Balandžio 15 dieną pilsiuos daug benzino

Pinigų karta 2012 04 09

Balandžio 15 d., sekmadienį, nuvažiuosiu į Statoilą Vilniuje ir įsipilsiu kuo daugiau benzino. Pasirūpinsiu, kad bakas būtų kuo tuštesnis, ir galėčiau įsipilti kaip galėdamas daugiau degalų. Benziną rinksiuos patį geriausią. Paskui, įsipylęs benzino, nueisiu į degalinę, ir pirksiu dešrainį, kavos, cigarečių, kokios spaudos, saldainių ir kuo daugiau visko, kad pabrėžčiau šios akcijos prasmę: vartojimas yra gerai, kapitalizmas yra gerai, vidaus degimo variklis yra vienas geriausių žmonijos išradimų, o verslas – kelias į klestėjimą.

Taip darau todėl, kad tamsybininkai ir rinkos priešai kontraversiškai pavadintame tinklalapyje “Už laisvę” balandžio 15 dieną skelbia degalų nepirkimo dieną. Kvietimas surašytas taip, kad komentuoti nieko nebereikia**.

Visus, kurie dar nėra susargdinti „Avių“ liga, kviečiame šių metų balandžio 15 dieną, prisijungti prie organizuojamos protesto akcijos ir šią dieną nepirkti degalų. Tai yra nevartoti naftos narkotiko, prie kurio mus pripratino, o dabar tuština mūsų kišenes. Tokiu būdu galbūt privesime mūsų vyriausybę prisiminti, kad ji turi pareigą reguliuoti ūkinę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei, o galbūt net sužadinsime mūsų vyriausybei potenciją ir ji ne tik prismins savo pareigas bet ir norės bei galės.

Raudonskūrė akcija, nukreipta prieš verslą ir rinką, yra kenksminga. Ji patraukli kvailiams, nes jie mato litą svetimoje kišenėje kaip liudijimą, kad kažkas ištraukė iš jų kišenės, o ūkinę veiklą suvokia kaip žaidimą be nugalėtojų. Kairiesiems tamsuoliams reikia priešintis, elgiantis atvirkščiai. Tai yra, tą dieną švenčiant ir šlovinant vartojimą, nes vartojimas, pridėtinės vertės kūrimas ir pelno siekimas augina ir kuria inovaciją, pažangą ir technikos stebuklus.

Balandžio 15 d. aš pilsiuos pilną baką benzino ir kviečiu taip pat elgtis ir jus. Jei dar gersite degalinėje kavos ir krimsite dešrainį, padarykite tai ir į mano sveikatą.

Andrius Užkalnis rašo tinklaraštyje “Protokolai” ir maisto apžvalgų portale “Laukinės žąsys

* Nenurodau konkrečios degalinės ir tikslaus laiko, kadangi nenoriu sukurti problemų Statoilui, kad ten nesusirinktų minia žmonių pavėpsoti ir netrukdytų kitiems klientams ir darbuotojams. Jei žiniasklaidos atstovus domina mano akcija, kviečiu kreiptis asmeniškai ir būsite informuoti. Primenu, kad norintiems fotografuoti ar filmuoti privačioje degalinės valdoje privalu susitarti su degalinės administracija.

Pasirinkau būtent Statoil degalinę, nes ten važiuoju dažniausiai, ten man patinka ir skanūs dešrainiai, ir skandinaviška aplinka. Bendrovė UAB Lietuva Statoil su mano akcija nėra susijusi.

** Tekstas išsiskiria gėlėta hipių kalba žavi tiek naivumu, tiek meluojančio raudonskūrio rašytojo ir filmų kūrėjo Micheal Moore bolševikine retorika. Papildomas pavyzdys pateiktas žemiau.

“Žmonės yra naftos narkomanai. Vyriausybės ir monopolį šiame versle turintys verslininkai yra narkobaronai, platinantys šiuos narkotikus, stengdamiesi eliminuoti bei stabdyti, bet kokius alternatyvius „sveikesnius“ energijos šaltinius.

Kaip ir kiekvienas narkobaronas, suinteresuoti asmenys, pratina žmones prie šio narkotiko, daro viską, kad žmonės taptų nuo jo priklausomi, o paskui tik norėdami bent šiek tiek pateisinti narkotikų kainų kilimą, paorganizuoja keletą masinių renginių pavadinimu „krizė“ arba „karas“. Tos pačios vyriausybės bei verslininkai apsiginkluoja lozungais apie „laisvą“ rinką, viešai pasakoja pasakas apie tai, kaip rinka reguliuoja pati save. Tos „laisvos“ rinkos „saldžius“ vaisius daugelis iš mūsų jau esame ragavę, kai dalyvavome ir vis dar dalyvaujame masiniame renginyje gražiu pavadinimu „ekonominė krizė“. Paragavę tu saldžių vaisių suprantame, kad po gražuolės „laisvos rinkos“ sijonu slepiasi dvi sesutės – „Spekuliacija“ ir „Manipuliacija“. Manipuliacijos specializacija yra žmonių protai, jos tikslai viešoji „teisinga“ nuomonė bei nuolatinė žmonių frustracija kuria galima apibrėžti vienu žodžiu „reikia“. Tuo tarpu Spekuliacijos specializacija yra kainos, o tikslas įlysti į mūsų kišenes ir radus ten turto perdėti jį į kitas kišenes.”

Advertisements

10 comments

 1. Luke

  Like/Share

 2. Kas čia dabar per akcija? Nepirkti benzino? Ir? Pirksi kitą dieną. Kažko nepagaunu. Ką jie tuo nori pasiekti? Ta prasme: kokia simbolinė prasmė viso šito protesto? Nes, pavyzdžiui, kovoje prieš ACTA (jos baneriai tame puslapyje šmėkščioja – todėl ir prisiminiau) uždarant dienai puslapius, buvo aiški žinia: jeigu bus priimta ACTA, tai nebeliks ir šitų vienai dienai laikinai išjungtų puslapių. O kokia žinia bus perduota neperkant vieną dieną degalų: „Mes galime vieną dieną nepirkti benzino, bet užtai kitą dieną nupirksime dvigubai daugiau“? O aš šiaip vos vos prijaučiantis kairiesiems – tarsi man turėtų patikti tokia akcija.

  Dar mane užkabino šita frazė:
  „daugelis iš mūsų kuriems transporto priemonė yra būtina susisiekiemimo priemonė“
  Gyvena kaime (aš turiu teoriją, kad Lietuvoje miestų nėra) ir mašina yra *būtina*. Mašina nėra būtina – mašina yra prabangos prekė. Jeigu ją turi, tai neverk, nes prabangiai gyveni.

  Beje, nuoroda (“Už laisvę”) sugedus.

 3. Raudonskūriai…. kairieji tamsuoliai… komunistuojantys tranai… Patologija, jau patologija, žmogau.

  P.S. “Tai yra, tą dieną švenčiant ir šlovinant vartojimą, nes vartojimas, pridėtinės vertės kūrimas ir pelno siekimas augina ir kuria inovaciją, pažangą ir technikos stebuklus.”

  Klausimas Dr, na tam, kuris be aiškinamosios lentelės priešas save negali. Ar Indija šiandien būtų ketvirta didžiausia ekonomika pasaulyje, senokai paleidusi dirbtinį žemės palydovą ir susprogdinusi atominę bombą, jei prieš 82 metus M. Gandhi (toks kūdas dėdė, kuris augino ožką ir gyveno iš jos pieno) būtų nuvaręs pasishopint druskos į britišką parduotuvę, savaime suprantama su visais Downing Street’ui priklausančiais mokesčiais. Gaila, kad ne visi supranta, jog kai kada geriau druskos pasisemt iš jūros, o benziną keist į dviračio pedalus.

 4. Kažkada vienam straipsnyje, berods apie Lubį, pašiepėt varguolius, kad jie laimi aukso puodą ir jį iššvaisto – bet pažiūrėjus juk visa žmonija analogiškai elgiasi su savo resursais. Kad negali amžinai mėgautis ribotais ištekliais – tai ne raudonskūrių sapalionės, tai common fucking sense – suvartojai ir nebeturi. O vartojame, kaip žinia, godžiai. Tik kad tokios akcijos išties yra naivios, ir jokios naudos jos neduoda – tas tiesa, bet tai nepaneigia kad problema su ištekliais egzistuoja. O iš straipsnio susidaro įspūdis, kad stengiatės paneigti.

  Kiekvienam, sugebančiam nors kiek mąstyti apie globalius dalykus, verta pažiūrėti šį klipą – būtent dėl to, kad jis ne kairuoliškas (ir apskritai ne ideologinis), be Mooro stiliaus bandymų manipuliuoti žiūrovo emocijomis, grėsmingos ar liūdnos muzikos ir panašių fokusų. Tai tiesiog paskaita, apie labai sausus dalykus – matematiką, demografiją, energetiką – bet labai paprastai ir aiškiai. Jos autoriui pliusas ne vien už žinias, bet ir už gebėjimą itin aiškiai dėstyti:

 5. shit, netyčia išejo du komentarai . galvojau kad neįsikėlė šitas, tai parašiau viską iš naujo…. Prašom ištrinti šį komentarą.

 6. Pingback: norite pigių degalų? turite. – Buržujaus rašinėliai

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: