NyQuil: kai bereceptiniai vaistai skraidina į kosmosą

Puikus, saldus miegas. (Reklama: Procter & Gamble)

Taip, bereceptiniai. Taip, kalbame apie normalią, pakuotės lapelyje nurodytą dozę. Taip, neįtikėtinas poveikis – toks, kad lengva ranka antrą kartą neišgersi, bet kartais (tik kartais) tai yra tai, ko labai norisi.

Apie vaistus NyQuil neįmanoma nežinoti, jei bent kiek domiesi Amerika. Aptarti daugelio (jei ne daugumos) stand-up komikų toje šalyje, jie yra legendiniai (nes apie juos sklando legendos).

Oficialiai – tai peršalimo ir gripo simptomus palengvinantis vaistas, galintis sukelti mieguistumą. Taip pat galima sakyti, kad Pol Potas buvo nedemokratiškas asmuo, siejamas su karo nusikaltimais.

Palyginti su visokiomis Coldrex, Teraflu ir Lemsip proškėmis, tirpdomomis karštame vandenyje, NyQuil yra kaip strateginis bombonešis B-52 prieš sportinį lėktuvėlį, kuriame pilotas ginkluotas ragatke. Tai kaip komandosų žmogžudžių kuopa prieš mergaičių mokyklos žolės riedulio komandą. Jis būna, kaip pastebėjo komikai, vyšnių skonio (raudonasis) ir klasikinio, žalios mirties, skonio (žaliasis). Specialistai (WIRED žurnalas) tvirtina, kad šlykštus sirupo skonis padeda dozuoti tiek, kiek reikia, o ne tiek, kad jau pradėtum matyti Jėzų.

Žmonės geria NyQuil tuomet, kai kosėja, čiaudi, karščiuoja, skauda gerklę ir negali miegoti taip, kad atrodo, jog gyventi toliau neapsimoka. Išgėrus normalią dozę, po dešimties-penkiolika minučių dingsta visi skausmai, peršėjimai, kosuliai, vėl gali kvėpuoti, ir ateina palaimingas miegas, lyg kas užklotų penkiais šimtais antklodžių ir nugramzdintų į vandenyno dugną.

Ko nesitiki niekas – net ir tie, kas apie tai būna informuoti – tai NyQuil pagirios kitą dieną. Pakaks pasakyti, kad kitą dieną esi visiškai nedarbingas ne fyfų-supermamų vernakuliaro prasme (“aš kažkokia šiandien nedarbinga, man gal kavos reikia”), o tiesiogine prasme, padauginta iš penkių.

Tai negali būti net palyginta su stipriausių išgertuvių pasekmėmis. Viena sudedamųjų dalių, migdantis doksilaminas, yra antihistaminas (dažniausiai antihistaminai yra naudojami kovai su alergijos simptomais, o kas prisimena pirmosios kartos vaistą nuo šienligės, Tavegyl (Clemastin) ir kaip lengva po jo keltis rytais, dėkoja Dievui, kad mokslas pažengė į priekį nuo mūsų jaunystės laikų), ir jis pasirūpina nakties poilsiu, o paskui paveja ir pasirūpina dar. Ir dar. Ir dar.

Po NyQuil jausmas toks, kad tave pervažiavo asfalto lyginimo volas – vos gali nueiti iki durų. “Gali sukelti mieguistumą” – aha, jo, o penki smūgiai beisbolo lazda per galvą gali sukelti guzus ar mėlynes. Doksilaminas yra stipresnis migdomasis, negu fenobarbitalis, ir tai, kad NyQuil parduodamas Amerikoje be recepto nuo vienos tviskančio vandenyno pakrantės iki kitos, yra nuostabus stebuklas.

Galūnės būna lyg nulipdytos iš plastilino. Kiekvienas judesys – kaip per miglą, ne, kaip per kelias miglas. Ir nepadės niekas, tik išsimiegojimas ir išsigulėjimas. Nei kava, nei šaltas-karštas dušas neturės jokio norimo efekto. Pagalvės, kaldra, ir ilsėkitės toliau, nes pasirinkimo neduota. Visi, kas išbando šitai, sako, aš girdėjau, kad bus stipru, bet tokio nesitikėjau. Tai – kaip Las Vegas: visa, ko laukei, tik padauginta iš dešimties.

Kitos veikliosios medžiagos šiame nuostabiame žaliame pragaro skystyje yra paracetamolis (acetaminofenas), kurie nuskausmina ir mažina karščiavimą. Skildamas organizme sudaro kanabinoidus, tuos pačius junginius, kuriais daugel metų mėgaujasi indiškosios kanapės gerbėjai.

Kosulį malšina dekstrometorpanas, didelėmis dozėmis žinomai veikiantis kaip disociatyvinis haliucinogenas, tai yra, tai yra, sukeliantis tokią būklę, po kurios asmenys tampa nišinių politinių partijų rėmėjais, supranta, kad visas pasaulis ir kapitalizmas yra didžiulis sąmokslas, ir galiausiai vaikšto miesto gatvėmis, kalbėdami su savimi (reiškinių būna ir daugiau, tai supaprastinas pavyzdys).

Koks šio straipsnio tikslas? Skatinti žmones mėgautis vaistais? Ne, jokiu būdu. Bet jei būsite Amerikoje, labai labai stipriai peršalsite ir galėsite iš programos išbraukti pora dienų, kurias praleisite viešbutyje, spoksodami į teliką, tai visai variantas.

Advertisements

12 comments

 1. Tokio vaisto reikėtų privaloma tvarka “ofiso kariams” išrašyt. Kurie ateina į darbą snarglį kaip šaliką apsivynioję, su 5 nosinių dėžutėm (su mintim: kai pabaigsiu – varysiu tūliko vyniojamą naudot).

  Kuo labiau sergantis – tuo mažiau dirba (juk sunku dirbti sergant) ir daug bendrauja/trolina, ieškodami užuojautos…

 2. Austeja

  Iš tiesų tai labai geras vaistas, sakyčiau. Nes mane tai užknisa, kai visokie debilai, nesuprasdami tikrosios vaistų paskirties, prisigeria kokio Gripexo ir eina į darbą apsisnarglėję ir čiaudo visiem ant veidų, o paskui suserga plaučių uždegimu su komplikacijom ir kelias savaites guli ligoninėj… Šitie visi vaistai tam ir tinka – išgeri ir eini miegot, kol pasveiksti, o ne malkų kapot… Tai labai gerai, kad čia jau prievarta tenka iš lovos nelipt, o ne savo noru…

 3. Smile

  o gal čia taip ir reikia – juk ne paracetamolis žmogų išgydo, o geras poilsis. Nes jei nusimuši temperatūrą ir geriau pasijutęs varysi per miestą bakterijom ir virusais taškydamasis, tai nieko čia gero.Kur dar visokios širdies ir inkstų komplikacijos. O šito įkali ir ar tu darboholikas ar turistas pirmą kartą Niujorke -prašom į lovytę.

 4. Darius

  Apie šią substanciją jau senai girdžiu legendas – labai gaila, kad EU neprekiaujama.

  Niekas nežinote? Nebando P&G lobinti dėl prekybos EU?

  Būtų jėga pasiruošti neišvengiamai pavasarinei slogai, kuri jau čia pat.

 5. Skirmantas

  Tai aš, taip suprantu, tai gan švieži įspūdžiai nuo to daikto? Dabar jau viskas kur kas aiškiau.

  O kaip sveikata?

 6. Marco Polo

  O Jūsų įdėtoje nuotraukoje Vincas Vilforkas taip skaniai miega NyQuilo prigėręs ar šiaip tiesiog po sunkios “triešos”?

 7. Guesswho

  Geras, bet neįprastai geras protokolas. Ta prasme, kad weird.

  Prie to pačio – http://www.youtube.com/watch?v=jG7vScP-Ev4

  Ir LOL @ NyQuil kaip oficialų NFL rėmėją. Tikrai tinka tam sportui su tiek daug pauzių žaidime.

 8. Donormyl

  Jautrus padaras, tamsta esate :) Doksilaminu apsidruginusi bene kas trecia Prancuzijos bobute, cia jis kaip oficilus bereceptinis migdomasis vaistas parduodamas, o ir dozes su NyQuil palyginus smagesnes (15mg/tabletej vs 6.25mg/tab). Ir buciau visai nieko pries, jei jos visos kas vakara surydamos sitokius kiekius doksilamino taip sau ir lindetu visos lovose dienu dienom. Bet tai ne, vaiksto sau kaip niekur nieko lupytes paputusios…

 9. Petras T.

  Maniau, Andriau, kad reikia man savo weblog’ą užsivesti. Bet kai paskaitau tavąjį, suprantu, kad nebeliko ką rašyti.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: