Liliputų cirkas – maniau, kad to iškrypimo Lietuvoje jau nebūna. Būna.

Taip, tikras skelbimas: šiandien ryte fotografuotas ant sienos prie Rūdininkų aikštės Vilniuje

Ne, čia ne apie Seimo rinkimus ir ne apie frykus-kandidatus. Ir ne apie atominę elektrinę, ir ne apie VLKK.

Čia apie tikrą Liliputų cirką (žmonių, kurie dėl medicininių priežasčių neužauga iki normalaus ūgio). Pradžiai norėjau pasakyti, kad laisvoje šalyje kiekvienas yra laisvas linksminti kitus, kaip kam patinka, net ir tuo, kaip ką nuskriaudė gamta. Jeigu kam nors atrodo skoninga ir gražu, gali būti ir amputuotųjų, vienaakių, kurčiųjų cirkas. Galėtų būti ir protiškai atsilikusiųjų cirkas, kur publika žvengtų iš to, kaip juokingai jie vograuja arba nerangiai juda ir vis nudrimba.

Tik maniau, kad freak show nuėjo į praeitį kartu su kitais laukinio pasaulio atributais, labiau pritinkančiais pusbezdžionių šalims, kur gyventojus teisingumo vardan užmušinėja akmenimis arba ten, kur tebevyksta korimai turgaus aikštėse šventadieniais, pramogos ir edukaciniais tikslais.

Pats cirkas savaime, su visais miškomis ant motociklų, debiliškais klounais su jų debiliškais juokais, kanatochodcais ir panašiais divertismentais nėra gero skonio apraiška. Tai runkelių pramoga, bet laisvoje šalyje visi laisvi linksmintis ir linksminti, kaip jiems patinka, kad tik visa tai vyktų laisva valia. Tačiau liliputų cirkas yra ypatingai iškrypusi pramoga, smirdanti blogiausiais praėjusio amžiaus ekscesais, marinuotais išsigimusiais kūdikiais kunstkamerose ir džiovintais lavonais Human Body Exhibition.

Šlykštoka kartais, sakyčiau, laisvės kaina.

18 comments

 1. qBq

  Kas blogai? Laissez-faire gryniausioj formoj juk. Jaunos dailios panos vaikšto podiumais, dideli vyrai samdomi dirbt bounceriais, o liliputai sau smagiai šokinėja padabintiems arkliams ant nugarų. Kiekvienam pagal savo konstituciją ir sugebėjimus. Jie jau gimė tokie, ką jiems dabar daryt? Foxconne itin mažus varžčiukus sukinėt?
  Blemba, gerbiu tave už tavo rašliavas, Andriau, kaip nežinia ką – nu bet kartais demonstruoji totalų puoselėjamų vertybių nenuoseklumą.

 2. KąČiaNe

  O Dieve, iškart akyse – filmas “The Elephant Man”… Beje, kokia jūsų nuomonė apie transvestitų šou? Buvome Tailande, išėjau būtent dėl to, kas aukščiau parašyta – juk tuos žmones irgi nuskriaudė gamta, iki lyties keitimo operacijos kelelis nebuvo lengvas ir vėliau jie duoną užsidirbti turi naujų papų švytravimu, nes dėl savo negalios yra marginalizuoti bei stigmatizuoti. O juk tas transvestitas galbūt yra protingas bei gabus ir, jei ne tas jo sutrikimas, dirbtų sau normalų darbą… Liliputams irgi su smegenimis viskas gerai. Beje, man atrodo, kad negalima liliputų vadinti liliputais. Panašiai kaip čigonų romais.

  • baekjo

   Čigonų negalima vadinti romais? O lenkus lenkais galiu vadinti?

  • Aiva Saiva

   Tailande transvestitai marginalizuoti? Nejuokinkit. Jie čia jaučiasi kaip niekur gerai, jie dirba ne tik šou sferoje, o ir biuruose, kelionių agentūrose, restoranuose etc. Tailando transvestitas save vadina Kathoey (angl. – Ladyboy) ir tuo didžiuojasi. Tai nėra negalia ir jau tikrai jų nenuskriaudė gamta, kaip jūs klaidingai galvojate,

   • baekjo

    Gal jų visuomenė ir ne marginilizavo, bet jie tikrai nėra integruota, normali visuomenės dalis. Nesu sutikęs nei vieno normalaus, socialaus katoei. Ir absoliuti dauguma tikrai dirba Šou sferoje (jei tu taip vadini blow-job’ą storam turistui sumedžiotam prie Bangla road).

 3. Robertas

  Nesutinku. Pats sakai, kad kiekvieno pasirinkimas eiti ar neiti į tą cirką, čia kaip su tuo jėzaus spektakliu. Kitas dalykas patys liliputai. Jie tikrai yra beprotiškai nelaimingi žmonės šioje visuomenėje, kuri yra nepakanti kitokiems nei jie patys. Jie yra atskirti nuo jos, izoliuoti, beprotiškai vieniši, depresuoti ir turintys kitokių psichologinių problemų. Dažnai ir neturtingi – iš valstybės pašalpos vos išgyvena, o eiti dirbti, siekti išsilavinimo, na – ne jiems. Šis cirkas jiems suteikia galimybę turėti bent kažkokią veiklą, pasitenkinimą savo gyvenimu, gauti dėmesio, prajuokinti žmones, galų gale užsidirbti pinigų ir pamatyti pasaulio. Todėl jeigu čia turėta omeny kaip jiems negerai, kad iš jų juokiasi, tuomet prašauta visiškai – jie yra tikrai labai laimingi tame cirke. Na jeigu dėl visuomenės mūsų, tavo paties argumentai – nepatinka, gali nesilankyt, kaip kad ir human body exhibition.

 4. b

  Tokie renginiai man visalaik puikiai tinka iliustruoti idėjai, kad dalis visuomenės neprogresuoja. Nuo seniausių laikų jų mąstymas nepakitęs, tiesiog kitos, protingos, visuomens dėka jie atsidūrė civilizuotoje aplinkoje. Bet manau, kad ta dalis, kuri pramogauja va tokiuose renginiuose, nelabai verti civilizacijos. Gal net jai kenksmingi.

 5. Rimbas

  Riebus pliusas už klounus.

 6. KąČiaNe

  Oi, ne taip pasakiau. Kaip čigonų čigonais :)

 7. Paulius

  Nu ir pramoga. Kai pagalvoju apie ten eisiančią publiką, manau, kad reikėjo akciją daryti: pirk bilietą į liliputų cirką ir gauk kvietimą į F. Kirkorovo koncertą.

 8. Gerasirdis

  Na, bereikalo Užkalni dergi Lietuvą- čia juk ukrainiečiai pas mus pastatys palapinę (pats juk nesiūlytum kiekvienai palapinei privalomo kultūros ministerijos leidimo?) ir bandys linksminti publiką. Visai gali būti, kad publika nesusirinks, ir pirmas kartas tuo pačiu bus ir paskutinis.

  Bėje, kaip pats tuomet vertini vienarankę vaikiškų BBC laidų vedėją?

  • Ne, nesiūlau nei leidimo, nei draudimo, kaip būtum galėjęs pastebėti. Tik reiškiu savo nuoširdų ir nepamatuotą pasišlykštėjimą.

   Vienarankė BBC vaikų laidų vedėja, prikišamai kišanti ir demonstruojanti savo vienarankiškumą, yra vienas labiausiai makabriškų BBC atributų. Tai yra šlykštu.

 9. Mimi

  kaip bebutu cia vienas is budu kaip tiem maziems zmogeliukams isgyventi. jie klounai, is ju juokiasi, bet jie taip uzsidirba duonai su sviestu. jei gali Radzi, kodel negalma jiems.

 10. Nijole

  pasijutau beskaitanti visus Uzkalnio straipsnius, nes jie neatsiduoda monotonisku tekstu dveseliena. Smagu, kad gerai barksteli skaitovams per plikes ir isjudina visu smegenines, nes mes taip uzsiliuliavom ant nezmonisko srauto nuobodziu, nei pykcio, nei pritarimo nesuzadinanciu rasliaveliu tekstu. Taigi, tik valio.

 11. lauris

  Kažkada (o tiksliau prieš 4 metus) Alytaus rajono gyventojai Antaną vienmandatėj seiman išrinko. Ar ne tas pats kas iš liliputų juoktis… Žiaurūs žmonės kažkokie….

 12. RG

  Deja, freak show vyksta pilnu pajėgumu, pvz., vargšas Minedas, Sergey Zverev, o mažųjų Miss Sunshine rinkimai – atskira (liūdna) tema.. gal ir sveika būtų kai kuriuos frykizmus bent jau riboti. Jei silpnaprotei supermamai nesimato, kad savo dukrą miss’ių konkursui paruošia kaip xmmm, kaip čia pasakius, net neskanu… negalima visgi leisti tyčiotis iš vaikų.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: