Lėkščiausio humoro Lietuvoje apdovanojimas

Šį apdovanojimą turėjau skirti jau seniai – jis pribrendo. Dar kai gyvenau Britanijoje, grįždamas į Lietuvą nusipirkdavau žurnalą, atsiversdavau šį puslapį, ir nudilgindavo – taip, blogiau nebūna.

Ne, tai ne Juozas Erlickas. Erlickas nėra lėkštas, jis tik pataikauja pačiam runkeliškiausiam skoniui. Jo humoras yra labai atgrąsus, varguoliškas, bet ne lėkščiausias.

Ne, ir ne žinomas tinklaraštininkas – jis daug juokauti nebando, ir nelaiko savęs stipriu toje srityje. Jo pašaipėlės būna dažniausiai trafaretinės, arba silpnai sarkastiškos. Reikia pripažinti, kad jis nelaiko savo humoro jausmo stipriąja savo kūrybos puse, ir jau vien tai savaime yra pliusas.

Nykiausio, beviltiškiausio, lėkščiausio humoro apdovanojimą pelno žurnalo “Veidas” puslapis “Sentencijos ekspresas“. Jis jau daugelį metų sugeba net ir nykiausią, banaliausią, runkeliškiausią politiko pasisakymą pakomentuoti taip idiotiškai, taip beviltiškai supermamiškai, taip nudvėsusiai, kad norisi tik susigėdus padaryti face-palm’ą (užsidengti veidą ranka).

Tai yra nykiau, nei blogiausias Lietuvos pasirodymas Eurovizijoje, tai baisiau, nei didžiausi agitbrigadų biezdariai, tai klaikiau, nei giminaitis šeimos baliuje, įsitikinęs, kad yra apdovanotas sugebėjimu pasakoti anekdotus, ir kankinantis visus susirinkusius savo tupais prikolais.

Tai humoras tiems žmonėms, kurie tempiasi nuo rusiškų KVNų ir panašios televizinės kanalizacijos, tai juokinga tiems, kam atrodo juokingi kolūkietiški bajeriai apie Kubilių ir krizę ir Europą. Komikas Justinas Jankevičius yra taikliai pasakęs, kad geriausias juokas Lietuvoje yra susitikę du girti tarmiškai vograujantys kaimiečiai, kurių vienas skundžiasi, kad jam pavogė vištas, o kitas replikuoja – tai ar buvo pas tavy Kubilius atėjęs ka pavogė?

Aš apie tai norėjau parašyti prieš kurį laiką, ir atsitik tu man taip, kad jie vieną sykį įtraukė ir mane. Tada pasidarė nepatogu minėti, mat būtų atrodę, kaip smulkus įsižeidusio veikėjo kerštas.

Prašau pastebėti, kad jų replika šiuo atveju nebuvo nei blogiausias, nei lėkščiausias bajeris; atvirkščiai, čia dargi buvo pasistengta į gerąją pusę.

Tačiau šiandien nusipirkau naujausią “Veido” numerį, atsiverčiau ir pagalvojau – ne, visgi kokiu biezdariu be talento reikia būti, kad gamintum tokią erlickinę trydą? Ir dar su tokiais verkiančiais, snarglėtais, bobiškai inkščiančiais verbaliniais bezdalais apie tai, kokia beviltiška yra Lietuva, kokie blogi politikai, kaip visi meluoja ir kokie žmonės nelaimingi, kad jiems teko ši ašarų pakalnė.

Tai juo skaudžiau, kad likusi žurnalo dalis parašyta žmoniškai ir profesionaliai, be tų šlykščių virkavimų ir dūsavimų, kurių šiaipjau nesigirdi jau nuo tų laikų, kai užvertė kanopas Vyt.Petkevičiaus stribavotas organas “Opozicija”. Nebent Beno Rupeikos laidose “Kaip žmonės gyvena” gali išgirsti tokį neapykantos Lietuvai ir laisvei mišinį su prarūgusiu, seniokišku humoru,

Žurnale keitėsi redaktoriai, Lietuvoje keitėsi valdžia, viskas keičiasi, tik šis tragiškas puslapis žymi žemiausią nuotekų lygį tautiniame sąmojuje ir šmaikštybėje. Rusijoje tokiam humorui yra žodis “petrosianščina”, pagal bukiausią šalies komiką Petrosianą, kuris juokina tuos, kam net šlykštynės Zadornovo išskyros yra per sudėtingos.

Mūsų kalboje tokiam beviltiškam humorui net ir žodį sunku sugalvoti. Bet kiekvieną savaitę žinai, kur galima rasti baisiausius jo pavyzdžius.

13 comments

 1. Apokalipsės raitelis

  Įdėja nuo Forbes. Tik savotiška. Kaip ir rezultatas

 2. Praeivis

  Labai teisingas L. ryto komentaras

 3. neRimas

  nieko čia ir nebepridursi. Tikrai prastai atrodo. Kažkokia priverstinė humoro forma ( atseit humoro).

 4. Mukas

  Tai kada Užkalni tas kelnes nusimausi ? :)

 5. Guesswho

  Retokai beskaitau “Veidą”, bet tas puslapis tikrai visada nuteikia solidžiam double-facepalm’ui. Komentaras suvemtas po Jūsų citata – ypatinga bezvkusica. Net smalsu darosi – kas per debilas ten atsakingas už šitą jeralašą, ir kodėl jis vis dar nėra iškomandiruotas nachuosna su visa ta paika rubrika iš šio pakankamai gero žurnalo.

  • Smile

   jaunuoli, nežeminkit jeralašo. O gal ir jis dabar nusirito – pripažįstu, kad kokius 22 metus nemačiau naujų serijų, jei tokios egzistuoja.

 6. Nero

  Seniai galvojau, kam čia galėčiau pasakyti teisybę apie Veido afigieną humorą. Jau kaip kniso manęs tų sentencijų smigimas, kai dar reguliariau skaitinėdavau. Kol prisirengiau, kitas pasakė. Gal tik tiek per švelniai. Nes tokio humoro būna ir Šindeikio vedamuosiuose, ir Rudoko rašinėliuose apie Tarybų Lietuvos ūkiškus protus, ir Serafino politišmintyje. Apšūdelėjęs tas Veidas jau nuo Gadeikio išėjimo, ir humoras labai stipriai išsiplėtojęs į neįmovierno pusę.

 7. Lauris

  Man rods L.Rytas pats numaus Užkalniui kelnes ir apie tai parašys. Beje kaip čia patikėti, jog ten Užkalnis taip sakė, o ne kažkas kitas parašė kitais interesais?

 8. Pumpuras

  Pasirodo net ir Andrių įmanoma užtrolinti :D

 9. misssmila

  Šį puslapį ruošia pats Sarafinas, kiek žinau.
  Ir panašu, kad be didelio džiaugsmo, bet įsitikinęs, kad to reikia.

 10. gazas

  čia yra veido šikna

 11. Nesuprantu, ko čia užsisėdot ant šios skilties. Komentarai paprasčiausia tušti, rašoma tuščiai, nieko doro neparašant. Užtat čia įdėtas L.Rytas.lt komentaras itin taiklus. Manau, ne vienas į “protokolus” užeinančių naršytojų po juo pasirašytų ; )

 12. Pingback: Kodėl humoras yra didysis ir paskutinis elito matas « Protokolai.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: