Policijos jėgos veiksmai Garliavoje – tiksliai tai, ko reikėjo

Šiandien mes visi galime būti truputį išdidūs Lietuvos Respublikos piliečiai.

Kas įvyko šį rytą Garliavoje, visi jau žino. Teisingumas nugalėjo: kaip jau esu rašęs, jei prie ko nors prisišlieja aktorė N.Oželytė, gali žinoti, kad projektui kaput.

Teisingumas nugalėjo, nes Lietuvos Respublikos teritorijoje buvo įvykdytas Lietuvos Respublikos vardu priimtas teismo sprendimas. Visa kita – klausimai “ko nori mergaitė”, spalvotas dramatiškas epas, komentarų griūtis prie kiekvieno straipsnio, pedofilijos folkloras ir kita beletristika yra tik gausiai putojantys muilo burbulai, kuriuos nuplaus vanduo.

Nors ir sunkiai, bet teisingumą Lietuvoje vykdo teismai, o ne kliedinti, dainuojanti, šokanti, scenose besisklaidanti, isterikuojanti, sąmokslo teorijas pinanti minia, sudaryta iš gerklingų tamsuolių su  prisiplakusiais ciniškais trečio ešelono politikais.

Nebeturėdama ką atsakyti, violetinė minia bado pirštais į policijos operaciją. Jiems tai neteisybės, klano sąmokslo ir blogų jėgų diktato patvirtinimas: daugybė pareigūnų, plastikiniai skydai ir šalmai, dūžtantys langai ir diskiniu pjūklu išpjautos durys.

“Vaikas buvo išsigandęs, patyrė stresą” – ką jūs sakote, negalimas daiktas. Kaip baisu.

Turbūt policija turėjo organizuoti Klonio gatvėje lėlių teatrą su trim paršiukais, priraišioti balionų, pagaminti tortų su žvakutėmis ir pakviesti kokius klounus raudonom nosim ir blizgių žurnalų fotografus, kad perdavimas pavirstų džiaugsmingu įvykiu, prisimenamu visam gyvenimui.

Aš pasakysiu aiškiai, kad visi suprastų teisingai. Aš šiandien, kaip Lietuvos Respublikos pilietis, labai didžiuojuosi savo šalies policija ir teisėsauga, kad pagaliau buvo pasistengta, susiimta ir teismo sprendimas buvo įgyvendintas greitai, profesionaliai, ir su tinkamu jėgos demonstravimu.

Policija gali ir privalo kai kada demonstruoti jėgą, nes kitokios kalbos nesupranta tamsi minia ir jų užtarėjai (kai kurie ir aukštus postus užimantys), raginantys jėga priešintis savo šalies teisėsaugai, nes jie jaučiasi galį skirtstyti teismo sprendimus į teisingus ir klaidingus. Jiems reikia kartais parodyti ir skydą, ir šalmą, ir kumštį su pirštine, kad žinotų, kas valdo mūsų šalį – ne mitingai ir ne balagano teatras violetinėje scenoje.

Kažkada, kai perlaužė stuburą Vilniaus Brigadai, tuometinis premjeras Gediminas Vagnorius kalbėjo apie tai, kad visi matys, kad ne banditai valdo Lietuvą. Tuo metu tai buvo labai reikšmingas žingsnis.

Operacija privalėjo būti atlikta greitai, pasipriešinimas turėjo būti palaužtas ir tvarka atstatyta, ir tas ir buvo padaryta. Durys išpjautos diskiniu pjūklu, į šonus lekia žiežirbos – puiku, bus gerų kadrų. Nejau reikėjo prie tų durų poterius sakyti ir laukti, kol jas atidarys? Nieko panašaus.

Policijos daug? Labai gerai, nes nieko nėra blogiau teisingumo reputacijai, nei nepakankamos policijos pajėgos, kurios negali atlikti savo darbo ir priverstos atsitraukti, stumdomos isteriškų bobų.

Daug sulaikytų? Labai gerai, nes padaryta tai, kas buvo žadėta. Policijai priešinsies – bus pasekmės. Džiaukitės, kad dar neprireikė vandens patrankų, ašarinių dujų ir guminių lazdų, bet jei būtų prireikę, ir tokia prievarta būtų teisinga, nes durnumo metastazė per toli išsikerojo: budulių minia buvo rimtai patikėjusi, kad jų vykdoma raganų medžioklė gali pakeisti teisingumą.

Žinoma, šiandienos įvykiai neatsakys į visus klausimus, neatneš susitaikymo ir rimties, ir, ko gero, nepatenkintų bus tiek pat, kiek ir buvę. Bet to ir nebuvo tikėtasi. Nereikia turėti neadekvačių vilčių. Pirmiausia reikėjo įgyvendinti teismo sprendimą. Į klausimus galima atsakinėti paskui – arba neatsakinėti, jei jie to nenusipelno.

Ne kiekvienas klausimas privalo būti atsakytas, ne kiekvienos nukliedėjusios smegeninės sąmokslo teorijos nusipelno argumentuotų diskusijų. Kai aš neduodu išmaldos poniai Malvinai sostinės Pilies gatvėje, aš jai neaiškinu atsistojęs, kodėl aš jai neduodu išmaldos. Ne – ir viskas. Jokio net “atsiprašau, bet ne”. Eik sau, nes nenusipelnei, kad su tavim kalbėtų. Taip ir su daugeliu fantazijų, kurios girdėjosi iš Lietuvos vidurio. Kažkur turi būti riba, iki kiek galima klausyti kliedesius ir prie jų gaišti laiką.

Kas bus dabar? Nieko ypatingo. Dar pakunkuliuos protestai, įvairaus plauko savamoksliai teisės specialistai ir apsišaukėliai vaikų psichologijos išmanytojai po kadrą išnarstys visus vaizdo įrašus ir nuspręs, kad viskas buvo ne taip, kaip turėjo būti, bus skundžiamasi visur, iki Strasbūro ir Jungtinių Tautų (o gal net kaukiama prieš mėnulį), bus reikalaujama atsistatydinimų ir bausmių, bet visa tai reiškia mažai. Teismo sprendimas įvykdytas, ir mes visi galim vaikščioti kiek aukščiau iškelta galva, nes mūsų šalis, Lietuvos Respublika, šiandien tapo labiau panaši į teisinę valstybę, kurią kūrėm prieš du dešimtmečius.

233 comments

 1. Edita

  Pagarba autoriui uz taiklu zodi, drasa isreiksti garsiai. ka kiti tyliai dumoja.

  • donatas

   Man tik vienas klausimas iškilo- kuo Malvina neįtiko Užkalniui?

   • Kad neįmanoma Pilies gatve ramiai praeiti, vis aplink gastriką ir prie Naručio kabinėjasi.

   • Kaimynas

    tai tu nieko nesupratai reiskia. cia tokie kaip tu ir klausineja tokiu dalyku. nepatiko ir viskas. tame ir mintis.

   • ed

    o Malvina – tai tas kas Roželė ? Nežinau Malvinos, jaučiuosi atsilikęs :D Aš tai Roželei stengiuosi duoti ka nors, Užkalnis elgiasi baisiai neetiškai, kai neaiškina kodėl neduoda išmaldos Malvinai :D

   • Taip, Rožė, aka Buratino Močiutė, aka Malvina. Jau daviau jai išmaldą daug kartų, bet ji nuo to tik aršėjo. Piliovke pereit nebeįmanoma.

   • Gregas

    Grybas tu, neduoti išmaldos tai nereiškia neįtikti ar įtikti.Šioje vietoje paprasčiausiai gali būti kertinis skirtumas tarp lietuvos katalikų ir protestantų. Katalikai išmaldą duoda nes tiki kad tai geras darbas ir už tai eis įrojų, o protestantai neturi preddestinacijos teorijos todėl jie jos neduoda. Bet jokiu būdu aš nesakau kad ponas Užkalnis protestantas.

   • Kovaldas

    Kazkada Gedimino prospekte per Europos dienas maciau Roze pinigu kaulijancia, o paskui atsisedo lauko kavineje ir uzsisake saslyku uz 18lt, prie pat mano staliuko! Nu kas as zinau… O as galvojau ji is bado mirsta vargse..

  • Vaida

   Visiskos nesamones! Net geda skaityti toki straipsni! Tikriausiai ir vel nupirktas… Teisingumas nugalejo”-kieno teisingumas? Klano? Tai ne teisingumas! Tai is auksciau sedinciu primesta valia, kuriai zmones priesinasi. Esate vienetai is tu nedaugelio, kurie dar tiki teisesauga. O kaip su dauguma neissprestu, vilkinamu(kaip ir sioji) ir ,,uzgesintu” bylu? O taip pat-kaip su Stankunaite-ar buvo galima tokiai ,,motinai” grazinti vaika, kai dar neisspresta pedofilijos byla?! Tai kur teisybe? Nusigiedojote, ponas. Ir zmones prilyginote Vilniaus Brigadai-juokas pro asaras(matyt, taip jusu vadinamus, ,,violetinius”, sumaisete sutais, kurie sia kose ir uzvire). O kalbant apie policija-jai garbes nesudaro tokie policininkai, kurie lauzo rankas, murkdo purve senyvo amziaus zmones. Demonstruoja jega? Kai protelio truksta, tai tik jega ir bando tai kompensuoti. Ir Lietuva siandien panasi i neteisine valstybe, nes teisineje valstybeje tokiu dalyku nebuna, kokius turim siandien, kovo 23d. ir dar daugeli kitu…

 2. Saulius

  Labai teisingai. Tik vis dar gaila Oželytės…

 3. Asas

  Autorius turbūt visiškai iš kitos planetos. 17 tūkst. neįvykdytų teismo sprendimų per daugiau nei 20 metų – teisingumas nugalėjo? Prieš senius, vaikus ir moteris mestos didžiulės pajėgos – tai sugeba policija. O sugaudyti narkotikus parduodančius Kirtimų tabore bijo…

  • Ugne

   pritariu.

  • Laurynas

   Pritariu

  • Rokas

   Nu taikliai pasakyta!!!!!!!!

   • AliG

    nu ka pakilom is banditu valdomos lietuvos iki pedofilu valdomos lietuvos, tikrai tai kurem 20 metu

  • tora

   Vat negaliu pakęsti tokios logikos – jei vienas sprendimas neįvykdytas, reiškia galima nevykdyti ir kito, jei visi narkotikų dileriai nesusodinti, reiškia negalima vykdyti sprendimų dėl vaikų perdavimo? O ko tamsta norėtumėt, kad prieš vaikus, moteris ir senius būtų mestos mažos pajėgos, kad teismo sprendimas vėl nebūtų įvykdytas, kad koks paklaikęs nusipoteriavęs “katalikas” plytą į policininko galvą sudaužytų? Čia gi ne gatvės muštynės, kad jėgos turėtų būti lygios. Negi tamstai nedašunta, kad kuo didesnės pajėgos, tuo sklandžiau ir greičiau galima įvykdyti visą operaciją, tuo mažesnė tikimybė, kad tie patys seniai ir moterys nukentės

  • Rokas

   Asas, kaip pavargau nuo tokių debiliškų pasisakymų. Didelės pajėgos buvo mestos NES, budulių puklas vėl būtų bandęs trukdyti įstatymo vykdymui. O prieš įstatymą nėra išskirtinių (seniai, veteranai ar moterys tai būtų). Jei daro nesąmonęs (man giliai nusispjauti, ar jie tuo tiki ar ne) – vadinasi bus atseikėta atitinkamai. Ir prie ko čia čigonų taboras? Lažinuosi iš varguoliško minimumo, kad apie policijos darbą nutuoki tik iš televizoriaus, o varganam proteliui atsifiltruoti, kas tikra, o kas ne, neužtenka jėgos.

  • Kristina

   Andrių Užkalnį (autorių) labai gerbiu ir mėgstu, su malonumu skaičiau jo knygas, bet šiuo atveju pritariu Asas komentarui. “teisingumas” triumfavo prieš silpnesnius, nematau reikalo to aukštinti. Kai triumfuos prieš mafiją, tada visi pasidžiaugsim.

   • Teisėjos poste esanti psichė ir minia, stabdanti teismo sprendimų vykdymą, yra ne mažiau baisu už kioskus sprogdinančią mafiją.

   • tora

    Miela Kristina, pasidomėkite pastarųjų dviejų dešimtmečių teisėsaugos pasiekimais kovoje su organizuotų nusikalstamumu, o tuomet jau rašykite tokius komentarus. Akivaizdu, kad nusikalstamumas negali būti išnaikintas visiškai, o tik apribotas. Ir jokia policija niekada viena to nepadarys, jei visuomenės sąmoningumas nebus atitinkamo lygio

  • ...

   Prasideda…geriau jau butu mano pijoką kaimyną išvežę…Va geriau jau būtų sugavę tą aną, nei čia tokias pajėgas skyrę…
   Apsiramink…

  • Indre

   Pritariu 100%

  • ffk

   Auksiniai zodziai! :)

 4. Zivile

  Man baisūs tokie straipsniai…

  • užsidėk pagalvę ant galvos ir nebelįsk į lauką

   • Zivile

    ačiū už patarimą :)
    Kiekvienas turim savo nuomonę, ir už ją nematau reikalo teisti. Man baisūs šie įvykiai ir dar toks strapsnis. Jeigu mergaitė pati būtų išejusi iš namų paėmusi mamai už rankos, tada taip viskas gerai, bet taip kaip pasieglė pareigūnai, elgtis negalima. Mes visi galim užsidėt pagalves ant galvų , nelįst laukan ir nieko nematyt, bet kai šitaip elgiasi su mažamečiu nepamatyt neįmanoma!!!

   • Šitaip galima elgtis, kai mažametis vaikas apsuptas karingų psichų. Policija elgėsi adekvačiai situacijai ir labai gerai.

 5. Paprastai ir aiškiai.Ačiū.

 6. Juoga Brukne

  Teisingai, kaip ir visada.

 7. Mindaugas

  As tiesiog trumpai: Aš šiandien, kaip Lietuvos Respublikos pilietis, labai didžiuojuosi savo šalies policija ir teisėsauga, kad pagaliau buvo pasistengta, susiimta ir teismo sprendimas buvo įgyvendintas greitai, profesionaliai, ir su tinkamu jėgos demonstravimu!!! Super! Tikrai didziuojuosi! Ir jei kas galvojate, kad tai sakau su sarkazmu tai klystate.

 8. baekljo

  Šitie tamsūs kaimiečiai, kartojantys savo pseudo-sakralines mantras “o ko nori mergaitė” ar “teisingumo nėra” jau buvo pradėję mane erzinti. Smagu, kad teismo sprendimas įvykdytas, paprastai ir tvarkingai.

 9. October

  Puikus straipsnis! Pagaliau reikia atsitoketi.

 10. Linas Songaila

  Pritariu p. Užkalniui. Mano mintys. Ačiū.

 11. Molodec Andriau. Sikart 100% pritariu.

 12. Jo, kartais ir Lietuvoje įvyksta gerų dalykų

 13. Super. Džiaugiuos, kad ne visi Lietuvoje bijo kedofilu klano.

 14. Ugne

  Nepykit,nepulkit, bet mano nuomone is dalies gerai viskas, bet is didesnes puses pasiziurejus i viska viskas blogai.. Gaila mergaites nes is video medzegos kuria maciau si ryt matosi kaip mergaite nenorejo pas ”motina”,jeigu galima ja taip vadinti, gristi.. ji reke spardesi… o teismas ka jis… dabar kaip zinoma daug kur vyrauja tik pinigai uz kuriuos gali nusipirkti ta ”teismo sprendima” motinos naudai..

  • Mindaugas

   Kokios tu reakcijos tikėjaisi iš vaiko, kuris pastaruosius 2 metus gyveno pas svetimus? O kai pamatai prekybcentry vaika besispyriojanti, besiraitantį ant žemės ir šaukiantį, kadangi jam mama nenupirko žaislo – tavo manymu teismas turi apriboti motinystę??

  • taip žinoma nuėjo susimokėjo ir pasakė, kad va taip va, o ne kitaip jūs nuspręskit.. nereikia leisti savo smegenėlėms taip įsisiautėti ir matyti visur viską tik blogai, Ugne..

  • sdfsdccz

   Prokuroras Kedainiuose nusprendes mergaite atiduoti Motinai dabar sedi Kauno prokuroro kedei. Fakats kad pinigai viska padare.

   • Noname

    Įdomi mintis. Prokurorai priima sprendimus dėl vaiko perdavimo / neperdavimo? Teismai matyt šiaip, tik dėl vaizdo, na, kad parašiuką padėtų.

  • Laima

   O kaip mergaitė nerėks, nesispardys, kai namuose yra tokia įtampa, kai teta ir seneliai barikaduoja duris, ją slepią, griebia ir žviegia, tarsi ją kas norėtų nužudyti? Mergaitė pagal savo metelius dar ir ne itin protinga, ne itin susivokianti, kas kur vyksta. Jeigu vaiko kas ką tik iš motinos atplėšęs klaustų,ar nori atgal pas mamą – verktų “noliu, noliu”, o dabar tokiam karo stovy norima, kad ji PATI išeitų pas ginkluotus žmones, PATI ištrūktų iš artimųjų, kurie paniškai ją saugo, PATI suprastų, kad jos laukia ne baubai ir kankinimai, o viso labo gyvenimas vėl su mama? Jeigu vaikas nebūtų klaidinamas ir bauginamas – nebūtų ten nei klyksmo, nei ašarų. Nesijaudinkit, jau po tokio kompromato Stankūnaitė nersis iš kailio, kad tik būtų pavyzdinga mama…

 15. Gutis

  Taiklios ir teisingos mintys, kiekvienas bent kažkiek vingių smegenyse turintis asmuo, autoriaus nuomonei galėtų tik pritarti.

 16. MD

  siūlau visiems gerai iškalti nemirtingą frazę, pasakytą vieno personažo peršauta subine: “Да здравствует наш суд, самый гуманный суд в мире!”.

 17. krivulis

  labai geras straipsnis, patvorio boboms nepatiks aisku.

 18. Asta

  Kaip gera skaityti tokį straipsnį. Dėkui, Andriau!

 19. Neretai užmirštama, kad įstatymai buvo sukurti mirtingųjų ir jie nebuvo tobuli (kitaip ir žodis “pataisa” neegzistuotų).
  Teisėjų kėdėse irgi ne tobulumui užprogramuoti robotai sėdi, nors ir kaip sistemos aukos norėtų įtikėti. Todėl kai kas nors kaip kirviu nukerta, jog reikia be atovangos vykdyti “šventųjų teismų valią”, man iš tų žmonių norėtusi prabangų furšetą suruošti – juk jie stručiai.

  • Rokas

   Trumpai. Jei man reikia rinktis tarp teisėjo išvados ir budulio, kuris duoda inteviu žurnalistams nesugebėdamas suregzt sakinio – renkuosi teismo sprendimą.

 20. Inga

  Pagaliau! Labai ačiū, Andriau!

 21. Saulius

  puikus straipsnis! Ačiū

 22. Vytautas

  Jei pries iskrypima,tai uz istatymus,na, o jei uz istatymus, tai teismo sprendima reikia paisyti.
  Pensijos langeliu bei poliklinikos laukiamojo minia tiesiog iesko pozityvaus idijotisko hobio.Ir kuomet nuosprendis jau ivykdytas,jiems tai nebeidomu. “Vaziuojam prie prezidenturos” ,pasistatom kebabu kioska ir toliau kliedim is neturejimo ka veikti.
  Nezinau kokio soc. sluoksnio bei margumo zmones ten renkasi,bet jei galima isvysti ne tik sukriosusiu seniu, o ir jaunu zmoniu…Apmaudu. Lietuvos isrinktieji siandien priimineja svarbius energetikos sprendimus,bet kur tau,geriau paanalizuokime kokias natas isklyke “mergaite” (dabar jau keistai skamba sitas zodis).

 23. Henrikas

  Ploju atsistojes! Taikliai ir aiškiai, visiškai pritariu, bravo Andriau

 24. Indre

  Ne visai sutinku su autoriaus nuomone, nes visų aplinkybių nei aš nei jis (su visa pagarba) tiksliai nežinome, bet baisiau yra kas kita. Ar žinote kokia šiandien diena? Koks keistas sutapimas, kad jei neklystu seime kaip tik šiandien buvo kalbama apie Lietuvos energetinį nepriklausomamą. Ar tik ne rusijos atstovų darbas būtent tokiu apgailėtinu skandalu yra uždengiami tikrieji interesai ir įtakos, kurios mus po to veiks dar ne vieną dešimtmetį ir galbūt Lems Lietuvos išnykimą?..

  • Žinau visas aplinkybes, kurių man reikia: kai yra teismo sprendimas, jis vykdomas, o ne aptarinėjimas kaime prie pirties.

   • dtfgfdghfgh

    Nuo 2009 metų nevykdomas teisimo sprendimas pareikšti įtarimus Stankūnaitei. Kodėl autoriaus principingos pozicijos tuo klausimu negirdime?

  • Kaimynas

   dar vienas samokslo teoriju gerbejas………….. ir be to del visko kalti zydai, dar galejai darasyti:)

 25. Rasa

  Puikus straipsnis.Ačiū

 26. Ponia

  “Turbūt policija turėjo organizuoti Klonio gatvėje lėlių teatrą su trim paršiukais, priraišioti balionų, pagaminti tortų su žvakutėmis ir pakviesti kokius klounus raudonom nosim ir blizgių žurnalų fotografus, kad perdavimas pavirstų džiaugsmingu įvykiu, prisimenamu visam gyvenimui.”
  Ne, vaikui reikėjo tokio policijos parado kaip kokiam Dakrarui. Aj, beje, turbūt ir jo užsienį negaudė tokia gvardija policijos.

 27. Jaronimo

  Ir koks jau cia teisingumas ? cia tik teismo sprendima ivikde :D pabandytumet suprast kad Lietuvos teisesmas nesugeba svariai ir objektyviai sutvarkyt vienos faking bylos kuri pro mikroskopa stebima salyje . Achremova prisimink, prisimink EBSW Pertrika , ir neapsimesk , kad mes turim objektyvius ir nesaliskus teisejus , pavyzdziu tau galima begale pateikt .Cia ne byloj esme , o jos nagrinejimo procese ,bei teises vadoveliams priestaraujanciuose sprendimuose.

 28. laukiu

  na dabar palauksiu, kol kas nors paslaptingai atsitiks mergaitei, bunant pas mama..

  • Rimbas

   Ot norėtum, ane?
   Dabar turbūt visa ta šutvė ir melsis šito, nes gi neduokdie pasirodys patvoriniai neteisūs ir atras, kad tas vaikas paėmė ir išdrįso patapt tiesiog normaliu vaiku po kiek laiko.
   Jūs gal geriau sceną išsimontuokit ir vežkitės į sekantį “objektą” – gi šitam jūsų niekinamam pedofilų krašte apstu dar neteisybės ir pralaimėtas mūšis tai dar ne visas karas, pasak ne kurių pridurkų delfėse ir pan.
   (Iš pagarbos autoriui nenorminę leksiką pasilieku sau)

 29. Res Ullus

  nesveikas tu, Andriau, ir nesigydai. žodžio meną įvaldęs tik be išminties tai naudoji. įsivaizduoju, kaip dar gražiau užgiedotum, jei teismo sprendimu perduotas globon būtum tu.

 30. Andy

  Autorius yra uzsiblokavusi avyte, itikejes sistema, saves nekencianti butybe galvojanti kad tai kas storu ponu pabaigusiu suduniversiteti ir per pazystamus gavusiu darba teiseju parasyta ir nustatyta yra tiesa. Situacija visiskai neivertinta o ironizuota. Lietuvos teisesauga visiskai supuvusi, policijos brutalumas ir korupcija viena is auksciausiu Europoje. Netolerancija ir neapykanta klesti. Visi visu nekencia, tingi ka nors padaryti, pakovoti, moka tik pakritikuoti ir rasyti straipsnius vienareiksmiskus. O kas labiausiai zudo yra kad dauguma lietuviu ir tokiu tekstu autoriu savimi tiki! Jie tiki kad yra geresni uz kitus, kad supranta daugiau. Kai tuo tarpu nemoka pasverti situacijos. Niekur nebuve nieko nemate. Na gal Turkijoj per atostogas ar Bremene savaitgaliui su Ryanair. “Kaip gera toki straipsni skaityti” kazkas pasake… gera nes tu toks pats. Jus zmones tolimi kitu problemoms o svarbiausia tolimi realybei. Taip jie vargsai burai susirinke kovoja. Naudojasi savo emocijom o ne protu, stovi rekauja prie to namo graudu ziuret bet graudziau skaityt kazkieno tikejima sistema, ir YPAC Lietuvoje. Sophisticated ignorance covering the shit ;) Ismok klausyt ir vertint o ne teigt ir smerkt.

  • Antanas

   Anarchistų visada buvo ir bus. Tiesiog jei netiki sistema – negyvenk joje. Nusipirk salą ir turėk savo sistemą, arba važiuok į kita šalį jei šioje tau napatinka. Kažkaip daug kas pamiršta jog be teisių piliečiai turi ir pareigų, kurias privalu vykdyti.
   Tuo pačiu noriu pasveikinti Lietuvos policiją su puikiai atliktu darbu (čia be sarkazmo).

  • Paulius

   Visiškai pritariu. Straipsnis visiškai vienašališkas, autoriaus siauro mąstymo.
   Kaip pats minėjo: “Žinau visas aplinkybes, kurių man reikia: kai yra teismo sprendimas, jis vykdomas, o ne aptarinėjimas kaime prie pirties.”
   Vadinasi, gerbiamas, esate sistemos auka. Jeigu net nesigilinate kas ir kaip, o jums tik užtenka teisėjo parašo ant bylos. Korupcija, matyt, taip pat neigiate?..

   O ištiesų reikia apverkti šią datą, o ne džiaugtis. Šachmatų partija baigta – kitų pusė laimėjo.

   • brr..

    Taip, mes džiagiamės, nes mūsų pusė laimėjo prieš kitą – tamsių, analfabetiškų runkelių, pseudosakralinės tiesos fakelo nešėjų pusę.

 31. mmonciukas

  Labai taiklus ir saunus straipsnis. Jau buvo atsibode girdeti tik kazkokius myzciojimus ir jokios rimtos nuomones.

 32. tai jo jo

  aha aha jo jo jo bla bla bla.o kur dabar mergaite?kodel ja visa klykiancia is baimes pagrobe per prievarta istempe,o tai kad jinai nenorejo niekur eit ir bijojo tos savo mocios kaip velnias kryziaus.kaip cia taip galima musu nuostabioj valstybej smurtaut pries vaika.kaaaa?kur ta mergaite dabar,ka jus su ja dabar isdarinesit?a?apie sita tai tyli jo?guminiu lazdu kam neprireike ?mergaitei?

  • rugiagele

   Kazin kas nusprende, kad vaikas nenori? Jus man paaiskinki kaip vaikas galejo buti neissigandes, jai buvo pastatytas per langa ziureti, kas vyksta kieme? (pati iki siol pamenu sausio 13-osios ivykius, kuriuos tik per TV maciau). Kodel tame video, kur isnesama mergaite, izvelgiamas jos spardymas (teko skaityti komentarus apie nuoga ir iszergta mergaite). Ne ji spardesi, o per minios klykima (kuris ivarytu bet kam stresa), neina net suprasti ar is tikruju mergaite kazka sako, ar ne. Kodel mergaites mama, eiliniam lietuviui turi aiskinti, kur ji yra su savo dukra? Atsiprasau, bet koks jus sup**tas reikalas? Ne visada zinote, kur yra prezidente savo laisvu laiku, o dar aiskinate, kad turite zinoti kur yra mergaite. Ji gi ne viesas asmuo, o jus (kaip ir kiti to klausiantys), ne ponai dievai, kuriems suteikta privilegija tai zinoti. Ar nemanote, kad tai ne jusu reikalas? ir galu gale, jega buvo panaudota pries mergaite neleidziancius atiduoti asmenis, o ne pries pacia mergaite (velgi ji viska turejo matyti, tik todel, kad jos globejai sudare tokias salygas). Jei jau venckienei uzlauze ranka – tai smurtas pries mergaite? bet jei venckiene butu sudejusi mergaites zaislus, daiktus, graziai atsisveikinusi – nemanote, kad taip mergaite butu patyrusi zymiai maziau streso, negu pagal tai, kaip ivyko siryt? Tad kas ta vaika zalojo?
   Matote tai, ka norite matyti. Girdite tai, ka norite girdeti.

   Visiskai pritariu p. Uzkalnio straipsniui. As irgi dziaugiuosi zinodama, kad teismo sprendimai (kokie jie galima diskutuoti, bet ne nevykdyti) yra vykdomi!

  • Kaimynas

   mergaitei buvo isplautos smegenys. paciam irgi tas pats butu jei kaltu per dienas i galva kad motinos reikia nekesti.

 33. Simas Kela

  uzskaitau :)

 34. Andrius.

  Labai gerai! Patvoriniu fantazijos ir savi istatymai tegul ir lieka ju tarpe, o visa Lietuva gyvena pagal Lietuvos istatymus, kuriuos privalu vykdyti visiems.

 35. Danguolė

  Pritariu straipsnio idėjai. Tačiau pačio straipsnio struktūra, sudėtis ir išsireiškimai – labai labai žemo lygio. Gerbiamas (?) Užkalni, su tokiais straipsniais krentate žemiau negu Jūsų taip vadinama kliedinčių ir isterikuojančių minia, “sudaryta iš gerklingų tamsuolių su prisiplakusiais ciniškais trečio ešelono politikais”. Tie žmonės gal ir be išsilavinimo, tačiau koks išsilavinimas Jums leidžia spjaudytis tokiais įžeidimais? Leksikonas ir kalbos turinys daug pasako apie individo (šiuo atveju žmogumi Jus sunku vadinti) intelektą, išsilavinimą ir asmenybę.
  Su nuomone pataikyta kaip pirštu į akį – ši situacija privalėjo būti išspręsta tik šitokiu būdu, tačiau apie autorių nuomonė vienareikšmiška: šitaip šnekėti galima bičiulių būryje, bet ne viešais spjaudymais nuomonę reikšti.
  Labai tikiuosi, kad Jūsų stiliaus žurnalistika mūsų šalyje neprigis ir Jūs nuo savo paties pasistatyto pjedestalo krisite kaip įmanoma greičiau ir amžiams.

  • Danguole, apie tai, kad manęs nespausdins, žmonės svajoja jau eilę metų. Kol kas mane spausdina ir skaito vis daugiau. Graužkit morką.

   • DANGUOLĖ

    Andriau, išsireiškimu dar kartą įrodėte savo išprusimą. Aš morkas tikrai valgysiu, o GRAUŽTI (ką tik norite), galite Jūs. Be to, aš nesvajoju, kad Jūsų straipsnių nespausdins ar neskaitys, aš tik TIKIUOSI, kad Jūs griūsit ir tiek. Nieko asmeniška, tiesiog labai norėčiau tikėti tuo, kad Jūsų rašliava yra Jūsų personažo, o ne asmenybės atspindys.
    Pasikartosiu, kad straipsnio idėjai pritariu, tačiau labai jau neskaniai ta nuomonė išreikšta. Daugiau pagarbos skaitytojui, neliejant tulžies, ir, esu tikra, kad straipsnius skaitys dar daugiau.

   • Neaiškinkit. Ir daugiau čia nerašykit, nes nesuprantat absoliučiai nieko nei apie rašymą, nei apie jus supantį pasaulį. Savo pamokymus pasiimkit sau: jie beverčiai. Viso gero.

   • DANGUOLĖ

    Taip greit atsisveikinam? O ką Jūs nutuokiate apie MANE supantį pasaulį, kad švaistotės pasisakymais apie supratimą ir nesupratimą?

   • Aš čia viršininkas, suprantu viską labai gerai, ir čia jūs rašot tol, kol aš leidžiu, o kai nusibosit, lėksit kaip probkė iš pigaus šampano butelio.

   • m

    tikras muzikas

   • Jolita

    Andriau, Danguolė norėjo grakščiai ir su deramu dėmesiu jos subtiliai natūrai su tamsta padiskutuoti, gal net tokį netašytą lokį prie kultūros kiek pripratinti. O tamsta taip tiesiai šviesiai, eik, moteriške, laukan, tu manęs nedomini. Bet man tokie šelmiai medkirčiai kaip tamsta patinka.

  • Julius

   Jeigu galima keikti politikus kokiais tik nori žodžiais, kodėl turėtų būt negalima keikti į viešumą išlindusios tam tikros visuomenės dalies? Aš manau, kad ši visuomenės dalis nusipelno kiekvieno čia apie juos išsakyto epiteto ir galimybė juos vadinti tokiais epitetais yra žodžio laisvės dalis.

 36. TT

  Nesakyčiau, kad labai rimtas straipsnis, tai tik autoriaus nuomonė. Reikia gerbti opnentus, o ne vadinti juos tamsiais kaimiečiais ar pan. Visada buvo ir bus dvi barikadų pusės su savo nuostatomis. Policija atliko savo darbą, o kas yra jų užsakovai būtų labai įdomu. Mes matome tik verdančio vandens purslus, o kur virėjas visai neaišku.

  • Martynas

   Ar pagarba oponentams įpareigoja tamsių kaimiečių nevadinti tamsiais kaimiečiais?

 37. Indre

  Mano nuomones klonas. Aciu

 38. Eimantas

  Noretusi palinket autoriui paciam susidurti su tokiu ‘teisingumu’. Tiesiog, kad suprastu, kaip viskas vyksta.

 39. Darius

  Pritariu straipsnio autoriui !

 40. no

  Vienas šlykščiausių skaitalų šią dieną

 41. seniu pelkis

  Puikus straipsnis atspindintis mano mintis – seniai taip reikejo…

 42. Paulius

  Gerb. A.Užkalni: “Labai gerai, nes nieko nėra blogiau teisingumo reputacijai, nei nepakankamos policijos pareigos, kurios negali atlikti savo darbą ir priverstos atsitraukti, stumdomos isteriškų bobų.” … Operacijos metu nukentėjo pareigūnas nuo moters rankos… Kada, kur ir kam su iškelta galva jūsų manymu reikėtų vaikščioti?!

 43. sandra

  smarkiai sokiravo mane straipsnis,keista kad zmones uzmirso pacio tecio isgyventa tragedija.zinoma sunku dabar atrasti tiesa sioje istorijoje bet logiskai pamastykit kuris tevas siaip be tikru yrodymu eis zudyti kitu zmoniu o veliau ir jo pacio mirtis korioje visiskai nera logikos.tai kad policija vygdo teismo sprendima na ir kas- tiesiog daro savo darba ,
  nematau kuo cia didziuotis gal net puse ju nesutiko su teiseju sprendimu ir galvojo kad mergytei geriau pas globejus kas zino?taciau turi atlikti darba ir tiek.labai nenustebciau jei mergyte su mama dabar apskritai dingtu is lietuvos

  • Mindaugas

   tai padarytų tėvas sedėjęs kalėjime, kuris nuo pat vaikystės buvo visiškas garliavinis (jei esi kaunietė, žinosi ką reiškia) ir tėvas su įžeista savimeilę

 44. Rimbas

  O, pseudointelektualių heiterių zavalas pas Užkalnį.
  Kažkaip nieko kito ir nebuvo galima tikėtis, kaipo debiloidų palindusių po “taijojo”, “no”, “danguolių” ir kt. pavadinimais. Eikit jūs į Daukanto aikštę geriau, rasit sielos brolių ir seserų.

  Autoriau, sužinojai jau ką naujo apie save?

  • Naujo jau nebeturiu galimybės sužinoti. Seni faktai yra šie, kad rašau neskaniai ir tuoj visiems nusibos.

  • DANGUOLĖ

   Oho, koks griežtas. Net baugu. KUR DAR EIT? O autoriui, panašu, nemiela girdėti kitokias nuomones nei “puikus straipsnis”.

   • Kur eiti jums patars aplinkiniai gatvėje, jei į juos kreipsitės. Kas man miela, ne jūsų suknistas reikalas. Jūs nuomonės net neturite: jūs kaip tuščias barškutis, tratantis banalybes. Apie kokią nuomonę jūs kalbate? Nuomones turi suaugę asmenys. Jūs tik kliuksite, kaip sloikelis su marinuotais grybais.

 45. tavo tėvas

  man tai juokinga. Taaaaaaip, teismo sprendimą įvykdė. Na ir kas? Jūs esate graudžiai naivūs žmonės, jei pasitikite šita Lietuvos teisėsauga. Siaubas. Mergaitė atiduota motinai, kuri buvo įtariamoji vaiko tvirkinimo byloje, kuri kažkaip taip ir liko neišaiškinta. Tikrai pats Kedys girtas užspringo lapu, tikrai ūsas prigėrė baloje ir t.t. Nereik čia svaigt kokia mes pažangi valstybė, kad šiandien įvykdėme teismo sprendimą. Čia yra tragiškas žingsnis atgal, parodantis kad policija ir vaiko teisės klauso ne sveiko proto, o kažkokių absurdiškų popiergalių, kurie kada ypatingiem asmenims reik, tada ir galioja. Stankūnaitė turi stogą kaip reikiant, todėl ir stovi teisėsauga jos pusėje. Reikėjo viską ištirti iki galo, ir tada normaliai perimti vaiką. Apie prezidentę išvis tyliu: bus ištirta aš prieš mergaitę nepanaudota prievarta. Žinoma jokios prievartos nebuvo, juk filmuoti vaizdai ir liudininkai yra niekas prieš kompetetingų instancijų tyrumo rezultatus. Vemt verčia tokia Lietuvos šiandiena.

  • Yep yep

   Butent, kad motina tik itariamoji, ir niekas neisaiskinta. O jei neisaiskinta, tai gal ji nekalta (o gal ir kalta)? Kas trukdo jusu priesams (kuriu, neabejoju, neturite…) apkaltinti jus pedofilija pries jusu vaikus, ir is jusu vaikai bus atimti be jokiu cackiu. Kaip jums sitai patiktu?

   • Tele is Briuselio

    Tete is Briuselio nepadejo – gal Rolandas is Briuselio cia pades?

 46. cha

  Cha, Užkalnis intelektualas, teisinės valstybės patriotas… O Landsbergiai, Matelis, Patackas… pseudointelektualai, heiteriai….
  Lietuva teisinė valstybė, o Suomija ne. Nes teisinė valstybė negali suteikti pabėgelio statuso Lietuvos teisėsaugos persekiojamiems…

 47. varna

  Iš visos širdies pritariu! Šiandien aš didžiuojuosi savo valstybe!

 48. Gedas

  Valio jei teisingumas teisingas ir jis yra ivykdomas. Problema tame, kad siuo atveju yra labai daug zmoniu, kuriems sis teisingumas neatrodo teisingas. Taigi arba tie visi zmones yra nieko verti arba teisingumas nera teisus. Arba abudu turi po dalele tiesos :)

  • Teisingumas yra toks, kokį pasako teismas. Teismo sprendimai nereikalauja žmonių pritarimo. Visiškai nesvarbu, kad keli tūkstančiai ar keliolika galvoja kitaip. Teismas neprivalo teisintis, įrodinėti miniai ar atsiprašinėti ar daryti kompromisų.

   Jūs teisus – tie žmonės yra nieko verti, tiksliau, jų nuomonė.

   • cha

    Na, kaip rodo istorija, tai visokių teismų sprendimų būna. Teismais prisidengdavo, ir stalinas, ir hitleris, ir inkvizicija…

   • Dar pietų Amerikoje pas inkus irgi buvo neteisingų sprendimų, todėl ir mums nereikia aklai vykdyt, reikia prieš tai Petruičio gatvėje 8 išbalsuoti ir surinkti liaudies nuomonę.

 49. dievas

  Tai jo autoriau, teismo sprendimas – teisingumo etalonas, kaip ir ekspertų išvados apie Kedžio ir Ūso mirties aplinkybes.

 50. Kaimynas

  sis ivykis zurnalistams tikra dangiska mana!!!!!! 10000 kartu geriau nei kazkoks popieziaus vizitas Lietuvoje…….

 51. Yep yep

  Neskaniai rasai, visiems nusibos tuoj ir nebeskaitys jie. Tai ir bus Tau didziausia bausme. ;) (Gaila, kad isemei nuo blogo virsaus ta citata – man visada nuotaika pakeldavo!)

  Nezinau, kaip logiskai mastantis zmogus gali nesutikti su tuo, kas parasyta straipsnyje. Visa Garliavos esme patapo jau nebe kazkokia pedofilija (isivaizduojama ar tikra), bet suirutes darymas salyje, kai zmogus, turintis atsakinga posta (Venckiene), gali sau leisti nepaklusti istatymams, spjauti ant ant visu, neklausyti teismu nutarimu ir gyventi sau laimingai klausydamasi koncertu… Tai jeigu jai galima, kodel visiems kitiems sito negalima? Todel tikrai dziaugiuos, kad patvoriniai gavo i duda, ir kad situo viskas neapsiribos.

 52. Modestas

  Puikus straipsnis

 53. Rasa

  Nu bet kaip teisingai ir taikliai. I desimtuka. Tik Uzkalnis taip ir sugeba. Ale tikrai, jau per ilgai uztruko sitas reikalas, juokas pro asaras. Yra teismo sprendimas, yra vykdymas. Svarstyti, ar teismo sprendimas yra teisingas, teisineje valstybeje (o tokia turbut save ir laikome) net minties neturetu kilti.

 54. hash

  Tiesa, nemano cia komentaras, bet labai i tema:
  Mums vis kartojama, kad įstatymus ir teismo sprendimus būtina vykdyti.
  Du momentai:
  1. Ar Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas 1990 metais buvo įvykdytas remiantis tuo metu galiojusiais įstatymais? Jei ne, tai kodėl dabar būtina vykdyti įstatymus?
  2. 1939 metais Vokietijos Aukščiausiasis Teismas paskelbė, kad juridiškai žydai nėra asmenys, taip, kaip kalbama apie žmones. T.y. žydai buvo paskelbti nežmonėmis. Ar teisėtai elgėsi nemaža tuometinė žmonių dalis, slėpusi žydus nuo mirties? Ir jei tokie žmonės būdavo išaiškinami, ar jiems neteisėtai būdavo skiriamos bausmės už žydų slėpimą?
  Manau, kad svarbiausias klausimas, kuris turėtų būti keliamas aukščiausiu lygiu turėtų būti toks: ar dabartinis teisėtumas atspindi teisingumą? Jei neatspindi, kas prisiims realią atsakomybę?

  • Gedas

   1. Pirmas momentas nesusijęs su teisėtumo/teisingumo santykiu, nes okupacija ir aneksija buvo neteisėtos pagal tarptautinę teisę. Iš neteisės negimsta teisė.
   2. Antras momentas yra klasikinis. Jis išspręstas Miuncheno tribunole. Nuspręsta, kad senoji pozityvistinė (tik valstybės kuriama) teisė neatlieka savo funkcijų. Buvo pripažinta, jog egzistuoja tokios žmogaus teisės ir tokie bendrieji teisės principai, nuo kurių valstybių kuriama teisė negali nukrypti.

   Teisingumas yra vienas iš tų principų. Teismo sprendimas privalo būti teisingas. Įstatymas liepia teisėjui spręsti pagal “savo vidinį įsitikinimą (kas yra teisinga)”. Tačiau kiekvienas žmogus skirtingai suvokia teisingumą. Teisingumas teisėje paprastai tapatinamas su imperatyvu: “panašūs atvejai vertinami vienodai, skirtingi atvejai vertinami skirtingai”.
   Visa tai pasakius, grįžtame prie tavo klausimo: “ar dabartinis teisėtumas atspindi teisingumą?”. Vaikai nuo tėvų (liko tik mama) gali būti atskiriami tik išimtinėmis aplinkybėmis. Pvz, jei mama būtų pedofilė, tai būtų išimtinė aplinkybė. Ar ji pedofilė? Tokia aplinkybė nenustatyta.

   Nematau aplinkybių, liudijančių, jog dabartinis teisėtumas neatspindi teisingumo.

   • Donatas

    Ne, biologine motina greiciaus nepedofile. Tik yra visos prielaidos manyti, kad su jos zinia itariamuoju pripazintas A. Usas isnaudojo mergaite. Jei yra mergaites liudijimas, kad motina zinojo apie galimai vykdoma nusikaltima. Mergaites grazinimas motinai nebaigus nagrineti bylos yra mazu maziausiai absurdiskas.

   • Gedas

    Donatai, baudžiamosios bylos gali trukti begalę metų – kas iki tol? Tu, matau, iš Krivicko ar Grinevičiūtės prisirinkai “prielaidų manyti” vienaip ar kitaip. Galima įtarti daug ką, tačiau mamos kaltė neįrodyta. Kita vertus, ir be psichologo aišku, kad mergaitei nėra sveika būti apsuptai pasiutusiai piktų, visiškai įsitikinusių, kas geriausia vaikui, ir dėl tų įsitikinimų pasiruošusių naudoti prievartą bei sėsti į kalėjimą žmonių. Absurdas yra visa ši istorija, nuo pradžios iki galo. Tad aš lieku prie to paties: vaikai nuo tėvų atskiriami tik išimtinėmis aplinkybėmis, kurių čia nenustatyta.

  • CC

   TĄ Vokietiją tokią padarė irgi VIENO žmogaus kliedesiai. Neįžvelgiate panašumo?

 55. Seuss

  Puikus straipsnis.

 56. Algis

  Nereiklaingas toks staripsnis, kaip niekam nereikalingas ilgas aiskinimas apie kitus savaime suprantamus dalykus. Ziuriu kartais, kaip pono TV laidos uzsklandoje, varztas susisuka i vidu be logikos- sukti varzta reikia i kita puse:-) Tai taip pat savaime suprantamas dalykas, deja nevertas straipsnio, nors man vis del to keista, taip preziziskai rasote, o panoseje netvarka:-)
  Ponas Andriau, tiesa yra ne tekstuose, ne kontekste, o kazkur subtekste, tekstas nekinta, o subtekstas kinta. Jei nieko asmeniskai neisgyvenate, kam is viso tokia jautria tema liesti, o kas yra oficialiai teisinga, tame zmones ir patys susigaudo, na, man taip atrodo.

 57. Gedas

  Telieka apgailestauti, kad visa tai pasakė Užkalnis. Norisi pasvajoti, kaip į žurnalistų reikalavimus paneigti visas jų išgalvotas sąmokslo teorijas, kuris nors prokuroras būtų išdrįsęs išrėžti TAI (ir paaukoti darbą).

 58. Tomas

  Nesuprantu, kažkoks Delfis darosi garbingame Protokolų puslapyje. Daktare, darykite rodą.

 59. Valdasas

  sveiki, mane iš savo puslapio išmetė A. Račas. Priimsit?

 60. kalam

  Kala tiesiai į klyną. Aš manau, kad kaip ir pamilau jus, nors ši meilė perėjo įvairiais stadijas (susidomėjimą, atmetimą ir t.y. ir pan.), bet savo piką pasiekė šiandien.

 61. Lina

  Pritariu Andriui 100%

 62. kalpokas

  O man patiko ką tie danų ekspertai sakė: tokiais atvejais nereikia vadovautis teisine sistema, reikia kalbėti su visais liudininkais aukom ir pan.

  • Taip. Danų ekspertų patarimas labai prasmingas. Kai teismo sprendimas nepatinka, reikia jo nevykdyti, ir užuot vykdžius organizuoti pašnekesius. Viskas, kas genialu, yra paprasta. Dar kai žmonės mažai uždirba, reikia ne ekonominiais sumetimais vadovautis, o visiems pakelti algas. Ir tada bus viskas gerai. Simple.

 63. sim

  na tais valio. kada Preilos boteliai bus nugriauti? teismo sprendima yra. wasssup?!!

  • O Preilos boteliai su šia byla nėra niekaip susiję.

   • sim

    susije tiek kiek susije neskundziami teismo sprendimai, kuriuos reikia vykdyti neatideliotinai. ar velgi cia is serijos, ko teisineje valstybeje negali dideli pinigai, gali labai dideli pinigai?

   • Nea, vistiek nesupratau. Neringa Venckienė taip pat yra susijusi su manimi, nes mes abu turim neskundžiamai mokėti PSD ir GPM, tai ar reikštų, kad ji gal turi būt mano vaikų globėja, ar kad man reikia koncertuot Klonio gatvėje?

   • sim

    eee o kur p.s. dingo? :) cenzura? mielas Andriau, prie ko cia ta ponia ir kazkokie koncertai? as tai tik apie teismu sprendimu vykdyma be selektyvaus pasirinkimo ir neatideliotinai. o visa sita patvorine istorija siap manes nedomina.

   • Linkas per didelis buvo.

    Aš savo groteskiniu pavyzdžiu bandžiau parodyt Jums tai, kad vieno teismo sprendimo nevykdymas nepanaikina kito teismo sprendimo vykdymo būtinybės. Jei kažkoks nusikaltėlis išvengė atsakomybės nereiškia kad kitas nusikaltėlis neturi būti nuteistas.

   • sim

    teismu sprendimu vykdymai be klausimu, tik normalioje teisineje valstybeje selektyvumui vietos nera. o bananu respublikose vienais atvejais perdetai uolus vykdymas, kitais aplaidus nevykdymas. suprantama kaltu nera, nes vienos kiaules lygesnes uz kitas kiaules.

 64. Vytautass

  Atsitiktinai pakliuvau į šį blogą. Čia nagrinėjama tema nesidomiu. Bet pašaliečio mintimis galiu pasidalinti. Suprantama blogo savininkas gali tai ištrinti, manęs tai nejaudina. Nepraktikuoju jokios religijos, partijos, judėjimo bet Kristaus žodžiai priimtini “Neteis ir nebūsi teisiamas”, “Nekurkit įstatymų ir nebūsit teisiami”. Pagrindinė “teisė” kuria gyvenu “aš esu laisvas žmogus, bet mano laisvė negali būti prievarta kitam žmogui ir bet kam žemėje”. Šiuo požiūriu visos pusės mažo žmogaus atžvilgiu neteisios, nes jam net nesuteikia pasirinkimo laisvė. Žmogiškas bet ne teisiškas sprendimas. Gerbdami vaiko laisvą valią, dabar jau buvę gobėjai, turėjo paprašyti valstybinių tarnybų laikinai globoti vaiką neutralioje aplinkoje. Po kažkurio laiko vaikas pats apsisprendžia kur jam gyventi. Pašaliečių “palaikytojų” kišimasis nereikalingas. Taip kaip dabar vyksta tai vaikas negyvas daiktas teismo keliu priskiriamas visai nesvarbu kam. Kedžio atvejas finansiškai labai naudingas žiniasklaidai. Valdžios struktūroms naudingas dėmesio nukreipimu. Pasaulio mastu teisė pagrįsta fizine galia, pinigais ir dėl pinigų. Kuo toliau tuo labiau ribojama žmogaus pasirinkimo laisvė. Kuo “civilizuotesnė” valstybė tu didesni suvaržymai.

 65. Rimas

  Šaunus straipsnis, džiugu kad ne visi bijo pasisakyti šia tema, keista kad komentaruose autoriaus neišvadina pedofilu.

 66. Vytautas

  Viskam pritariu, tik, tikslumo dėlei- Adolfas Šleževičius tada buvo premjeras, kai “Vilniaus brigadą” valstybė ištratino

 67. Donatas

  Autoriaus vietoje susilaikyciau nuo visazinancio pozicijos. Toks kategoriskumas budingas rytiniu kiosku lankytojams. Mano nuomone visi koncertai Klonio gatveje, taip pat ir A. Uzkalnio straipsniai sia tema baigsis kai atsiras logiskas atsakymas i siuos klausimus:

  1. Kaip galejo velionis D. Kedys paspringti prie upes, salia pasidejes, o ne pries 3 menesius ismetes du zmones nuzudziusia patranka. Beje sugebejes pries tai nesusitepti sportbaciu? Pagal lryto logika, Drasiu slepe giminaiciai numete prie upes kaip bomza. Dar pridejo degtines buteli. Taip pat ir ginkla kaip Kedzio kaltes irodyma?

  2. Kaip pagrindinis pedofilijos bylos itariamasis, turintis apsauga, per 2 valandas speja vienas degtines prisigerti ir baloje paskesti?

  3. Kaip imanoma, kad Stankunaite, kurios nuomojamame bute itariamuoju pripazintas Usas galimai dare pedofilinius veiksmus su nukentejusiaja mergaite nieko negalejo nezinoti apie galimai vykdoma nusikaltima?

  4. Kodel skubama atiduoti mergaite Stankunaitei nebaigus nagrineti pedofilijos bylos?

  • Jus niekada nebusit autoriaus vietoje, todel jums negresia spresti, ka as tureciau rasyti.

   • Donatas

    Tikrai neplanuoju, tik reiskiu savo nuomone, turbut tam komentaru skiltis ir reikalinga. Nemanau, kad zmones, aukojantys save del kitu turi buti vadinami lochais, buduliais, patvoriniais ir visaip kitaip. Visada naudingiau, pelningiau tureti prisitaikelio pozicija. Na, pavyzdziui, kaip tavo sefas galvoja arba kokia oficiali darbovietes pozicija.

    O siaip tikejausi, kad man, nieko nesuprantanciam, kaip viska suprantantis atsakysite i klausimus.

   • Neturiu šefo ir darbovietės, todėl neturiu jūsų minimų problemų parintis, kaip jie galvoja.

   • Vytautas

    Tai tada galvok ka rasai.

  • tikras lietuvis

   Todėl, kad toje “pedofilijos” byloje nėra ko nagrinėti: vienas sako – buvo, o visi kiti sako, kad nebuvo.
   Jokių kitų įrodymų ten nėra.
   Dėl to ir neteikė įtarimų Stankūnaitei.
   O Ūsą, garantuotai, nusiuntė į teismą tik tam, kad atsikratyti byla.

   • Donatas

    Gelezine logika, irodymu nera, bet Usa nusiunte i teisma tik tam, kad atsikratyti byla. Zinom, kad tu nepedofilas, bet varyk i teisma. Super teisines sistemos funkcionalumas.

 68. Jonas

  Tarka AR teisingumas .

 69. Net negaliu patikėti …. Pirmas ir kol kas vienintelis protokolas, su kuriuo 100 procentų sutinku :)

 70. tikras lietuvis

  Geras straipsnis.
  Pagarba autoriui.

 71. kristina

  nai ir rasliava,svarbiausia istatymas,o zmogiskumas dzin,gedea pries visa Europa ir pasauli uzsitraukem,va jums i istatymai .Asilu tauta

 72. Nesvarbu

  Šlykštesnio straipsnio dar nesu skaičius…Man nuoširdžiais gėda, kad esu lietuvė.

 73. Pingback: penktadienio internetai #32: užduok klausimą Stankūnaitei – Buržujaus rašinėliai

 74. Petras

  Įdomu būtų pamatyti koks straipnis išeitų jei patį p. Užkalnį kokie nors suinteresuoti ir turintys priėjimą prie valdžios asmenys pakištų ir kai nugalėjęs teisingumas ir Lietuvos Respublikos teismas nuspręstų patį nuteisti kokiems 30 metų… na juk pasak straipsnio abejoti teismais ir valstybiniu teisingumu negalime, net jei realybė būtų kitokia.

 75. Ema

  Geras straipsnis

 76. Lietuve

  Sutinku 100 %. Mergaites perdavimas ir taip del pareigunu baimiu, vidiniu nuostatu ir politiku kisimosi buvo uzsiteses ryskiai per ilgai. Kaip visada Uzkalnis astrus, bet teisingas :).

 77. AliG

  Teisingumas ivygdytas, tai mergaites grazinimas mamai kuri ja dave pedofilam yra teisingas sprendimas? Vaikas klykiantis isnesamas i masina, cia Teisingas sprendimas? jei taip man geda kad gyvenu saly kur privatus pedofilu aukstu instansiju pareigunu interesai svarbiau uz vaiko interesus.

  • Lietuve

   Teisinguma vykdo teismai, o ne tetos, dedes ar laisvalaiki prie tvoros megstanti leisti minia. Aisku, kad vaikui is pradziu buvo baisu (juk buvo itikintas, kad ji nuo pardavimo pedofilams gali apsaugoti tik geroji teta Neringa), bet ar matet veliau nufilmuota medziaga, kai mergaite vaziuodama bendrauja su mama ? Tikrai neatrode, kad ji mamos bijo ar nenori kartu vaziuoti. Atrode laisvas, laimingas vaikas.

 78. Janina

  Sveiki, Andriau,
  perskaičiau Jūsų mintis vakar .Visą dieną ir šiandien išryto mintyse sukasi labai taiklūs Jūsų žodžiai. Man irgi visokių minčių kyla stebint šią istoriją. 90% tikiu Stankūnaite, bet 10% kirba abejinė. Man visa šita istorija primena raganų medžioklę viduramžiais. Jeigu kas garsiai rėkdavo kad moteriškė yra ragana, tai niekas jokių argumentų nesiklausydavo. Nieko nėra baisiau už minios psichozę. Labai nervavo mūsų valdžios neveiklumas ir laiko tempimas. Ir ačiū Dievui , pagaliau jaučiuosi kad jeigu ir mane ar mano artimuosius kokia nors provinciali poniutė apklatins nebūtais dalykais, tai valstybė tikrai sugebės mane apginti. O šiaip labai džiaugiuosi kad Jūs grįžote ir rašote mums. Labai trūko Jūsų taiklių minčių . Ačiū

 79. Stebetojas

  Perskaiciau vakar šį straipsni ir tyliai mintyse pasidziaugiau, kad kazkas Lietuvoje blaiviai ne tik masto, bet ir raso… Komentuoti dar nedrįsau ;). Siandien jaučiuosi drąsiau, antra diena o Andrius toliau sėkmingai atrašinėja i komentarus. Smagu, kad gyvename laisvoje šalyje… Vakar Andriaus mintys bendrame sraute atrodė, kaip vienišo kario šūksniai, Šiandien supratau, kad sveikai mąstančių Lietuvoje dar liko, ir ačiū kažkam, tokių dauguma. Tačiau Lietuvai vis dar trūksta nebijančių pasakyti to garsiai ir aiškiai.

 80. Apollo

  O aš manau, kad dėl to teismo sprendimo įvykdymo nėr ko čia labai ir džiūgaut :( Vakar išklausius Jakilaičio interviu su V.Landsbergiu, jo pacituotas teisės profesioriaus mintis apie teisės fetišizavimą, džiūgesys išsisklaidė lyg rūkas …

  • Man irgi atrodė, kad prof.Landsbergis užsiėmė tokia demagogija, kad liūdna ir skaudu buvo žiūrėti. Ypač apie tą fetišizavimą: suprask, yra teisė kuri patinka, ir kuri nepatinka, reikia eiti ir rinktis patinkančią.

 81. Namaste

  Andriau paskaicius tavo straipsni pasidare graudu del taves. Uzjauciu tave kaip visiska ligoni sistemos roboteli kuris galvoja kad teisingumas laimejo. Pagaliau buvo ivykditas teismo sprendimas biologinei motinai perduotas vaikas, tik kazkodel nera vykdomas teismo sprendimas del kaltinimu pareiskimo tai taip vadinamai motinai. Del tokiu roboteliu kuriu mastymas gerai apslyfuotas sistemos musu valstybe ir puva.

  • Lietuve

   roboteliai stovejo uz tvoros uzvaldyti bandos jausmo. Geriau skirk daugiau demesio mokantis lietuviu kalba, o tai panasu, kad indiskai moki daugiau :)

 82. andrius

  Nelabai žinau kas toks buvo (yra) Ūsas, Barzda, Venskienė, Kedys, Pizdys ir t.t. Straipsnis puikus, Džiaugiuosi kad įvykdytas teismo sprendimas ir negrįžtame į viduramžius kai tamsuolių minia sprendžia ką pakarti miesto aikštėje, o ką palikti gyvą. Tokiais atvejais suprantu kad Lietuvoje viskas gerai ir bus tik geriau.

  P.S. Ne į temą :) Kodėl Andriau prie Jūsų vardo ir pavardės yra prierašas Dr.? Turite daktaro laipsnį?

 83. sausiotryliktosiosradijozvalgas

  Šiaip tai džiugu, kad šitas užsienio žvalgybų inspiruotas ir palaikomas politizuotas cirkas į pabaigą. Aisku klounų liko, bet po dienos gerokai aprimo. Panašus dalykas su tariamu pedofilu klanu valdžioje ir teisėsaugoje dar prie musu istorija irgi buvo surengtas Latvijoje tikslu sukompromituoti šalies valdžia ir teisėsaugą. Iš dalies pasisekė. Estijoje nebandė, nes visuomenė ten sąmoningesnė. Kas iš išorės jėgų nori pasiekti kad Lietuvos piliečiai nepasitikėtų savo nepriklausoma valstybe (o daugelis valstybe klaidingai tapatina su valdžia), teigtu kad kažkieno glėby gyvenome geriau, manau daugumai aišku.

 84. entdx

  Man tai patiko vakar per TV3 žinias rodytas šiaurės šalių pedagogų profsojūzniko komentaras, kuris skambėjo maždaug taip:
  Pas mus Danijoje tokie sprendimai vykdomi ne pagal teisės normas, o bandant tartis. Tokie sprendimai surandami, nors sunkiai. Tokie policijos veiksmai neleistini.
  Pedagogų profsojūznikas iš politkoreltiškosios Danijos, aiškina kaip pazeidžiamos vaiko teisės ir dėl to reikia nepaisyti teismo nuosprendžio. Maniau, kad tokia psichinė būsena ir liga, kaip pedagogas profsojūznikas (ne visi pedagogai profsąjungoje tokie, tik ryškiausi personažai) būdinga tik Lietuvai, bet pasirodo labaiiiiiiiii klydau.

 85. Puikusis

  Mielas mano Uzkalni, ar jau pakankamai surinkote komentaru savo bloge, ar pakankamas zmoniu skaicius apsilanke svetainese. Jus galite jau nebijoti Lietuvos rytas, tikrai kuris laikas pirks jusu straipnius ir tikrai dar isgalesite, kuri laika pragyventi Lietuveleje.Juk sunku grizus is Anglijos i Lietuva gyventi gerai ir generuoti iskarto geras pajamas. Trolinimas yra super dalykas, generuoja srautus, o to pasekoje ir geras pajamas. Bet deja, kad visa tai vyktu reikia paminti ir parduoti savo siela velniui. Sveikinu Jus puikiai atliekate savo darba!!!!!Saunuolis taip ir toliau, viskas cia tik tam, kad galetumete isgerti gero VYNO buteli, gerame, prabangiame restorane, o apsipirkinejant prekybos centre i savo krepseli galetumete imesti gero, kokybisko, kvepiancio sikpopieriaus!!!!Plojimai jums!!!!

  P.S. Stalinas mano senelius treme juk ir legaliai, tokia buvo valdzia, tokie istatymai, tik labai keista, kodel tos zmones vygdziusius Stalino nurodymus nori bausti. Protingas zmogau, atsakyk, jei isgalesi?

 86. ed

  jo, valstybės struktūros pagaliau pasielgė kaip ir privalėjo. Tačiau tik iš antro karto.
  Nes pirmą kartą buvo visiškas bardakas, pasidarė neramu dėl valstybės, jau bebuvau pradėjęs įtarinėti, kad kažkas specialiai viską taip idiotiškai suorganizavo.

 87. Peržiūrėjau įrašą iš Kedžių namų ir priėjau vienos išvados,kad viso to nebūtų vuvę jei namuose ęsantys žmonės būtų paklausę Venckienės ir atidarę duris,juo labiau kad aiškiai girdisi,kad ir pati Venskienė sako,kad palicija turi teisę taip elgtis,tad kam buvo naudinga visa ta situacija,kas iš to turi naudos,turbūt tik tie kuriems mergaitė visai nerūpi,o rūpi tik kiršinti žmones,nuteikinėti prieš Prezidentę,griauti teisinės sistemos pagrindus.Gaila tų žmonių,kurie pasidavė Garliavos veikėjų įtakai.

 88. Dar viena klouno ištarmė. Nesuvokia ką šneka jaunuolis.

 89. FFK

  Su teismo sprendimu ir jo vykdymu visiškai sutinku, anksčiau ar vėliau buvo aišku,kad jis privalo būti ivykdytas , aišku galbūt buvo galima apseiti be tiek smurto, bet čia kita tema. Teksto autoriui – ilgą laika skaičiau jūsų straipsnius ir knygas, didžioji dalis jų tikrai patiko, bet jau šį kartą nuvažiavote i pievas. Perskaičius straipsni ir po juo esančius jūsų komentarus susidaro vaizdas,kad kalba ne mokytas išsilavinęs žmogus, o hormonų kamuojamas įsiučio pilnas penkiolikmetis paauglys. Jokių argumentų pagrindimo, tik gryna kritika ir kažkoks agresijos rodymas. Gerbiamas Užkalni – jei jau rašote įsiučio pilnus straipsnius bent pasitelkit keletą faktų ar pagrindimų. Parodėte tik tai,kad esate siauro mąstymo. Galite manęs nekaltinti.kad esu tos jūsų vadintos ,,juodos minios” pasiekėjas,nesiuntinėti ,,griaužti morkų”, nes tai tik įrodymas,kad nesugebate atsakyti i kritiką, nes jų as lygiai taip pat nepalaikau,tiesiog jūsų straipsnis primine gūdžius okupacijos laikų straipsnius,kada buvo šlovinama Sovietų sąjunga ir su tokiu pačiu įsiučiu niekinami Vakarai, tikriausiai tamsta ties tuo laiku ir užstrigote.

  • Aš nepateikinėju jokių pagrindimų, ir argumentų man nereikia.

   Aš rašau taip, kaip man patinka, ir labai daugeliui patinka skaityti. Mano siauras mąstymas eina nepalyginti toliau, negu jūsų platus. Ir man labai daug moka už mano kūrybą, kas yra jos tinkamumo matas. Aš storas, garsus ir turtingas, labai patenkintas savo garsiu balsu ir dėkingas savo skaitytojams, kurių vis daugiau.

   Jokio smurto, įvykdant teismo sprendimą, Garliavoje nebuvo. Isterikės ir subasbrodės patvorinės bobos ir urlaganai, sukišti į varanokus ir nuvežti į policijos skyrių, yra ne smurtas, o pasekmės dėl jų elgesio, apie kurias jie buvo įspėti.

 90. hm

  Pritariu straipsnyje išsakytoms mintims!
  Na bet autoriaus atsakymai komentaruose… Skaičiau nemažai A. Užkalnio knygų. Dabar nebeskaityčiau, ir būtų gaila, nes knygos geros. (Kaip puiku, kad jums tai nė kiek nerūpi!)

 91. ED

  Ko cia putojat isterikai? Tvarka buvo padaryta, suspradyti uzpakaliai nupezusiom davatkom, uzlauztos rankos lunatikei teisejai (tikiuos greitai ja uzdarys i atitinkama istaiga kur tokius laiko) ir grazinta ta mergaite (ir vel tas zodis…) motinai kuri nieko nepadare ir niekuo nera kaltinama netgi. Beliko ta minia is prezidenturos kiemo isvaikyt su sunim, guminem kulkom ir vandens patrankom, visai nusisekusi savaite. Galu gale, jeigu reikes, tai visus durnius, budulius ir kita slamsta aptert toj garliavoj ir tegul gyvena sau, medzioja pedofilus, augina mergaites ir vargo nemato. Gales skustis Kubilium, gyent “oriai” ir vadovautis istatymais tada kada “visi supranta, kad taip turi buti” (kam gi tie irodmai, ka?).

  As jum tuoj paaiskinsiu kodel zmones emigruoja is Lietuvos, o todel, kad pilna tokiu debilu kaip visa klonio gatves publika ir tiem kas turi galvoj bent truptui koses, darosi bloga vien pamacius tuos debiliskus snukius. Taip taip, apie jumis kalbu, tuos kuriem “mentai” yra priesai, Krivicko laidos atstoja pareigunu surinktus irodymus, rikiuojates i kita juosta nerodydami posukio signalu, visada zinot trumpesni kelia, visada randat kur prisiparkuot masina ir svarbiausia, supranta, kad Lietuva jumis nesirupina!

  Galu gale gavot per savo durnas galvas ir tikiuosi policija pasistengs, kad sedetum rupuzes namie savo surauktais snukiais ir negadintumet zmonem nuotaikos.

  • Ema

   Tikrai, galetu padaryti buduliu rezervata :). Turetu savo teisinke, kirpeja, kuniga, jiems atstovaujanciu seimo nariu – galetu linksmai gyventi :)

 92. Dzukas

  Sioje istorijoje,labiausiai istrigo Landsbergio metamorfozes.Zmogus pavirto i ciniska demagoga,lyginanti demokratines Lietuvos istatymus,su totalitariniu rezimu teise.Ai,velniop ta arogantiska seni.Svarbu tai,kad nugalejo istatymo virsenybe,o ne pakaunes bachurelio paniatijos.

  • Man buvo labai skaudu Vyt.Landsbergio klausyti vakar, ir kalbų apie tai, kad negalima “fetišizuoti” įstatymų ir teismų, referuojant į kažkokio nedoumko knygą.

   Iš profesoriaus girdėti apie tai, kad teisė turi būti pasirinktinė ir priklausoma nuo Venckienių nuomonių ir violetinių mitingų, man buvo labai nemalonus potyris.

 93. Mini diablo III v2.5.17

  Ajezau, netikėjau kad sulauksiu, kai išauš diena, kai Užkalnis viską sudėlis 100% nepriekaištingai, teisingai ir netrolindamas – ale žiū, išaušo :)))

 94. LT pilietis

  Po tokiu straipsniu ir ivykiu tik viena mintis ateina – Truksta tik STALINO Lietuvoje!!! (viskas kas nepaklusta, kas mano kitaip ar tiesiog priesinasi “Didziuju” klanui – SUNAIKINTI!! Absurdas – mazametis vaikas sturmuojamas kaip koks didziausias teroristas. P.S. Svedijoje Breiveka, kuris nuzude ne viena desimti zmoniu, turbut arestavo mazesnes policijos pajegos, nei Garlaivoje pries mazameta mergaite – Svarbu LT teisingumas nugalejo, svarbu parodyti tautai, kokie mes galingi ir teisetai “TEISINGI”.

  • Prie Breiviko namų nebuvo juk Venckienės ir krūvos artistų.

  • Tomas

   Negalvojau, kad Breivekas iš Švedijos, kaži kaip skaičiau, kad iš Norvegijos anas yr..
   Ale dar galvoju, kad norvegai (ar švedai) nesididžiavo , nerodė tautai, kokie jie galingi ir teisėtai “TEISINGI” po Breiveko suėmimo. Turbūtės ramiai skandinaviškai suėmė.

   • Dar kartą kartoju: jei prie Breiviko namų būtų minia iš šimto marozų su Venckiene priešaky ir dar scena pastatyta, atvažiuotų nelabai ramiai ir vienas kitas granatsvaidis būtų atsiradęs.

  • Ema

   Vaikas ??? Ne vaikas, o jo kalejimas buvo sturmuojamas…

 95. s

  Teisinga autoriaus nuomone. Tvarka turi buti tvarka. Nepatinka – skuskit teismui.

 96. baekjo

  Vakar didžiavausi šiek tiek labiau, kad esu lietuvis. O paskaitęs kaip liaudis užtrolino balsas.lt klausimus L.Stankūnaitei, aš supratau kad šita šalis eis toli. O ir einame mes daug greičiau nei daug kam atrodo

 97. Rima

  Obaaaa, yra dar zurnalistu su loginiu mastymu!!! Trys kart valio!!! Zemai lenkiu galva. Didziulis aciu uz sugrazinta nora skaityti ziniasklaida.

 98. Tai policija taip ir nenušovė nieko ten?

 99. Analitikas

  Po kiek pardavinejam Lietuva, uzkalni? Seniai buvo itarimu, kad esi kazkieno sumanytas projektas. Dabar tik patvirtinai. Kad toks gudrus ir teisingas, pasakyk kodel butent sitam tesimo sprendimui igyvendinti siunciamas pulkas policijos, kai tukstanciai kitu laukia metu metais ir… nieko? Pasakyk, kada zmogaus labui Lietuvos valstybe pasiunte tiek zmoniu kazkam igyvendinti (kad gali PRIES zmogu, tai jau matome)? Pasakyk, ar dabar zmogus matydamas tai, gali buti ramus, kad valstybes vardu kas nors negali veikti pries ji, jei kazkam aukstai valdzios piramideje yra interesu. Pasakyk, kodel ta operacija ivykdyta diena pries garsuji teisma? Kodel nelaukta teismo sprendimu? Kodel taip dziaugiesi, kad mergaite grazinta motinai, kuri nedirba, neturi oficialiu pajamu ir kuri neissklaide itarimu negera veikla? Jei taip rupi teisine valstybes puse, kodel nesamprotauju, kaip bus uztikrinamas mergaites saugumas ir t.t. Kazkaip keistai iskreiptai poliarizuoti uzklanio akiniai…

 100. Analitikas2

  Uzkalni, tai jau pradejai komentarus trinti? Koks sekant nuopolio lygis? Tikrai atitinka tavo piesiamos teisines valstybes dvasia…
  Beje, del Malvinos paminejimo rasliavoje- deja, labai nevykes palyginimas. Vakaryksciai veiksmai bei ankstesni teismu procesai vyksta uz mokesciu moketoju pinigus, todel mokesciu moketojai turi teise paklausti, kodel svaistomi ju pinigai. Tai iprasta teisinese valstybese.

  • Trinu visus debiliškus komentarus ir trinsiu. Dar parašyk – pratrinsiu dar, o gal ir nx pasiųsiu, dar nesugalvojau. Tavo supratimas apie tai, kaip kas turi vykti normalioje valstybėje, yra runkelinis svaičiojimas par excellence. Kaip “danų vaikų apsaugos specialistai”, kažką patriznioję, kad reikėjo susitarti, kaip mat tapo patvorine tautosaka, taip ir kažkokie gorbačiovinės eros mitai apie mokesčių mokėtojus, prieš kuriuos visi nuolatos privalo atsiskaitinėti, yra provincijos baikos, komiksai vietoje žinių.

 101. Profkinis

  Gyvenu tarp panašių runkelių, kaip kad buvo susirinkę Garliavoje. Girdžiu tik argumentus iš vienos pusės, tipo, kad Kedys nebūtų šeip išaudęs tų žmonių ir kad Kedys ir Ūsas negalėjo taip atsitiktinai imt ir numirt. Man pasistoja klausimas, ką galvoja apie šituos įvykius tie, kurie Stankūnaitės pusėj?

 102. Andrius

  Pagarba policijos pareigūnams, sugebėjo teismo sprendimą įvykdyti per kelias minutes ir niekam net nekilo mintis priešintis. Būtų buvę dar šauniau jei visą reikalą būtų pavykę sutvarkyti iš pirmo karto, bet ką padarysi, jug iš klaidų mokomės ir paaiškėjo, kad mokomės labai gerai. Kas teisus, o kas ne tegu toliau sprendžia teismas ir įgaliotos institucijos.

 103. Darius

  Andriau, kodėl toks disonansas tarp rašytinės kūrybos ir diskutavimo manieros akis į akį . Pastaruoju metu esi neretas svečias laidoje Įvykiai ir Komentarai. Laidoje nagrinėjamos temos dažnai atsispindi tavo rašinuose, tačiau visas agresyvus putojantis pusdievio draivas paliktas už borto. Suprantu, kad nemažą įtaka tau padarė R. Valatka (Tik nesakyk, kad jis tik draugas, o autoritetai – iš Vakarų). Jį pavadinčiau šiuo metu dominuojančios publicistikos Lietuvoje tėvu. Ne tu vienas jo pasekėjas, yra pulkas moteriškių: Bončkutė, Sabaliauskaitė ir kit. Stiliaus esmė tokia: kalti geležį iki raudonumo, kad purslai eitų į visas puses, kad skaitytojams, lyg Pavlovo šuniukams, iš džiaugsmo ar iš pykčio seilės varvėtų. R. Valatka bent diskusijoje pasisvaido aštriomis replikomis, o tu rodos labai vengi konflikto. Kame reikalas ? Beje, R. Valatką tu sukaupu peršokai, o moterėlėms moteriška prigimtis matyt neleidžia, kad ir kaip jos stengtųsi.
  Vienoje laidoje teko tau proga komentuoti riaušes Anglijoje, tai į klausimą ką daryti su visa ta šutve, atsakei, kad nelabai aišku. Nu tu čia pavarei, juk turi tiek receptų šiai problemai spręsti. Tau juk tik berods viena problema neįkandama: Izraelio-Palestinos konfliktas.
  Šiaip, dėkui už pritrauktą publiką į savo blogą. Susidaro geresnis vaizdas koks planktonas plūduriuoja Lietuvos vandenyse.
  O dėl rašinio temos, tai marksistinė klasių kova įgyja naują impulsą: juk čia teisingumo klausimas nėra pagrindinis, čia daug svarbiau, kad buduliai nerimsta, o jų nerimo vibracijas elito pareiga yra gaudyti ir malšinti, ir jei koks nekaltas budulis (retorinis klausimas, ar būna nekaltų budulių?) teisinės sistemos bus sulygintas su asfaltu, tai gabūt net į gera( rašau su daline ironija, nes empatija neleidžia būti tuo tikram). Likimo ironija tame, kad Venckai tai iš upper middle class. Matyt taip būna, kad prastuomenės tokia dalia ginti fėjas, nuskriaustas (fėjų nuomone) kitų elitinių būtybių.

  • Tamsta kliedi. Turbūt mane painioji su kuo nors, gal su Raču. Aš minėtoje laidoje buvau lygiai du kartus.

   • Darius

    Gal mes nesusikalbame apie mastelius. Tu toje laidoje santykinai naujas dalyvis. Pasirodyti joje kartą per mėn ar du, jau pastovumas. Atsiprašau, man pasirodė, kad tu buvai tris kartus, tačiau jaučiu, kad lankysiesi ten ir toliau ir ne kartą metuose. O Račas iš vis kažkur dingęs, jo jau berods kelis metus negirdėt.

   • Buvau du kartus per pusę metų.

   • Darius

    Ir baik tą Račą visur kišti, turbūt jau naktimis jį sapnuoji. Gąsdink juo mažus vaikus.

   • Račas mano angelas-sargas.

   • Darius

    Tavo ir Račo simbiozė verta mokslinio darbo, gal G. Dabašinskas tuo užsiimtų, berods psichologas pagal profesiją.

   • Manau, Ginas Dabašinskas bus išmintingas ir nebeaiškins apie mane su Raču, nes aš labai neigiamai žiūriu į tuos, kurie bando mudu sutaikinti ar siūlo “pagaliau išsiaiškinti”.

   • Darius

    Vargšas Račas, trenkė žaibas ir pataikė būtent į jį, likimas yra likimas.
    Jo, Ginas Dabašinskas protingas žmogus, iš pažiūros labai subalansuota asmenybė, nuosaikus, nors su jumoru tai perspaudžia.

 104. arvis

  Straipsniukas – tai tipinio vergo mentaliteto israiska. ISTATYMAS!!!! TAISYKLES!!!! TEISETA !!!!! Parase feodalas tavo dokumentuose, kad tu vergas – tai ir nesiskusk, kad musa tave ir isnaudoja ir valgyt mazai duoda – tai juk TEISETA!!! Arba pas vienus istatyme buvo parasyta, kad saudyti zydus reikia, o pas kitus – saudyti tuos kurie zydus saude. Dar buvo istatymu, kurie draude laisvai keliauti, vykti i uzsieni, uzsiimineti prekyba, reiksti savo nuomone…. Ir ka – gerai cia?? Gi ISTATYMAS!!!! TEISE!!!!…. Apgailetinas vergiskas mentalas….. ISTATYMAI ir TAISYKLES yra niekas jei jie priestarauja zmogaus prigimtinems savybems, laisvems… Istatymus kuria politikai ir aparatchikai, jiegi zmones – kurie ir klysta / ir stumia savo interesus / ir gali buti valdomi ar itakojami kitu…Bene Kondratjevas paciam yr didelis autoritetas, ar Liutvinskas (katras Paksa gyne savo laiku dabar Usa gina), ar Ziobiene – visiska marionete ir dvasine verge “verkiau is laimes kai maciau, kad istatymai musu salyje galioja”….Gal ir Betingis imponuoja? Ir aisku Drasiuskas su Usu mire butent tokiom aplinkybem kaip surase Betingis ir tas laikinasis Petrauskas… Gi teisetai vyrai padare ir igaliojimus turejo. Nesuprantamas man toks naivumas ir susitaikymas but vergu ir kvaileliu. Totalus liudesys….

 105. nevioletiniai reikalai

  Beje, o toji violetinė blondinė ar vis dar dirba teisėja? kažkaip praleidau informaciją. Kažin ar gali turėti laiko, vis barikadas renčia.

 106. Jonas

  Tu esi balvonas.
  Teisingumas ir teisėtumas – du skirtingi dalykai.
  tai, kad vienas Kėdainių teisėjukas nusprendė, o trys Panevėžio teisėjukai palaikė – nereiškia, kad tai teisinga.

  Galbūt “nepastebėjo”, o gal tyčia “nenorėjo” pastebėti to, kas yra teisinga.

  Briedis esi.

 107. rimante

  mane piktina tai. jei aš būčiau policininkas. man būtų visiškai nusišikt kiek bobulei metų. aš jai užlausčiau rankas be visiškos sažinės griaužaties. nes amžius nepriklauso nuo nieko. įžeidinėt jos moka. ir už tai gauna ko nusipelnė. o paskui rėkia nesava kakaryne…

 108. krababas

  Su viskuo galima sutikti, tik ne su tuo, kad dabar jau galim atsikvėpti ir pasidžiaugti. Atvirkščiai – šita pedofilo Kedžio (juk tai jis tvirkino tada dar 15m Stankūnaitę) istorija parodė kokia didelė durnių koncentracija mūsų visuomenėj. Ir nuo to plaukai šiaušiasi. Paskaičiavus pagal komentarus delfiuose, apie 2/3 beviltiškų kedofilų. Nebeturiu iliuzijų (nors anksčiau tikėjau), kad kažkada pasieksim išsivysciusių Europos šalių lygį. Jei ne ekonomine, tai bent kultūros prasme. Bet aiškėja, kad šita durnių kritinė masė mums neleidžia judėti pirmyn ir mums lemta skęsti šitame šūde amžinai. Išeitis tik pabėgti, arba izoliuotis nuo visuomenės, kiek tai įmanoma.

  • Darius

   Nemaišyk sąvokų. Paprastai tariant, pedofilija – potraukis mažamečiams iki brendimo, hebefilija – potraukis bręstantiems vaikams. O Stankūnaitė jau buvo merga kaip reikiant.
   Yra hipotezė, pabrėžiu hipotezė, kad Michael’as Jackson’as buvo homoseksualus autohebefilas. Pasidomėk, kas čia per daiktas.

 109. Asketas

  Labai ačiū, Andriau už protingą vertinimą !

 110. Saulius

  Atsiprasau gal ne i tema, bet noreciau paklausti kur butu galima gauti patikimos informacijos apie sia byla. As stengiausi nesivelti i ja turedamas visiska skeptiko ir absoliucios automatines “dismisalo” bet kokios konspiracines teorijos kvapa. As turiu vos ne patologini paniekos jausma visam patikliam davatkiniam zbrodui kuris klauso ar tai burtininko ar konspiracinio teoristo ar kazkokio patvorinio sentimentalaus seilejimosi.as pirma karta pries kelias dienas paziurejau Kedzio filmuota medziaga ir naudodamas tas pacias “reasoningo” taisykles, priejau isvadas,kad kazkas baisaus tam vaikui buvo daroma. Taip as maciau “vedimo” link atsakymo atvejus, bet vistiek susidariau ispudi , kad Kedys jieskojo atsakymu. Kur tik paskaitysi visur tendencinga informacija ko tik paklausi visi tiki konspiracijomis arba is vis susikure dar viena konspiracijos “subgroupa” tipo mano konspiracija dar krutesne: mano chebrantas pazysta…ir blt. prasideda. Aciu is anksto

 111. lepšis

  Oho , kiek komentarų. Net trykšta komentarų skiltys po pedofilijos straipsniais. Ir visi žino kaip turėtų atrodyti teisinė valstybė, kaip turėtų elgtis teisėjai, policininkai, soc. darbuotojai.
  Turiu tik vieną klausimą ponui A.Užkalniui : ar neužpisa atrašinėti balvonams ?

 112. Giedrius

  Pažiūrėjau operacijos video, likau giliai patenkintas ir pritariu straipsnio pavadinimui – labai taiklus. Tiksliai tai, ko reikėjo. Visgi kaip yra gerai, kad policija nesileidžia į kalbas. Sparnuotas Kisos posakis “čia ne vieta derėtis” ypač tinka. Mandagiai paprašoma pasitraukti, o jei nesitrauki, esi išvedamas arba išnešamas. Kaip ir aišku turėtų būt kiekvienam. Bet gynėjams tokia paprasta tiesa, kad policijai paklusti būtina, nesuprantama. Tada ir belieka tik melstis ir už galvos imtis, nes pasirodo, piknikui, koncertams ir šeimyniškai idilei prie termosų visgi gali ateiti galas. Nes pasirodo, kad padėtį vis dar valdo policija, o ne minia. O savu laiku ir savoj vietoj Lietuvos Respublikoj piknikauti niekas netrukdo.

  • Analitikas

   Policija valde sia situacija, nes buvo palaiminimas (o greiciausiai ir isakymas) is virsaus. Ketvirtis tukstancio ginkluotu vyru pries mazamete mergaite, beginkle globeja, jos tevus ir grupe juos palaikanciu asmenu- tai tikrai yra kuo didziuotis, ar ne?
   O gal paziurekime kaip policija “valdo” situacia kitur- kaip jie uztikrina tvarka keliuose, ramybe gyventojams, kaip patys “blaivus” vairuoja ir t.t. O kad “tautinis” iki dantu ginkluotas omonas ispjove Vencku namo duris (ir tai dar kiek laiko tam uztruko, gerai kad viso namo nesugriove), tai mano akyse nesuteikia jokio pasididziavimo jais jausmo. Jau nekalbant apie tai, kad sitam namui galioja teisejai duotas nelieciamumas (vagys irgi nepaiso nelieciamumo, kai “apsvarina” koki seimuna).
   Nesiimu spresti kas kaltas sioje mergaites byloje, o kas ne. Yra labai daug neatsakytu klausimu, kodel “teisingieji” teismai nusprende atiduoti mergaite motinai, turinciai problemu su reputacija ir ne tik su ja. Logiskiausia buvo palaukti dar bent viena diena iki sekancio teismo posedzio. Taciau ir plika akimi matosi, kad sita istorija turi aukstai sedinciu galingu kuratoriu.
   Nieko, Tauta su laiku ivertins savo “didvyrius”.
   Taciau sioje vietoje man idomiausia yra kas kita. Idomiausia yra tai, kaip sugebeta daliai Tautos taip isplauti smegenis, kad jie juoda priima uz balta (manau, kad net Goebbelsas pasididziuotu). Uzkalniui- taip pat, nors ji maniau esanti protinga, nors ir pasiputusi chamiska aroganta, besidedanti nezinia kuo (o gal cia tik poza tokia). Arba pinigai atima zmonems prota…

   • srekaz

    Aš “omono” vietoj ne tik kad pjoves duris būčiau- explosive breachinga įkalęs ir dar bananais per filjatavus praėjęs. Dėja- pas mus policija profesionali ir humaniška, rankelėm pridurkus išnešiojo.

 113. donatas

  Aleliuja tamsta, absoliučiai taiklus straipsnis visiškai sutampantis su mano požiùriu i šią istoriją

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: