Komandors iš Dzintars: aromatų apatinės lentynos radinys

Komandors: 16 litų iš Halės turgavietės Vilniuje. 3.4 fl oz.

Yra paprasta taisyklė – you get what you pay for, kiek moki, tiek ir gauni, bet būna labai reikšmingų išimčių. Ir ypatingai parfumerijos pasaulyje.

Jau ne kartą sakiau, kad kvepaluose (kuo jie brangesni ir labiau upmarket – tuo labiau) kvapioji esencija, t.y., tai, kas kvepia, sudaro mažą pardavimo kainos dalį, paprastai ne daugiau 5-7% (kita – rinkodara, platinimas ir pakuotė). Todėl, kad ir kaip būtų keista, ir pigioje parfumerijoje būna gerų kvapų.

Pasižiūrėkim į vieną tokį, Komandors iš Dzintarso. Man jis turi nostalginę vertę: padovanotas paauglystėje tėvo, kai man buvo gal 14 metų, jis man buvo turbūt pirmasis mano odekolonas.

Užkalnis apsidėliojęs prabangiais adikolonais visgi nepamiršta, iš kur kilęs (nuotrauka: Gedmantas Kropis for “Žmonės”).

Latvijos “Dzintars”, žinomas dar iš tarybinių laikų, neišsileidžia nei reklamai, nei ypatingam pakavimui, nei buteliukui, nei platinimui, todėl 16 Lt kaina Halės turgavietėje neturi stebinti. Dėžutė – pigaus kartono su šiokia tokia spauda (pavadinimas įspaustas, bet jau nuo paties laikymo ant lentynos kartoninės dėžutės kraštai apsilupę ir sudie, prekine išvaizda. Buteliukas nebrangus, bet pakankamai masyvus (ačiū ir už tai).

Čia aptarinėju Komandors originalų kvapą, ne dabar paleistus derivatyvus, kurie parodyti žemiau – Komandors 5, Komandaros 7, Komandors 9 ir panašiai. Pagal tai, kad jie įpakuoti prabangiau, reikia manyti, kad gal jie ir brangiau kainuoja.

Komandors yra prieskonių grupės kvapas. Labiau žieminis, nei vasarinis, primenantis Kalėdas, pyragus, mandarinus, ir labai artimas Hugo Boss Dark Blue, mano vienam mėgiamiausių žiemos aromatų.

Kvapas atsidaro saldžiaisiais mandarinais (klementinais), baziliku – kuris palaiko gaivumą ir neleidžia visai nusaldėti – ir muškato riešutu, o paskui ritasi tolyn, per samanas, galiausiai į smalą ir sandalmedį.

Jei kada nors būtų kuriamas “Užkalnio kvapas” (apie jį buvo rašyta čia), šis aromatas, ir ypatingai smalos ir sandalmedžio natos, galėtų būti jo sudėtyje.

Komandaros išsilaikymas ne kosminis (toli gražu ne, susidrožia per kelias valandas – ką jau padarysi, už 16 Lt negali skųstis), bet kvapas gerai balansuotas ir be jokių nereikalingų išsišokimų.

Geriausiai jis jausis vėlyvą rudenį arba, man regis, jau iškritus pirmąjam sniegui. Jis tinka prie palto arba šiltos striukės. Juo norėsite kvepėti, kai jau paraus skruostai nuo šaltuko.

Pakuotė (o jų per odekolono istoriją būta visokių – prekės ženklo tęstinumas, matyt, ten yra vis dar tuštokas garsas) neleidžia jo rimtai vertinti kaip dovanojamos prekės, nebent gavėjas būtų tikras kvapų žinovas ir suprastų, kodėl jam tai padovanota.

Atsidūrus Halės turgavietėje (ar kitur, kur parduoda pigius odekolonus), yra mažai būdu taip naudingai išleisti 16 Lt, kaip perkant šį odekoloną.

Šito neaptarinėsim.

Šito neaptarinėjam irgi.

Advertisements

12 comments

 1. nb

  matau Ungaro – mano kvepalų nr. 1.

 2. Hugo Boss “Dark Blue” man nepakartojamo aromato kvepalai. Jais pasikvėpinę vyrai savaime atrodo elegantiškesni, labiau vyriški, patikimi. Kai pirmąsyk užuodžiau tą kvapą, pamaniau, kad pati mielai tokiais kvepalais kvėpinčiausi, bet jie – per daug vyriški. Laimė, atradau moterišką atitikmenį – tų pačių Hugo Boss “Deep Red” – tokį pat šiltą, kalėdinį, bet šiek tiek švelnesnį.

 3. M

  Ar kas atsimenat kvepalus Tet-a-tet? Tai buvo kvepalu kvepalai. Neatsimenu, kur jie buvo pagaminti Dzintars ar kur Maskvoje. Prisimenu, kai lupas pasidaziau Dzintars lupdaziu, susipazinus su tokiu vyruku, tas akiu atitraukt negalejo nuo lupu, kai kalbejau tik i jas ir teziurejo. Veliau prasitesus pazinciai, prisipazino, kad taip spoksojo todel, kad mano labai grazios lupos, dabar pasakytu seksualios. Va taip. Gera Dzintars produkcija.

 4. mindaugasz

  graziai grazu – Uzkalnis ant padoriu kvepalu Lietuvoi nebeuzdirba …

 5. Domas

  Sveiki,
  norėjau paklausti – ką Andriau manote apie kvepalus iš prekybos centrų? Jie irgi kainuoja ko gero 15-50 litų – ar yra šansų ten rasti ką gero kokybės ir aromato prasme?

  • Kol kas Lietuvoje neradau nieko toleruotino, nors labai norėjau, išskyrus kai kurią supermarketų klasiką, kaip antai Tabac Original, bet visokia lievota kuri sudėta prie dezodorantų ir skustuvų kol kas man atrodė pobaisė: tai daugiausiai žinomų aromatų “replikos”, “imitacijos”, kaip iš http://www.imitationperfume.com – nieko gero, nes paimtos pagrindinės natos, labai suprimityvintai padaryta, kad šiek tiek primintų. Neverta.

   Pvz., toks odekolonas, kaip Aspen (Coty brandas) yra nuostabių ir nebrangių sulčių pavyzdys.

 6. KG

  Bleu de Chanel. Geriausias kvapas ever.

 7. GUESSWHO

  Vodka, tobacco & sweat FTW!

 8. D. Gerbiamas

  p. Užkalni, o “Trojnoj” Halėj nematėt? Kiek dabar kainuoja ir ar gerai išlaikė prekės ženklo tęstinumą? Jei būtų, tai turėtų geriau eiti, nes “Komandorsas” anais laikais buvo tik pižonams, o “Trojnoj” nostalgikų aplink Halę turėtų būti užsilikę nepalyginamai daugiau.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: