Užkalnio prekyba glumina ir stebina Vilniaus oro uosto svečius

Tokių spalvų lietuviškos simbolikos dar niekas nematė (nuotrauka – inChase)

Kai apie Andrių Užkalnį sakoma, kad jis visų galų meistras (nuo branduolinės energetikos iki kulinarijos ir ginekologijos), juokaujantieji dažnai net nenutuokia, kaip arti tiesos jie yra.

Šiemet TV laidų vedėjas, laikraščio “Lietuvos rytas” ir portalo lrytas.lt skiltininkas, publicistas ir rašytojas, save akiplėšiškai vadinantis elito atstovu, kalbėdamas Vilniaus interneto ir technologijų konferencijoje “Login 2012”, atskleidė paslaptį: Vilniaus tarptautiniame oro uoste pasirodžiusi mobili parduotuvė – jo naujausiais projektas.

Parduotuvė prekiauja retesniais suvenyrais: čia ne tik “Lietuvos kvapas”, pagarsėjęs pasaulyje drąsus Lietuvos rinkodarininkų projektas, bet ir “LT Identity” šalikai ir kepurės, mediniai magnetukai (būna ir tokie), netikėtų spalvų puodeliai su Vytim. “Mūsų balto raitelio tokiame fone tikriausiai niekas nematė”, giriasi A.Užkalnis.

Užkalniui pačiam prie prekystalio stovėti negėda (nuotrauka – inChase)

Skandalingasis autorius neslepia, kad krautuvininko duona jam yra ne taip netikėta, kaip daug kas galėtų pagalvoti. “Jau mažas būdamas kartais eidavau į Žaliakalnio turgų, kur mano močiutė pardavinėjo savo užaugintas gėles. O diedukui padėdavau prekiauti kriaušėmis iš kaimo.”

Pasak A.Užkalnio, jis ir per 2012, 2011 ir 2010 m. Vilniaus knygų muges nesibodėjo nuo ryto iki vakaro stovėti prie prekystalio ir pasirašinėti šimtus egzempliorių, vieną po kito. “Visos mano knygos buvo perkamiausių topų viršūnėje. Man negėda stovėti ir pardavinėti. Jeigu kam nors gėda būti prekybininku, tegul jiems būna gėda, bet tegul nesistebi, kad liks varguoliais ir vaikščios bėdodami, kaip jiems pragyventi iš 900 litų atlyginimo.” Gal man pasirodė, bet A.Užkalnio kalboje girdžiu anglišką akcentą ar intonacijas, kurias jis pats neigia.

Pats A.Užkalnis keleiviams prekių neperša – viską tvarko profesionalūs pardavėjai (nuotrauka – inChase)

Gėda ar negėda stovėti prie prekystalio, bet A.Užkalnis, nusifotografavęs prie savo parduotuvės, pats oro uoste nestovi – tik kartais atvažiuoja. Prekiauja profesionalūs pardavėjai. “Mūsų pardavėjai – geriausi savo profesijoje. Jie galėtų jūsų mamai nors ir benzopjūklą parduoti,” juokauja naujojo verslo bendrasavininkis (parduotuvė priklauso A.Užkalniui ir partneriams), kol aš apžiūrinėju prekes.

Sakau A.Užkalniui, kad jo suvenyrai, nors ir nepigūs, bet nėra visiškai netikėti. “Žinoma, oro uoste nepardavinėsim cinkuotų kibirų, sodo grėblių ar užuolaidų. Išskrendančiam iš Lietuvos pirkėjui mes siūlome tai, ko jis tikisi, ir truputį daugiau. Pirkėjas neturi jaustis, kad jam parduotas dar vienas suvenyras. Pirkėjas gauna ilgalaikį, vertingą, originalų prisiminimą apie Lietuvą. Visos prekės yra išskirtinės, ir asortimentas nuolat keisis: ko nenusipirkai šiandien, po poros mėnesių jau gali neberasti.”

Margos Užkalnio parduotuvės prekės (nuotrauka – inChase)

Tokia mobili parduotuvė yra pirmoji Vilniaus oro uoste – panašių niekur pasaulyje dar nėra. Prekes iš mažų vežimėlių dažniausiai parduoda lėktuvuose, skrydžio metu, o šiaip mobiliai prekiaujama ledais arba dešrainiais, bet ne brangiomis, išskirtinėmis prekėmis. “Vilniaus oro uostas mums pasirodė labai moderni ir atvira vieta tokiam projektui. Be to, man buvimas oro uoste yra fantastiškas svajonės išsipildymas. Aš visuomet norėjau būti kuo arčiau lėktuvų. Pilotuoti man jau mokytis gal ir per vėlu, tai galiu nors terminale veiklą plėtoti”, šypsosi A.Užkalnis.

Klausiu, ar publicistas ir laidų vedėjas nebijo, kad jo naujas projektas lyg ir signalizuoja jo, kaip kūrėjo, saulėlydį? Juk kai žvaigždės pradeda prekiauti tortais ar atidaro kavines ar skalbyklas, tai daugelis sako – matyt, jau nebefilmuoja, vaidmenų neduoda ir į TV laidas nekviečia? “Taip, taip,” kvatoja pašnekovas, iššiepęs savo garsiąją “bebro šypseną”, pelniusią jam tiek nedraugiškų komentarų internete.

“Mano saulėlydžio šimtai ir tūkstančiai laukia išsižioję, naktimis sapnuoja apsiseilėję, kad jau baigsis ta banga, ant kurios aš užlipęs. Kvaileliai, laukit toliau. Aš nevažiuoju ant bangos ir bangų nelaukiu. Aš pats darau bangas”, atsisveikindamas sako A.Užkalnis ir atminimui padovanoja puodelį su Vytim. “Likit sveiki, aš jau turiu bėgti į filmavimą.”

Kalbėjosi David Krycko

Advertisements

27 comments

 1. Moniq

  aha, tik jei jau Uzkalnis gerus pardavejus samdo, tai galetu paieskoti ir geresniu autoriu, kurie zinotu, kad zodzio Vytis inagininkas yra ne “Vytim”, o “Vyčiu”…

 2. Rokas

  Šaunuolis, Andriau :) tik klausimas nuo kada puodukai būna su “VYTIM” :D

 3. entdx

  Kas stumė ant kioskų Sirvydo skvere?
  Ir ar čia vienkartinis PR’as ar kokia nors kioskų biznio pradžia?

 4. bumbulas

  papukai fainuoliai. pirkčiau vien dėl jų. mmm…

 5. Derpina

  Su vytim?! Turima omenyje, su vytele, kuria močiutės mūsų tėvams užpakalius čaižydavo?

 6. kva

  profesionali pardaveja net blizga nuo profesionalumo;]

 7. Karolis

  Užkalni, pardavėja tai tikrai LOL. Gal ją čia taip nufotkino, bet atrodo ji dirbtinokai. Geriau mustazh-man’ą pastatytum už prekystalio! :D

 8. Derpina

  1 vỹtis sm. (2) DŽ, NdŽ, FrnW, výtis (1) Rtr, BŽ29, KŽ
  sm. = substantivum masculinum, vyriškosios giminės daiktavardis.

  2. Lietuvos valstybės herbas: Batsiuvys nutraukė nuo vežimo uždangalą ir pakėlė į viršų didelę tautinę vėliavą su ereliu ir Vyčiu V.Myk-Put. XVI a. kronikininkas A. Gvagninis mini Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vėliavą: tai buvęs 6 uolekčių (apie 4 m) ilgio kiniško šilko audeklas su valstybės herbu – Vyčiu vienoje pusėje ir Dievo motinos atvaizdu – antroje MLTEIII675. ║ Lietuvos valstybės herbo ženklas, vaizduojantis raitą karžygį: Vytis iš pradžių buvo Gediminaičių šeimos herbas, jų antspaudų ženklas MLTEIII675. Į Žalgirio mūšį (1410 m.) Vytautas, pasak J. Dlugošo, atsivedęs 40 pulkų; visi jie turėję vienodas vėliavas su Vyčio ženklais rš. Merkinės bažnyčios lubose dar iš unijos laikų tebebuvo išpieštas Lietuvos Vytis ir Lenkijos erelis LEXVIII250. Stebino ir jaudino viršum vartų, ant karalių grabų ir kitur sutinkamas senosios Lietuvos Vytis greta lenkiško erelio rš.

  Lietuvių kalbos žodynas.

  • GUESSWHO

   Shut the fuck up, nerd.

  • Skylius

   Užknisot snarglėti debilai su tuo Vyčiu, Vytim ir pan. Norės ir su i trumpa rašys jis. Čia jo valdos, o jūs kurkit savo snarglėtą blogą ir rašinėkit nuobuodžius, bet taisyklingus tekstus. Kiek galima lysti su savo debiliškom pastabom visur.

 9. Voverūška

  Derpina, pasimovėt ant Užkalnio iešmo:) Nusiraminkite, ansai mažne dukart geriau už Jumis žino apie Vyčio giminę.
  Kva, o jei motera prisižiūrėjusi, tai ji jau automatiškai nebedvasinga tampa vidujai, huh? Jei plaukai ir lūpos ryškios, viskas, nurašykime kaip niekam negabią, nemąstančią. Jadryttvajirogės… Kas per stereotipų sužalota makaulė…

  • kva

   Viena yra atrodyti skoningai, o kita – pigiai ir blizganciai, cia jai kazkas su pudra nenusiseke.

 10. Adv. Tomas

  Maladiec Daktare. Nuosirdziai linkiu dideles sekmes ir kosmines pletros!!!!

 11. Derpina

  Voverūška, nuraminot! Geriau pasimaut ant Užkalnio iešmo, nei VLKK!

 12. GUESSWHO

  Pirmas įspūdis – WTF? Final conclusion – fucking amazing. Way to go!

 13. na jeigu kebabu ir hotdogu tures, tai ideja pasiseke

 14. mindaugasz

  na jeigu kebabu ir hotdogu tures tai ideja pasiseke

 15. LVB

  Diogenas juokias.

 16. mindaugasz

  Lietuvos kvapo zvakes … – vos alus is ranku neiskrito :)))))

 17. Pingback: Praėjus metams Lietuvoje: gyvenimas pavyko. Duskit pavidolei. « Protokolai.

 18. Pingback: Olfaktorinių pomėgių kampelis: kvepalų apžvalga « Protokolai.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: