Tevinė pavojuja, arba ko nežinojote apie atominę energetiką

Tokie branduoliniai vakarai laukia mūsų kiekvieną dieną, kai radiacija pradės kosėti už mūsų visų pinigus paleisti reaktoriai iš Hirošimos (asociatyvi A.Užkalnio nuotrauka)

Dabar, kai Andriaus Kubiliaus (neatsitiktinai jo inicialai yra “AK”, kaip Kalašnikovo automato – manote, atsitiktinumas?) vyriausybė, pasiraitojusi rankoves po šaltakraujiško susidorojimo su besipriešinančiais Klonio gatvėje, prastūmė kaip buldozeriu branduolinės atominės elektrinės projektą, atėjo laikas papasakoti apie kai kuriuos nuslėptus nuo visuomenės faktus.

Pavyzdžiui, ar žinojote, kad jau pasirašydama sutartį, vyriausybė įsipareigojo nuo visuomenės slepiamuose “slaptuosiuose protokoluose” pirkti kurą patį brangiausią, koks tik yra, o jei bus pigesnio, tai bus pritikomas koeficientas, pagal kurį kuras bus pats brangiausias pasaulyje?

Kodėl gi taip daro mūsų visų vyriausybė, klausiate jūs? Atsakymas, kaip sakoma, siūtas baltais siūlais. Uraną sodrins ir mums pardavinės ne kas kitas, kaip A.Zuoko valdoma įmonė “Artūras Nucular”, įkurta okupuotose Irano teritorijose, šalies pietryčiuose prie mažai kontroliuojamos Pakistano sienos.

Įmonei įranga supirkinėjama jau dabar, laukiant Irano okupacijos, kuri, savaime suprantama, ne už kalnų. Vargu ar ką bestebina, kad už numatomo kraugeriško karo Irane slypi ne tik sionistų, bet ir Vilniaus Senamiestį ir dešinįjį Neries krantą apstačiusių beverčiais “stiklainiais” gauruotos ir smailos ausys.

Na, bet, kaip sakoma, “šunys loja, o karavanas groja”: dar Seime deputatai nė nesapnavo apie nusikalstamą, antivalstybinį įstatymą, priimtą šiandien, o jau aplink Vilnių nusidriekė aplinkkelis, kuriuo bus vežiojami iš Japonijos atplukdyti iki Klaipėdos, o paskui tempiami barža Nemunu ir Nerimi branduoliniai užtaisai statomai “mirties gamyklai”. Būtų juokinga, jei nebūtų liūdna.

Kas temps tas baržas, klausiate jūs? Naivuoliai. Čia ir bus tos išgirtosios darbo vietos. Panemunėje jau kaukši kirviai ir plaktukai, ten bus atidaryti burliokų rekrūtavimo punktai. Negavę darbo prekybos centruose, žmonės bus samdomi už duonos kąsnį, už kietą čiužinį bendrabutyje dvidešimt penkerių metų neatšaukiamai darbo sutarčiai. “Lyg burliokai carinėje Rusijoje”, sakysite jūs. Žinoma, jie vadinsis kitaip. Baržos ir plaustai, kurie raižys mūsų Nemunėlio ir Neries vandenis, veidmainiškai pakrikštyti “Ekologiniu bemotoriu upių transportu”, o nelaimėliai, kurie įsirėžę trauks kruvinas virves, jau dabar darbo aprašymuose tituluojami “Rankinio upinio transportavimo operatoriais”. Norisi sušukti – Lietuva, kur tu eini?

Ne už tokią Lietuvą mes kovojome. Kažin, ar žinojo mūsų “išrinktieji”, kurių mygtukų sumaigymas buvo dosniai suteptas japoniškais “otkatais” – sušių gamybos komplektais iš gryno sidabro, brangios brandintos sakės buteliais, o gal ir siuvinėtais šilko chalatais iš Kioto – žinojo, kad juk galima buvo seną, saugią, gerą rusų gamybos elektrinę paprasčiausiai kiek paremontuoti, patvarkyti, ir laimingai naudoti toliau?

Juo labiau kad specialistai Rusijoje (kuri, priminsiu, buvo ir tebėra kaimynė), ne sykį priminė, kad elektrinė RBMK yra gera, saugi, pažangi; visi nelaimingi atsitikimai ir paskalos apie jos “atsilikimą” yra tik pantomima ir režisūra akims dumti, kurios užsakovai ir organizatoriai – kostiumuoti dėdės nuo Potomako krantų ir anglų “džentelmenai” iš Londono, su nagais į save lenktais.

Štai pilietis Evaldas Balčiūnas rašo “Facebook” socialiniame tinkle:
Šiaip mano nuomone valstybė nusprendusi statytis nesaugią atominę praranda teisę egzistuoti. Piliečių teisė tokią valdžią nušluoti, jei reikės net ir smurtiniais veiksmais. Piliečiai turi teisę gintis. Atominė statyba tai agresija prieš savo šalį.

Ar ne vienas iš pavyzdžių, kai nekalto kūdikio lūpomis prabyla tiesa? Pilietis E.Balčiūnas (norėčiau panaudoti seną, gerą kreipinį “draugas Balčiūnas”, bet bijau nevykėlių patriotų būti apšauktas, o gal ir linčiuotas) pasakė tai, ką turi pasakyti visi mūsų piliečiai, jei jų širdyse dar rusena sąžinės liepsnelė, degusi kaitria liepsna tiems, kas ir šiandien gali drasiai žiūrėti ateities kartoms į akis: S.Nėriai, M.Melnikaitei, P.Morozovui.

Net ir pats Rusijos prezidentas V.V.Putinas (o jis, kaip žinia, nelinkęs tuščiai svaidytis žodžiais), yra pažymėjęs, kad Pribaltijos šalys turėtų elgtis kukliau, ir netampyti “tigro už usų”, jei nenorim būti “suvaryti sortyre”, tai, manau, mums derėtų įsiklausyti į didžiosios kaimynės balsą. Nedera, kaip sakoma, Moskai ant dramblio kiauksėti!

Senąją elektrinę galima buvo nebrangiai ir saugiai perdirbti, įdiegus atitinkamą įrangą, kad ji galėtų gaminti taikią ir pigią energiją iš dujų, malkų ar anglies (priklausomai nuo norimo kaloringumo). Jei automobilį iš benzino galima perdaryti dujoms, ar bereikia aiškinti, kad panašiai galima perdirbti ir elektrinę? Reikia tik noro ir šiek tiek padorumo, ko, deja, labai stokoja “tautos išrinktieji”.

Tie, kas sakė, kad, girdi, rusiškai elektrinei netiktų jokios kitos pasaulyje gaminamos branduolinės kasetės, tiesiog nežino, ką šneka. Bet kurias kitas, kad ir kiniškas, branduolinio kuro kasetes galima buvo naudoti Ignalinoje, pritaikius reikiamus “adapterius”, panašiai, kaip naujojo pavyzdžio “microSIM” kortelę galima įstatyti į senojo pavyzdžio mobilaus ryšio telefoną, pasinaudojus adapteriu, kurio kaina vos 15 litų. Nieko sudėtingesnio nėra ir branduolinėje energetikoje – kad ir ką lotų tie, kas pasiruošę parduoti tėvynę ir praskolinti vaikų ir proanūkių ateitį už saujelę jenų.

Yra ir kitų, mažai žinomų, aplinkybių. Pavyzdžiui, ne paslaptis, kad šimtai, o gal ir tūkstančiai, guvių japonų atsiras Lietuvoje (daugelis jų gali būti skraidinami į slaptuosius CŽV aerodromus, vengiant visuomenės protestų – apie CŽV kalėjimus įspėjo Algirdas Paleckis, kuriam buvo užkimšta burna, nes toks jau “viešumas” mūsų šalelėje, kur už kreidučių piešinius vaikai areštuojami ir kankinami, o iš teisėjos N.Venckienės ir grasinama atimti santaupas, kad ji nuskurdusi būtų palaužta ir sumenkinta, kad iš jos juoktųsi kaimynai ir aplinkiniai Garliavoje ir netolimose gyvenvietėse). Kai tie japonai atvyks be žmonų ir draugių, kas gi taps jų “geišomis”, pasiryžusiomis vykdyti jų seksualines užgaidas, kas pasisiūlys sušildyti jų guolius?

Ne paslaptis, kad tai bus geltonkasės lietuvaitės, išplėštos iš tėvų namų. O kai Lietuva sumirgės siauraakiais vaikučiais, pavadintais keistais Tekančios Saulės šalies vardais, kas apsiims jų globa? Klausimas, manau, retorinis. Mes visi, mokesčių mokėtojai.

Ne taip seniai žiniasklaidoje, dar neparsidavusioje tiems, kas perka sąžinę už pinigus, nuskambėjo kraupios istorijos apie tai, kaip prekybos centruose grobiami vaikai, jiems keičiamos šukuosenos ir paskui jie parduodami organų pirkliams, o kas lieka – perdirbama kibinams ir kitiems pyragėliams, kuriais smaližiauja vaikų tėveliai. Tad ar reikia nerimauti, kad reaktorių valymui pritruks darbo jėgos? Vaikučiai, dar neišvežti į užsienį (arba prižiūrimi senolių, kai jų tėvai lenkia nugaras Airijos ir Britanijos Karalystės fabrikuose ir fermose pas naujuosius vergvaldžius), po vieną ir po kelis dings, o paskui jau tik jų kauleliai bus surinkti miškuose prie Aukštaitijos nacionalinio parko.

Tai vis klausimai, klausimai, klausimai – jie reikalauja atsakymo. Bet ar išgirsim tą atsakymą mes, laisvos Lietuvos nelaisvi vargo artojai? Priklausys tik nuo mūsų.

Advertisements

37 comments

 1. mkuprionis

  Pagarba, visa aktuali mitologija sudėta į vientisą naratyvą:)

 2. indeed

  cia yra vienas geriausiu ir taikliausiu straipsniu skaitytu per bent jau siuos metus ir ne tai, kad su sypsena, bet gal net ir daug rimtesne sypsena! Nah nah nah kaip super!

 3. Python

  :DDDD

 4. Paties autoriaus žodžiais – Epic. :)

 5. M

  Dabar belieka laukti komentarų iš tų, kurie su ironija nelabai pažįstami ir siūlysis būti tais, kurie Neryje tinklus statys, kad tik sustabdyti tas velnio baržas su mirtinu pavojumi.

 6. RB

  bukit geras, istaisykit ta klaida pavadinime, tiesiog aki rezia :D

 7. bukit geras, istaitykit ta klaida pavadinime – labai jau aki rezia :))

 8. cezaris ;)

  Įtikinamai :)

 9. Vaidas

  Fantastika!

 10. Zmogus

  Tiek sarkazmo viename įraše net pas draugą Užkalnį nėra dar buvę… Bravo! Pilvą skauda susirietus

 11. Vytautas

  Tobulas straipsnis.

 12. Tai yra nesiskaitimo su paprastais žmonėmis viršūnė ! atsiverė storam biabrui akis ! Aš matau ,jog į prota atėjus lieka tik eiti į” Lietuvos sarašą “.

  Perduosim Kuoliui ,kad priimtu.

 13. Ir , tiesa :eikime i gatves !Protestokime ! Kalbekime !

 14. kibirinskas

  O-M-G. Aš po stalu.

 15. py

  Teisibe! Lenkai irgi nepasirase nes mate, kuo cia kvepe ir ju zvalgiba nenupirkta rusu ir japonu juoduju tarnybu, norinciu musu prakaito ir kraujo kraugeriu budeliu. Parodikit zmonems ta konfesijos sutarti kuria LIETUVA pardave is musu vaiku! Tuoj pamatys Uzkalnis klano kersta nupirkta uz milijardus doleriu! Europos sajunga nori, kad zeme galetu pigiai supirkti musu Proteviu ir DIEVO mums palikta todel jai gerai, kad pinigus paskolins zmogzudziams budeliams ir klanui uz atkata.

 16. Vladimir Vladimirovich Putin

  Drug Užkalnis teisybe saka. Rasija didele, Rasija gera. Sutilpsime visi joje: lituviai, latviai, iestai, linkai. Dar ir ukrainus priimsim, kad nesijausti taip blogai.

 17. A

  Tei-SI-BES!

 18. Karaliene Gavnolija

  super.welcome to kubilistan ccp

 19. DM727

  gal galima plačiau apie “Artūras Nucular?…

 20. debilizmo viršūnė

  autorius liguistos iškrypusios ciniškos natūros žmogysta

 21. Ignas

  kodel straipsnis paveluotai parasytas, kai jau saukstai po pietu :/

 22. Ačiū. Kiek tiesmukokai, bet ačiū nevertheless :)

 23. Dainius

  Aš tai negaliu patikėti, kiek žmonių šitą straipsnį už gryną pinigą priėmė. Peržvelgus lrytas.lt komentarus, pasidarė baisu, kad kritinė masė skaitytojų elementariai net nebando įsigilinti ir suprasti kas rašoma. Jeigu jie visus straipsnius taip skaito (ar TV laidas žiūri), tuomet peršasi liūdna išvada, kad Lietuvoje manipuliuoti runkelių masėmis yra ne ką sunkiau, nei du pirštus ap…… :(

 24. sausiotryliktosiosradijozvalgas

  Iš 2012 m. Latvijos Konstitucijos apsaugos biuro ataskaitos
  Slaptas Rusijos užsienio politikos tikslas – diskredituoti Latviją, priekaištaujant, jog Latvijoje atgaivinamas fašizmas, perrašoma istorija, vaizduojant Latviją nuskurdusia šalimi, pabrėžiant tikslingą rusakalbių gyventojų diskriminaciją. KAB nurodo dar vieną svarbų Rusijos užsienio politikos instrumentą – informacinė politika ir tikslingos propagandinės kampanijos, į kurias įtraukiamos žiniasklaidos priemonės ir specialioms užduotims sukurtos organizacijos. Pasak KAB, šios kampanijos remiasi faktų manipuliavimu, tendencinga jų atranka. Kaip pavyzdys pateikiami tokie filmai kaip „Baltiškasis nacizmas“ (Baltijskij nacizm), „Baltija. Vienos okupacijos istorija“ (Baltija. Istorija odnoi okupaciji), rodyti per „TV Centr“. Kai kuriais atvejais propaganda nukreipiama į kokį nors viena konkretų tikslą. Pavyzdžiui, 2011 metų pirmąjį pusmetį kai kurios Rusijos žiniasklaidos priemonės aktyviai stengėsi kuo labiau neigiamai parodyti Lietuvos rengtą naujos atominės elektrinės Visagine projektą, pabrėžiant, kad geriausias regiono energetikos problemų sprendimas yra naujos atominės elektrinės statyba Kaliningrado srityje, pažymi Latvijos Konstitucijos apsaugos biuras. Aktyviai šia kryptimi veikia Rusijos naujienų agentūra „Regnum”, tradiciškai panaudojama Rusijos informacinėje politikoje.

 25. I AM KISKIS

  Lietuva už Užkalnio – kaip-Už-Kalno!

 26. Liucipher

  Koks ciniškas straipsnis! Moralinę ramybę atgavau tik perskaitęs Maironio eilėraštį ( 2k.) ir Žemaitės apsakymą (1 k.). Akivaizdžiai autorius pasamdytas Rusijos, JAV, ir , ko gero, Indonezijos, o gal net ir pačio Surinamo specialiųjų tarnybų!

 27. aa

  Gramatines klaidas ištaisyk ir apskritai galva tamstai pasitikrint nepamaišytu. Nebent neišprususias kaimo bobutes gali tokiais nesamoningais svaičiojimais gasdint. Dar vienas klaunas bandantis apsimesti žurnalistu. LOL

 28. Ignas

  Pamirsai pamineti, kad naftos gamikla tai turim, bet mokam uz benzyna tai brangiausei pasaulije! Kai pastatis elektryne ir uz elektra mokesim brangiausei pasaulije!!!!! Nieko negalima cia statiti ir dariti!

 29. hm

  Autoriau, acargei! Negąsdinkite žmonių, kurie ir taip jau dėl visko panikuoja.
  O straipsnis labai geras. Jau buvau praradusi viltį, kad Užkalnis sugeba gerų straipsnių parašyti, ir štai – voila!

 30. Adv. Tomas

  Daktare, na pagaliau atsisukote į paprastą Lietuvos žmogų ir galu gale suvokėte, kad tarnavimas stambiam kapitalui tolygus amžinosios pragaišties pragaro katilų kūriko darbui, kuris nors ir gerai maitinamas, bet visiškai suluošina sielą ir pavergia neibaigiančiai tarnystei didžiajam blogiui bei keliaklūpsčiavimui prieš pseudokultūras. Tauta tikrai įvertins, kad sugebėjote nusimesti dolerių , markių bei eurų suodžius nuo akių ir išvysti violetinius tikros tiesos bei gėrio spindulius, kuriuos dar vis ant Lietuvos gniaužo žalias aštriadantis godumo, korupcijos ir parsidavėliškumo slibinas.
  Spėju, kad tamsta bilietą į Seimą jau turite.

 31. Labas

  Idomu, ka autorius gere ar ruke rasydamas?

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: