Viskas bus gerai. Aš žinau, kodėl.

Labas rytas. Žinote, koks brandaus amžiaus ir patirties privalumas prieš jaunystę? Tai, kad esi daugiau matęs, ir žinai, kaip viskas galų gale būna.

Aš rimtai. Žinau, kad daugeliui šį rytą labai liūdna ir nyku, ir kyla klausimų dėl rinkimų pirmojo turo rezultatų. Pakalbėkime.

Gana nelinksma yra ir man, ypač kai pasižiūriu, kas žada formuoti vyriausybę. Naručio viešbutis visai šalia mano namų: naktį jaučiau, lyg kas grindis drebinęs būtų. Paskui pasirodė, ten šampano taurėmis susidaužinėjo.

Taip – išlaikytinė, bambalinė, Brežnevo laikų gerą gyvenimą menanti, prie Petkos & Čiapajevo anekdotų žvengianti,  šaltupį ir monikutės naktis žindanti, kontrabandines cigaretes rūkanti, pasakomis tikinti, rusiškos televizijos kiaulių jovalą lapnojanti, Liubė klausanti, minimaliu atlyginimu penima*, šildytus kugelius prekybcentriuose savaitgaliais ėdanti skudurynų Lietuva tarė savo žodį. Nepatingėjo. Kad jiems reikia ko nors kito, niekas ir nesitikėjo. Buvo vilties, kad mažiau iš jų ateis nubalsuoti – neišsipildė. Čia džiaugsmo maža.

Tačiau nors truputį pagalvojus, tas juodas debesis turi, visų pirma, nemenką sidabrinį pamušalą.

1. Drąsos Kelio drymtymas gavo maždaug tiek, kiek realiai galima buvo tikėtis, ir galės ramiai išsivaikščioti po kitas partijas. Imbecilų proporcija elektorate nelabai keičiasi. Panašiai balsų gautų prezidento rinkimuose Kunigaikštis Vilgaudas, Mėslitos direktorius habil. dr. Saulius Poška arba Algirdas Paleckis.

2. Frontas su savo Paleckiu, Kristina Brazauskienė ir kiti iškilūs ekonomistai ir visuomenės veikėjai dingo iš horizonto ir kelerius metus nebedūmys dangaus nacionaliniu mastu.

3. Konservatoriai ir Liberalų Sąjūdis gavo, bet kuriuo atveju**, žymiai daugiau, nei galima buvo prognozuoti po keturių metų krizinės vyriausybės, griežto stabilumo puoselėjimo ir dažnai savižudiškos ištikimybės nusistatytiems principams. Man patiko sveika ir labai elegantiška Kubiliaus ir Šimonytės arogancija, bei Masiulio ir Šimašiaus elgesys ir pasisakymai, iš kurių atrodė, kad jie būtų gimę ne sovietų okupuotoje Lietuvoje, o visą laiką gyvenę ir suformuoti laisvame pasaulyje. Sveika visuomenės dalis Lietuvoje yra pakankamai didelė, ir tai pamatėme praėjusį vakarą.

4. Tai, kiek surinko balsų kliedesiai apie minimalų atlyginimą, įtikinamai parodo, kad visas briedas apie “išvažiavusią Lietuvą” ir “liko tik pensininkai ir valstybės tarnautojai” yra tik vaikų šnekos. Jei visi išvažiavo, tai kas tie avinai, kuriuos Viktoras Uspaskichas surinko savo pažadais?

5. Negali nedžiuginti ir tai, kad, žinoma, runkeliai eilinį kartą gaus viską, ko nusipelnė.

1509 Lt minimali alga? Kaipgi. Šūdą ant pagaliuko jūs gausite. Net pati partija sakė: “Mes žinome, kaip.” Dabar jie jums parodys, kaip. Iškeltu didžiuoju pirštu į viršų – štai kaip. Bet tai čia ir taip visiems protaujantiems aišku buvo.

Progresiniai mokesčiai (“tegu turčiai moka daugiau”)? Aha, tuoj. Raudonosios rožės partija turėjo kiek metų tiems mokesčiams įvesti? Kodėl jums atrodo, kad dabar puls ir įvedinės? Juo labiau, kad patys žino, ant kurios duonos pusės sviestas tepamas ir kaip veikia mokesčių didinimas (žinoma, jie kalba kitaip, bet nepradėkim įsivaizduoti, kad šie pažadai turės daug bendro su gyvenimu).

Tvarka ir teisingumas? Na čia, žinote, išvis sunkiai. Tvarka Lietuvoje yra jau dabar, kaip ir teisingumas; taip kad nebent kerštas ir bausmė, bet ir tai sunkiai. Turės geltonojo erelio partija pora ministerijų postų, ir tuo, matyt, viskas ir baigsis.

Žinoma, kaip pažymėjo mano klasiokas Eduardas Eigirdas šiandien Žinių Radijo laidoje pas kitą mano draugą Aurimą Perednį, yra paprastas dalykas, kad jei valdžią gavo žmonės, artimi ne progresyvioms ir didelę vertę kuriančioms ekonomikos šakoms, o trąšų ir agurkų konservų gamybai, tai daugelis rinkėjų turės susitaikyti su tuo, kad jie galės dirbti įmonėse, gaminančiose trąšas ir vekuojančiose agurkus, kas irgi yra neblogai, bet galbūt geriau būtų buvę dirbti galva. Tačiau agurkas runkeliui visuomet yra agurkas, tai paprastas ir aiškus dalykas, ne koks ten programavimas arba lazeriai, tai todėl runkelis ir gaus tai, ko norėjo.

Gerasis aspektas yra toks: tie, kas gyvena optimistiškai, dirba išmaniai ir ieško ne priežasčių nedaryti, o būdų pasiekti, ir toliau galės daryti tą patį. Tie žmonės, kuriems šiandien sekasi, pasiekė tai ne dėl Kubiliaus pagalbos, o dėl savo asmeninių savybių ir polinkių, ir jiems mažai kas pasikeis. Jei norite, kad jums sektųsi, būkite vienu iš tų žmonių, kuriems sekasi.

Be to, kalbant apie visą šalį, Lietuva yra pakankamai supančiota ir pastatyta ant bėgių savo tarptautinių įsipareigojimų, o atleisti vadžias, prisiskolinti ir pasitaškyti pinigais niekas neleis. Tie, kas ateis į valdžią, patys turi interesų, ir jų įmonėms ir verslams ne mažiau reikia europinių pinigų ir nebrangių kreditų, negu tiems, kas netrukus pasitrauks į opoziciją.

Būtent todėl šiandien ir sakau: neleiskite laiko liūdėdami. Pernelyg didelis liūdesys šiandien parodytų, kad esate priklausomi nuo valdžios, o priklausomybė nuo valdžios – ne jūsų, o runkelių ir varguolių atributas. Palikite varguoliams jų varguoliškus rūpesčius ir godas. F*ck them: jiems niekas gyvenime nepadėjo ir nepadės; varguolis su numesta iš dangaus į dantis ledų porcija yra tik varguolis su ledais, tai tegu ir džiaugiasi ir tegu laižo, čiulpia arba kanda tą savo ledų porciją. Jam – savo kelias ir savo gyvenimas, nykus ir su varganais džiaugsmais.

Bet visa tai – ne jums, ne mano kartai ir ne tiems žmonėms, kurie ateina čia skaityti. Jūs, kaip ir aš, širdyje žinote, kad viskas bus gerai.

— — —

* Nuo žodžio “penėti”, o ne nuo to, ką jūs pagalvojote.

** Nes dar bus antras turas, dar suskaičiuosim vienmandates. Čia tiems, kas jaus pareigą apie tai priminti.

Advertisements

129 comments

 1. Algis

  Nes ne runkeliai, o sveiko proto žmonės daro Lietuvą geresnę.

  • lordukas

   Kas Lietuvos žmones skirsto i runkelius ir dar kitokius tai jis nevertas nei to runkelio žievės. Liaudies sutaikymas ir sveikas protas reikalingas mūsų tautai. Kada neliks vietos mūsų širdyse pavydui, kerštui , neapykantai, gobšumui nuo tada mūsų šalis pradės egzistuoti. Šitame purve kuriame mes dabar gyvename susikūrėme patys. ir kaltiname vieni kitus nenorėdami pažvelgti į save. Kada turės teisę pareikšti savo nuomonę ir žmogus Runkelis mes suprasime, kad tik jis gali mūsų gyvenimus pakeisti į gerąją pusę. Dabar kabinkime ką prisivirėme , nes mes tik to ir verti esame.

 2. Va, teisingai, protingi žmonės patys susikuria savo gerovę, tad nėra ko parintis dėl debilovozu atėjusių į valdžią. Bet, kaip rusai sako “Za derzavu obidna”, nustekens Lietuvą, kiek įstengs.

 3. Kaip mano mėgstamiausias dėstytojas, VU Ekonometrinės analizės katedros vedėjas prof. Račkauskas mėgdavo per paskaitas studentams sakyti – “verslas vystosi ne dėl to, kad yra valdžia, o nepaisant to, kad yra valdžia”. Nežinau ar čia originali jo mintis, bet esmė labai gera.

 4. Tomas Lafanga

  Aciu uz palaikyma. O tai ant dusios taip sunku buvo paskaicius kokia liudesio banga ant Lietuvos uzplauke. Kazkaip rimtai reikia nusipurtyti, nusispjauti ir toliau eiti uzsiimti savo darbais. Aciu dar karta.

 5. Gintas

  Liūdna ne tiek dėl rinkimų rezultato, kiek dėl prarandamo laiko. Šiandien man 30 ir ketveri metai būsimos neosovietinės atmosferos Lietuvoje tikrai nedžiugina, bo tikėjaus vakarietiško gyvenimo būdo įsigalėjimo jau sekančiais metais. Ir nors suvokiu, kad šiandiena yra tik rytojaus “namų darbai”, bet vis tiek gaila laiko. Gaila blt.

 6. Ign

  Valatka: “….susidurs su tokiomis problemomis, jog įsivaizduoti dabartinius laimėtojus valdžioje iki 2016-ųjų pabaigos reikia lakios fantazijos.”

  http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/komentarai/rimvydas-valatka-drasus-apsvaigimas-nedrasios-pagirios-500-26

 7. O kaip referendumo rezultatai, irgi “viskas bus gerai” ar vis dėlto nelabai?

 8. Mantaz

  Dėkui.

 9. Tomas

  Uzkalni, ko taip liudnai? dar 2 savaites. Nichuja nepralaimeta dar!

  • Inetaboss

   Aš palaikau, mes dar turime sveiko proto. Kam viskas aišku, tie nebeateis po dviejų savaičių, o mes dar turime antrąjį ratą :)

 10. hiphopchik

  mažai mūsyse drąsiaus…

 11. Jonux

  Gerai susumavai viska, Andriau :)

 12. Indrė

  Ačiū, Andriau. Ir šitas nykus ir liūdnas (ne tas žodis, kaip) pirmadienis praeis. Aišku, bus gerai. Kitaip tiesiog neįmanoma.

 13. nePAVIDOLIS

  Jo… laukiam įžvalgų apie referendumą :)

  • Su referendumu yra taip. Man gaila, kad toks rezultatas, nes bus papildomų priežasčių stabdyti elektrinės statymą. TAČIAU esu linkęs manyti, kad valdančioji koalicija pamatys ir tai, kad statant elektrinę, galima uždirbti daugiau, nei jos nestatant, ir galimybių savo verslams ir versliukams. Todėl tikiuosi, kad ji bus.

   • O aš bijau, jog šitie kvailiai bus linkę dėtis prie BAE AAE. Jie(bent jau tie kurie turi nors trupinėlį smegenų) tikrai turėtų įžvelgti elektrines naudą, bet jiems priimtiniau būtų vystyti santykius su rytais(kaip daugelis jų ir deklaravo) ir tapti Rusijos statomų elektrinių akcininkėmis, vietoj to, kad vystyti VAE. Dabartinė opozicija, nepriklausomai nuo sudėties, turi išlaikyti pakankama svorį, kad bent jau pradėti darbai nebūtų beprasmiškai išmesti oran, nes toks scenarijus net labai realus.

   • Va būtent dėl to ir nereikia Lietuvai atominės. Nes ji bus statoma, kad “savi versliukai uždirbtų”. kaip tai įtakoja galutinę projekto kainą galima pasižiūrėti į valdovų rūmus.

    Kai “teisingų žmonių” kontoros atsirieks savo pyrago gabalą.. atominę elktrinę teks iš visų pusių VIAP ramstyti. kaip kad dabar Elektrėnai ramstomi.

    O valdančioji koalicija.. ji tik už. Gis naujos atominės idėją būtent socdemai iškėlė.

   • Dr. Afonia

    2 Dalius.
    Stai ir atsakymas, del ko dauguma balsavo pries VAE. Lietuviskas pavydas- juk kazkas uzdirbs is statybos, o gal ir pavogs… Valdovu rumus statant kazkodel tokios problemos nerupejo. Na gerai, bet ka statant mazumele “nubyra” i sona. Tai ka- cia jau priezastis nieko nestatyti? Taigi, VAE reikalinga jau vien tam, kad atsijungti nuo Rytu bambagysles…

   • 2 Afonia:
    Pavydu vadinti nenora kad iš manęs būtų vagiama.. nebūčiau linkęs. Tai greičiau sveikas protas.
    (tikiuosiu ponui Dr. nereikia aiškinti, kur veda ir ka reiškia “savų” firmelių protekcija ?)

   • Krienas

    Tokio mąsto investicijos šalyje ir yra geros tuo, kad darbo bus visiems. Dirbs ne tik užsieniečiai, bet bus veiklos ir vietiniams verslams, o tai reiškia ir tiems, kurie tų verslų yra samdomi ir užsidirba duonai. Jei yra nerimas, kad pinigai plauks tik saviems, tai praregėkit, išrinkot tuos, kurie labiausia tikėtina, kad savais pasirūpins, o blogiausia, kad vienas iš tų savų yra gazprom. Kad tokiuose projektuose nebūtų vien savų maitinimo, ne projektų atsisakyti reikia, o rimčiau pasižiūrėt į savo pilietines pareigas. Niekas nevogtų, jei to nebūtų galima daryti lengvai ir pakankamai saugiai. Ir šiuo sakiniu aš neteigiu, jog visi vagia ir tik tuo užsiiminėja. Žinau daug žmonių valdiškame sektoriuje, kurie to nedarytų. Dažniausiai, tai jauni žmonės, o jauni greit mokosi ir lengviau pastatomi į vietą. Rinkite toliau korporatyvines (DP su darbu sieja tik pavadinimas) ir nomenklatūrines (LSDP) partijas ir tų žmonių liks gerokai mažiau. Visi balsuojantieji už rusiškų šaknų partijas užmiršta, kad Lietuva didžiąją savo nepriklausomybės dalį buvo jų valdoma. Ir dėl visko, kuo esat nepatenkinti turit būti dėkingi tiems, kuriuos dabar išrinkot. Ech jūs, kovotojai prieš vagystes…

 14. Eduardas Petrulis

  “Jei visi išvažiavo, tai kas tie avinai, kuriuos Viktoras Uspaskichas surinko savo pažadais?”. Žinot Andriau kas? Tie kurie per prasti net į Ispanijos šiltnamius Airijos fabrikus važiuot va kas. Tie kurie tvirkina karves tvarte pasislėpę, daužo paminklus kapuose ir kurie dar nenusitėškė su savo Audi bulka kol kas. Jūs nelabai įsivaizduojat situaciją, dėl to jum atrodo ne viskas taip blogai. Pabendraukit ne su savo rato žmonėm ir tai pasikeis – pažadu. Valdžios nelabai kas bijo, – kraupesnis vaizdas yra bendrapiliečiai…

 15. blake

  Koks dar liūdesys? Viskas geriau nei galima buvo tikėtis:
  1. Liberalai gavo daugiau nei bet kada anksčiau. Kvazi-liberalios atliekos (LCS ir TAIP) galutinai išnyko ir jų rinkėjai ateityje atiteks liberalams.
  2. Konservatoriai irgi gavo daugiau nei buvo baiminamasi, o svarbiausia, kad pirmauja 20+ vienmandatėse ir yra antri dar 10+. Po antro turo jie turės antrą pagal dydį frakciją – apie 35 vietas. O jei truputį pasiseks gal net aplenks socdemus ir bus didžiausia frakcija.
  3. Kad svarščikai gavo daug balsų irgi ne taip liūdna kaip atrodo – jų elektoratas toks, kad jiems kitas pasirinkimas už ką balsuoti būtų socdemai arba paksuoliai. Svarščikai turbūt mažiausia blogybė iš šitų. Progresinių mokesčių berods nežada. Antram ture jie daug negaus – dar kokias 10 vietų ir rezultate bus treti po socdemų ir konservatorių.
  4. O susumavus aukščiau aptartųjų vietas po antro turo, išeina 70+… Bėda ta, kad svarščikas lemia, kas formuos daugumą.

 16. “rusiškos televizijos kiaulių jovalą”????? žinokit, mielieji, aš asmeniškai tik tą Jūsų vadinamą “rusišką jovalą” ir galiu dar žiūrėti, jeigu apskritai įmanoma ką nors žiūrėt per šiuolaikinį TV – nes palyginus su tuo nesibaigiančių srautu šokančių ir dainuojančių “pasaulio bambų” bei metų metais kartojamų tų pačių filmų “a-la” “JAV bukapročiai kaime” ir t.t., kurį rodo LIETUVIŠKOS televizijos, rusų kanaluose viskas tvarkoje ir bent jau tai, ką ten matau, neverčia vemti – jeigu nuomonę apie rusišką televiziją susidarote iš “Okna” bei panašių laidų, tai Jūsų asmeninio akiračio bėda…. Taip kad kas šnekėtų, o kas tylėtų……. Laimei, nebalsavau, nes nėra už ką, tad galite būti ramūs – Lietuvos ateities nesugadinau……

  • Dievaži, raudoname rytinio dangaus horizonte į tolį nuskrendantis baltųjų sibiro garnių vedlys – vaizdas, į kurį žiūrėtum ir žiūrėtum.

  • nb

   tai sėkmės žiūrint rusiškas televizijas. rusiška televizija puiki, nes jūs kitokių ir nematėt, o nematėt, nes kalbos neokat.

   • Teodoras

    Tai gal i koki Brianska ir riedekit savo tv ziuret. Manau sis miestas jums puikiai tiks.

  • Paulius

   Neleidžiate vakarietiškų pažiūrų žmonėms susidaryti vaizdo apie rusišką televiziją iš Oknų ir kito brūdo, bet pati susidarot vaizdą apie vakarietiškas televizias iš tos pačios klasės pačio brūdo. Gal puodelį logikos, moterie?

  • AV

   Ramune, mes Rusijoje savo televiziją vadiname зомбоящик. Sekmingo žiūrėjimo.

  • laura

   nebalsuodami ir gadiname Lietuvos ateitį

  • GUESSWHO

   Man kaip sporto fanui labai patinka kanalas Rossija 2, kuris HOLY SHIT šiemet tiesiogiai transliavo Super Bowl’ą. Kiekvienas kas nors kiek nusimano apie Ameriką žino koks tai big event’as ir kokia tai big day in USA kasmet sekmadienį vasario pirmom dienom. Taip kad va.

 17. Andrius

  Ačiū

 18. ed

  nerunkeliai yra mažumoje, deja. Nieko tokio, ne pirmas kartas…

 19. Pastoras Maldonado

  Na, mane rezultatai nuliūdino, tačiau radau kuo pasidžiaugti taip pat. Trys didieji miestai balsavo arba už TS arba už Sąjūdį, na o visokie kaimai – už Uspaskį. Taip kad protingų žmonių Lietuvoje gausu, gaila, kad runkelių daugiau. Dar nudžiugino žemas Paksiaus reitingas, nors visuomenės apklausos sufleravo priešingai. O vienmandatės regis irgi nepadės pasiekti valdančiosios koalicijos TS ir sąjūdžiui, neįtikėtinos ir absoliučios sėkmės atveju abi gali turėti maždaug 60. Dar vienas iš Lics gali būti. Valstiečiai nesijungs, nes nepritaria dėl atominės, lieka nebent lenkai.

 20. Donatas

  Bet vis tiek gaila, kad tas Rusu imbicilas, snekedamas tik bendratimis, nebus tas zmogus, kuriuo galetume didziuotis… O nervuotis vis tiek nesinervuosim nei del vieno….

 21. Teodoras

  Ačiū jums, Andriau, už šį straipsnį ;]

 22. Laimius

  Che che, o atominę elektrinę, panašu kad, statysime. Uspaskis – už, Butkevičius – ne prieš, vienas Mazuronis – prieš. Uspaskis žada “teisingą” referendumą po 2 metu, kad žmonės gavę “visą infarmaciją ” pritartų statybai.

  • Mindaugas

   Deja, Uspaskis “lauks projekto”, Butkevičius – tikrai prieš, Mazuronis prieš, Tvarka ir teisingumas – prieš… Kitoje pusėje lieka tik Krikdemai ir Lib.

 23. Wannabe

  o kaip pvz. su gydytojais? Ar priskirtum juos varguoliams? Labai maza ju dalis, gal koks 10-15% turi galimybe kurti kazka savo rankomis. Geriausi gydytojai dirba dviejose-trijose monopolinese trecio lygio istaigose… o ir emigracija tarp ju didele.

 24. PROF. OŽISLOVAS

  Ačiū. Tikrai sunkus rytas.

 25. Violeta

  Dėkui, bent šiek tiek praskaidrinot nuotaiką šį niūrų rytą.

 26. Arvydas Vilcinskas

  Puiku,Andriau! Vertinu ir gerbiu-mano mintys pilnai sutapo su tavosiomis.

 27. Kas mane labai stebino, tai visos tos močiutės, kurios per tėliką po balsavimo aiškino, kaip juos balsuoja “už permainas”, kad “reikia permainų”. Tai ir mąsčiau sau – kokių permainų joms reikia? Čia jos nori, kad gėjams tuoktis leistų? Kad religiją Lietuvoj pakeistų? Kad įsivestumėm valiutą kitą? KOKIOS tos permainos turi būt?

  • Galbūt jos nori, kad joms tą pačią pensiją mokėtų kartą per du mėnesius. Tai būtų permaina.

   O šiaip jų jau laukia netrukus permainos, jos pačios žino kokios, ir nesusiję su rinkimais.

   • mociute

    Ponas Andriau, del permainu, nesusijusiu su rinkimais, ir pats nebukite tikras, Jos gali ir tamstos neaplenkti. Kiek paciam meteliu? Manau, kad tam tikru permainu jau sulauket. Ir del pensiju nesisaipykit. Ziurekit, kad paciam neateitu toks laikas kada nors. Nespjauk i vandeni…Is zmoniu tyciotis nevertetu, ziurekit, kad tai negriztu bumerangu.
    O siaip straipsnis neblogas.

 28. Mazdanas

  MAZDANAI valdys Lietuvą…

 29. Darius

  Konstitucijoje turi atsirasti punktas, kad balsuoti neturi teisės pašalpininkai-bedarbiai, žmonės neturintys išsilavinimo ir žmonės nemokantys lietuvių kalbos.

  • Krienas

   EU sudoros, nors kaip postsovietinei šaliai galėtų pademonstruoti toleranciją ir sutoleruot. Greičiau rusiškos genų inžinerijos pasekmes įveiktume.

 30. Vaida

  Tie žmonės, kuriems šiandien sekasi, pasiekė tai ne dėl Kubiliaus pagalbos, o dėl savo asmeninių savybių ir polinkių, ir jiems mažai kas pasikeis.

  • Iš kito forumo

   Neatsižvelgiant į bet kokias asmenines bei politines pažiūras, šį teiginį formuluočiau kiek kitaip: tie žmonės, kuriems sekasi, pasiekė tikrai ne dėl pagalbos “iš viršaus”, o dar ir dėl to, kad tie žmonės atsirado tinkamu laiku, tinkamoje vietoje, žinoma, neatmestinos jokiu būdu ir asmeninės savybės.

   Tiesa, kalbant apie Lietuvą ir joje sėkmingus žmonės, diskusija visada pakrypsta ne ta linkme ir dažniausiai išryškėja praeities šmėklos bei kiti “prieskoniai”.

   Šiam teiginiui iš tiesų pritariu, kad nei politinės jėgos iš viršaus, nei žalieji žmogeliukai sėkmingiems žmonėms leido tapti iš tikrųjų sėkmingais, kadangi tai buvo pasiekta savo prakaitu etc. Taigi būti sėkmingu žmogumi nėra įmanoma be šių ingredientų: asmeninės savybės, atsirasti tinkamu laiku tinkamoje vietoje ir trečioji – erdvė. Trečias aspektas ganėtinai svarbus, o jei abejojate, tai paklauskite savęs, ką gi galėtų padaryti NASA raketų inžinierius Lietuvoje? Kad visiškai nieko, tai, savaime suprantama, kad padarytų, bet įtaka būtų minimali be teisingo ir vieno tikslo besiekiančių žmonių.

   Kadangi, vienas lauke – ne karys, tai apie sėkmingus žmones dažnai tenka girdėti bei matyti žiniasklaidoje(greičiau purvasklaidoje), kad lietuviai skina laimės vaisius, deja, užsienyje.

 31. Rinkimų stebėtoja

  Ačiū už optimizmą! Stebėjau rinkimus kaimo vietovės rinkimų apylinkėje. Matant kokie kadrai eina balsuoti ir ką jie išrinko, buvo apėmusi visiška neviltis.

 32. Augustians

  Liudeys del DK, bet siaip pusetinai… :) Runkelis prie visu valdziu runkelis!

 33. Karolis

  Man tai liudna ne vien del valdzios, bet ir del elektrines…. nejaugi tokie parsidaveliai esam? kad musu nuomone nuperka pigiais pazadais apie minimuma ir kazkokiais nusisnekejimais apie vejo malunu prigrudima i Lietuvos zemele? bent jau tikejaus kad uz atomine zmones balsuos o dabar jau vapse…. Visi pazistami sake arba uz konservatorius arba uz Masiuli balsuos – galvoju gerai, kad zmoniu yra dar normaliu Lietuvoj…bet kur tau viskas aukstyn kojom apsiverte…. Gerai, kad si straipsni paskaiciau… dabar man bus “px” ant tos valdzios….tegu sedi komuniuhos ten tam savo seime…runkeliai matyt jais ir tesidomes…

 34. Lina

  Uzskaitau :)
  manau, kad AE pastatys ir naujoji pozicija, tik atkatas dabar jau bus ju. Apie tai, kad AE klausimas nebutinai yr toks neigiamas, jie eme kalbet taip sakant ‘ne otxodia ot kasy’.
  Man tik kliuna, kad liberalai (dabar jau trijuose sarasuose) niekaip negali susijungti ir gauti virs 10 proc kartu. Na bet ka daba, Matyt negali

 35. Jovita

  P. Andriau, puikus straipsnis!!! Džiaugiasi širdis skaitydama :) Tarsi savas mintis skaityčiau…
  Labai patinka jūsų rašymo stilius. Pagarba!

 36. Valdas

  Lina, niekam ten iš liberalų nereikia jungtis. Tiesiog buvo atsijotas šlamštas ir tegul jis lieka užribyje.

 37. Pingback: Agurkas runkeliui visuomet yra agurkas - IT naujienos, apžvalgos ir diskusijos - topzone.lt

 38. Raimondas

  žinoma viskas bus gerai, gerai kad Andrius Užkalnis nepradėjo čia šiandien verkšlent, juk visi žino kad nėr to blogo kas neišeitų į gerą

  O dėl konservatorių, tai jeigu jie būtų rodę mažiau arogancijos ir daugiau pagarbos paprastam žmogui, tai gal ir būtų buvę perrinkti, nes pvz Latvijoje ir Estijoje tai liaudis perrinko dešniuosius, kurie valdė kriziniu laikotarpiu ir naudojo panašius taupymo ir mokesčių didinimo būdus

  • Laura B

   Aš tai džiaugiuosi, kad konservai nerodė mažiau arogancijos Paprastam Žmogui.
   O šiaip tai labiausiai norėčiau, kad visi 60+ m. žmonės būtų pasikonsultavę su savo pilnamečiais vaikais ir/ar vaikaičiais už ką balsuot. Juk būtent pastarieji mokės mokesčius ir srėbs visą būsimų valdančiųjų privirtą košę..

   p.s. ačiū už straipsnį, išties nebeverta liūdėt.. nors dar ir oras šiandien atitinkamas.

   • Mauricijus

    Manau Laura jums pačiai reikia pasikonsultuoti su savimi..Pagrindiniai konservų remėjai ir yra inteligentiški pensininkai,jie ištikimai balsuoja.Ir toks jūsų požiūris,kad žmogus nuo 60 metų neprotauja, yra labai jau nevakarietiškas.Pas mane dirba 23-25 žmonės,jie balsavo už šituos cirkininkus.Tai su jais gal reikėjo tartis?

 39. vilma

  Labai gaila, kad tautiečių tokia trtumpa atmintis- atrodo visi draugiškai pamiršom kas mus į tą duobę įstūmė…. Tokie pseudopolitikai kaip BLIN’kevičiūtė, Kirkilas ir visa ta ŠUDvė turėtu Lukiškėse sedėt, o jie vėl žada padaryti, kad “Lietuvai būtų geriau”, tai yra vėl numelžti, iššvaistyti, dar ką “reikšmingo Lietuvos tautai” pastatyti, pakelti korupcijos ir švogerystės lygį. Ir kompanija atrodo turės SAU palankia- DARBININKUS BLIN. Taigi, mieli žmogeliukai, bendrapiliečiai, sveiki atvyke toliau bekrentantant į dugną, nesinervinkit, jis jau nebetoli, liko apie ketverius metus…

 40. La femme

  Šiek tiek prablaškė liūdną rytą Andrius. Asmeniškai, nesitikėjau tokių rezultatų. Žinojau, kad visokių “ant LT” yra, bet kad jų TIEK… Visas kairysis sparnas žmonių svajonėse. Nabagai. Tegul tik nors vienas dabar cypteli, kad jiems VĖL viskas blogai. Ką išsirinko, to ir verti. Dirbantys-mąstantys aišku ir toliau eisim į priekį, tik lb gaila to progreso, kuris galėjo būti tęsiamas kartu su Kubiliaus politika.

 41. Tai, kad tie runkeliai nevarto interneto ir sitos mintys niekada ju nepasieks – jie ir toliau manys kad jie teisus. Atspausdink savo straipsni ir i pasto dezutes prikaisiok – daugumos ausu kitu budu nepasieksi. Priesingu atveju nematau prasmes rasineti ir kazka diskutuoti siuo klausimu.

 42. Tora san

  Taigis…. Štai ir atėjo diena, kai pradėjau gailėtis, kad nebėra išsilavinimo ir turto cenzo pasyviajai rinkimų teisei….. Vienas didžiausių šiuolaikinės lietuviškosios demokratijos trūkumų…

 43. Lina B.-S.

  …na tikrai labai ačiū p. Andriui – rytą beveik norėjosi nusišauti dėl tų rezultatų, ale paskaičius šitą visą, įskaitant komentarus, visai prapuolė noras šautis: bliamba, na tikrai juk viskas čia surašyta absoliučiai teisingai…ir komentuoja daugybė protingų šviesių žmonių, optimistų ir veiklių, gal tik ta mergaitė, įsimylėjusi rusišką TV, kvailoka pasirodė, betgi negali būti visi protingi…Žodžiu, dirbam, stengiamės toliau ir tikrai neprapulsim, nusigriebs nuo kunkuliuojančio katilo viršaus su putom visos atmatos per sekančius 4 metus, tada jau pagaliau atsistosim ant teisingų bėgių ir – dideliu greičiu teisinga kryptimi…Ačiū visiems už rimtai praskaidrintą niūrią dieną…

 44. ibrahim

  Ponai išpuikėliai, iš aukšto žiūrntys į varguolius. Rinkimų rezultatai objektyviai atskleidė esamos Lietuvos daugumos žmonių ( tegu ir nekokios morales bei issilavinimo) nuotaikas ir mintis. jei jums norisi kitokių rezultatų ir parlamento su elitiniais jūsų numylėtiniais, reikia nusipirkti zemės, ir ten emigravus įkurti savo valstybę. o esama Lietuva priklauso visiems: ir jums, ir taip vadinamam runkelynui. nors kai paklausai bukaprotisku postringavimu apie rusijos televizija, dar neaisku ar nera runkeliai ir tie kurie kitus taip, is auksto zvelgdami, pravardziuoja.

 45. Irma

  Pritariu Andriui, bet žinot, nesuprantu pagal visus čia pasisakančius, kaime vien runkeliai gyvena, tai gal “nusipirkit” ekskursijas ir pavažinėkit po didžiąją dalį Lietuvos kaimų, kad pamatytumėt, tikrąjį vaizdą, kokie žmonės gyvena, yra ir senų (pensininkų, bet šviesių žmonių, yra jaunų, kurie grįžo po studijų dirbti, plėtoti verslo į kaimo vietoves.), pamatytumėt kokiais verslais užsiėma, kaip žmonės dirba ir nedejuoja, o kai reikia reikalauja tai ko jie verti ir ko nusipelnė. Taip yra tokių kaip vadinate varguolių, pašalpos gavėjų, bet čia jau pačios valdžios ir lietuvių požiūrio kaltė, nes tokiems mes patys aukojam, duodam išmaldas, padedam, o valstybė pašalpas moka, sako viešuosius darbus skiria, galiu pasakyt nei velnio. Bet daugiausiai kaip jūs sakote “runkelių” yra miestuose, apsidairykite. Sėkmės, besidžiaugiant nauju rytojumi.

 46. valentas

  ko cia dejuojat kaip mazi vaikai..musiau vargo nesat mate..paziurekit kas kitose valstybese darosi..Afrikoje vaikai valgyt negauna.. cia prijiede cepelinu,vedaru ir dejuoja..paziurekit nera kur masinos pasistatyt pakely..nuskriaustieji mat atsirado..

 47. Saulė

  Nuoširdžiai dėkoju už straipsnį.

 48. Rasa

  Ačiū, Andriau, tikrai praskaidrinote nuotaiką po tokio ryto.

 49. lincė

  tak žiūrėsma dabar, kak lydzeris,katras sugebės ykviepti liaudį (!),paėmęs ažu padručkes kakias tai mačiūtes su blynais i skaniais barščiais, pagražins ant Tėvynės biednus emigrantus.Nudak lauksma i tūtą šytą minimumą pusantras štūkes… O jei rimtai, nuotaika rytą buvo tokia š…,kad nors baubk, bet tamstos įžvalga ją kiek pataisė, na, ne kiek,o gerokai pataisė :) Ne pabaiga dar svieto, dar II turas bus…Pažiūrėsim,kai dugną dėsim…

 50. Andrius

  Na ka, paverkslensim paverkslensim visi ir apsipras, priprato prie kubiliaus, pripras ir prie DP. Juk kaip visi verke, stume ant Kubiliaus, vos ne kas antras nusaut norejo, o dabar man jau visi verkia, kad neisrinko..( na toks jau lietuviu bruozas – verkti ir raudoti, ir sudais apipilti) Seip beabejo, dauguma zmoniu emigravo, ir protingi tarp ju, o lievtuvoj liko tik turtingi ir varguoliai (pastaruju dauguma), na ir keli is vidutinio sluoksnio. Varguoliai ko gero neturi uz ka emigruoti, arba tiesiog jiems vyno butelys mielesnis, todel ir ta likusi varguoliu dauguma ir balsuoja kas daugiau pinigu pasiulys (galbut vynui), viskas cia paparasta.. Juk visa lietuva nera viena Vilnius Kaunas ir Klaipeda. yra dar ir kiti kaimai kur taip pat zmones gyvena. Reikia manau pagalvoti ir apie juos, kaip jiems pagerinti gyvenima. Zodziu rinkimu rezultatai atspindi visuomenes sluoksiu pasiskirstyma. DP ir LSDP- varguoliai, o TS-LKD ir LRLS pasiturinti, mastantys zmones. Ir visa tai atsispingi procentuose. :)

 51. Nerijus

  svarscikas, tapsnotojas, komunistai.. groteskiskas vaizdelis, kazkoks pjuklas 18. Suprantu gyvenimas nesibaigia, bet kai kekviena diena sitie sudai vapes savo demagogiskus marazmus.. tai reikia laikyt stipriai suspaudus optimizmo likucius. dar vakar uzstrigo musu sazines balso ir moralinio autoriteto vapesiai apie permainas, negalvojau kad diedukui jau taip visai blogai

 52. Gintaras

  lsdp dar nepakliuvę į seimą jau Marijoną apvogė, kuo mažiau jūsų būs tuo geriau.

 53. sigitas

  ar girdėjot – kalba, kad Venskėnė katina nušalinti VRK?

 54. Akvile

  Tikrai ačiū už nors kiek praskaidrintą nuotaiką šį rytą ir priminimą, jog viskas gi šiaip ar taip priklauso nuo mūsų pačių ir, kad ir kaip būtų liūdna dėl mūsų Lietuvėlės, niekas neatims iš mūsų proto, optimizmo, motyvacijos ir siekio gyventi taip kaip norime mes!

  “4. Tai, kiek surinko balsų kliedesiai apie minimalų atlyginimą, įtikinamai parodo, kad visas briedas apie “išvažiavusią Lietuvą” ir “liko tik pensininkai ir valstybės tarnautojai” yra tik vaikų šnekos. Jei visi išvažiavo, tai kas tie avinai, kuriuos Viktoras Uspaskichas surinko savo pažadais?”.

  Drįsčiau pridurti, kad, deja, išvažiavę daug protingų žmonių, ir bėda, jog likę tie, kurie nuolat viskuo nepatenkinti, nieko patys nedaro ir tik laukia, kol numes kokį kasnį jų nauja išrinkta valdžia, kuri tiek daug žada… Džiaugsis pensininkas, kad pridės 50 Lt prie pensijos ir galvos, jog socdemai ir Uspaskichas galvoja apie žmogų, o vat, kad Lietuvoj blogai ir vėl konservatoriai kalti. Juk nesupranta paprastas kaimo žmogelis, kad daugiau turėsi ne dabar 50 Lt duonai išleidęs, bet į ateitį juos investavęs.

  O štai čia ir geriausias protų nutekėjimo įrodymas:
  Italija: TS-LKD 51,72% | LS 22,07%
  Belgija: TS-LKD 48,73% | LS 27,80%
  Nyderlandai: TS-LKD 39,56% | LS 28,35%
  Danija: TS-LKD 35,89% | LS 27,30%
  Švedija: TS-LKD 30,59% | LS 19,55%
  JAV (ambasada): TS-LKD 44,62% | LS 20,00% (DK 14,36%)
  JAV (Čikaga): TS-LKD 39,28% (DK 29,42%) LS 8,99%
  JAV (Niujorkas): TS-LKD 41,57% (DK 17,65%) LS 12,55%
  Vokietija: TS-LKD 35,36% | LS 17,99%
  JK, Airijos ir Norvegijos rezultatų kol kas nėra.

  Beje, paskutinius dvejus metus nemažai lietuvių sugrįžo, bet ši informacija, žinoma, taip pat “slepiama” nuo plačiosios visuomenės, kad gink Dieve, koks paprastas žmogelis nesugalvotų, jog gyvenimas Lietuvoje gerėja ir dabartiniai valdantieji kažką gero nuveikė.

 55. Inga

  Mano kaimynas taksistas balsavo už “tvarką ir teisingumą”. Tik man nelabai aišku kokios tvarkos ir kokio teisingumo jam reikia: pilasi baltarusišką benzą, naktim pardavinėja kontrabandinį spiritą ir cigaretes, savo moteriškę lupa taip kad mes vos spėjam ją gelbėti. Tai jeigu jis nori tokios tvarkos ir tokio teisingumo , tai apsaugok viešpatie. Liūdesys labai didelis , ne dėl to kad dabar mano ar mano artimiems žmonėms kažkas pasikeis, bet dėl to kad vis labiau pradedi suvokti kokioje aplinkoje gyveni

 56. Lietuvis

  Pats tu runkelis ir varguolis

 57. vilnietė

  Dėkui, geros mintys. Aš irgi panašiai mąstau. Bet vis tiek liūdna. Liūdna gavus patvirtinimą, jog Lietuvoje tiek daug varganų pridusiusių žmonių. Norėtųsi, kad jų būtų mažiau. Bet mūsų socialinė politika yra orientuota taip, kad pašalpas gauti apsimoka labiau nei dirbti. Ir nauja agurkų valdžia šitos politikos tikrai nekeis, nes ji augina ir gausina jų elektoratą. Taigi, nelinksma žvelgti į ateitį.

 58. Aras

  Bus gerai. Atejusi nauja valdzia gi negali visko nubraukti kas buvo daroma ir pradeti viska isnaujo. Tures islikti darbu testinumas. Tik neaisku, ar viska darys sveiko proto vedami, ar ziuredami i savo programas (kuriu dauguma kele juoka, o kartais net paniska). O siaip, pazvelgus i busima marga seimo sudeti, galiu konstatuoti, eilini karta liaudis isrinko klaunu. Preita kadencija TTP juokino visus, sia kadencija galesim stebetis “Baimes kelio” sukorupcinta Lietuva. Nes to susiburimo ( partija nekyla zodis ju pavadinti) lydere yra kaip kokia marionete, temokanti pasakyti zodi “korupcija”. o uzdavus konkretesni klausima, nezino ka pasakyti, arba mikcioja 130sek apie ta pati, o gale pasisakymo vistiek iterpdavo zodi korupcija :)

  • RRR

   Kaip yra posakis: “DJ’ėjai prieš narkotikus tai kaip bitės prieš medų”, tai galima dar pridėti-“kaip ir teisėjai prieš korupciją” :)

 59. L.B.

  …nagi tolimesnės žinios rodo, kad pildosi optimistinės prognozės jau nuo šiandien…jau ir visai nebejuodai viskas atrodo…

 60. V.

  na, jei dar paskaitysiu daugiau tokiu straipsniu ir komentaru, ko gero teks persiorientuoti i darbieciu puse… nekenciu tokio elektorato, kuriam svetimi dalykai kaip kito pagarba, sugebejimas pralaimeti ir objektyvumas. ir nenoriu buti su juo tapatinamas.

 61. Anastazas Zaremba

  ,,Taip – išlaikytinė, bambalinė, Brežnevo laikų gerą gyvenimą menanti, prie Petkos & Čiapajevo anekdotų žvengianti, šaltupį ir monikutės naktis žindanti, kontrabandines cigaretes rūkanti, pasakomis tikinti, rusiškos televizijos kiaulių jovalą lapnojanti, Liubė klausanti, minimaliu atlyginimu penima*, šildytus kugelius prekybcentriuose savaitgaliais ėdanti skudurynų Lietuva ” – taigi daktaras Užkalnis,remdamasis rinkimų rezultatais teigia,kad didžioji dalis Lietuvos – runkelynas… .Liūdna… .O tiek patoso,tiek vilčių,tiek svaičiojimo apie ,,mus protingiausius,gudriausius,geriausius,vertingiausius” buvo vos prieš keletą dienų… .Pasirodo tie geriausi – tautai(persiprašau,runkeliams) visiškai nereikalingi… .Jiems tik pašalpų,puikios lietuviškos televizijos perliukų – ,,Radži ieško žmonos” , ,,Milijonieriai” , nesibaigiančių šokių ir dainų, ,,Kobros” alaus ir ,,Saint George” cigarečių reikia… .Ir nežiūri jie ,,Užkalnio 5”, nevaikšto į autoriaus reitinguojamus restoranus,nevalgo austrių,negeria šampano,nevažinėja BMW odinėmis sėdynėmis(o čia gal ir klystu – juk BMW – tupagolovų treninguotų kelių erelių tačkė,labai mylima runkelių…).Įdomu kodėl?
  Nieko,viskas bus gerai.Viename autorius teisus – jeigu Tau nieko iš valdžios nereik,nesi nuo jos priklausomas – tai viskas yra OK.

 62. grikis

  Man sunku patikėti, kaip išsilavinę žmonės gali būti už VAE statymą. Geriausiu atveju pastatys po 8 metų, tuo tarpu kaliningradas jau bus pastatęs savąją, tai pirkti elektros energijos vis tiek niekas nepirks. Ir šiaip Vokietija, Prancūzija uždarinėja savo atomines. Japonai taip pat. Gal dėl to perkelia toliau nuo savęs? Žinoma, didžiulis pliusas Laikinosios darbo vietos, ne?

  • Ignas

   Taip isslilavine zmones pasisvies savo mokslo sviesa, o neissilavinusiems ir balana bus gerai… Kaip mes elektros gausim issilavines zmogau tu :) Beje Prancuzija nieko neuzdarineja ir gal 90% elektros gamina is AE taip, kad pirma pries kazka teigdamas bent jau neskies visisku pezalu.

 63. AV

  Ačiū, kad guodžiate, bet vis tiek, rinkimai ir referendumas – šakės

 64. Rūta

  Ačiū už straipsnį. Labai laiku :)

  Iš tiesų šis rytas man buvo žiauriai liūdnas. Rezultatai, na taip, velniai jų nematė. Mano favoritai TS-LKD ir Liberalų sąjūdis pasirodė visai šauniai. Dar šauniau, kad eilinį kartą įsitikinau, jog šie politikai turi tvirtą stuburą (Masiulio ryto komentaras, jog su populistais į koaliciją neis). Labiausiai liūdina ta tamsybė aplink, nemąstantys runkeliai, susivilioję beveik dviguba minimalke ir kt. pažadais.

  Turbūt nelabai gražu taip sakyti, bet tiesiog turi pasikeisti kartos. Kai išmirs tos išganytojo besiilginčios sovietinės pirdylos, kurias sutikau savo rinkimų apylinkėje vakar
  (kalbasi 3 ~ 70-80 m. draugės, einančios balsuot:)
  – Stase, Staseeee, už ką man balsuot?
  – Nėra už ką, kvaraba jų… už Viktoriją gal aš, Kėdainius tep gražiai sutvarkė, gal ir Lietuvą sutvarkys
  – Nu tep tep
  – Be to rusas
  – Tep, geri rusai žmonės
  – Tai už Viktorą?
  – Teeeep (choru)
  Kai tie semkes prie laiptinių spaudantys, Ruskoje Radio besiklausantys pacaniukai iškiš nosį į platesnį pasaulį (o vis tiek iškis, nes valdžia jiems vis “neduoda” kiek anie nusipelnė, taigi belieka tik emigruoti). Ir kiti specifiniai atvejai.

  Kas dar labai džiugina, tai didėjantis sąmoningo jaunimo kiekis. Mano aplinkos bendraamžiai šiemet buvo kaip niekad aktyvūs ir susitelkę. Ir mes tikrai, nepaisant neišvengiamų klaidų, didžiuojamės, kad pastaruosius ketverius metus turėjom tokį šaunų premjerą, Ingridą ir tikrai palyginti neprastą valdančiąją daugumą.

 65. marius

  to grikis. o tu patikėk. sunku, ar ne?

 66. marius

  šiaip, griki. paskaityk ankstesnį a.u. straipsnį apie tai. o dėl rinkimų- na, nėra taip jau blogai

 67. marius

  beje, račas prognozavo 18 proc venckienei. čia dar nieko- pasirodo jis- lošikas. stato pinigus. pats rašo. na, kai jis įlys į bns kasą…

 68. Saiva

  Puikus straipsnis, laikinu. Taip patiko, kad skaitysiu dar karta.

 69. to Rūta

  Praktiškai paliudijai tai, ką pats mačiau savo apylinkėje. Žiūriu pas žmones trumpa atmintis, stačiai amnezija ištiko ir niekam nebeįdomu, kad suvirintojas jau kartą „gelbėjo“ tautą arba, kad partijos lyderis kaltinamas kriminalinėje byloje.

 70. tepalas

  aha tikrai. visi mes mokam kalbeti, ooo.. visi ir kalbam. man juokas kyla, kai matau zmones kurie staciai tiki viskuo, kas turi jaunatvisko polekio, zargono. Tokiu stiliu rasancio reiketu bijotis. Kol pavardes neperskaiciau, pagalvojau, kad kazkoks pankas sapalioja. sekmes tai jusu kritinei kartai, gerai, kol saves nekritikuojat.

 71. Audrius

  Tai žinoma, kad viskas bus gerai!! Dirbkim tai, ką mokam geriausia ir toliau. P.S. Viena akim valdžią prižiūrėt kartais vis viena gerai.

 72. remi

  labai aciu uz straipsni pakele nuotaika iskart )))),norejau paklaust nuomones apie ebalsavima,jeu butu buve galima balsuot internetu ar butu daug geresni TS IR LS rezultatai??gal kokius 5% daugiau butu gave abi partijos ar cia tik speliones??

 73. Tomas

  Vakar vakare ir šiandienos rytas šiek tiek įkalė pykčio ir nusivylimo „liaudies bukumu“. Bet paskui pradėjęs žiūrėti atidžiau vis po truputį kintančius rezultatus, ypač atkreipęs dėmesį į vienmandačių rezultatus pradėjau galvoti, kad žmonės ima mąstyt kitaip. Jie renkasi asmenybes. Koks tų asmenybių pasirinkimo kelias – dar labai didelis klausimas, bet žmonės pasirenkami ne pagal priklausomybę partijoms. Akivaizdu, kad daug kur vienmandačių konkurentai pagal priklausomybę partijoms, nesutampa su partijų reitingais toje pačioje apygardoje (Pvz. Degutienė ir Venskienė: Naujamiesčio apygardoje TS-LKD – pirmi, DK – vos penkti) nors atrodytų, kad pirmaujančių partijų kandidatai ir vienmandatėje turėtų būti panašiai pasidalinę. Iš dalies, tai rodo ir tai, kad tų pačių TS-LKD kandidatų vienmandatėse yra jau ir taip gana daugiau pirmaujančių, nei daugiamandatėse užėmė vietų – vadinasi – kita dalis net išrenkant kitų partijų narius vis tiek yra įvertinti vienmandatėje.
  Kuo tai gerai? O gi tuo, kad su laiku, žmonės įpras ne tik vienmandatėse rinktis asmenybes, bet suteikdami pirmumo balsus partijų sąrašams padės sudėlioti partijų narius pagal tokias savybes, kaip darbštumą realius darbus, o galų gale padės išgryninti partijas ir išvalyti iš jų visokius prisiplakėlius, kurie kai kada tik gadina partijos įvaizdį.

 74. pacus

  Andriui liudna del rezultatu todel sukurpe toki raminanti straipsni. yra kaip yra. karta per 4 metus pasidziaugs tie kurie laimejo, paliudes tie kurie pralaimejo, o Lietuva toliau gyvens ir dideliu pokyciu del rinkimu kaip visada ir nebus, tik varguoliai tikisi kazko is rinkimu, Andrius matyt nelabai ko tikejosi, jam labiau kad jis budamas visada teisus, pralaimejo varguoliu nuomonei…. todel ir raminasi save siais striapsniais, graziais./

 75. as

  Kaip dziugu skaityti kaip paskoliniai varguoliai varo ant kitu varguoliu ir dziugauja savo pranasumu. Siaip jau, turbut tas varguolis jums padare euroremonta, gal dar paziuri jusu vaikus ir pan. Maziau komentaru rasykit, o daugiau dirbkit. O Uzkalnis savo stichijoj, manau neblogai uzdirba kirsindamas zmones.

 76. gin.

  arogantiškas pasipūtėlis. kelinta karta nuo žagres būsi, šaunuoli?

 77. Q.E.D.

  Dėl Venckienės tai čia vadinasi “Изображать хорошую мину при плохой игре”. Kad ir kaip p. Užkalniui nepatinka šita piliulė, bet nori nenori teks nuryt. Galima save guosti beviltiškom jų perspektyvom ir pan., bet šiaip ar taip kol kas jie gavo tiek pat vietų, kaip ir Masiulis, ir po vienmandačių galbūt juos dar ir aplenks. Bet Masiuliui tai kažkodėl yra pasiekimas, o vat Venckienei – provalas. Aš nesiimu prognozuot kiek DK bus geri ar blogi, bet manęs tai tikrai nuo Venckienės paminėjimo neapima isterinė tryda, kaip kažkodėl p. Užkalnį.

  Mano požiūriu rezultatai maždaug tokie, kokių ir tikėjausi. Maloniai nustebino “geriausio visų laikų Vilniaus mero” totalus krachas. Panašu, kad oranžiniai abonentiniai makaronai neveža, nepadėjo ir šeimyninė ranga. Rubikono pinigai – kaip į subinę.

  Dėl atominės tai duodu 10 prieš 1, kad niekas praktiškai nesikeis ir runkeliai bus vėl “apgauti”. Tai jau davė suprasti ir Uspaskis, ir Butkevičius, ir Grybauskaitė.

  Butkevičius taip pat pasakė, kad “mokesčių reforma” bus ne anksčiau kitų metų vidurio, kas reiškia, kad galbūt nuo 2014. Kas tik patvirtina, kad Kubiliaus ir Šimonytės viskas padaryta kaip priklauso ir nekenčiamos “naktinės mokesčių reformos” atšaukti niekas nesirengia. Paskui, girdi, Butkevičius norėtų padidinti mokesčius verslui ir sumažinti samdiniams, bet, manau, jam tai išsrpūdo nepasitarus su Uspaskiu. Artėjant “reformos” momentui apie mokesčių naštos perskirstymą girdėsim vis rečiau, kaip ir apie progresinius. Manau, kad iš viso jie nesijudins, kol negaus žinių apie sekančio etapo europinigus. O kai gaus, tai judėjimas gali būti visiškai ne ta kryptimi, apie kurią kalba dabar.

  Žodžiu, geroji naujiena yra tai, kad valstybė ir toliau bus valdoma buhalteriniais principais, o visi pokyčiai susives tiktai į naujas buhaltterių pavardes ir skandalus su prie dugno prilipusiais auksiniais pinigėliais. Skandalų bus daugiau. sumos bus didesnės.

 78. GUESSWHO

  Viskas man bus gerai, nes nuo valdžios nepriklausau, bet kaip teisingai pastebėjo vienas komentatorius – būtų labai “za deržavu obidno” jei premjeru taptų svarščikas iš Archangelsko.

  Bet ne viskas taip blogai kaip man atrodė prieš 24h. Daug šviesos to tunelio gale. Visi, “sveiko proto dešinieji” please būkit sveiko proto ir balsuokit už konservatorius dėl bendro gėrio.

 79. nice

  Nemažai įžvalgių komentatorių.

 80. Rūta

  p. Užkalni, straipsnis geras, tik požiūris į kitus žmones glumina… Manau, mūsų valstybėje būtų kiek mažiau problemų, jei nebūtų taip eskaluojamas skaidymas į „runkelius“ ir „ne runkelius“. Nepilietiška. Kas tie runkeliai, vargetos, mužikai, prasčiokai, skudurininkai?.. Ar ne Jūsų kaimynai, giminės, pažįstami, tos pačios Lietuvos žmonės? Ir kas gi tie išrinktieji – ne runkeliai, ne varguoliai, elitas, protingieji, viską suprantantieji, prie kurių, žinoma, pirmiausia pats save priskiriate… Užgaulus toks tautos skaldymas.

 81. Juozas.
  Man 56 m., esu paskutinių tremtinio statusą turinčiųjų atstovas , bet tikrai žinau ,kad tauta pakils kuomet išmirs vergų karta (kUriems vis dar sapnuojasi “gerasis” sovietmetis) .Lietuvą jau dabar pradeda kurti laisvėje gimes jaunimas, kuris puikiai supranta kas yra laisvė .Jie niekada nebalsuos už visokius KNEZIUS iš Maskvos ar politinius mankūrtus ,kuriems melas ir savi interesai aukščiau TĖVYNĖS IR VISŲ MŪSŲ.Aš matau ,kad Lietuvoje auga gražus ĄŽUOLYNAS. AŠ ŽINAU KAD ŽEMĖJ LIETUVOS ĄŽUOLAI ŽALIUOS IR KUO TOLIAU TUO ĄŽUOLYNAS BUS DIDESNIS.

 82. Egle

  Dovanokit, bet nukopijavau linka i pletku kanala :))))))))))

 83. Egle

  Bet palaukit, gi balsuojama logiskai: “Gaunu alga i vokeli, taigi – paseilinu piestuka ir dedu kryziuka prie Viktoro partijos”.
  As tik linkiu mums visiems sviestis sviestis SVIESTIS! O tada ir is Seimo atsklis sviesa :) Juk Seimas tai musu visuomenes atspindys ar ne? Ieskokim, skaitykim, diskutuokim (diskusija nera aiskinimasis iki susipykimo, siekiant nustatyti kieno virsus), gerbkim, mokekim patyleti, o kur reikia nenusisukti ir netyleti, nebuti skystablauzdiais prisitaikeliais, sraiges giminaiciais.

 84. vinge

  Tikrai nesitikėjau , kad tiek protingų žmonių dar liko ant Lietuvėlės.Na, ir užkūrė p.Užkalnis diskusiją. Man taip pat liūdna , rodos , kad kas į dūšią būtų pritapšnojęs.Tikrai galvojau ,kad mūsų tautos t.y.bendrapiliečių mentalitetas aukštesnis negu Paleckio.
  Bet gal ponas Uspackix žyna kaip raikia padariti , kaip kankarencinguma pakelti , 1509Lt.minimumą padariti , dešras kad pygias būt , jis gi žina kaip verslą darit ,kaip vakeliose alga makėt , kaip teisma iki samanes netekima užtasit . . . tai kaip nežinos kaip tokia blin Lėtuva sutvarkyti . :)
  Sėkmės Jums visiems.Dar ne viskas prarasta , dar turim antrą turą , dar kažkiek korekcijų bus , aišku gaila tų 4metų , bet. . . prakentėjom okupaciją . . .
  Dėkui p.Užkalniui už gerą straipsnį , o poniai Rūtai noriu pasakyti – tai ne tautos skaldymas , bet apmaudas už tuos , kurie niekuo nesidomi , kurie į nieką nenori gilintis ,nenori dirbti arba dirbti nelegaliai ir gauti pašalpas , kuriems turi būti duota ir duota tiek ,kad užtektų viskam , kurie turguose neduoda čekio už nupirktą prekę jeigu nepaprašai , kurie taip ilgisi sovietmečio , kad išsirenką rusą vadovauti Lietuvai. . .

 85. rem

  Saunuoliai ka rinko ta ir issirinko ,o puse balsu buvo nupirkta,bet nesvarbu sekmes tau Lietuva,ir is uzsienio zmones tikrai dabar jau ilgai nebegris. Mano paraginimas butu toks, uzsienio lietuviams ,nevezkit i Lietuva savo sunkiai uzdirbtu pinigeliu,nes ten tie patys melagiai ir vagys valdzioje juos issvaistys ,ilsekites uzsieniuose.O Lietuvos zmones!!!!! kaip jums pasiseke,paslaugos tikrai ziauriai atpigs,transportas bus nemokamas,minimumas 1500lt:)))))))))))))) gyvensite kaip siu partiju lideriai:))))))) sekmes

 86. Paprastas žmogus

  nežinau , kas geriau, ar vakarietiškas gyvenimas su maisto priedais, dažyta mėsa ar rusiška tvarka. Tačiau svarbiausia žmoniškumas, kurio lieka vis mažiau tiek vienoje pusėje, tiek kitoje. Bet jo labai reikia… Geriausias įstatymas – Dievo įsakymai. Siūlau labai kritiškai kiekvienam save įvertinti pagal juos ir daryti gerus darbus taip, kad sąžinės negraužtų (nors tenka suabejoti, ar ji pas kai kuriuos likusi…). Ir te padeda man Dievas. Viskas bus gerai!

 87. Egle

  Sutinku su Vinge, kad kai paprasai mikriukyje cekio, tai turi atlaikyt vairuotojo zvilgsni.. Kaip ir turguj, kaip ir su draugais kalbi galva nuleides, kad perki viska legaliai, kad sumoketum PVM (o draugai issilavine, jauni zmones, ne buduliai ir uzdirbantys), kaip ir masinu pardavejas nesupranta ko is jo nori, kai paprasai irasyti tokia suma, kokia jis tau parduoda masina.. Turbut ir busta perkant net klausimas nekyla – su mokesciais ar be.. Ka reikia padaryti/pataisyti ekonomiskai ir politiskai, kad mes vel noretumem moketi uz viska, kiek priklauso, o nenusukti, moketi ne i vokeli? Jei kitaip neiseina versle – gal tuomet jo nebedaryti, o gal pasukti kurybiskumo linkme ir kazka keisti? O jei neiperkam – tai gal tiesiog nevaidinti turtingu ir nepirkti…? Kaip skamba toks klausimas musu HYPER vartotojiskoj visuomenej, a?
  Ir dar 1 nemalonia ir ne i tema – tema paliesiu (vistik gal labiau susisjusia su vartotojiskumu) : vakar visi (priverstinai arba nuosirdziai) dziaugesi boso diena. O ar kas matete tarp kalendoriaus lapeliu ar tam paciam internete, kad tai PASAULINE MAISTO diena? Ar skaitete UNICEF pranesima, kad 170 mln. pasaulio vaiku iki 5 m. jaucia nuolatini alki ir del to ju visokeriopas vystymasis nepataisomai sutrinka? Man, prisipazinsiu, buvo pikta matyti savo draugu FB sudetas foto, kaip bosams sunesta gal 9 tortai puikuojasi ant stalo.. Ar zinote, kad si savaite yra “Savaite be patyciu”? Ar zinote, kad 60% musu lietuvisku, Lietuvos vaiku kasdien patiria patycias ir kad sis reiskinys vaikams isirezia visam gyvenimui ir mes uzauge turim del to tiek kompleksu ir piktumo savyje? Oi, fui, tokios nemalonios temos tikrai nepagvildensi darbe prie kavos..
  Mastykim. Ne tik pilvais ir televizoriais..

 88. Pingback: Agurkas runkeliui visuomet yra agurkas | Žaidimu apžvalga

 89. Močiutė

  Ačiū už puikų straipsnį. Daugiau tokių įžvalgų ir dangus virš Lietuvos prašvis. Tiems, kurie nusiteikę prieš atominės statybą Lietuvoje,siūlyčiau keltis į Baltarusiją ir ten piketuoti prieš sparčiai kylančią Astravo AE. Gal įvertins žodžio laiisvę Lietuvoje ir pabandys pažvelgti į šalies ateitį su VAE ar be jos. Sėkmės visiems mąstantiems. Močiutė.

 90. Ave vita

  Turiu puiku pasirinkima antrame ture. Is biudzeto pinigus zarstancio soc. demo ir DP mulkio. Kazkaip norisi biuleteni sugadinti.

 91. Objektyviai

  Puikus runkeliu ISHtrolinimas. Uzkalnis super taiklus!

 92. Ne fanas

  Gerb. autoriau

  man labai patiko kelių išmintingų žmonių diskusija apie tai kas vyksta mūsų šalyje kur buvo pristatoma jų parašyta knyga ir visų intelektualų prisijungusių prie manifesto valdžiai įžvalgos.
  Pabandysiu paoponuoti remdamasis ne savo o išmintingų žmonių nuomone:

  1. Valstybė be teisingumo, tai tik banditų gauja. (turbūt pats žinote šios frazės autorių). Todėl DK partijos surinktų balsų kiekis sufleruoja, kad tokių yra 10 tadalis.
  2. Kartais reikia pasirinkti mažesnę blogybę. Itin dažnas mūsų jau vis kas 4 metus atsistojame prie urnų ir labai panašu, kad sprendžiame dilemą, kas iš jame esančių vogs mažiau, dirbs daugiau. Kitaip tariant nuo neatmenamu laikų pas mūs vyksta ne balsavimas už, o balsavimas prieš. Net mano atmintis pamena laikus kai visi balsavo prieš Lazoraiti, o ne AMB, prieš Paulauską, bet ne už Tsakant, už Paksiu taip pat balsavo tie kuriems, Tsakant atsibodo, ir visa tai kartojasi ir kartojasi ir kartosis. NES NERA UZ KA BALSUOTI.
  3. Nors puodu pavadink, tik į krosnį nestatyk. Jei žvilgtelėtume ne į partijų programas, bet į gatvėse iškabintus plakatus, tai mūsų svečiai iš užsienio turbūt pakrauptu. Pvz. konservatorių lyderių šūkiai gatvėje: Padidinsime pensijas, sukursime naujas darbo vietas, mes už darbo žmones ir t.t. Gal aš vienas toks durnas, bet juk tai SOCDEMINIAI ŠŪKIAI. Nėra LR partijų ir ties tuom padėkime riebų tašką, ir geriau daugiau net nesijuokime iš ligonių, nes humoras šiuo atveju nėra etiškas.

  P.S. Totalus krachas išgirdus tautos nuomone apie AE apsisprendimą. Valdžia ne tik, kad prisidirbo į kelnias bet net nebuvo užsukusi į MAMA MAXIMA nusiprkti sauskelnių. Dabar dvokia nuo visų ir kas idomiausia aiškina tuo, kad pritrūko babkių, kad nupirkti dar daugiau propogandinių laidų. Tai susimildomieji, o tai kokie tada būtų rezultatai jei tos babkės nebūtų išleistos seniams KGB rezervistams per TV samprotauti.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: