Kodėl aš daugiau niekad neisiu į Coffee Inn‘ą Pilies g. 3

Coffee Inn - geriau iš saugaus atstumo

Straipsnis pasirodė portale Laukinės žąsys

L.B.Coliukė

Šiandien grįžau namo užvirusi ir visos verdančios emocijos (kaip neteisinga!) buvo išpiltos ant mano sutuoktinio. O tas, kas jas sukėlė, ir toliau su tokia itin šlykščia vos šiek tiek į išorę išverstų lūpų išraiška kažką aptarinėja su tokiomis pat ilgakojėmis vištomis kolegėmis Coffee Inn‘e Pilies gatvėje. Kokios ten kolegės ir kokios ten darbuotojos, vos pilnametystės sulaukusios kvankos, kurios už kelias kapeikas, neturėdamos kito pasirinkimo, sutinka daryti kavas toje nudrengtoje zabegalovkoje ir rodyti visiems savo attitudą.

Taip jų toks darbas – tau rodyti attitudą ir niekur niekur neskubant, kaip kokiame sename juodai baltame sulėtintame kine pakelti ranką šen, pasukti ją ten, iš po 5 mm storio blakstienų žvilgtelėti pro langą ar paslapčia užmesti akį į naujai užėjusį vyriškos lyties atstovą.  Matyt taip jau yra ant tos Lietuvos, esi graži – vaikštai po podiumą, o esi negraži – eini daryti kavos ir duoti  attitudą Coffee Inn‘e.

Jau seniai mane erzina tas Coffee Inn‘as, bet dėl strategiškai patogios vietos vis einu ten kavos išsinešimui. Erzina dėl to, kad yra ŽIAURIAI lėtas aptarnavimas, kad tos mergos stovi ten kaip apsirūkiusios ir plepa kažką tarpusavyje, o jau kaip pradeda daryti kavą (o neduok Dieve dar kokią nors šaltą frappe ar kažką panašaus) tai jau norisi ir man eiti į lauką surūkyti kokias dvi cigaretes (nors aš visai nerūkau). Ką  be kavos jums dar reikia daryti toje nešvarioje skylėje? Visa kita gatavai padaryta ir sudėta į šaldytuvą. Oi atsiprašau, dar jums reikia tenai įkišti ranką ir paduoti kokį nors plastmasinį sumuštinį ar kokį cookie ar rocky road, kurių skonis yra toks nuplautas nuskalautas, kad burnoje šiugžda pjuvenomis.

O jų cupcakes pavadinčiau nuostabiu anglišku žodžiu disgrace.  Bet, aišku, kepiniai ne tų mergų problema, jos tikriausiai ir miltų nuo sviesto neskiria, taigi jos tikrai nėra girdėję, kad paprasti lietuviški miltai yra per sunkūs biskvitiniams kepiniams, ir dėl to reikia naudoti 405D (karališkus, ekstra ir pan.). Ai, bet koks čia skirtumas dėl tų miltų.

Dar būna geras, kai užeina koks užsienietis. Tada aptarnavimas priklauso nuo jo/jos amžiaus ir lyties. Jei pasitaiko toks, kuriam iš šiknos dar pelenai nebyra – tai chroniškai užknistame veide atsiranda kreivos šypsenos užuomazga. Bet vakar, pvz., buvo toks senokas diedelis, kurio gimtoji kalba, įtariu, buvo hebrajų arba bent jau jidiš, bet ne, vis tiktai hebrajų. Na ir savo paties nelaimei jis pradėjo su ja maloniai kalbėti angliškai tik tam, kad būtų sutiktas vos šiek tiek į išorę išverstų lūpų panieka ir sukaustytais kalbos padargais išspaustu atsakymu, kad visos kavos ant lentos. O aš jau maniau, kad tokios žvaigždės tai angliškai kai pavaro… Pasirodo, ir angliškai nemoka ‚Is okay? Is okay?‘ – viskas, ką sugeba pasakyti.

Tai kas gi atsitiko šiandien, kad aš vos įėjus pro duris ir išrėkus visą informaciją savo mielam sutuoktiniui, puoliau prie kompiuterio ir dabar rašau tokiu greičiu, kad dūmai rūksta. Skaityti toliau…

Advertisements

8 comments

 1. Saras

  Pritariu straipsnio autorei. Pats patyriau panasu dalyka tam paciam Coffee Inn’e Pilies gatvej. Kai atejau kavos, barista plepejo su kazkokiu vaikinu. Kol galiausiai teikesi prieiti prie kasos ir priimti uzsakyma. O paskui dar teko laukti, kol teske puodeli ant stalo ir suniurzge: Latte.

  Ir antras atsitikimas is Coffee Inn’o Gedimino prospekte (adreso nepamenu, bet ten arciau Katedros, prie Neringos viesbucio). I ji uzsukau su savo draugu britu, su kuriuo atvaziavom aplankyt Lietuvos. Mes stovim prie kasos, pries mus vienas zmogus. Mes kalbam angliskai, renkames kava. Tada as draugui duodu banknota o pats einu i dzentelmenu kambari (aisku jis apsnerkstas baisiai, bet cia kita kalba). Ir tada girdziu, kaip saunusis barista bendrauja su mano draugu lietuviskai. Galvoju sau &$(%&$(£??? Mano draugas pasimeta, o tas barista tai mato, bet nesugalvoja kad butu gerai angliskai prabilti.

  Tai pasikartojo dar pora kartu.. Veliau tiesiog as pirkdavau kava mums abiems, nes jis nebenoredavo trikdyti sauniuju baristu savo britiska kalba.

  Tiesa, finally reikia pasakyti, kad ir ta pati nera tokia skani. Paskutine diena Vilniuje pirkome puodeli kavos Pilies gatveje esancioje italiskos kavos kavineje (kazkaip ten Gourmet Cafe vadinasi). Tai kava ten buvo ohohohoho! palyginti su siuloma Coffee Inne. Latte buvo decent stipri, o puta stora ir tuo pat metu minksta. Ir dvi baristos saunios, pasnekejom gal 15 minuciu, padare kava per minute, padejo ant stalo.

 2. b

  90% atveju jus aptarnauja nelegaliai idarbinti, 400 lt i rankas gaunantys is provinciju i sostine atvaziave studentai, ko jus daugiau norite? Priedo visi tie kavos pilstytojai jusu nekencia kaip ir visos Lietuvos. Vakaru valstybese tokius darbus dirba tik sudini nelegalus imigrantai kurie sypsosi nes zino kad jei nesisypsos bus isspirti i savo sudinas skurdzias valstybes

 3. Saras

  Gerbiamas B, manau, kad neteisingai snekate. Gyvenu UK ir “tokius darbus” kaip Jus tai vadinate, dirba tiek patys britai, tiek migrantai. Nemanau, kad sypsena yra vien tik del baimes buti ismestam. O kur gera nuotaika, mylimas darbas ir kitos priezastys? Jus kazkaip keistai suvokiate pasauli…

 4. as

  viespatie, ponuliams nenusisypsojo nabage, uz 400lt dirbanti…ot tragedija, ne rasyt apie ka nebuvo

 5. mishkokiaule

  busiu VNO antroje geguzes puseje, gal kas nors gali patarti kas verda padoria kava.

  • oooo

   Statoil`e. Jokie caffee innnai ir kitokie innai niekada neprilygs paprasciausiam karstam sokoladau is Statoilo, va taip va.

 6. J.-

  VNO yra Vilniaus oro uostas tarp kito.

 7. -D.

  Kad ji dirba uz 400 Lt., nelegaliai, dar kazka, jokiu budu nereiskia, kad gali stovyniuoti darbe kaip sudo kandusi. Uzsidirba tiek kiek stovi, o ne stovi tiek, kiek gauna. Ir jei ji tikrai grubiai kazka pradejo klientei aiskinti, tai nera verta nei tu 400, ji turetu Nidui babkes sumoketi, kad daro zala Cofee Inn prekes zenklui. Bet coliuke siame straipsnyje skele kaip kokia viskuo nepatenkinta, kiekviena judesi su zemes drebejimu lyginanti boba. Skaitant straipsni jautesi, kad tuoj tuoj prades rasyti kaip blogai gyvent ir kaip Kubilius nieko jai neduoda.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: