svetimus profilius socialiniuose tinkluose, senu įpročiu dirsčioja per rakto skylutę ir klausosi priglaudę ausis prie durų – o gal ką nors išgirs, kas juos gali įžeisti? Tada galima bus kam nors apskųsti.

Politinis korektiškumas glaudžiai suaugęs su raudonąja mąstysena su kūju ir pjautuvu: ne veltui visokių lygių teisių iniciatyvų žmonės ir agresyvūs toleruokliai visad pasirodo ranka rankon su visokiom raudonom vėliavom, anarchistais, karingais ateistais, „Okupuok Vilnių“ nesiprausėliais ir panašia publika.

Tai iš tiesų komunistinė idėja: visuomenė ir kolektyvas visada žino daugiau už tave ir nuspręs teisingiau. Viena galva gerai, o dvi – geriau, sako kolektyvistų mėgstama rusiška patarlė. Asmeninė teisė spręsti yra, geriausiu atveju, įtartina. Asmeninis skonis neturi būti leidžiamas, kol nėra patvirtintas bendru sutarimu.

Ne, taip nebus, kad aludaris galėtų netrukdomas kalbėtis su laisvu, pilnamečiu, alaus gėrėju. Mes jums paaiškinsim, sako susirūpinusieji dėl jūsų gerovės, koks tas pokalbis gali būti, kad mums, visuomenės atstovams, jis būtų priimtinas ir kad mes jį leistume.

„Skonio reikalas“ jiems reiškia tai, kad jie žino, kas yra skoninga, o kas – ne, ir neskoningus dalykus pasistengs uždrausti (žinoma, viskas tik jūsų pačių labui).

Jie labai mikliai įsižeidžia, kadangi įsižeidus lengva jūsų veiksmus paskelbti kriminaliniu nusikaltimu. „Pažeminimas“, „įžeidimas“, „garbė ir orumas“, „užgaulu“, „patyčios“ – jie visus tuos žodžius mėto į aplinkinius saujomis: gal kas nors ir prilips, gal kas nors pabūgs, gal pavyks primesti savo nuostatas ir draudimų kultą aplinkiniams.

Jie dusina mus visus, todėl aš skelbiu karą politinio korektiškumo šaukliams. Lengviausia juos nuginkluoti – užmėčius, kaip gėlėmis, saujomis priežasčių jų pasipiktinimui.

Aš stengiausi anksčiau, ir dabar stengsiuos, kad kiekvienas mano straipsnis, kiekvienas komentaras, kiekviena laida ir kiekviena nuotrauka atrodytų jiems, kaip jų skonio įžeidimas. Besipiktindami viskuo ir reikalaudami viską uždrausti, jie iššvaisto visą energiją ir lieka tik kaip bejėgiai amsintys šuneliai, kurių niekas nebeklauso.

Advertisements

22 comments

 1. Ma

  Ten ta fb feminisciu (oi, persiprasau, feminisTU) grupe daznai panasiu komentaru ismeta. Bus Jums neissenkantis ikvepimo saltinis ;)

 2. Malonu girdėti apie tokį karą. Man žymaus disidento V.Bukovskio tekstas (tiksliau – radijo stenogramos išrašas) apie politinį korektiškumą yra gal net vienas geresnių skaitytų dalykų apskritai. Jis čia: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2010-05-14-vladimir-bukovskij-politinis-korektiskumas-blogiau-uz-leninizma/44802

 3. gal ne į temą,

  bet kodėl politinis korektiškumas klesti USA? Jie gi nebuvo homo sovieticus

 4. LIQUID GBL VS. VODKA COLA

  Seip politinis korektishkumas labiau pasireishkia situacijose, kai tos pacios interesu grupes nariai nera patenkinti vienas kito veikla (jaunatvishkas naivumas ir pasisventimas VS. nusistovejusi pasenusi tvarka ir jos atstovai) poelgiais bej aplinkybemis, taciau turi taikstytis su situacija nes patys esa valgo (Yra maitinami) tu paciu interesu grupuociu, yra priklausomi, ko pasekoje nukencia profesionalumas :)))))

  politikoje ir valdzioj plinta ir plito , mano galva shis dalykas labiau pavojingas profesineje veikloje, turincioje bendro su etika tarkim policija/moxlas/aptarnavimo sferos kai nutylimas pavirshutiniskai vykdomas atsakingas darbas visuomenej.

  Linkiu nenuvalkioti aforizmo :)

 5. Mindaugas Černiauskas

  Puikus komentaras! Ir alaus dabar norisi… :)

 6. Protingas Chamas

  Manoji diskusija su viena tų, kuri pradėjo karą prieš “moterims įžeidžią” alaus reklamą (pavardę pakeičiau):

  Ieva V.
  Sveiki…

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Labas

  Kovo 16 j.Ieva V.
  ka manot apie Svyturio reklamas?

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Nieko apie jas nežinau

  Kovo 16 j.Ieva V.
  “Pasaulis laikosi ant vyru?”

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Ir ką?

  Kovo 16 j.Ieva V.
  na.. paveiksliuka tai matot

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Kur?

  Kovo 16 j.Ieva V.
  dabar jau bent per mano “post”
  jums, kaip siaip tikiu mastanciam vyrui, nekrenta i akis tokie dalykai?

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Pažiūrėjau. Kas ne taip?

  Kovo 16 j.Ieva V.
  ok… savo amplua islaikot…
  pagarba
  nera apie ka kalbet tikriausiai

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Čia ne amplua, čia faktas. Visos tos feministinės klejonės – tik dviejų Europos karų pasekmė, kai išsižudžius vyrams moterys nuėjo uždirbinėti pinigus ir, kaip mokesčių mokėtojos, užsimanė balso teisės. O Šveicarijoje, kurios vyrai nesižudė, moterys balso teisę gavo tik kažkur 1985 (galiu keliais metais apsirikti) metais ir ne todėl, kad norėjo, bet tipo tokia civilizuotų krašų mada.

  Kovo 16 j.Ieva V.
  prie ko cia tai? faktas, kad gavo, faktas, kad dirba, faktas, kad pasaulis laikosi ne vien ant vyru…

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  OK, laikosi ant vyrų ir moterų, tik vyrai jį suka

  Kovo 16 j.Ieva V.
  visuomene sudaryta is dvieju poliu – vyru ir moteru!
  kam juos priesinti?

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Tai kam vadinti poliais?

  Kovo 16 j.Ieva V.
  na… vyrai ir moterys… nereikia vadinti niekaip kitaip…

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Visuomenėje vyrai ir moterys – tai kaip kištukas su rozete elektros tinkle – faini ir paskirai, bet sujungus, laidais pradeda tekėti elektra, įjungianti kompiuterį, kuriame per FB vyrai su moterimis gali paplepėti

  Kovo 16 j.Ieva V.
  taip… tai kodel aukstinti vyrus zeminant mane, kaip moteri?
  nes jums – pasaulis, man – manikiuras ir pirkiniu sarasas…
  Briedas kazkoks

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Jei tave žemina, tai nežiūrėk. O alų perka vyrai, lygiai, kaip moterys perka manikiūro rinkinius. “Kai kulkos pradeda zvimbti, noras bullshitinti prapuola” (c) Protingas Chamas. Verslui reikia pinigus uždirbti ir jam nusišikt ant kvaišų, kurios pradeda trydalioti, pamačiusios papingą blondinę vyriškų prekių reklamoje. Nori, kad iš alaus reklamos dingtų orientacija į vyrus? Įkalbėk moteris pirkti alų tokiais pat kiekiais, kaip vyrai tą daro

  Kovo 16 j.Ieva V.
  deja, bet kalbi kaip chamas, su kuriuo nera prasmes diskutuot…
  nes ne tame esme…
  as suprantu versla…
  ir jis daro, ka daro…
  bet cia reikalingas samoningumas…

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  O verslas yra pasaulio esmė ir jis darys, kaip apsimoka, o ne kaip kažkokiom emancipuotom cipulėm norisi.

  Kovo 16 j.Ieva V.
  cipuli tu cipuli….

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Aukščiausias sąmoningumas – netrukdyti verslui

  Kovo 16 j.Ieva V.
  labai idomu… o tau netrukdo, ka si komunikacija pasako apie tave, vyra?

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Ne

  Kovo 16 j.Ieva V.
  kad tau tiek daug kompleksu, akd tu “moteriskeji”, kad tavim taip lengvai tos cipules manipuliuoja, kad vienintelis toks VYriskas dalykas yra palakt alaus?

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Šiaip, aš alaus praktiškai negeriu, labiau vyną ir viskį Ir cipulių manipuliuojančių neturiu Tiesiog visados sugebu skirti save nuo komentaro objekto.

  Kovo 16 j.Ieva V.
  o as ir kreipiausi daugiau kaip i bendrai “vyra”…
  kaip vyrui ar tokios izvalgos apie ji (bendratini vyra) nera izeidzios?

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Tai aš tau ir paaiškinau, kad versle klaidingi sprendimai pinigus kainuoja, tad niekas ten nesuka sau galvos politkorektiškumais, lygiateisiškumais ar humanraitizmais.

  Kovo 16 j.Ieva V.
  bet visuomene nesusideda tik is verslo interesu ir strukturu…
  nera didesniu dalyku?

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Verslas yra didžiausias, nes jis kuria visuomenę, valstybę, civilizaciją. Visa kita priklauso nuo jo.

  Kovo 16 j.Ieva V.
  cia ir issiskiria musu poziuriai, bet jau gilesne prasme…

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Sakiau gi – visos tos šnekos apie lygias moterų ar negrų teises kilo iš dviejų europinių karų, įnešusių disbalansą į vyrų ir moterų santykį populiacijoje. Ir toms šnekom viso labo 50 metų. Kai balansas atsitatys ir europiečiai grįš prie normalios civilizacinės ekspansijos, baigsis visos kalbos apie lygias lytis ar rases.

  Kovo 16 j.Ieva V.

  uzrasykit tas mintis, akd butu galima veliau pasitikrint

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Jos jau šimtąkart protingesnių už mane žmonių užrašytos.

  Kovo 16 j.Ieva V.

  nereikia sleptis uz “protingesniu uz mane”

  Kovo 16 j.Protingas Chamas
  Esu sutikęs pasiutusiai taiklų pasebėjimą, kad europiečiai visas įmanomas visuomenės sambūvio formas yra pratestavę Italijos miestuose – vasltybėse ir padarę išvadas – kas yra ilgalaikis, kas – tinka trumpam vartojimui, norint išspręsti kurią nors problemą. Pasiutusiai taiklu.

  Kovo 16 j.Ieva V.
  :)

  • Mindaugas Černiauskas

   “Kai balansas atsitatys ir europiečiai grįš prie normalios civilizacinės ekspansijos, baigsis visos kalbos apie lygias lytis ar rases”

   Būtų žiauriai įdomu truputį plačiau apie šią idėją sužinoti – kuo pats šią mintį remiate ir kur tokių argumentų apie tai teko skaityti?

   Pats esu tos nuomonės, kad Europa jau springsta su savo žmogaus teisėmis, tačiau rimtesnių nei asmeninių subjektyvių argumentų dar nesugebėjau surasti (šiek tiek per EŽTT sprendimų absurdiškumą, tačiau ir čia galima sutikti arba nesutikti).

   • Protingas Chamas

    Mindaugai, jei trumpai – pastarųjų 1500 metų Europos istorija :) Rimtai. Europa matė daugybę nuopuolių, šimtąkart sunkesnių ir gilesnių, nei II WW pokaris. Visados po jų kiek pailsėdavo, atsigaudavo ir darydavo savo. O poilsio pabaigos ir poreikio atsigauti ženklai – ant kiekvieno kampo. kar ir vakarykštis referendumas dėl gėjų santuokų Slovėnijoje, kuri šiaip jau ne kas kita, kaip tūkstantmetė Karintijos kunigaikštystė, viena iš neatsiejamų Habsburgų karūnos dalių.

  • Rimbas

   O aš tos durnės pavardę viešinčiau, vien jau dėl šito: “gal ką nors išgirs, kas juos gali įžeisti? Tada galima bus kam nors apskųsti.” (Nebent tai politiškai nekorektiška…)

 7. Pulcherija

  Gerb. PCH, stebiuosi kaip nenusibodo taip ilgai aiškinti p. Femenistuojančiai. Ak atsiprašau, panele ir ponia kreiptis jau nekorektiška, nes evrosojūzas taip nutarė. Pasirodo moters priklausomybę vyrui išreiškia. Baisu. Tebūnie “tovariš” Femenistuojanti.
  [O man kaip panai patiko matytas stotelėje alaus plakatas.]

 8. Gydytojas Točkinas

  Žanro klasikas tave pastebėjo ir įvertino, tiesa, kriptiškai ir kalbėdamas E.Zopo kalba….

  http://racas.lt/tapau-ikvepimo-saltiniu/

  • Rimbas

   Paskaičiau tą…hm.. rašliavą, likau nesupratęs. Netai kad pačių eilučių (nors tę tik išmanant autoriaus minčių srautą galima būrų suprast, apie ką ans peza), bet ypač komentarų. Ar ten klinikinis susireikšminimo atvejis pas daugumą jų, ar kaip, kad viską pakiša po tokiais sofistikuotų išmanybių kodais, kad jei tokį prelegentą gyvai girdėtum išvedžiojant, tai greičiausiai snukin pasiūlytum greit. Arba nesiūlęs užmestum, kad žemėn nusileistų.

   Bet kožnam sava morka, musiet…

  • Nemanau, kad apie mane.

   Ten rašoma: “Ir gaila žmogaus, kuris visiškai baigia išsisemti. O, atrodė, tiek daug žadantis…” – tinklaraščio autorius niekada nebuvo pastebėtas laikant mane “daug žadančiu”. Nebent čia buvo jo bandymas juokauti.

  • Domino magic

   Totalus negatyvus, kuris ryte tik tokiu būdu gali pradėti darbo savaitę. Stebiuosi kaip dar neinicijuotas judėjimas prieš humorą, ironiją ar sarkazmą.

 9. Tomas

  Na gerbiamas Andriau,

  Išraitėte militaristinį protokolą ir sutrikau baisiausiai, nežinau kaip gyventi ir ką daryti toliau, visai pasimečiau. Štai ateina vienas labai debiliškas minėjimas – šį šeštadini žalieji teroristai vėl ragins užgesinti vienai valandai visas šviesas visame pasaulyje, isteriškai kvykdami – „Leiskite žemei atsikvėpti !!!“, nepaisant to, kad pats optimistiškiausias rezultatas iš tokios akcijos būtų tas, kad ledynai apstotų tirpti ir Mauricijuje poilsiaujančio girto ruso kojos būtų apsemtos 0,02 nanometrų mažiau, ką jis sėkmingai kompensuotų per kelias sekundes, tiesiog besišlapindamas į jūrą.
  Žemei būtų kur kas lengviau, jei pablūdę eko-banditai nustotų rėkt, o eitų ir aplink savę šiukšles apsikuoptų.
  Pamačiau šių kliedesių reklamą šeštadienį, net ir nupurtė, kad tokios absurdiškos mintis vis dar randa pasekėjų ir matyt tų pasekėjų gretos dar ir dauginasi. Pamąsčiau, kad reikia uždrausti tokius renginius, bent jau reiktų pareikšt protestą, įjungus namuose visas įmanomas šviesas, užvesti mašiną ir laikyti 60 minučių ant aukščiausios pavaros įjungtą variklį, uždegus mašinos žibintus bei posūkių ženklus. Bet ar tai nebus politinis korektiškumas , a.., kuriam paskelbtas karas, o tai reišktų, kad gali ateiti aštriaplunksnių batalionas ir sumaigyti mano mašinytę visokiais koteliais, trintukais beigi bevielėmis pelėmis. Nu tai kaip elgtis tokioje situacijoje?

  • Aš siūlyčiau taip ir daryti, kaip suplanavęs esate. Aš tai tikrai pasižiūrėsiu, kada čia reikia įsijungt visas šviesas ir visureigį paburzgint garsiau.

  • Smile

   grynai techniškai žiūrint į šią akciją tai ji tikrai yra pavojinga, nes neduokdie bus pernelyg daug pasekėjų, gali išsibalansuoti energetinė sistema (visai nejuokauju). Keista, kad energetikai viešai nereaguoja į šituos pasiūlymus – gal tiesiog netiki, kad susidarys kritinė masė tokių mulkių

 10. Luke

  “Politinis korektiškumas glaudžiai suaugęs su raudonąja mąstysena su kūju ir pjautuvu: ne veltui visokių lygių teisių iniciatyvų žmonės ir agresyvūs toleruokliai visad pasirodo ranka rankon su visokiom raudonom vėliavom, anarchistais, karingais ateistais, „Okupuok Vilnių“ nesiprausėliais ir panašia publika.”

  Nesutikčiau, kairieji nėra politkorektiški. Čia daugiau dešiniesiems skirta kurie be įžeidimų nesugeba pasakyt nieko.

  “Tai iš tiesų komunistinė idėja: visuomenė ir kolektyvas visada žino daugiau už tave ir nuspręs teisingiau. Viena galva gerai, o dvi – geriau, sako kolektyvistų mėgstama rusiška patarlė. Asmeninė teisė spręsti yra, geriausiu atveju, įtartina. Asmeninis skonis neturi būti leidžiamas, kol nėra patvirtintas bendru sutarimu.”

  Na čia turbūt tiesiog nežinojimas, kad bolševizmas nelygu marksizmui/socializmui ir šiaip kairumui. Marksizmas iškelia ir individualizmą ir visuomeniškumą.

 11. Smile

  Lygiai taip pat vertinu patį politkorektiškumą, bet nesutinku su keistoka autoriaus nuomone, kad jis (politkorektiškumas, ne autorius) “raudonasis”. Man susidarė įspūdis, kad kaip tik pradėjus bendrauti su vakariečiais pamačiau, kad jie kažkokie susikaustę ir baisiai bijo juokauti. Visada pasikeitus kokiam nors “manageriui” motininėje įmonėje turėdavo praeiti šiek tiek laiko, kol atsipalaiduodavo ir galima būdavo normaliai pakrizenti vakarienės metu. Dabar jau suprantu – jei negalima juoktis iš blondinių iš negrų iš moterų iš vyrų iš žydrų iš žydų iš durnių iš susireikšminusių tai ką veikti – lieka tik niūriai sėdėti ir pradėti drausti linksmintis tiems, kurie moka tai daryti

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: