Kaip gimsta legendos: su kiaule Senamiestyje

Vilniaus Senamiestyje kalba apie žmones, kurie nešioja gatvėmis jūrų kiaulytę.

Šį rytą dviese su žmona nešėme mūsų jūrų kiaulytę apžiūrai į veterinarinę kliniką (Liejyklos g. 6, rekomenduojame ir Jūsų augintiniui), ir atgal – pro Prezidentūrą, Uspaskicho ir Puteikio plakatus, Skapo gatve, ir Pilies gatve, kur atsisėdome kavos.

Kiauliukas dairėsi iš krepšelio, kur buvo apklotas rankšluosčiu, kad neperpūstų, bet dar daugiau buvo besidairančių į gyvūnėlį ir į savininkus.

Žmonių akyse buvo nuostaba ir gal šiokia tokia užuojauta. Stereotipinė seno miesto scena: keistuoliai, o gal ir nelabai protiškai sveiki, gyventojai su savo įpročiais – kas kalba su savim, kas dainuoja dainas, kaip diedukas su barzda prie viešbučio Atrium, Malvina-Rožė prašo išmaldos*, vaikšto Kunigaikštis Urniežius su pypke, na, o čia šitie šlitinėja su verpetuota jūrų kiaulyte.

Jei taip išeitume su kiauliuku kas savaitę (arba dažniau), greitai taptume pripažintais Senamiesčio tipais: “Jie nieko blogo nedaro, nepiktybiniai. Jie tik vaikšto po miestą su savo kiaulyte. Duok jiems litą.

— — —

* Aną savaitę nusekė net į Pilies gastronomą paskui: ta ponia visiškai suįžūlėjo.

Advertisements

12 comments

 1. Kasdieninio pasivaikščiojimo su šunim metu ją matau. Kartą išdrįso prieit. Tai sakiau, kad pinigai uždirbami, tai nebeina – atpažįsta iš tolo.

 2. Karlsonas

  Užkalnis bando tolerancijos ribas skaitytojams. Parašė etiudą kaip senas meistras, tipo kartinky z vystawki, kaip Musorgskis. Bajeris apie miesto charakterius girdėtas. “Answer the telephone, whether it rings or not, answer the telephone.” “Oh it’s the answerthetelephone guy. All he needs is a quarter.”

 3. kaulas

  Bet yra labai malonu, kuomet mieste tampi: “čia gi TAS”.

 4. Saulius

  Parašė – kaip vandenin pirstelėjo…

 5. Tomas

  O kaip kiaulytė atrodė?

 6. kristina

  vilniuje, o ir visoje lietuvoje labai ziuri visi, i akis, uzlaiko zvilgsni, pozicionuoja, vertina… pagyvenus uzsieny labai jauciasi. analogiskai uzsieny, jeigu tau gatvej spokso i akis, tai arba lenkas, arba lietuvis, ar dar is kokios nedarazvitos rytu europos valstybes

 7. GUESSWHO

  Čia nieko.

  Dr. Užkalnis turi nuosavą Cessna lėktuvą, su kuriuo laisvu nuo gluminimo laiku skraido mirties kilpomis po Lietuvos bei Baltarusijos (easy peasy job) oro erdves. Pats mačiau kaip kartą nusileido su savo Cessna viename privačiame aerodrome šalia Vilniaus. Patyręs, matioras lakūnas.

 8. uber gutt

  o apie kiaulius toje klinikoje ar yra nors kiek rimciau nusimananciu?

 9. keistokas straipsniukelis.

 10. virginija

  dėkui už veto adresiuką. Savoms kiaulėms gero ir suprantančio veto neradau dar Vilniuj.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: