Išmušė mūsiškių valanda, nes debilai nebevaldo gyvenimo

Virš Lietuvos aušta naujas rytas. Lietuva yra mūsų.

Paskutinis mirties nuosprendis Lietuvoje buvo įvykdytas Borisui Dekandizei, 1995 metais. Paskui teisėsaugos atstovai pasakojo: buvo labai svarbu parodyti, kas valdo Lietuvą – nebe banditų gangas su viešbučiu Gedimino prospekte*.

Vakar aiškiai supratau, kad atėjo toks pat momentas, nes perskaičiau Mykolo Klecko protingą rašymą apie tai, ką jis mano apie Kubiliaus vyriausybę ir kodėl jis galėtų balsuoti už konservatorius, jei nesirinktų Liberalų Sąjūdžio. Fair enough. Aš irgi galėčiau balsuoti už Liberalų Sąjūdį, jei nebalsuočiau už konservatorius**.

Už konservatorius aš balsuosiu ne todėl, kad juos mylėčiau smarkiai labiau, nei liberalus, bet todėl, kad noriu atsidėkoti savo balso forma Andriui Kubiliui už visą tai, ką jis ir jo partija padarė gero (padarė ir nelabai gero, tas irgi tiesa***).

Be to, būtent už konservatorius noriu balsuoti, nes visi mato atominės elektrinės statybą būtent kaip konservatorių, o ne kaip koalicijos, projektą. O aš esu už atominę elektrinę, galėčiau už ją būti jau vien dėl to, kad jos taip nenori Kremlius, o per visą Lietuvos nepriklausomybės istoriją, ir net anksčiau, viskas, ką bandydavo sustabdyti, prigesinti arba savo linkme pakreipti Kremlius, be išimties, būdavo Lietuvai naudinga. Absoliučiai viskas. Nuo katalikų bažnyčios veiklos per visą okupacijos laikotarpį iki lietuviškos architektūros iki NATO narystės. Viskas labai paprasta ir aišku, kai pagalvoji. Kremlius nenori? Reiškia, reikia daryti.

Vakar (tą pačią nušvitimo dieną) kitas bičiulis pripažino, kad apsidairęs apie save suprato, kad jį supa ideali Lietuva: visi pažįstami balsuos arba už Tėvynės Sąjungą, arba už Liberalus. Nė vieno, balsuosiančio už LSDP, Drąsos Kelią, Frontą, Kerštą ir Bausmę, Uspaskichą, Lietuvą Lietuvoje ar kitus kliedesius. Nė vieno.

Pagalvojau apie save – praktiškai tas pat ir mano draugų tarpe. Nebalsuos niekas už atsilupėlius. Taip pat draugų tarpe nėra nė vieno, kuris svajotų apie padvigubintą minimalų atlyginimą. Nėra nė vieno, kuris staugtų apie tai, kad Lietuva baigia išsilakstyti. Nėra nė vieno, kuris nori iš valdžios daugiau rūpesčio paprastam žmogui. Apskritai, mano draugų tarpe nėra nė vieno, kuris save laikytų “paprastu žmogumi“. (Apie elektrinę yra galvojančių ir taip, ir šiaip, bet čia jau nieko nepadarysi.) Nes maniškiai nėra paprasti žmonės.

Ir tada supratau, kad mes valdom viską, ir valdysim, ir nuo mūsų, normalių, viskas priklausys, nes taip pasirinkom: nevaldo tik tie, kas pasirenka nevaldyti.

Aš skirstau žmones į normalius ir nenormalius, į geresnius ir blogesnius? Žinoma.

Nes būtų absurdiška tvirtinti, kad sveiko proto asmuo**** yra tiek pat gerbtinas ir jo nuomonė godotina taip pat, kaip ir pakvaišęs Drąsos Kelio rinkėjas ar pasenusi stribo išpera, balsuojanti už Paleckiuko frontą. Taip nėra. Yra viena tiesa, viena šalies nepriklausomybė ir vienas aiškus skirtumas, kur gėris skiriasi nuo blogio.

Moralinis realiatyvizmas neatsitiktinai rimuojasi su onanizmu, tik iš pastarojo žalos mažiau.

“Pagarba kitoms nuomonėms”, pliuralizmas ir kiti dalykėliai yra labai gerai, kol jie yra sveiko proto ir padorumo ribose. Komunistų, violetinių, fašistų ir kitokių atsilupėlių susibūrimai į tas ribas nepataiko.

Ne, brangieji, kuklumui čia ne vieta ir ne laikas. Nereikia gėdintis ir panarinti akių. Nereikia drovėtis pasakyti, kad mes esame geresni, kad mūsų civilizacija pranašesnė, kad mūsų vakarietiškos vertybės yra tikresnės, ir mūsų tikslai yra prasmingesni. Nay, vieninteliai prasmingi.

Mūsiškiai yra geresni, vertingesni, padoresni ir protingesni už likusius, ir todėl Lietuva ir jos gyvenimas yra mūsų rankose. Mes – šeimininkų rasė, master race, tik ne rasiniu ir ne genetiniu pagrindu, ne pagal odos ar akių spalvą, bet pagal tai, ką mes galime, nes mes pasirinkome galėti.

Tas lūžis nėra ateityje – jis jau įvyko, raktelis pasuktas, variklis veikia, kelionė prasidėjo.

Pirmas darbas – eiti ir balsuoti, nes teisė valdyti duoda ir valdymo pareigą, kad už jus nepasirinktų debilai, kurių valanda jau praėjo. Ačiū.

— — —

* Paskui tokių momentų buvo ir daugiau: Mažeikių Naftos privatizavimas, stojimas į Europos Sąjungą ir NATO, kai buvo aiškiai duota suprasti, kad ne pagal Kremliaus švilpuką vyksta reikalai Lietuvoje, arba bent jau tas švilpukas ne visuomet veiksmingas.

** Kaip sakė šiandien Žinių Radijo laidoje su manim buvęs Mindaugas Lapinskas, labai svarbu, kad vieši žmonės dažniau ir aiškiau sakytų, ką jie pasirenka per rinkimus, ir rodytų pavyzdį. Jis teisus: komiška daugelio politikų, selebričių arba ekrano veidų poza arba mojavimas rankomis, ai, girdi, man tas pat, ai, nesakysiu, daro blogą auklėjamąjį poveikį žmonėms, kuriems pradeda atrodyti, kad čia nerimtas reikalas. Suaugęs žmogus turi mokėti rinktis ir už pasirinkimą atsakyti, jei jis ne mazgotė.

*** Blogiausias dalykas buvo LEO LT likvidavimas – nors pats projektas nebuvo idealus, bet jo atsisakymas padarė žymiai daugiau žalos, nei naudos.

**** Balsuojantis už konservatorius arba liberalus.

Advertisements

79 comments

 1. Rasa

  “Nė vieno, balsuosiančio už LSDP, Drąsos Kelią, Frontą, Kerštą ir Bausmę, Uspaskichą, Lietuvą Lietuvoje ar kitus kliedesius. Nė vieno.” Draugų rate – tikrasi nei vieno. Bet bijau, kad mūsų draugų ratas mažesnis už šeštukų ir trečiukų , drąsuolių ir tvarkuolių mases…hopefully not.

  • Juozas

   Tai va, kad turbūt mažesnis. O jeigu nemažesnis reiktų uždrausti vykdyti tas useless socialines apklausas, kurios rodo, kad tikrai šiemet nelaimėsim.

 2. puiku

  aš apie puikių filmą atsiliepiu labai paparastai – sakau, kad tai yra TIESIOG – GRAŽUS – FILMAS. Taigi, Užkalni, parašei TIEISIOG GERĄ STRAIPSNĮ.

 3. Mano rate šitų, berods, niekada ir nebuvo (nors kažkas buvo nusprendęs “pajuokaut” balsuodamas už “paksių”). Kita vertus, kandidatuojančių lunatikų kiekis šįmet atrodo ženkliai didesnis… Ar čia tik įspūdis?

  • blake

   Kandidatuojantys lunatikai padaro didelį gerą darbą – išskaido balsuojančių lunatikų balsus. Pvz. 2008 m. seimo rinkimuose ~21.5% balsų nuėjo partijoms, kurios neperkopė 5% barjero. Panašiai vienmandatėse apygardose. Jei lunatikų pasirinkimas būtų mažesnis, kokie nors paksoidai galbūt turėtų didžiausią frakciją seime.

   • Durnius su durelėm

    2002 m. prezidento rinkimuose, kai kandidatavo Paksas, irgi buvo įtartinai daug kandidatuojančių lunatikų — broliai Matulevičiai, kažkoks australas su juokingais akiniais ir pan.. Esmė buvo ta, kad tie lunatikai padėjo paslėpti pačio Pakso lunatikizmą. Prie visiškų dibilų, eilinis durnius atrodo visai padoriu žmogum. Tai darykitės išvadas kas šįkart Lietuvą gelbės…

   • Tiesą sakant, būtent tai ir pagalvojau.

 4. Martynas

  Labai tikiuosi, kad didžioji dalis blaiviai mąstančių žmonių suvoks šių rinkimų reikšmę ir ateis sekmadienį palaikyti tėvynės sąjungos. Panašu, kad mūsų daug, tačiau ir aš bijau, kad nepatingėtume pasirodyti. Dabar tikrai reikia.

 5. Lau

  Nepažinojau nei vieno žmogaus balsuojančio ir už lakūną anuomet, bet fiasko įvyko. Sveikintinas teksto kultūros pokytis, vienok.

  • lol

   gyvenau Kaune, kai Sustauskas mero rinkimus laimejo. Viena kauniete po to pasakojo, kad ryta kai rinkimu rezultatai tapo aiskus, visi mieste lb juokesi ir siaip linksmi buvo – nes niekas negalejo suprast, kas uz ji nubalsavo…

 6. sekta

  save guodziad, sektantai?

 7. Jonas

  “išpera”, o ne “išpėra”; “Už konservatorius aš balsuosiu todėl” – po balsuosiu lyg “ne” trūksta?

 8. GUESSWHO

  Stipriai!

  Balsuosiu už konservatorius.

  Beje, kadangi nuo to protokolas prasidėjo – aš už mirties bausmę, ir priverkit man upę kam tai nepatinka. Aš mėgstu sūriai.

 9. Saulius

  Rasa- tikrai, kad hopefully not!

 10. mlia

  Matosi, kad autorius neseniai grįžo į Lietuva. Tas pats jausmas dėl pažįstamų ir draugų buvo ir prieš 8 metus, ir kai Paksą į prezidentus rinko. Apklausose tai įvardijama kaip “labiau išsilavinę didesnes pajamas gaunantys”. Tai va, šitas jausmas gali būti labai apgaulingas.

  • Straipsniui labai pritariu. Bet, deja, turiu pritarti ir kitiems, jau komentavusiems, dėl to apgaulingo jausmo, kad visuomenėje vyrauja nusiteikimas balsuoti tik protingai. Buvo ir toks laikas, kai daug kas nedrįsdavo prisipažint, kad prezidento rinkimuose balsuos už Brazauską. Pakalbėjus su pažįstamais, tikrai galėjo atrodyt, kad Lozoraičio pergalė neabejotina. Visi žinom, kaip tę baigėsi…

   • MD

    Net baisu atsiminti tuos rinkimus Lozoraitis – Brazauskas. Čia vos ne kaip superinės Lietuvos krepšinio rinktinės praloštis italams pusfinalyje 2004-ųjų olimpiadoje, kai galėjome net auksą laimėti. Išsirinkome tada Brazauską, kuris paliko visus senius šiltose vietose, kurie tęsė vogti ir išmokė šiuolaikinį jaunimą vogti, kai tuo tarpu estai išsirinko sovietinės kultūros neragavusį, kuris visus iškilino, ir dabar raško vaisius. Čia ir buvo visų mūsų bėdų pradžia.

   • Net baisu atsiminti tuos rinkimus. Čia vos ne kaip superinės Lietuvos krepšinės rinktinės praloštis italams pusfinalyje olimpiadoje, kai galėjome net auksą laimėti. Išsirinkome tada Brazauską, kuris paliko visus senius šiltose vietose, kurie tęsė vogti ir išmokė šiuolaikinį jaunimą vogti, kai tuo tarpu estai išsirinko sovietinės kultūros neragavusį, kuris visus iškilino, ir dabar raško vaisius. Čia ir buvo visų mūsų bėdų pradžia.

   • Ignas

    Tuose rinkimuose samokslo teorija galima izvelgti, man niekaip nesusirisa – visi susikibe uz ranku stovejo (ta prasme literally visi, ne tik “mano draugu ratas”), pries tankus stojo, sovietu nebijojo, kgb kalejimu nebijojo ir paskui pyst uz komunistus kazkaip stebuklingai nubalsavo (tiek lddp tiek amb). Zinant to meto situacija, beveik neabejoju, kad rezultatai suklastoti buvo…

 11. Ramas

  Pritariu Lau ir mlia, kad tik neapsiverktum, Andriau, po rinkimų, kai laikinoji globėja tavo blogą uždarys, ekosistema ne visuomet stabili, ypač prieš rinkimus. Bet jei neuždarys, tai bus peno naujiems straipsniams analizuojant situaciją.

 12. bastard

  Andriau, darai labai gera darba ragindamas eiti ir balsuoti, nes kai gyvenimas geras, zmones galvoja, kad taip ir bus toliau. Ir galbut delto neina balsuoti. Smagu matyti, kad net ir lrytas.lt komentaruose yra labai daug palaikanciu konservatorius ir liberalus (galima matyti pagal nyscius aukstyn/zemyn). Toks ispudis, kad konservatorius ir liberalus palaikantys komentarai gauna daugiau nyksciu aukstyn negu zemyn. Ir atvirksciai, visokios raudonos pakraipos partijas ar idejas palaikantys komentarai gauna daugiau nyksciu zemyn, negu aukstyn. Tikiuosi, tie, kurie spaudzia nyksti aukstyn tikrai ateis balsuoti (uz Nr. 5 arba Nr. 1) ir paragins savo normalius draugus ateiti balsuoti. Mes savo balsus issiunteme pirmadieni uz #5. Andriau, zinau, kad nemegsti tau aiskinanciu, kaip rasyti, bet man labai nepatinka zodis musiskiai (nes vis dar zinau okupantu kalba ir vertimas sukelia nekokias asociacijas – ir del dabartiniu realiju ir del to, kad jie ir lietuvius megdavo taip vadinti). Sekmes ir eikime visi balsuoti, kurie skaito si bloga – musu daug ir musu balsai padarys daug gero Lietuvai.

  • Aš okupantų kalbą irgi žinau ir vertimas Наши yra kraupokas, bet aš guodžiuosi tuo, kad nebūtina juk versti į okupantų kalbą.

   Nuo to, kaip buvo naudojamas itališkas posakis cosa nostra, pati samprata juk blogesnė nepasidarė.

   • bastard

    Na tikiuosi, kad cia tik man vienam. Versti nebutina, bet man ta ta asociacija gana gili. Manau ir tikiu, kad daugeliui normaliu zmoniu, turinciu balsavimo teise, tos asociacijos nera ir nebus (nes niekas nevers ju mokytis okupantu kalbos per prievarta).

  • mustangas

   Mūsiškiai yra mūsiškiai mūsų kalba. Tamstai patartina persijungt kanalą, ir užsilikusios asociacijos praeis
   Наши man asmeniškai asocijuojasi su Nazi ir tą asociaciją dar sustiprina “specnaz”.

 13. bal vonas

  “Mūsiškiai yra geresni, vertingesni, padoresni ir protingesni už likusius, ir todėl Lietuva ir jos gyvenimas yra mūsų rankose. Mes – šeimininkų rasė, master race, tik ne rasiniu ir ne genetiniu pagrindu, ne pagal odos ar akių spalvą, bet pagal tai, ką mes galime, nes mes pasirinkome galėti.”
  toli nueita. A.U. atrodo linksmas zmogus, o raso kaip tikras juodasimtis. Gal dabar pilnatis?

 14. Pingback: "Naši" lietuviškai: baisiausia, kad jie galvoja esą normalūs ir sveiko proto... | Artūras Račas

 15. Tomas

  Savaitgalį teko praleisti Lietuvos kaime – tolimo giminaičio laidotuvės. Aišku politinių debatų neišvengta. Pagrindinis kontingentas: 40-50m. kokie du trečdaliai, likę senoliai ir kažkiek jaunesnių. Išvados liūdinančios: konservatoriai geru žodžiu neminimi (čia švelniai pasakyta), apie liberalus, panašu, išvis nėra girdėja. Socdemai ir negerai, bet juos palaikančių yra. Na o didžioji dauguma… taip ir nesupratau – kas už kedofilus, kas uz tvarkiecius, darbieciai. Iki muštynių nedaėjo, bet kuo toliau, tuo labiau darėsi karštą (degtinės, žinoma baltarusiškos, aišku neišvengta, o kaip be jos?). Su mielu noru išvažiavau iš ten, tikiuosi greitai grišt nereikės…

 16. Nerijus

  Cia buvo A.Uzkalnio dejimas is virsaus. su bauda. well done!

 17. edas

  šaunu,
  aš jau balsavau. Pelėsiai atsibodo.
  Edas

 18. nika

  paprasciausiai ,uz ka bebalsuotumet,ar nebalsuotumet,viskas jau senai nuspresta, be jusu balsu ,kas bus isrinktieji.keista,kad jus issilavine ir kulturigi zmones,dar tikite kazkuom lietuvoje.niekas nuo musu eiliniu,absoliuciai niekas nepriklauso.

  • vr

   Nika, marš atgal į Latvių gatvę!

   • Auksinis kardas

    Kodėl? Todėl, kad malonu užsimiršus paspangti, iki bus suskaičiuoti balsai? O jie bus suskaičiuoti ne šio mielo spangimo rakte. Štai kas gerai, tai kad nusistovi šioks-toks politinis santūrumas, kartais atsiskleisdavęs per debatų civilizuotumą. Kalbėtis, derėtis dar reikės ne mažiau, nei reikėjo :-)

   • nika

    uze bigu tovarisc,vsio ja uze tam.(beja kas ta latviu gatve;) i kuria buvau pasiusta)?

 19. mot

  Andrius Užkalnis turi labai labai siaurą (netgi izoliuotą) pažįstamų ratą….. …. …. tegul pasideda savo straipsnį prie lovos, kad ryte po rinkimų galėtų perskaityti ką prirašė. _______ P.S. su didžiausiu malonumu pastatyčiau jam gerą butelį, jei pasitvirtintų “samprotavimai”…

 20. Makmerfis

  Visiškai pritariu: pasirinkau valdyt (ir dar ūsiukus prisipaišiau) – šian išankstiniuose, kitaip nei atsilupėliai, padėjau kryžiuką ties Nr. 6. Neužsistovėkim vietoj, ženkim drąsiai VAE nušviestu keliu!

  • GUESSWHO

   Eina sau. Man stogą nurovė. Debilų debilas, bet kažkaip buvo ir linksma tą briedą skaityti. Užkalnis jį TIKRAI gąsdina hahaha.

   • mateo

    Net nesuprasi ar visiškas debilas ar rusų šnipas, ar tiesiog stribas, nes žodynas Račo kaip stribo- kunigai jam juodaskverniai, susipratę ;ietuviai – fašistai, keikia juos kaip visiškas stribas padugnė.

   • GUESSWHO

    Nerealiai siaubingas piliietis, bet atrodo kaip lengvas trollinimo taikinys.

 21. DarkCloud

  Nesu tiek domėjęsis rinkimais niekada, kiek šiemet. Atrodo, kad tarsi šie rinkimai būtų patys svarbiausi, nes jei ir vėl ateis lsd partijos (lsdp ir kiti kvaišos), priims vėl durnų sprendimų, ir vėl reikės krapštyti biudžetą iš naujo. Sugadinti labai lengva, yra daug blogų sprendimų, bet teisingesnių yra mažai.
  Labai džiaugiuosi, kad atsirado visokie internetai, kur supranti, kad daugybė žmonių yra protingų, ir mąsto teisingai, ir laimei, taip pat, kaip ir aš.
  Žiūrėkit, netgi balsuot iš anksto atėjo vos ne dvigubai daugiau žmonių per dvi dienas nei ankščiau (berods 28 tūkst vs 16 tūkst). Smagu! Tikiuosi, kad tik žmonės balsuos teisingai, ir kad tie debiliški pažadai visiems įgriso, ir žmonės suprato, kad jie tik akių dūmimas

 22. sausiotryliktosiosradijozvalgas

  vakar per telika pamačiau dvi rudas vištas karksinčiais apie atomine ir supratau kad ko gero užkalnis su tam tikromis nedidelėmis išlygomis yra teisus dėl debilų Lietuvos egzistavimo, jos apimtis parodys rinkimų rezultatai.

 23. jautis

  Deja vu – ko tai primena man to teksto retorika bolševikų planus – štai, mol, pribaigsim visus kontras/nesusipratusius elementus ir pajudės mūsų traukinys nesulaikomai šviesios ateities kryptimi. O pono Andriaus fanklubas, kuris su neokomjaunuolišku entuziazmu visus oponentus automatiškai priskiria Latvių gatvei, irgi kažkuo primena stalininius prokurorus, kurie visus antisovietčikus dėl visa ko apšaukdavo anglų, japonų arba lenkų šnipais. Ideologinė kryptis, be abejo pasikeitusi, bet pyktis ir bukas įsitikinimas savo visokeriopu teisumu panašus, belieka pasidžiaugti, kad šautuvų neokomjaunuoliams, kol kas neduoda – nes taikinius jie jau identifikavę:)

 24. Anastazas Zaremba

  informaciją apie rinkimų svarbą ir savo politines pažiūras galima buvo išdėstyti ir kiek mandagiau,nes tokie išsireiškimai,kaip ,,atsilupėliai”, ,,debilai”, ,,mes vertingesni,protingesni”, ,,mes ne paprasti žmonės” yra tiesiog chamizmas,neapykantos skatinimas,kvepia šlykščiai,ir to tikrai nereikia – jeigu žmogus turi savo pasirinkimą,tai turi,ir,pavadindamas jį debilu ar atsilupėliu,jo pažiūrų tikrai nepakeisi,nebent suteiksi jam progą atsilyginant pavadinti Tave ,,tupu žurnalistu”, chamu,fašistu,išpera,arba tiesiog duoti tamstai į snukį…
  Beje,balsuosiu už liberalus…

 25. bal vonas

  Lietuvoje butu smagu matyti ivairiu nuomoniu, nuotaiku, netgi pelesiu ir niekas neturetu teises ir nenoretu saves laikyti kazkokiais geresnes kokybes ar protingesniais, padoresniais. cia zmogaus individuali problema, o kai kuri nors gauja (taip butu tiksliau vadint taip vadinamas politines partijas) skelbiasi esanti auksciau visu, lygesne uz kitas, labai liudna…

 26. Q.E.D.

  O tarp kitko, kuo blogas LEO išvaikymas? Tuo metu buvo akivaizdu, kad generalinis MAXIMOS planas buvo pusdykiai užvaldyti elektros energetikos sistemą ir paskui dešimtmečius pumpuoti sau nekontroliuojamus pelnus. Užvaldymui iš esmės buvo naudojama ta pati nomenklatūros seniai išbandyta schema, kai gamyklos buvo “nuperkamos” už tų pačių gamyklų pinigus, kartais sumokant netgi mažiau, negu tos gamyklos sąskaitoje turimos absoliučiai realios lėšos. Nu MAXIMA tai darė kiek kitaip – buhalterinėmis manipiuliacijomis perkainodama elektros įmonių turimą turtą ir paskui per porą metų atsiimdama pelno pavidalu tai, ką buvo sumokėjusi pradžioj. Nes pelno norma buvo reglamentuojama, tačiau susieta su turimu turtu.

  Sekmokas neabejotinai yra geriausias Kubiliaus ministras, galbūt po Šimonytės, o gal ir ne. LEO jis patvarkė geležine ranka mikliai, tvarkingai, elegantiškai ir neatremiamai, ko daugelis nesitikėjo ir net negalėjo įsivaizduoti. MAXIMA tiktai bejėgiškai žiobčiojo stebėdama ir kažką nerišliai vapėjo apie teismus, kurie taip ir neįvyko. Taip, valstybei nuostolių kažkiek buvo, nes išeina taip, kad MAXIMA porą metų paturėjo elektros ūkį už dyką ir susišlavė dalį pelno. Bet šiaip ar taip rezultatai toli gražu nebuvo tokie, kokių jie tikėjosi. Neveltui “dešimtuko” viduje po to įvyko razborkės ir dalis LEO entuziastų turėjo patraukti savais keliais. Matyt ne šiaip sau.

  Manau, kad tokie atominės reikalus po LEO perėmus Sekmoko valdiškai kontorai, elektrinės šansai smarkiai pagerėjo.

  Sekmokas gal ir ne gražuolis, o ryžtingi žmonės su tokiais ūsais ir nuožmia išraiška bei kieta kalba be muiluotų gražbylysčių kelią siaubą senoms žaboms. Bet reikalus jie tvarko efektyviausiai.

  • Tas ir blogai: visiems svarbiausia buvo, kad tik Maximai nebūtų per gerai.

   • Wszystko

    Nemanau, kad visiems svarbiausia buvo, jog Maximai nebūtų per gerai. Tiesioh Maxima jokios AE nesiruošė statyti.

   • Q.E.D.

    Šitas maxiargumentas svarbus buvo galbūt Račui ir keliems tūkstančiams jo dundukų, pasirašinėjusių Račo lapukuose aikštelėj prie “Akropolio”. Nemanau, kad jis ką nors reiškė Kubiliui, kuris perpus su Kirkilu ir buvo LEO gimdytojas. Bet tikriausiai suprato, kad MAXIMOS variantas elementariai neveikia. Dar MAXIMA greičiausiai nepatiko Grybauskaitei, kurią MAXIMA buvo smarkiai išdūrusi 90 mln. PVM aferoj, o prieš tai dar buvo ir keletas mažesnių panašiu stilium. LEO irgi galima laikyti gerai prasukta afera, kur atominės statyba nebuvo joks tikslas. Užtat Kubilius, turėdamas tvirtą Grybauskaitės paramą, ir pasinaudojo palankia situacija susigrąžinti reikalus į savo rankas didmeistrišku stilium su Sekmoko pagalba. Tai buvo pirmas ir būtinas žingsnis, kad pajudėtų atominės reikalai.

   • Ignas

    Tai taip iseina galima taip pat pasakyt ir kai AMB Lietuvos dujas beveik uz dyka atidave, kad kas cia tokio – jus pavyduoliai nesipiktinkit, kad gazpromui gerai – gavo imone uz dyka (teisingiau uz ilgametes sutartis, su brangiausiom dujom europoj (o gal ir pasauly)) :)

   • Kur Gazpromas, o kur saviškiai, nu kamon.

   • Adv. Tomas

    Jo, jo ir Daktaras (ne Tamsta, o Henrikas) sedi vien del to, kad jajam tik blogiau butu. O siaip sventas zmogus, Bulgarijoje tikejima pas juodaskvernius popus prieme.

   • Ignas

    Taip, kas be ko mano palyginimas nekoks, bet is kitos puses jeigu koks saviskis ateina pas mane i svecius ir issinesa ne vietoj padeta mano televizoriu, tai jis man jau joks nebe saviskis…

 27. Anastazas Zaremba

  tokie radikalūs paklykavimai,kitą nuomonę turinčių niekinimas,žeminimas,įžeidinėjimas yra tik pigaus populiarumo ieškojimas neapsiplunksnavusio jaunimėlio tarpe… .Va,Mamontovas pasisakė prieš VAE,tai buvo su šūdais sumaišytas,bet Mamontovas man – autoritetas,o Užkalnis – deja..

  • Būtumėt nustebęs, drg. Zaremba, jei pamatytumėt demografinius duomenis: mano skaitytojai daugiau yra 35+ segmente, o ne jūsų minimo jaunimo.

   “Pigaus populiarumo ieškojimas” yra taip dažnai kartojamas kaltinimas, kad prarado man bet kokią prasmę. Populiarumas yra populiarumas, jei pigus – dar geriau.

  • Adv. Tomas

   Drg. Zaremba, esu gyvas liudininkas, +40, o jusu taip vadinami paklykavimai man labai patinka. O jums deretu paverkslenkti,apsikabinus darnios visuomenes programos koordinatores is UNDP pecius. Pasaulis ziaurus ir negaleistingas. O dar galima vaziuoti i Amazone, dar daug drugeliu rusiu ten neatrasta.

 28. Adv. Tomas

  Gerbiami Lietuvos piliečiai,

  Kadangi jau greitai baigsis rinkiminės agitacijos laikotarpis, noriu paskutinį kartą Jūs paraginti:

  НЕГАЛАСУОКИТЕ УЖ КОНСЕРВАТОРЮС ИР ЛИБЕРАЛУ САЮДИ!!!

  БУТИНАЙ БАЛСУОКИТЕ ПРИЕШ НАУИА СНИЕЧКАУС АТОМИНЭ ЭЛЕКТРИНЕ, НЕС ЭЛЕКТРИНЕ
  НУТЕМПС ЛИЕТУВА БЕЗДУГНЕН.

  СУ ПАГАРБА, МИЕЛИ ЛИЕТУВОС ЖМОНЕС,

  Президент
  Российской Федерации
  В.ПУТИН

  Москва, Кремль
  12 октября 2012 года
  N 24-ФЗ-Й

 29. SynGas Tech

  Wau, ha ha ha … geras… respectas autoriui… :) pagaliau sustaė viską į savo vietas, gal žiaurokai, bet kitaip ir nesuprastų :))))

 30. mikas

  Celebriciams nenaudinga pries rinkimus atskleisti savo simpatiju, neaisku prie ko veliau gali tekti prisislieti. Taip kad jus drasus zmogus.

 31. mikas

  tarp kitko nepamenu kuriu rinkimu metu, bet gerb. Racas tiesiog keliu dienu begyje radikaliai pakeite savo nuomone i laimetoju puse

 32. neRimas

  Landsbergis kiečiausias ir taškas.

 33. Giedre

  nice peace of writting:)
  mano aplinkoje nuomones tos pacios…ir tikrai labai viliuosi, kad bus taip kaip turi but!!galu gale…

 34. Loreta

  Ar kas nors prisimena, kai prieš kelias kadencijas konservatoriai laimėjo su didele persvara ir ką padarė pirmiausia? Pabandė prastumti abortų uždraudimo įstatymą. Aš prieš abortus, bet negaliu pritarti tokiam įstatymui. Dėl to ir balsuosiu už liberalus.

 35. balietis

  Niekas to neparašė, tai aš parašysiu. Čia beveik į temą apie “mūsiškius”, “atsilupėlius” ir t.t.
  Tyčia ar netyčia mūsų valdžia beveik eliminavo vieną socialinį sloksnį iš rinkimų. Ar bent jau smarkiai apribojo jo galimybes.
  Reikalas tas, kad kiekvieno mėnesio 10 dieną yra mokamos socialinės pašalpos. Ir kiekvieno mėnesio 10 dieną, pasak policijos ir medikų, prasideda 5 dienas trunkantis festivalis. Po to baigiasi pinigai ir viskas aprimsta iki kito mėnesio 10 dienos. Čia ne aš sugalvojau, taip delfis parašė.
  Tai va, trečiadienį pririnkti balsuotojų po 20 litų autobusą turėjo būti gerokai lengviau nei ketvirtadienį. Nes ketvirtadienį 9 val. ryto tie balsuotojai tapo turtingi, nu ir kokie dar tada ten rinkimai. Praktiški žmonės renkasi už Norfos. Nemanau, kad kas nors žeminosi tokią dieną varyt balsuoti po 20 litų. Ir turiu vilties, kad sekmadienį ta šventė vis dar tęsis ir jokie rinkimai jos negadins.
  Jeigu mano sąmokso teorija teisinga, tai trečiadienį turėjo būti užfiksuota gerokai daugiau su balsų pirkimu susijusių pažeidimų nei ketvirtadienį.

 36. žmogus

  Remiantis skirtingomis apklausomis, komentarais naujienų portaluose ir tuo, kad teko susidurti su įvairiais žmonėmis, spėčiau, kad rinkimus laimės Darbo partija, nuo jų nežymiai atsiliks socialdemokratai ir konservatoriai. Nuo šių partijų gan stipriai atsiliks Drąsos kelias ir Liberalų sąjūdis. Bet tikiuosi, kad prognozė nepasitvirtins ir rinkimuose sudalyvaus daugiau mąstančių žmonių, kurie balsuos už konservatorius ar liberalus.

 37. 40+

  Uhu.. mano didziai gerbiamas ir su malonumu skaitomas dr. Uzkalnis, vienok, galetu pasiaiskinti, kaip cia taip- keturis metus lietrytis dabar jau ir kartu su 15min, su valatka priesaky, talentingai ir su pasigardziavimu derge visa desine, ir kazkaip neteko pastebeti p. Uzkalnis tam nors kiek priesintusi.. o dabar stai “balsuosiu uz konservatorius”. Velu jau. Valdyti bukuosius runkelius turejot galimybe, bet ja perleidot ranku nebijanciam teptis uspaskiui.. linkiu pasimokyti ir jau poryt pradeti kurti normalia desine masine informacijos priemone. Aciu.

 38. Rimas

  Jeigu TS-LKD ir Liberalu sajudis pasidalins pirma-antra vietas, busiu laimingas, nes zinosiu kad gyvenu tarp normaliu zmoniu. Keli procentai uz viena ar kita meslo kruva – normalu, juk zmones buna: nemastantys, sergantys, klystantys, girti, kvaili, tikintys. Uz ka balsuosiu, tiesa pasakius – nezinau, turbut nuspresiu tik pries einant balsuoti. Norisi padekoti Kubiliui, bet kartu norisi naujo vejo. Bent dziugu, kad yra net dvi partijos kuriom neabejoju.

 39. Gerasirdis

  Pats esi rašęs, Užkalni, kad kaikada reikia nusipirkti žurnalą, kurio normaliai, šiaip jau, niekada neskaitytum- atsivers nauji horizontai. Su pažintimis turbūt irgi panašiai- pabandyk prisijaukinti kokį runkelį/papratą žmogų/atsilupėlį. Sužinosi daug įdomaus.

  Kalbant apie rinkimus- aš su tavim beveik sutikčiau, bet mano prognozė- atsargiai optimistinė: bus kaip su Tečer, kurią visi viešai keikė, bet paskui už ją pasislėpę balsavo. Su konservais manau irgi bus panašiai- daug kas juos keikia (ir šiek tiek yra už ką, prisipažinkim), bet giliai širdyje jaučia, kad tai pasirinkimas, kurį diktuoja būtinybė.

 40. GUESSWHO

  Darbo Partija lyderiauja kol kas. Eina na****. Jau geriau LSDP. Uspaskich – premjeras? Fuck that shit!!!!!!!!!

  Bei levas tušinukas namo balsavimo kabinoj, praplešė vieną biuletenį, tikiuosi užskaitys.

 41. Mr.T

  Na, Užkalni, o ką pasakysi šiandien? Spręsti pagal savo pažįstamų ratą = wrong. Better luck next time.

 42. Ave vita

  Po siu rinkimu ir vel tas(per 20 metu) gerai pazistamas moraliniu pagiriu jausmas. Lyg ir pats nieko neprisidirbai, bet geda uz tame paciame baliuje dalyvavusius draugus. Santechnikas, vis dar neparodes diplomo- premjeras. Geda ir tiek.

 43. sausiotryliktosiosradijozvalgas

  Piliečiai yra verti tokios valdžios kokią išsirenka. Šių rinkimų rezultatų atvejų liūdna už tą tuščiais pažadais tikinčią, tamsuolišką, alkaną, amžinai nepatenkintą posovietinę vargo Lietuvą, kuri vis dėlto dar yra labai didelė, (iki 60–70 % balsavimo teisę turinčių piliečių), bet iš kitos pusės smagu, kad aš į tą procentą neinu ir tokių kaip aš su kiekvienais rinkimais pamažu vis daugėja.

 44. ST

  Taip, po Seimo rinkimų skaitant šį ir kitus čia publikuojamus tekstus autoriaus išmonė jau atrodo kiek kitaip – gerokai graudžiau.

  Užjaučiu partinius (tokiais laikau aršiai ir net liguistai palaikančius kažkurią partiją), triumfuojančius, kad laimėjo. Nes jie dar nė velnio nesuvokia, kad iš tikro prakišo, o ką prakišo – nesuvoks niekada.

  Dar labiau užjaučiu kitos stovyklos partinius, šiandien raukus plau… sorry, plaukus raunančius, kad esą pralaimėjo ir “runkeliai nugalėjo”.

 45. krytis

  Pusiau rasistiniai kliedesiai…

 46. krytis

  Rasizmas gali reikstis, ne vien tik kuria nors rase zeminant, bet ir kuria nors rase (siuo atveju, tikriausiai reiketu sakyti, socialini sluoksni) aukstinant. Zodziu, mes arijai, musu virsus!

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: