Nobelio komitetas patvirtino, kad jiems galutinai nuvažiavo stogas

Dar vienas kandidatas Nobelio taikos (arba fizikos, arba literatūros) premijai gauti. Nuotrauka: Belgradas, Serbija.

Visi, kas galvojo, kad Nobelio taikos premija Barakui Obamai 2009 metais buvo absoliutus idiotizmas, kurio nebegalima pralenkti (aš galvojau taip pat) dabar gali nukabinti nosis ir nukaitę sėdėti, apkloti gėdos kaip psichotropinės kaldrutės.

Taikos premija nušliuožusiam ir seniai suvaikėjusiam tūžmingam puskomunisčiui nevykėliui Jimmy Carteriui 2002 metais – vieną kadenciją praleidusiam nuo vienos klaidos ir nesėkmės nuo kitos,  kol 1981 metais šio absurdo nebaigė Ronaldas Reaganas,  buvo labai blogai ir atrodė labai negražiai, ypač kai vienas iš Oslo komiteto senbezdų pasakė, kad Carteriui prizą davė tyčia, kad pašiktų George W. Bush’ui, kurio tais laikais nekentė visi politkorektiški Europos toleriūgos, komunastai, ekošikniai, antiglobalastai ir visas panašus sbrodas. Jau tada atrodė, kad čia lyg ir prieita rankenėlės.

Paskui buvo premija Barakui Obamai. Labai gerai atsimenu, kai tada BBC rytiniame redaktorių susirinkime, kai kažkas pirmasis pasakė apie tai (kai išėjome į susirinkimą, agentūrų pranešimuose šito dar nebuvo), visi sukrizeno: good one. Žinoma, kad čia juokas. Dar kažkas pajuokavo, kad galėjo duoti prizą kokiam Mahmudui Ahmadinežadui, nes Irane šauniai praėjo rinkimai. Paskui paaiškėjo, kad ne juokas.

Bet visi galvojome, kad jau nieko geresnio nebebus. Kad jau matėme viską.

Iš tiesų, galvojome mes, nejau nukvakę politkorektiški idiotai Osle gali padaryti kažką durnesnio, nei buvo taikos premija Barakui Obamai, kuris tuomet nebuvo pasiekęs absoliučiai nieko, išskyrus tai, kad buvo išrinktas, ir tai, kad nebuvo George W. Bush’as. Na, žinoma, gal dar galėjo duoti taikos premiją Obamai antrą kartą (būtų visai nieko), arba po mirties ją paskirti pulkininkui Gadafiui, arba skirti ją Lukašenkai ir Putinui kartu – už tai, kad nesukėlė karo tarp Baltarusijos ir Rusijos, ar dar ką nors panašaus.

Tačiau paskirti Taikos premiją Europos Sąjungai – bankrutuojančiai, korumpuotai, pietinių tinginių melagysčių, kombinavimo ir vagysčių įkaitei, kurios bendra valiuta yra didžiausias ideologija paremtas idiotizmas nuo tų laikų, kai buvo sugalvoti progresiniai mokesčiai, yra neprilygstama imbecilija.

Tai yra politkorektiškumo išsigimimas – atiduoti paguodos prizą didžiausiam lūzeriui, na, paskatinimui. Gal jį prizas įkvėps ir pradės sektis. Graikija ir Ispanija, tie ES ekonominio stebuklo šviesuliai, gali džiaugtis, kad buvo įvertinta jų įžvalga, ekonominė išmintis ir jų ilgalaikio planavimo sekmė. Well done.

Tikiuosi, kad 2013 metais Nobelio premiją gaus Gazpromas, arba Raudonieji Khmerai Kambožoje už didelius praeities nuopelnus taikai, arba gal, jai jau svajojame, tai svajokime be ribų: tebūnie tai Neringa Venckienė.

Advertisements

25 comments

 1. Vilius

  “Tačiau paskirti Taikos premiją Europos Sąjungai – bankrutuojančiai, korumpuotai, pietinių tinginių melagysčių, kombinavimo ir vagysčių įkaitei, kurios bendra valiuta yra didžiausias ideologija paremtas idiotizmas nuo tų laikų, kai buvo sugalvoti progresiniai mokesčiai, yra neprilygstama imbecilija.”
  Tamstelė čia truputį paskubėjo putotis, ir neįsiskaitė į vieną svarbų žodį. Kuris, žinoma, yra “Taikos” :)
  Niekas gi EU nedavė Nobelio ekonomikos premijos, ar premijos už sėkmingą monetarinę politiką. Tuo tarpu taikos trityje EU nuopelnai tikrai akivaizdūs. Smulkiau čia: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_conflicts_in_Europe

 2. bal vonas

  Toli grazu cia ne geriausias pasirinkimas… bet kai nera kam duoti…geriau neduoti arba simboliskai duoti niekam. o gal autorius butu linkes premijai nominuoti toki breivika? kaip ir atitinka vertinimo kriterijus: ne koks ten luzeris, ne is pietu saliu , netinginis, ryztingas – kaip tare taip padare, nelinkes kompromisauti, gerai zino takostyra tarp balto ir juodo, gero ir blogo. taipogi nepriklauso kategorijai “politkorektiški Europos toleriūgos, komunastai, ekošikniai, antiglobalastai ir visas panašus sbrodas” . beje, kaip taisyklingai lietuviskai rasyti sbrodas ar zbrodas?

 3. tags: debilai, Europa :D

 4. Wszystko

  Pritariu Viliui, EU gavo premiją už taiką, bet jei EU yra blogai, tai kodėl Putinas kopijuoją EU ir kurią kažkokią Eurazijos sąjungą?

 5. Bombardyrius

  jo, sitiems medicinos premija, uz tuos melyniu paisymus ir skundus apie sumusimus, kuriu nera :)

 6. Vladas

  Andriau, apie ES pavarei kaip tie runkeliai apie Lietuvą.

 7. Pastoras Maldonado

  Nemanau, kad kokios nors motinos Teresės finansinė situacija buvo geresnė nei ES, bet tai nesutrukdė jai gauti premijos. Iš tiesų pirmasis komentatorius šiuo atveju labai gerai pastebėjo. Tuo labiau, kad ES viena iš idėjų ir buvo susaistyti rinkas, kad karai tarp šalių turėtų kuo mažiau prasmės. Kita vertus, šiemet akivaizdi situacija kai realiai nėra labai ryškių kandidatų prizui, todėl iš tiesų prizas ES yra keistokas. Galvoju, galėjo nebent kokiai Šveicarijai kaip valstybei duot. Už life-time achievements.

 8. Sikutis

  Nominacija gal ir kvailoka, bet su kritika, imho, persudyta smarkiai. EU – ne Venskiene, ne Gadafis ir ne Lukasenka. Kaip teisingai pirmasis komentatorius pastebejo, kalba eina apie taikos premija – tai tikriausiai EU situo klausimu galima prilyginti diktatoriams ir ciuoztelejusiai teisejai? Prie ko cia Graikija ir Ispanija, su savo padetimi?

 9. Adv. Tomas

  Premija reikia skirti siandien Lryte aprasytiems kankiniams Asadauskams. Tai ju deka bus atskleistas (nu kada nors) nacionalistinis, smulkiaburzuazines Norvegijos dviveidiskumas, nukreiptas silpnuju ir negalinciu apsiginti tautiniu mazumu smurtiniam kankinimui. Jie(Asadauskai) atskleis Breiviko paslapti ir NB komiteto puvesius.

 10. Nu cia jau ne mano mintys. Net ne mano nusisnekejimai ir nubludijimai. Net keista kaip autorius galie apie viena dalyka kalbeti teisingai, o kito net elementariai nesuvokti. Nors faktas kad nobelis suteiktas ne zmogui mane irgi suglumino. Pasirodo taip jau yra buve.

 11. Mano požiūriu Obama vis tiek yra visų laikų topas. Kodėl ne ES – paaiškinta pirmame komentare. Tačiau ES juridinį kūną įgavo tik neseniai – net ir Obama ilgiau valdžioje. Tokia logika sekant visai realu, kad bus apdovanoti ir tėvas su sūnum bei šventąja dvasia. Tik, aišku, apdovanoti ne taikos premija (iš rojaus gi išvarė ne pačiu mandagiausiu būdu), bet fizikos – per šešias dienas pavaryti visatą reikėjo ir darbo, ir smegenų įdėti.

 12. Likis

  Uzkalnis sirsta, nes nesupranta pasaulio.

 13. GUESSWHO

  Ne, Taikos premija Obamai buvo jų idiotizmo viršūnė, nes kaip teisingai pastebėjote jis “tuomet nebuvo pasiekęs absoliučiai nieko, išskyrus tai, kad buvo išrinktas, ir tai, kad nebuvo George W. Bush’as.” Tikrai iš kategorijos “good one” tai buvo.

  O kad EU įkūrimas transformavo Europą iš karo kontinento į taikos kontinentą, kaip teigia Nobelio komitetas, yra gryna tiesa. Bet premijos skyrimas EU kažkoks keistas. Lyg tai būtų atsarginis variantas nesant realiam tos premijos verto žmogaus, arba kažkoks moralinis boost’as EU krizės metu. Bet iš norvegų pusės (jie ne EU)?!! WTF?

 14. nePAVIDOLIS

  Na, dėl progresinių mokesčių galėtume diskutuoti (bet nesirengiu perrašinėti VALSTYBĖS – o ji gana taikliai aprašo mokesčių problemas, tame tarpe ir marazmatiko Beno išvedžiojimus:), bet manau tai būtų tas pats, kaip pešiotis su plikiu (čia taikliai palyginau :) Žinoma, tas kuris gali PUSRYČIAMS pakloti 200 Lt niekada nesutiks mokėti daugiau mokesčiu nei tas kuris namuose kepasi kiaušinienę. Bet kas būtų jei pastarieji sugalvotų mažiau DIRBTI…. :) “DUSKIT PAVIDOLIAI”

 15. charlie harper

  Oi tik nereikia čia verkti, Obama, Eu ir kiti. Gorbačiovas savo laiku gavo tą briefną premiją kaip taikos balandis. Bet juk BBC tieek toli nenešė tais laikas, ar Andriukas buvo dar mažiukas. Rado dėl ko virkauti

 16. Pavidolis užukalnis vel pravirka kad Norviegai sava pagrindini fridomo priza nia jam paskyre. Iš tikrųjų, kai pagalvoji, kas gi kitas atliko didžiausią ar geriausią darbą vardan tautų broliškumo, jei ne visų galų žinovas, nusipelnęs elito rašytojas, neoliberalizmo, socialdarvinizmo, “breivikizmo”, asmeninio egoizmo, antilietuviško kosmopolitizmo propaguotojas.
  Na, bet neverta nusiminti. Po keleto mėnesų Lietuvoje bus renkamas metų Tolerancijos žmogus. Raginu visus paremti gerbiamo A.U. kandidatūrą ir tuo tikslu siųsti palaikymo laiškus VšĮ Sugiharos fondui (sugihara@takas.lt). Nes akivaizdu, jog šiandieninėje Lietuvoje kito asmens, kuris savo veiksmais, viešu pavyzdžiu ar atviru žodžiu stojo prieš ksenofobijos ir radikalizmo apraiškas, pasisakė už humanistines vertybes visuomeniniame ir politiniame Lietuvos gyvenime, visuomenės santarvę, piliečių solidarumą ir socialinę atsakomybę, jei ne protokolų autorius. .

 17. Pavidolis užukalnis vel pravirka kad Norviegai sava pagrindini fridomo priza nia jam paskyre. Iš tikrųjų, kai pagalvoji, kas gi kitas atliko didžiausią ar geriausią darbą vardan tautų broliškumo, jei ne visų galų žinovas, nusipelnęs elito rašytojas, neoliberalizmo, socialdarvinizmo, “breivikizmo”, asmeninio egoizmo, antilietuviško kosmopolitizmo propaguotojas.
  Na, bet neverta nusiminti. Po keleto mėnesų Lietuvoje bus renkamas metų Tolerancijos žmogus. Raginu visus paremti gerbiamo A.U. kandidatūrą ir tuo tikslu siųsti palaikymo laiškus VšĮ Sugiharos fondui (sugihara@takas.lt). Nes akivaizdu, jog šiandieninėje Lietuvoje kito asmens, kuris savo veiksmais, viešu pavyzdžiu ar atviru žodžiu stojo prieš ksenofobijos ir radikalizmo apraiškas, pasisakė už humanistines vertybes visuomeniniame ir politiniame Lietuvos gyvenime, visuomenės santarvę, piliečių solidarumą ir socialinę atsakomybę, jei ne protokolų autorius…

 18. Saulius

  Skaitai žmogus ir širdis dainuoja….

 19. Bronius

  Jo, Užkalnis ir humanizmas, tai tas pats, kas blusa ir kosmosas.

 20. Jonux

  dar pamirsai Gorbaciova ir Arafata :) ir geri laureatai

 21. Vytas

  …nuopelnus taikai, arba gal, j[b]e[/b]i jau svajojame, tai svajokime be ribų…

 22. 40+

  Eu verta premijos. Ypac jei sia premija suprasim, kaip paskata mums visiems suvokti kiek gi vertinga yra tai ka turim. Eu griutis tuo tarpu, ko gero butu vargiai galima be karo ar bent jau lokaliu konfliktu su ginklu pazvangini ais. Va tada tai ir suprasim, kuo gi eu nusipelne nobelio premijos..

 23. Failed Union

  Rekomenduoju paklausyti bent viena Nigel Farage’o rant’a apie ES. Cia zymusis jo antpuolis ant Rompuy http://www.youtube.com/watch?v=bypLwI5AQvY&noredirect=1 , uz kuri jis gavo 3000 EUR bauda, nes tos zmogystos charizma jis prilygino kaip slapio skuduro.
  o cia tiesiai sviesiai i eurokratu snukius http://www.youtube.com/watch?v=2gm9q8uabTs&feature=related
  Yra daugiau jos pasisakymu, rekomenduoju.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: