“Neleisk babytei balsuoti” – graži ir teisinga iniciatyva.

Gyvenk taip, kad pirmadienį turėtum ką švęsti.

Ne vienam jūsų kyla klausimai dėl Feisbuke atsiradusios grupės “Neleisk babytei balsuoti“. Pakalbėkime.

Iniciatyva apie save rašo paprastai:

Socialinis studentų judėjimas, siekiant neleisti senoms močiutėms ir diedukams balsuoti antrąjame rinkimų ture! Sedėkit namie ir kepkit anūkams blynus.

Kodėl tai yra puiki iniciatyva ir protokolai.com ją remia, pabrėždami, kad niekas neketina trukdyti niekam pasinaudoti rinkimų teise (nes toks trukdymas būtų įstatymo pažeidimas)?

Pirmoji priežastis: tai labai efektyvus būdas, patraukęs ir tradicinės žiniasklaidos dėmesį, priminti, kad jei jaunimas ir geros valios sąmoningi žmonės nebalsuos, tai pasirinkimą sekmadienį dar kartą padarys nukvakę runkeliai, nuo daugelio dešimtmečių tarybinės ideologijos ir Pervyj Baltijskij Kanal surūgusiomis smegenimis jedinstveninkai, įvairaus plauko paprastieji prietrankos ir visos telefoninių sukčių aukos.

Kiekvienas nenubalsavęs ir pradanginęs savo balsą leidžia tam sbrodui turėti vienu balsu daugiau. Apie tai kalba ir kita iniciatyva – Paprotink Artimą.

Žiūrėkite, viskas paprasta. Jei asmuo tiki 1509 Lt. minimalios algos per mėnesį pažadu, jis nenusipelno jokios rinkimų teisės. Tą teisę jis turi, ir tas balsas yra vertas tiek pat, kiek ir jūsų, bet jis jos nenusipelno, nes yra debilas.

Tai reiškia, kad sekmadienį reikia balsuoti. Sėdėti ir dūsauti pirmadienį internete ir prie TV ekranų niekam jau nepadės. Bus vėlu.

1991 metų sausį, prieš pat 13-osios įvykius (gal 11 ar 12 dieną), atsimenu, nors buvau visiškas jaunuolis ir dirbau Lietuvos Radijuje, kažkaip išėjo taip, kad reikėjo pakviesti žmonių prie Parlamento ir TV bokšto, aš buvau greta studijos, tai nuėjau ir pasakiau, kad ateikite šiandien, nes rytoj jau gali nebereikėti. Dabar nebe tie laikai, bet kvaila minia su balso teise irkluoja ta pačia linkme, kur ir generolo Vladimiro Uschopčiko komanduojami kareiviai 1991 metais, ir tokio paprasto fakto nereikėtų pamiršti.

Visokia politkorektiška naujosios kairės ir jai prijaučiančių tolerantiškų bezdžioniukų šienaujama debiliena, esą, čia demokratija, ir gerbkite visokias nuomones, jie tiek pat turi spręsti, kaip ir mes, yra akių dūmimas. Taip, įstatymai kiekvienam pilnamečiui ir įgaliam debilui, turinčiam Lietuvos pilietybę ir asmens kodą, numato teisę balsuoti. Bet tai dar ne viskas.

Įstatymai nenumato man ir jums pareigos žavėtis jų balsavimu, gerbti jų pasirinkimą arba, dar blogiau, sėdėti rankas sudėjus ir laukti, kol jie nuspręs už mane.

Kiekvienam, bliaunančiam apie nuomonių gerbimą, aš parodysiu į Algirdą Paleckį. Ir jo nuomonę man gerbti? Jo balsas tiek pat vertingas, kaip mano? Atsiprašau, ne. Man gal gerbti nuomones ir tų, kurie kaliuzėse ir bomžynuose perka balsus? Patys ir gerbkite, jei jums tai patinka. Yra, kam patinka. Yra kam ir Kremliaus tvarka Lietuvoje labai patiktų. Yra kam patinka klijus uostyti ir kontrabandines cigaretes rūkyti.

Jų nuomonė jums neprivaloma. Jie – tuščia vieta. Avys. Avys gali balsuoti, bet – jeigu viskas bus gerai – jų bliovimas į dangų nenueis.

Sveiko proto, geros valios ir nesudaužyto moralinio kompaso žmonių balsai yra vertesni, bet jie gali tai įrodyti tik patys – ateidami balsuoti sekmadienį. Aš jiems nesakysiu, už ką jiems reikia balsuoti, nes sveiko proto žmonės žino ir supranta, o kitiems aiškink neaiškinęs.

Yra ir dar viena teigiamybė iniciatyvoje Neleisk babytei balsuoti. Prisijungdami prie jos, jūs labai efektyviai paerzinsite siuntančią komuniaginę gaują, kuri jau dabar internetuose pūliuoja apie šios grupės cinizmą ir chamiškumą ir įtarinėja, kad šitai galėjo įkurti Užkalnis arba bent jau mažvaikiai, kurie prisiskaito Užkalnio ir daro štai tokius dalykus.

Spauskite Like, paskui balsuokite, ir paankstinkite tų pykčio pritvinkusių sutraukų kelio pabaigą. Ačiū.

 

Advertisements

28 comments

 1. Luna

  Keep it going.
  And.. Duskit pavidolei.

 2. Inga

  nereta babytė turi daugiau sveiko proto už kokią nebabytę, katrai (-m) vietoj galvos – bambalis. vakar kokioj tai gūdžioj publicistikoj rodė globos namus vienos DP gražuolės su kasa apygardoje. koktu, kai nesibodima naudotis žmonių senatve, negalia, bejėgiška būkle, kad tik jie balsuotų už tuos, kur reikia, o šalia šventųjų paveikslėlių ant palangės guli ir šv.Pinskuvienės abrozdėliai. Visgi, labiausiai tame jovale sužavėjo ant patalo gulėjusi senolė, katra nepaisant nesunkiai įsivaizduojamos atmosferos ir spaudimo tiesiai šviesiai ir į kamerą pasakė, balsavusi už Kubilių. Tokias babytes reikia nešti balsuoti.

  • babyte

   Pritariu. Tokiems “protinguoliams”, kurie sau leidzia taip nepagarbiai kalbeti apie garbaus amziaus zmones, galeciau priminti, kad galbut labai ne uz kalnu tas laikas, kai juos pacius tokiais laikys ju atzalos. Nors patys galbut jie visiskai nesijaus nukvakusiais senukais, nesugebanciais net pasirinkti uz ka balsuoti. Ir dar vienas pastebejimas-daznai pagyvenes zmogus yra zymiai ismintingesnis uz neapsiplunksnavusi “ereli”.
   O del 1509Lt., tai vargu ar cia senoliai kalti…gal greiciau priesingai, nes senoliai gauna savo pensijas(kuriu, beje, niekas nezadejo padidinti iki 1509Lt) ir jiems nerupi, koks bus tas minimalus atlyginimas.
   O del kitko, gudruciai, tai uz tai, kad gyvenate laisvoje salyje, ir turetumete padekoti sitiems, anot jusu, nukvakusiems senukams, kurie kazkada kovojo uz ta laisve. Kai jus tuo metu dar i pampersus dejote ar is viso dar nebuvote siame pasaulyje. Ir apie komunizma zinote tik is knygu, todel savo vertinimus geriau pasilaikykite prie saves. Kai ismoksite gerbti kita zmogu, galbut pagarbos ir ivertinimo sulauksite ir patys.Gal tada ir gyventi bus smagiau. Nepriklausomai nuo rinkimu rezultatu.

 3. Mangirdas

  iš puslapio apibūdinimo “Babytė gali būti Jūsų kaimynas suvirintojas Petras, ar 18metis moksleivis ,,Marčius”, pagyvenęs ūkininkas Jonas, ar dar bala žino kas. Babytė – tai mistinis personažas įtikintis auksiniais pažadais ir nuolatiniais pokyčių vėjais. Mūsų tikslas – su sarkazmu pažvelgi į dabartinę susiklosčiusią situaciją Lietuvos politinėje padangėje”

 4. Arnas

  jei babytės nebalsuos, konservams su balsais bus labai striuka.. ;)

 5. “Jei asmuo tiki 1509 Lt. minimalios algos per mėnesį pažadu, jis nenusipelno jokios rinkimų teisės.”, – šiame sakinyje sutelpa viskas, ką aš manau, apie DP rinkėjus.

 6. Emo

  Dar viena graži akcija iš Baltarusų studentų, siūliusių anūkams paslėpti babytės pasą.

 7. Mindaugas

  Why is everyone so mean these days? :(

 8. Aik tu peklan.
  Vis tik deretu nors kiek tvardyti savo navaročenna riebuma (kalbejima riebiai). Nors as ir pats gyvenu aplinkoje kuri vercia generuoti panasias mintis, viesai stengiuosi kalbeti kulturingiau. Beda tame, kad ju daugiau. Pasitaiko agresyviu ir su iniciatyva. Mums gi deretu kalbeti taip kad patrauktume balansuojancius ties viduriu. O gal Uzukalnis siekia atvirkstinio rezultato?

  Na, o babytes, kaip ne karta pastebejau yra puikiai pasikausciusios politiskai ir daugelis issaugojusios moralines vertybes. Tai tur but del to kad neturejo sovietines vaikystes. Kur kas didesne problema nei senukai yra viduriniskai lavinti 40-50 meciai. Perskaites sita iniciatyva pamaniau kad jos emesi kokie socdemai, darbieciai, ar pakseriai.

 9. Kriukas

  Va šitas yra aukso vertės:

  “Jei asmuo tiki 1509 Lt. minimalios algos per mėnesį pažadu, jis nenusipelno jokios rinkimų teisės.”

  Prieš išduodant biuletenį, turėtų būti užduodami tokie klausimai:

  1. Ar tikite 1509 Lt. minimalios algos per mėnesį pažadu?
  2. Ar žiūrite rusiškus televizijos kanalus?
  3. Ar manote, kad kalta valdžia?

  Atsakius bent į vieną klausimą teigiamai, biuletenis neišduodamas ir balsuoti neleidžiama.

  • GUESSWHO

   1. Aišku, kad NE.
   2. Žiūriu ir toliau žiūrėsiu. Tik ne tai ne ką Tamsta numanot.
   3. Kalta dėl ko?

   Dabar duok man mano biuletenį prabalsuoti už Kubilių Antakalnio apygardoj, o pats dink į naktį su savo kvailais klausimais.

  • lol

   o as uzduociau kitoki klausima – atnesus biuleteni i namus, reikia paklausti – ar jau zinai, uz ka balsuosi?
   jei ne – biuletenis neisduodamas, nes jei kazkas nesugeba pats susivokt, pats pasirinkt, zinot is anksto, jei jam dar reikia agitacijos (kam ji reikalinga? man tai ne), tai jis yra totalus begalvis, nesusigaudantis gyvenime, politikoj ir savo smegenu vingiuose. todel tokiems turi buti draudziama balsuoti.

 10. rimgaudas.

  kaip visada–šalto oro ikvėpimas,iškišus nosi iš dulkėtos patalpos..
  p.s žinau daug gudručiu amžinai po laiko ypač protingu..:-)))))

 11. Vytas

  Sveiki,
  palaikau p. Andriaus politines pažiūras, tačiau yra tokia bėda, kad mano rinkimų apylinkėje į antrą turą išėjo DP ir komunistų kandidatai.. Kad ir kaip norėčiau balsuoti už patinkančią politinę partiją, deja, jos čia nėra. Todėl mano klausimas būtų, gal yra žmonių pasiskaičiavusių už kurią iš šių dviejų partijų balsuojant aš padaryčiau mažesnį blogį ir padėčiau dešiniosioms partijoms?
  Ačiū.

 12. Adelija

  Dar viena iniciatyva – Baltosios pirštinės – http://www.facebook.com/events/239669472826148/?fref=ts

 13. Aida

  Nezinau, Uzkalni, kuo jums neitinka Uspaskich. Ar del to, kad jis rusas? Tai tada jus paprasciausias fasistas. Prie ko cia sovietu sajungos myletojai ir Uspaskich? Jus gal Rusijoj isvis nebuve esat po nepriklausomybes?
  Jis atejes is verslo, jis turi, ka reikia, gi jums patinka tokie, o dar jei ir naglesnis, tai isvis. Man jis apskritai kelia pasitikejima, kaip asmenybe.
  Aciu.

 14. max

  apskrittai tai manyčiau, kad reikėtù ìvesti balsuotojo teises, arba pažymėjimą. Na tokì, koks išduodamas norincčiam vairuoti automobilì. O tai kaip dabar išeina – nori vairuoti auto, ar gauti ginklą, privalai iìroodyti, kad nesi beviltiškas debilas, o štai norint rinkti valdžią, viskas leistina. Manau, kad tai neteisinga.

 15. Ave vita

  Mano mociute, kuriai 94 metai, balsavo, as ja pats iki apylinkes palydejau ir, neigaliems nepritaikytais, laiptais padejau uzlipti. Turejo savo nuomone apie atomines statybas ir neraginama balsavo uz pozityva. Todel teisus tie, kurie sako, kad tikrieji “babytes” yra ne lytimi ar amziumi apibrezta grupe.

 16. Alexej

  It starts a bit annoying your aggressive view towards Russia (not equal to Kremlin) practically in every post (on the other hand it shows that I’m still reading most of them :)).
  Regarding the post, I’d change it to “Neleisk debilams balsuoti”, ‘senukai’ have not so much in common here.
  Regards.

 17. Rūta

  Juokinga girdėti tą skaičių 1509 lt… Tikriausiai kažkas iš Rusijoje likusių giminaičių – ekstrasensų nuspėjo tokį skaičių, kad būtent TEIP, o ne kiTEIP :)

 18. sigitas

  gerbemieji, kaip manote, jei būtų inicijuotas referendumas su klausimu “Ar pritartumėt prisijungimui prie Rusijos, jei po prisijungimo šildymo ir benzino kaina sumažėtų dvigubai?” Kaži kokie būtų rezultatai?

 19. Valdas

  Pala pal, o tai 1509 minimali alga, tai neteisybė? :( Tai negi ir Kalėdų senelio nėra? :(

 20. Aurimas

  na, kad tuo minimumu buvo sužaista juk paprastas dalykas, nesuprantu kodėl žmonės tai kartodami jaučiasi labai protingi…Ok, turiu kelias teorijas kodėl, bet tai nesvarbu.
  Šiek tiek mąsčiau apie šitą reikalą, norėčiau pasidalinti viena mintimi:
  Demokratija nėra orientuota į geriausio sprendimo radimą. Tai yra daugomos nuomonė. Juk visa rinkimų esmė – išrinkti “savo atstovus”. Dabar galvojame toliau – tarkime, tapati DP. Jie į pirmą planą pastatė savo minimalios algos pažadus. Ignoruokime populistinius aspektus, ir tarkime, jog jie ištikrųjų to sieks. Manau mūsų šalyje tikrai yra žmonių, kuriems toks pažadas yra svarbus. Tokiems žmonėms nėra svarbu, ar valstybė juda į priekį, Jiems nesvarbūs strateginiai tikslai. Jiems svarbu – turėti tą 1509 savo rankoje. Natūralu, jog tokie žmonės balsuoja už DP. Dabar mes galime diskutuoti kiek tik norime, bet ar iš tiesų mes galime aiškinti kitiems apie jų gyvenimo prioritetus ? Pilnai sutinku, jog reikia skaidrumo. T.y. bandyti žmonės šviesti šiais klausimais. Bet jei žmogui ištiesų yra nusispjaut ant bendros valstybės gerovės ir jam svarbu tas minimumas(čia jau galima interpretuoti ne vien kaip algą), ar jis nebėra lietuvis ? Kodėl jis nebenusipelno balso teisės ?
  Aš pats pilnai palaikau įraše minimą judėjimą. Kodėl ? Nes man svarbi mūsų šalis. Tad norisi ir geriausio sprendimo esamomis sąlygomis.Tačiau esamos sąlygos – demokratija. Ir čia valdžios rinkimų atžvilgiu Petro su bambaliu vietoj galvos balsas yra vertas tiek pat kiek politologijos eksperto.

 21. GBK

  Kodėl nebūtų galima tiesiog uždrausti visų partijų, išskyrus konservatorių? Juk, kaip suprantu, kas balsuoja ne už TS-LKD yra debilas. Ar bent įsivaizduojat, koks didelis darbas būtų tikrinti, ar kiekvienas balso teisę turintis pilietis yra debilas ar ne – t.y. ar nusipelno balsuoti ar ne? Uždrausti debiliškas partijas būtų daug našiau. Tuomet debilai rinkimų dieną arba turėtų tiesiog sėdėt namie, arba būtų priversti balsuoti už protingąją partiją, bet kuriuo atveju, Lietuvai tai išeitų į naudą.
  Moralas – jei nekenčiat demokratijos, taip ir sakykit.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: