Trumpas antiatominio glušiaus žodynėlis

Daugeliui šiandien kyla klausimų apie atominės elektrinės priešininkų naudojamą kalbą. “Skamba lietuviškai, tačiau kažkaip be prasmės,” skundžiasi man skaitytojai, pagrįstai ateidami į Protokolus pagalbos, užtarimo, o kai kurie – ir kvalifikuoto paaiškinimo.

Pakalbėkime.

Atominės priešininkų kalba, kaip ir prieš du dešimtmečius trizniota Lietuvos nepriklausomybės priešininkų arba kiek vėliau – NATO ir ES narystės priešininkų naudota kalba* iš tiesų primena lietuvių kalbą. Tačiau dėl objektyvių priežasčių (t.y., tie žodžiai ir sakiniai ateina iš tų pačių šaltinių į rytus nuo Lietuvos, ir (arba) yra tų kraštų auklėjimo išdava), jie yra sunkiai suprantami, o kartais ir klaidina.

Todėl paprastam žmogui reikia paprasto vertimo. Kaip specialistas-filologas, parengiau žodynėlį. Kairėje yra atominės elektrinės priešininkų vernakuliaras, dešinėje – vertimas į žmonių kalbą.

1. Atominė energetika yra jau praeitis = Už ją dar senesni dalykai yra rentgenas, elektra ir penicilinas. Todėl jų nebereikia.

2. Vokietijoje atsisakoma atominės energijos. Ką, jie durniai? = Švedija ir Prancūzija atominės energijos neatsisako, bet mes jų neminėkim, nes nepatogu.

3. Vokietijoje atsisakoma atominės energijos. Ką, jie durniai? = Graikijoje atsisakyta sveiko proto ir pora dešimtmečių gyventa skolinantis ir falsifikuojant buhalteriją. Nejaugi graikai durniai?

4. Reikia išsamesnės studijos apie elektrinės statybą. = Reikia tokios studijos, kuri sakytų, kad elektrinė neapsimoka ir blogai. Visos iki šiol atliktos studijos yra neišsamios ir neatsako į visus klausimus.

5. Nematau tikslios prognozės, kiek kainuos elektra ir ar apsimokės elektrinė. = Kai perku lietpaltį, man turi būti garantuota, kad bus lietaus. Kai perku automobilio draudimą, reikalauju tikslios prognozės, kiek ir kada avarijų patirsiu ir kokie bus nuostoliai. Kai Lietuva stojo į NATO, reikėjo tikslios analizės ir prognozių, kas mus puls ir kada (žr. išnašą apie NATO žemiau).

6. Kokia čia nepriklausomybė? Lietuva savo urano negamina. = Pasaulyje uraną gamina 17 šalių. Visos kitos yra energetiškai priklausomos ir vergauja Kazachstanui, Kanadai ir Australijai.

7. Ar kas nors rimtai tyrinėjo saulės ir vėjo energijos perspektyvas? = Žinom, kad tyrinėjo, bet tyrimų išvados mums nepalankios, todėl užduokim idiotišką klausimą, iš kurio atrodys, kad yra kažkoks kitas sprendimas, pigesnis ir geresnis, kurio Vyriausybė nepriima, nes Kubilius nori Lietuvą išvaryti iš Lietuvos ir praskolinti. Toks jo tikslas.

8. Elektrinės projektas neskaidrus, daug galimybių piktnaudžiavimui. = Rusiškų dujų pirkimai visame pasaulyje nuo seno garsėja žymiai didesniu skaidrumu. Ten piktnaudžiavimui galimybių praktiškai nėra.

9. Ar mes norime Lietuvoje dar vienos Fukušimos? = Fukušimoje sužeisti 39 žmonės. Du iš jų buvo hospitalizuoti dėl radiacinio nudegimo. Lietuvos keliuose per metus sužeidžiama virš 4000 žmonių, žūsta – virš 250 žmonių.

10. Hitachi reaktorius yra morališkai pasenęs. = Neatskirtume reaktoriaus nuo prorektoriaus, bet apie technologijas pakalbėti – šventa lietuvio pareiga. Ferrari varikliai yra atsilikę. Vienintelę techniką, neturinčią analogų pasaulyje, gamina rusai.

— — —

* Prisiminkime anų laikų išmintį.

Lietuvos suverenitetas įmanomas tik TSRS sudėtyje. 

NATO? O su kuo mes kariausim?

ES narystė? Vienoje sąjungoje jau buvome, dabar į kitą patys veržiamės.

Opa opa į Europą. O kas mūsų ten laukia?

Pardavėm nepriklausomybę už alaus butelį ir skalbimo miltelius.

93 comments

 1. PROF. OŽISLOVAS

  Tobula!

 2. prof. habil. dr. Mižniauskas

  Tobulas idiotizmas.

 3. Rasa

  Zodziu debiliskesnio ir idiotiskesnio staipsnio nesu skaiciusi…
  Kaip visada Uzkalnis raso “paju cto vizu” stiliuje ir protingesnis uz visus kitus…. Viska zino ir ismano ir kitiems paaiskina…
  Zodziu nei vienas psichas nepripazins kad jisai durnas….

 4. Tomas

  Vieno atsakymo vis vien niekas neatsako – kiek ji iš tikrųjų kainuos. Ne maždaug – o konkretus projektas. Biudžetas. Ne vienuose debatuose buvo keltas šis klausimas – atsakymas – viskas buvo pateikta… Matyt todėl daugeliui kyla klausimas, ar mes pajėgūs, o Estijos ministrpirminynks – kol nebus skaičių aiškių, jie sprendimo nedarys.

  • charlie harper

   Užkalnis apie kainą nediskutuos. reikia konservatoriams reikia reiškia visiems. O užkalnio desperacija panaši į tą kai konservatoriai pardavinėjo Mažeikių naftą Wiliamsui ir gąsdino baubais ir marais. Kaip bus blogai ir kaip energetiškai būsime priklausomi nuo Ivano ant vamzdžio. BŪŪŪŪŪŪŪŪŪ. Kaip baisu.

   • lutas

    nu ir ka apie MN? turi argumentu papriestaraut?

   • Tiksliukas

    Iš šiandienos žiūrint į MN, stebiuosi, kad ją pavyko iškišti Williamsui ir galiausiai viskas taip gerai susiklostė. Iki tol surūdijusį metalo laužą, gaminantį antrarūšį kurą (piltumėte tuometinį dyzelį į savo Audi?) buvo aplipę Romarai, šiaulių princai, vaišnorai, kiesai, kurie visą pelną išskalbdavo per antrines, tretines ir bala žino kokiais dar keliais. Įmonė priklausė valstybei, bet dirbo vertelgoms, kurie bbd ant investicijų ir renovacijų. Šiandien Mažeikiai džiūgauja, kad mieste yra tokia įmonė.

   • MN buvo viena didžiausių sekmės istorijų Lietuvoje, jeigu, žinoma, išjungtume minutėlei pasaką apie “atiduotą dykai ir primokėtą”.

  • Arunas

   Tomai, o kam skaičiuoti… tie kas taip energingai remia šitą projektą jau senai žino kiek kam liks, o visa kita neįdomu… ir visiems kitiems turi būti neįdomu, nei jie ką gaus, nei jiems turi rūpėti… Ai, tiesa, gaus – elektros, kuri vėl bus 20-40 proc. brangesnė nei aplink gaminama, tik pasirinkimo nebus, teks pirkti tokią…- “savo”. Visai nesenai tai buvo.

 5. jp

  Dėl 9-to, tai realiai esmė ne kiek žmonių tiesiogiai nukentėjo, o kokia žala aplinkai ir kiek pinigų bei laiko reikia jai sutvarkyti. Galime džiaugtis tik tiek, kad lietuviai sugeba būti puikiais specialistais, todėl rimtos nelaimės tikimybė vis dėl to maža.

  • Candy

   Fukušima jau tūrėjo būti arba greit uždaryta arba uždaryta kai sprogo.

   Ji sprogo nes buvo sena. Ir ją lyg ir paveikė potvinis su žemės drebėjimu kuris buvo 8,9 balo.. Lietuvoj tokių drebėjimų nebūna.

   Tas rektorius buvo antros kartos o šis bus trečios++ kartos. Tai yra nepalyginamai saugesnis.

 6. nuogirda paklausa

  Puikus straipsnis su logiškais atsakymais! 10 punkto paskutiniame sakinyje prašau užkabinti pasimetusią nosinę raidę ant žodžio “neturinčią”. Dėkoju.

 7. Adomas

  Nuostabi rašliava! Džiaugiuosi, kad yra ir daugiau sveiko protelio žmonių.

 8. Na ko gi daugiau tikėtis iš A. Užkalnio kaip tik visiškos moralinės pakalnės.. Nežinau ką tuo bandote įrodyti ,tačiau jums reiktų šiek tiek išperti kailį su diržu , kadangi jūs esate totalus pop subkultūros ir noro papulti į televiziją auka.. Taigi sėkmės ir manau jog degsit pragare.
  PS. Kažko dar apie černobilį nepaminėjot..

  • Vulke

   Prie ko čia Černobylis??? Mol perku Audi, bet gal nepirksiu, nes kaimynas Wolksvageną sudaužė???

  • mustangas

   Tai, kad čia apie kitą elektrinę. Černobylis labai gerai įsipaišo Astravo ir KAE kontekste.

 9. Aš 9 punką formuluočiau kitaip: Lietuvoje kasmet įvyksta keletas 9 balų žemės drebėjimų (kokių net Japonijoje nebuvo per visą istoriją) + Visagine kasmet praeina po keletą n metrų aukščio cunamių. Ar mes tikrai dar vienos norime Fukušimos?

  • Eglė

   Aha tikrai! :-)

  • Ignas

   Kaip budulis sake, kai sprogo fukusima, tai paziurek koks ten zemes drebejimas buvo!! Nereikia mum tos elektrines :)

  • charlie harper

   Results of the European Union’s stress tests of European nuclear reactors have showed that immediate safety upgrades costing billions of euros (dollars) are needed in power plants “nearly everywhere” in Europe.
   Many of the EU’s 132 reactors failed to meet international safety standards, according to the report released last week, which was commissioned in the aftermath of Japan’s Fukushima disaster in March last year.

  • Vymas

   Prie ko čia drebėjimai, cunamiai? Gal gali išsamiau? Elektros tiekimas gali nutrūkt ir be jų. Žinok, laisvai.

 10. ed

  excellent!

 11. Matynas

  REKLAMA :)

 12. Rimbas

  Panašu, kad naujas būdas prisitraukt durnių į blogą – paminėt VAE (ypač pozityviai).
  Klausykit, prietrankos, dar pamiršot paminėt prie viso bukieto, kad anūkai mūsų skolas mokės, nes vaikai jau ir taip “už kažką skolingi”

 13. Kitas

  Super :)

 14. sausiotryliktosiosradijozvalgas

  dar į žodyna reikėtų įtraukti: „atsinaujinantys vietiniai energijos šaltiniai“ ??? šienas, malkos, molis, saulės, kiaulių srutos, debesys, vėjas, saulė, pilnatis.

  • “šienas, malkos, molis, saulės, kiaulių srutos, debesys, vėjas, saulė, pilnatis”

   Dešimt balų.

  • Kad šitoje agrarinėje valstybėje tuoj žemės ūkio nebeliks, tai kiaulių srutos gali būti deficitas :)

   • sausiotryliktosiosradijozvalgas

    :)Kiaulių liks ką rodo plintančių Danijos kiaulidžių mąstai, be to nemaža dalis tiek valdžiažmogių, tiek eilinių piliečių sparčiai kiaulėja lyginant su atgimimo laikais.
    Problemų gali būti su gyventojų išmetamosiomis dujomis, nes pasak kai kurių komentatorių kubiloidai??? taip nualino šalį, kad didžiąją dalį LT gyventojų sudarantys pensininkai ir bedarbiai nebeturi už ką pavalgyti, kad tuoj pradės ryti savo po pagalvėmis laikomus pinigus. Tad dėl šių priežasčių kaip badmyriavimas, išskiriamų lokaliniu lygiu žmoginių dujų kinetinė energija labai menka, todėl reikėtų importuoti šį dalyką iš geriau gyvenančių EU valstybių, Rusija ir Baltarusija netinka nes ten daugiau geria nei valgo.
    Siūlau naudingesnę ir dar nesvarstytą alternatyvą – energija apsirūpinti iš padidintos galios Kėdainių krematoriumo. Galiu pagrįsti ala jokio turto per ilgus darbo metus Lietuvos banke neužgyvenęs, bet kitus ekonomikos mokantis Kuodis (pagal 2012 m. deklaracijos duomenis). Pakalbėkime:
    1. Pigi ir gausi, atsinaujinanti vietinės kilmės žaliava. Jokios finansinės ir energetinės priklausomybės ir kreditų. Mirštamumas LT yra be galo didelis, o gimstamumas beveik minusinis tad klausimų šioje vietoje neturėtų kilti. Nemaža dalis emigrantų irgi norės atgulti gimtojoje žemelėje. Pritrūkus žaliavos galime išsivežti pigesnių variantų iš trečiojo pasaulio. be to estai ir latviai jungiasi, gal ir lenkai dasidės.
    2. Strateginė padėtis labai gera, Lietuvos vidurys, kas suponuos mažus žaliavos gabenimo kaštus. Be to kaime mirštamumas didesnis, tikrai čia nebus žemės drebėjimų ir cunamių. Perteklinę medžiagą ir likučius galima panaudoti netoliese esanačioje Krekenavos agrofirmoje kemšant dešras ir slegiant viniotinius. Tad gyvensime ne tik šiltai bet ir sočiai.
    3. Aplinkos tarša bus minimali lyginant su atomine energetika, naudojamos naujausios kongregacinės biotechnologijos. Galima išbandyti ir džiovinimą saulės spinduliuose, prapūtimą vėjo malūnuose, Nevėžio potvynių energiją.
    4. Visuomenės įtraukimas į projektą. Galima organizuoti akcijas, kad panorėjęs susideginti ir tai SODROJE deklaravęs raštu mokės mažesnį naktinį tarifą visą gyvenimą, savižudžiai premijuojami 1000 litų už kartą.
    5. Projekto viešinimui pasitelkti ne kokį propagandistą už pinigus A. Čekuolį, šlapiaklynį Bačiulį ar sovietmečio sužalotą A. Greitai, o moralinį autoritetą, gerbiamą A. Račą, kadangi jis dirbs beveik nemokamai – užteks padovanoto nešiojamo kompo, lenkiškų vazoninių gėlių sėklų, baltos mišrainės ir bonkės baliuje šalimais pas Viktorą.
    6. Papildomus deginimo blokus statys ne pasaulinė žydauja ir ne kokie tai nieko tokioje energetikoje neraukiantys siauraakiai ryžiaėdžiai Fukušimos apšvitinti japonai, bet daugiau patirties šioje srityje iš Antrojo pasaulinio karo laikų turintys vokiečiai. Vokiška kokibe vertinama visur.
    7. Pasak Merlino stebuklingo rutulio elektros kaina 150 metų į priekį sieks 0,005 cnt. už kilovatvalandę. Galiu pasirašyti ir praėjus duotam laikotarpiui galėsite patikrinti pasikvietė mane į rimtą politinių ir ekonominių aktualijų analitinę laidą pvz. „Valanda su Rūta“, kurioje galėtų dalyvauti tie patys visų sričių gerbiami ekspertai Katunskytė, G. Drukteinis, aktorius G. Mikalauskas, Stoma, Merūnas ir B. Gudelis, T. Čyvas.

    Savo pramanytu kūriniu nieko nenorėjau įžeisti, jei taip tai atsiprašau. Žodžiu gyvenkite linksmiau ir išreiškite savo nuomonę rinkimuose ir referendume.

 15. Jonas

  Tai vis tik apie žalą aplinkai. Kokią žalą aplinkai padarė dabar jau nebeveikianti Visagino atominė? Gal tą žalą galima palyginti su Elektrėnų? Ir dar vienas klausimas – kodėl Atominė elektrinė neišmetanti jokių degimo produktų į aplinką yra blogai, o biomasę deginančios ir teršiančios – yra žalios?
  P.S. jei argumentai bus apie teorinę atominės avariją – tai “žaliosios” teršia ir be avarijų, ir kasdien.

  • Marius

   Kiek aš suprantu apie žalą ir pavojų, tai pati pigiausia pasaulyje Baltarusijos AE 23km nuo Lietuvos sienos mums sukels taip stipriai didesnį pavojų, kad Japoniška VAE atrodys kaip vaikiškas žaisliukas…

  • ZZTop

   Deginant biokura i aplinka ismetams CO2 kuris buvo sukauptas medziu ar kitu augalu per ju augimo laikotarpi. Tai reiskia ka sukaupe – ta ismete. reiskia mes CO2 balanso gamtoje neitakojam.

 16. Hau

  puikiai. Nepamirščiau argumentacijos apie saulės energijos ekonominį gėrį…. Specialiai neformuluosiu nes nepadarysiu to geriau už Už. Saulės gaminama elektra 12 metų bus superkama po 1,44 Lt už kilovatvalandę. Atspėkite kieno sąskaita?

 17. Nevet

  Antiatominis glusius… :) Juokiausi iki asaru :) Aciu Andriui uz puikius straipsnius.

 18. Ravel

  Jei naudotume AE priešininkų amžinojo zyzimo energiją, taptume energetiškai nepriklausomi visiems laikams ir dar kitiems būtų ką parduoti.

 19. Ačiū buvo įdomu ir juokinga!

 20. A.

  ”Žodynėlis” – eilinis mėšliukas, radijošou lygio.

 21. Andrius

  Idiotizmas. Komentarai tikrai zmogaus bent jau kazka nusimanancio energetikoj.. Nebutu gigantu su didelem piniginem kuriem tokie projektai apsimoketu, tai atomine energija manau seniausiai butu uzdrausta del savo nesaugumo. Gerai pasake komentuotojas, Uzkalnis viska zino ir supranta.. Juokinga. Vien jau straipsniai Lietuvos Ryte, kur ponas pats ir raso pasako, kad kazkodel finansuojami tik tie pasisakantys asmenys, kurie savo uz. Kurie pries negauna ne cento ir tikrai ju nuomone nera taip paviesinama, kuri daznai turi argumentacine verte, o ne eilines politiku pasakytas citatas. Del apsimokamumo.. Kaip imanoma nezinoti ar apsimokes jei pateiki plana kiek kainuos statybos, kiek pagamins ir paskaiciuoti uz kiek gausis savikaina pradziai. Jau intertene sioks toks preliminarus komentaras buvo, kad nieko cia pigiau mes negausim, galiausiai tik katastrofa neduok Dieve savo vaikams savo saly pastatysim.. Zodziu, agitatoriams uz atomine as siulyciau pamastyti logiskai kokias temas pradedam liesti ir apskritai ar toj srity raukiant kazka is tiesu, o ne pavyzdziai kitu mosuotis, kas neaisku ar buvo svaru…

  • P.

   Pritariu, straipsnis nieko vertas… :(

  • Tiksliukas

   Smalsu, kas yra “bent jau kazka nusimanancio energetikoj”? Ar užtenka mokėti įjungti į rozetę prosą ir lemputę pakeistis, ar vis tik reikia mokėti namuose įrengti elektros instaliaciją? O gal suprojektuoti aukštos įtampos linijas? O gal tik budintys Lesto dispečerinėje prie valdymo pulto turi teisę autoritetingai pasisakyti energetikos klausimu?

 22. agnė

  labai kvailas straipsnis “klausimas apie batus, atsakymas apie ratus”. o tikėjausi kažko rimčiau. matyt be reikalo… šia tema protingai agituoti UŽ nepavyksta net Užkalniui :)

  • Eglė

   Tai, kad čia ne agitacija UŽ, o parodymas, kad PRIEŠ naudojami argumentai turi labai daug “skylių”.

  • Argumentai už visiems aiškūs — pigi, švari, saugi, patikima energija. Geras pospyris šalies ūkui tiek statybos metu, tiek ilgus dešimtmečius po to. Atrėmus argumentus prieš nelieka apie ką diskutuot.

 23. VI

  Perskaičiau… nei ką sužinojau, nei skaitymo malonumą pajutau… Įdomu būtų kažką informatyvaus paskaityt, su argumentuota nuomone… Bet žiūriu lietuviai tik šūdmaliaut moka.

 24. Saiva

  Kiek gi galima apie tą patį? Ko čia myžat visi į batą, bus ta elektrinė, reikia jos ar nereikia.

 25. Edgaras

  Siaurai mastote, Andriau, del 9 klausimo. Zala padaryta aplinkai yra daug didesne, nei zala padaryta zmogui. Beje apsiribojate 39 zmonemis, lyg tik tiek zmoniu butu nukenteje. Nuo radiacijos nukentejo desimtimis tukstanciu zmoniu. Vien evakuacijos metu mire virs 600 zmoniu. Nuo pacios radiacijos mire apie 130 zmoniu. Pagooglinkit :) Gal sie skaiciai nera dideli, taciau tai juk ne 0. Kiekviena gyvybe svarbi.

 26. Žalias Velnias

  Ačiū, yra dar protingų žmonių….

 27. Rasė

  Visi kalba, kas netingi. Girdis geriau tie, kas garsiau rėkia. Tik negirdėjau jokios DISKUSIJOS energetiką išmanančiųjų… tik pasirėkavimai, išsidurninimai ir pasipilstymai srutomis. Ir kas iš to, kad manęs klausia, reik tos atominės, ar nereik. Man iš kur žinot? Aš jums kostiumą galiu nupiešt, sukosntruoti ir pasiūt. Ir tikrai negerbsiu santechniko aiškinančio, kaip tą kostiumą susiūt reik. Jei jis geras santechnikas, aš jį kaip santechniką ir gerbsiu.
  Trūksta man to tikro rūpesčio ir darymo, kad tikrai visiem geriau būt, atrodo tik ir traukia kiekvienas kaldrą į savo pusę, o vaikas plikas miega.
  Ir kodėl būtinai arba – arba? Sudarykit sąlygas konkurencijai, su laiku atsisijosim.

  • mustangas

   Jeigu ir būtum girdėjus nieko nebūtum supratus. Čia aš pagal šitą citatą sprendžiu: “Ir kodėl būtinai arba – arba? Sudarykit sąlygas konkurencijai, su laiku atsisijosim.”

   • M

    geras pastebėjimas. fck knows kas norėta pasakyti… Kaip tėvai turi nuspręsti už savo vaikus, taip protingesni žmonės turi priimti sprendimus už mažiau protingus. kiekvienas nežinos kiekvieno niuanso, nors informacijos ir apie reaktorius ir apie saugumą ir panašiai pilna, tik subinę pajudinti reikia.

   • Rasė

    Galiu ir paprasčiau išsireikšti. Aš pasirinkau būti rūbų dizainere – mokiausi, domiuosi, įgijau žinių ir diplomą. Ir dirbu gerai savo darbą, išmanau tai. Aš neketinu dabar pulti studijuoti ekonomikos ir energetikos, kad galėčiau kvalifikuotai ir atsakingai nuspręsti, ko reikia Lietuvai. O juk yra žmonių, kurie tikrai išmano geriau. Lai profesionalai ir spendžia. Yra žmonių, kurie turi laiko perskaityt krūvą straipsnių ir įsigilinti į esmę, bet nemanau, jog užtektų tik Wikipedijos ar gana tendencigų straipsnių lietuviškoje spaudoje ir tų, dažniausiai, pagrįstų VBS žiniomis.

    (…o kai drasiųjų keliai “ateis į valdžią” aš per pilnatį eisiu savo pinigėlius pakasti lauko vidury – druska pabarstysiu, paspjaudysiu, reks-peks feks – ir turėsiu pinigų medį…)

   • mustangas

    Pinigų medžio technologijas rūbų dizaine dėstė ar kur internete pasisėmėt? O ar nebuvo Tamstai, kai susirgus vaikui norisi duot Tylenol’io, o uošvienė sako jokio brudo, tik žolelių arbatėlė. O juk abi iš rūpesčio…

   • Rasė

    Ne, pinigų medžio technologijas dėstė filme – pasakoje apie auksinį raktelį ;) (pasaka apie Buratiną, – paaiškinu iš anksto. Senas filmas, bet ir aš ne vakar gimiau).

 28. charlie harper

  Suvokti kodėl A. Užkalnis kasdien rašo savo bloge apie atomines elektrines ir žinant, kad vyriausybė yra numačiusi skirti lėšų “Temų, straipsnių iniciavimas”, kaip apmokamas-perkamas paslaugas ir suvokiant, kad autorius pats konservatorius tai išvadas nesunku pasidaryti ir patiems.

 29. Flash Mcqueen

  Didele logika. Statykim, elektrine, bet neaisku kiek kainuos elektra ja pastacius. Vadinasi neaisku ar apskritai apsimoka ja statyt. Jei versle zmones taip elgtusi, neturetume turbut nei vienos imones. Aisku jei taip butu mene, o tiksliau, pop kulturoj, manau meninis lygis tikrai isaugtu. Bet ne apie mena mes cia. Saskaitose meno neleabai. O rizika, didele ar maza, visvien yra rizika. Ir beje, jei cia kazkas “byski” nepavyks… Geriau nereikia.
  Beje… Cernobilyje irgi nebuvo nei cunamio nei zemes drebejimo.
  Megstu Uzkalnio rasleva, bet sita tai tikrai nekaaa…

  • mustangas

   Straipsnis aiškiai Tamstai. Perskaityk. Išsispausdink, užsilaminuok ir nešiokis prie pamokų tvarkaraščio ir jei pats sugalvosi prie ko nors prikišti rankas neišeis ne “byski” o visu 100 procentų.

 30. Karolis

  Kaip ten dabar yra, kad visi bijo to kas įvyko Fukušimoje? Ar aš kažką praleidau, ar pas mus irgi būna žemės drebėjimai ir cunamiai kaip Japonijoje? Nes beroc būtent po tokių reiškinių ir atsitiko ta “avarija” elektrinėje.

 31. Eglė

  Visi labai gerai susiskaitė, ačiū už gerą juoko dozę. Bet deje 9 turi visiškai prastą “vertimą”. Taip, mes su Fukušima nieko neturim bendra, nes Lietuva nėra vienoje didžiausioje žemės drebėjimų zonoje ir mes nesam sala ir kad iki mūsų ateitų cunamis, šansas yra arčiau nulio. Bet lyginti Fukušimą su avariju skaičiumi Lietuvoje yra labai netaktiška. Pirma, japonų vyriausybė stipriai cenzūravo situacijos rimtumą ir ką sako Vikipedija, tai nereiškia, kad tai – pilni faktai. O visų antra, Fukušimos pasekmės atsilieps Japonijoje dar dešimtimis metų ir kiek žmonių anksčiau laiko mirs nuo užteršto radiacija vandens, dirvožemio, oro ir t.t., tai čia galima tik spekuliuoti. Ir juokuoti šita tema, aš manau yra labai negražu iš autorio pusės.

  P.S. O beje, nesat skaitę apie JAV mokslininkų paskelbtus tyrimo rezultatus, kad per sekančias 14-ką savaičių 14,000 gyventojų mirė JAV dėl Fukušimos ore sukeltos radiacijos? Tuo atveju, ką jau kalbėt apie Japoniją…

 32. Mannetaspats

  Vieną elektrinę jau turėjom, beje, kurios niekaip nesugebam uždaryti. Elektrą pirkom brangiau, nei pardavėm. Kodėl tokiai mažai šaliai, kaip Lietuva reikia tokio giganto? Kur dėsim panaudotą kurą? Ir kodėl negalim pirkti tos elektros taip kaip šiandien? Man kyla daugybė klausimų.

 33. Ponas Užkalni, peržengėte pats save. Man net nebereikia nieko rašyti. Būčiau dama, tekėčiau.

 34. E.

  Kaip tik atsispausdinau rinkėjo kortelę ir po ilgos nebalsavimo pertraukos eisiu balsuoti už visas partijas ir prieš elektrinę.

 35. Mano nuomone

  Autoriui atrodo, kad jo ir panašių rėksnių nuomonė VAE klausimu yra teisingiausia? Šikdamas ant kitų nuomonės bandote apgint savąją? Primityvi klasika. Juk realiai gi, pats lygiai taip pat esate šios sudėtingos srities diletantas. Jei vietoj mėtymosi pigiais pasišmaikštavimais savo rašliavėlėse pasistengtumėt nuveikti naudingą dar neapsisprendusiai, nesuprantančiai visuomenei darbą – pateiktumėt analizei kuo daugiau susistemintos specialistų, analitikų paruoštos medžiagos apie planuojamos VAE niuansus ir galimas kitas energetines alternatyvas vienoje apžvalgoje, tai būtų Jūsų geras tonas ir rūpestis rasti teisingiausią atsakymą šiuo klausimu. Dabar gi apgailėtinas, beprasmis žodžių mūšis, kitaip sakant – šūdų šūdas.

 36. Mano nuomone

  Ne visada gerai veikia ir tikrai ne tik TO reikia. Ačiū.

 37. Tiksliukas

  Kas kalba apie Vokietijos atsisakymą nuo atominės energetikos, greičiausiai yra skaitę tik žaliųjų partijos lozungus.
  Photovoltaics are threatening to become the costliest mistake in the history of German energy policy. Photovoltaic power plant operators and homeowners with solar panels on their rooftops are expected to pocket around €9 billion ($11.3 billion) this year, yet they contribute barely 4 percent of the country’s power supply, and only erratically at that.
  To keep the lights on, Germany ends up importing nuclear power from France and the Czech Republic. Grid operator Tennet even resorted to tapping an aging fossil fuel-fired power plant in Austria to compensate for shortages in solar power.
  Energy consumers will pay €100 billion over the next 20 years to subsidize photovoltaics installed before the end of 2011.
  Kiti rašo apie dažnus įtampos nutrūkimus, kurie gadina brangią fabrikų įrangą ir nervus draudikams.
  Nors išeitis mums yra – apriboti namų ūkiui el.energijos vartojimą 50 kWh/mėn ir užteks Elektrėnų. Įdomu, kodėl žalieji to nesiūlo, juk teigiamas efektas aplinkai būtų nerealus?

  • Tiksliukas

   Kažkaip ne viską parašiau. Angliškai cituoju tekstą iš spaudos apie Vokietijos problemas, nusprendus uždaryti atomines. Aišku, kad tai ne žaliųjų lozungai:-)

 38. eh.

  Perskaityt tai perskaičiau, tik kad tas “paprotinimas” neapsisprendusiai galvelei nieko nepadėjo. Reiks “už” balsuoti, kad glušiu nepavadintų, o tai prieš protingus lietuvius gėda bus…
  Matyt geras žurnalistas ir … aprašys įtikinamai, bet kiek vertas jo gerumas tada.

 39. Wszystko

  Geras žodynėlis :] Puiku:]

 40. Asketas

  Gerai pataikyta. Visas dumblas pakilo į kovą prieš AU ir AE.
  Dėkui. Daugiau

 41. nerita

  Sarkazmas ne vietoj ir ne į temą. Kiekvienas punktas paaiškinamas kaip pasiaiškinimas, bele kažką pakomentuot, tikint, jog tokie ,,argumentai” nuslopins tikruosius klausimų/problemų atsakymus ir svarstymus. Liūdnoka, kai (mano nuomone) kritiškai mąstantis žmogus šneka pievas. Duok Dieve, jog tai būtų tiesiog taiklus pokštas. :)

 42. Algirdas

  Man atominės nereikia

 43. Wszystko

  The Netherlands Cuts Renewable Energy Subsidies, Looks to Nuclear Power
  http://www.energyboom.com/policy/netherlands-cuts-renewable-energy-subsidies-looks-nuclear-power

  Nu jie aišku durni :]

 44. Adv. Tomas

  Atominės diskusijos jau pasiekė sunkia valdomos isterijos lygį, na panašiai kaip nevalingas šlapinimasis. Niekas to nenori, bet negali ir nesugeba kontroliuoti, tai šlapimas sau ir teka. Nelabai ką nutuokiantis diskutantai leidžia kosminio dydžio seilėtus burbulus apie mistifikuotus AE pavojus bei grėsmes, o kiti su ožišku užsispyrimu gina kone į jau highest holiness pavirtusią idėją. Tolesnės diskusijos yra ne ką prasmingesnės už svarstymus apie gėjų santuokų įteisinimo įtaką Lietuvos gimstamumui ir Venckienės partijos pasiekimus rinkimuose.
  Viskas yra kur kas paprasčiau. AE reikia ir taškas.
  O minėtas referendumas yra tik patariamasis ir nieko neįpareigojantis. Referendumas parodys tik vieną labai aiškų rezultatą – ar Lietuvoje aktyvūs tik debilai, degeneratai ar kitaip žaliai-maskvietiškose srutose paskendusių smegeninių savininkai. Ar vis dėl to šviesus ir mąstantis gyventojų sluoksnis gali nugalėti Lietuvos gaivalą.
  Aš balsuosiu už atominę, kuri ir bus pastatyta.

 45. Martynas

  Įvairumo dėlei kitokia nuomonė:

  Atviras skaitytojo laiškas Algimantui Čekuoliui: apie VAE ir jos reklamą

  [Tekstas ištrintas – kas nori, gali susirasti šitą briedą internete – Protokolų administracija].

  • Adv. Tomas

   Dakatare, būkite malonus, išvalykite šituos minkštaprotiškus blevyzgojimus. Toks įspūdis, kad į chirurginio sterilumo patalpą įžirgliojo girtas, apsivėmęs mužikas ir paliko savo mėšlinų batų brydę. Taip garbingų Protokolų nedera dergti.

 46. Pingback: Išmušė mūsiškių valanda, nes debilai nebevaldo gyvenimo « Protokolai.

 47. sasori

  matomai dr Uzkalnis yra energetikos ekspertas. As tai tik siaip susijes su energetika, bet mano nuomone, kaip beje ir didziosios dalies zmoniu is LEI (Lietuvos energetikos instituto) nelabai kam idomi, nors niekas tikriausiai daugiau nezino, nes spaudoj nepasirode, kad LEI buvo pateikta Estijos energetikos instituto ataskaita, kad projekte dalyvauti neapsimoka, nes neskaidru ir ekonomiskai neefektyvu. O jus, Uzkalni, cia staigiai viska isaiskinot ir apsvietet mane, pateikes apgailetinus faktus. Jus susijes su energetika tikriausiai esate tik tada, kai kuriate lauza arba mokate saskaita uz sildyma, kaip ir politikai, vienareiksmiskai pasisakantys uz arba pries. Yra argumentu ir uz ir pries, taciau pries yra zymiai svaresni. Atominei sakyciau taip, jei statytume perpus maziau galinga (apie 600-700 MW), o tuo paciu ir zymiai pigesne, elektros tiekimo infrastruktura butu sutvarkyta, lietuviai tikrai gautu darbo vietas, o ne tik butu pagalbinis personalas, butu pastatytos jungtys su svedija. Daugiau ir placiau nenoriu aiskinti, todel, kad nieko neisgirsit ir nesuprasit, mankurtai.

  Pagarbiai, Sasori

 48. Žaliakė Rūta

  Šis straipsnis itin praplėtė akiratį, tačiau su vienu dalyku vis dėlto nelabai norėčiau sutikti. Japonija – didžiulė šalis, lyginant su Lietuva. Jei atsitiktų nelaimė būsimoje elektrinėje, suprantu, kad gana mažai piliečių apsviltų pasturgalį arba beveik nei vienas, kaip Fukušimoje. Ir tai šiek tiek nuramina. Tačiau baisu būtų pagalvoti apie tai, kad tada visa Lietuva turėtų išsikraustyt į mūsų mylimąją Lenkiją ar dar kur nors. Nors, nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Juk tuomet nebereikėtų aiškinti lenkams, kad Wilno naša…

 49. Vos ne mano mintys. Gerai kad nepatingejai ir surasei. Dekavoju.

 50. Vos ne mano mintys. Gerai kad nepatingejai surasyti. Tikekimes kad persvere bent viena svyruojanti.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: