Lietuvos Rytas išdėliojo ir pagarbino šalies trolius!

Šiandien Lietuvos Ryte puikus straipsnis (perspublikuotas žemiau), kuris atlieka puikų šviečiamąjį darbą: išaiškina (gerai, pradeda aiškinti), kas yra modernieji troliai ir kam jie trolina. Straipsnis yra puikus ne dėl to, kad atsiliepia apie mane labai gražiai, ir stato į vieną eilę su Vytautu Landsbergiu (prie garbės esu pripratęs, buvau prie Brodskio ir Milošo) – puikus yra tamsybės švietimas. Net ir šiandien, parašius prie nuotraukos FB (apie pirmą sniegą) duskit pavidolei, kažkokia nesusipratusi ponia informavo, kad reikia rašyti pavyduoliai, ir kad “nejuokinga”.

Tai štai jums ir prašom. Mokytis ir mokytis.

Labai tolkovas žurnalistas Dovydas PancerovasLietuvos Ryto nepatingėjo pakalbėti su kitais supertroliais: Audrium Bačiuliu ir pačiu Rokiškiu Rabinovičiumi, kurie labai įtikinamai, ir, svarbiausia, teisingai, paaiškino sportinio trolingo esmę ir ribas.

Tai, kad Liutauro Ulevičiaus gnusnas elgesys nėra joks trolinimas, o tik griauna trolio vardą, kalbėjau ir aš, pažymėdamas, kad po tikro trolinimo niekam nebūna blogiau, tik lieka įžeisti kvaili ir susireikšminę asmenys. Ulevičius gi padarė tai, kas visuomenei buvo kenksminga: padidino teisinio nihilizmo lygį ir daugeliui žmonių padarė įpūdį, kad į Vyriausiąją Rinkimų Komisiją prilindę bele kas (užtenka jau vien Justino Žilinsko, su kuriuo anksčiau bendraudavau, o dabar kurį turėjau išbaninti iš visur, nes naujasias pareigas priėmė su Pavliko Morozovo vertu rimtumu, susirgo rimta kompulsyvios auklybos negalia ir pradėjo kištis visur, kur jo nekvietė – vis dėlto tolerancijos hormonų perteklius žmogui duoda baisių rezultatų). Dar baisiau: Ulevičius pakišo didelę kiaulę jį paskyrusiam Remigijui Šimašiui, kuriam tai nebus maloniausias dalykas. Doras ir teisingas, bet štai už savo gerą valią netiesiogiai nukentėjęs mano bičiulis Šimašius to nenusipelnė.

Norėjosi, kad daugiau būtų papasakota apie tokius megatrolius, kaip Mykolas Kleckas, kuris bus palaidotas prie Trolių Kremliaus sienos, o gal ir pačiame mauzoliejuje. Aš didžiu troliu laikau ir Romą Sadauską-Kvietkevičių, net savotišku trolių globėju, ir jis gyvena Dzūkijoje ir ten turi daugel sodybų miškuose, ir yra barzdotas ir gudriai šypsosi, todėl net pagal išvaizdą prie trolių skirtinas.

Straipsnis atskleidžia mažai žinomą epizodą, kaip jaunystėje buvau užtrolintas pats. Paminėtasis asmuo “Kazys” yra toks Kazys Grikštas iš Samaros, klinikinis laisvos Lietuvos nekentėjas.

Straipsnyje paminėtas kovos su tamsybe aspektas. Pasakysiu daugiau. Man tai yra ideologinis trolinimo pagrindas, jo raison d’être, be kurio trolinimas yra vien nebrandi pramoga. Tamsuoliai sunaikinami per išjuokimą, ištiesiant jiems virvę, ant kurios jie patys pasikaria. Algirdo Paleckio ar Neringos Venckienės neįmanoma parodijuoti, jie patys yra parodijos, jie patys save susinaikina savo unintended komiškumu. Aštuonios rankos, psichotropinė kaldrutė ar naratyvas “jau tuoj visi išvažiuos iš Lietuvos” yra ne kas kita, kaip tamsybės simboliai.

Komiškas kai kurių piktybinių veikėjų susireikšminimas, supintas su mediciniškai išoperuotu humoro jausmu (pasireiškiančiu per nykų moralizavimą ir bandymus atsikirsti: “Čia turėjo būti juokinga? Cha cha cha” – taip dažniausiai atrodo impotentų bandymas atsikirsti) yra požymis, kad jie skleidžia tamsą.

Jie tarnauja šėtonui, kurio vardai – atsilikimas, ribotumas, tarybinis auklėjimas, chunveibino ir komjaunuolio moralė.

Tamsybė ne tik nusipelno susidoroti. Kovoti su tamsybe yra šviesaus žmogaus pareiga. Troliai tuo ir užsiima.

„Troliai“ – pasipūtėlius ir tamsuolius išjuokiantys pokštininkai

Dovydas Pancerovas 2012-10-26 10:14

„Trolinimas“ yra pati geriausia ir linksmiausia humoro forma, o „troliai“ – patys protingiausi ir išradingiausi žmonės pasaulyje. Jokie kiti humoristai nėra tokie juokingi ir tiek nuveikę žmonijos labui. Žinoma, galite dėl to ginčytis, tačiau įspėju – vis tiek pralaimėsite.

Pralaimėsi todėl, kad šito straipsnio įžangą supratote pernelyg rimtai ir vietoje šypsenos išspaudėte kartų pasipiktinimą. Jūs patekote į pasaulį, kuriame absoliutus tiesos žinojimas ir perdėtas rimtumas yra tik lengvas grobis. Jūs tapote pele, kurią medžioja besišypsantys katinai. „Trolių“ nesužeisite bombarduodami sunkiasvoriais argumentais, o jūsų prakaituotos pastangos įrodyti savo „neginčijamą“ tiesą bus su pasigardžiavimu išjuoktos.

Kas yra tas „trolinimas“, kuriuo prisidengęs uodegą dabar bando išsukti Vyriausiosios rinkiminės komisijos (VRK) narys Liutauras Ulevičius? Kuo „trolinimas“ skiriasi nuo provokacijos? Ar tikrai „trolių“ tikslas yra tik pažeminti ir sukompromituoti savo oponentą? Apie tai kalbėjomės su garsiausias Lietuvos „troliais“.

„Trolinimas“ pagal Užkalnį

Priešais mane sėdi žmogus, kurį kolegos vienbalsiai vadina „megatroliu“. Andrius. Užkalnis. Kiekvieną sekmadienio vakarą dėl šio žmogaus portalo lrytas.lttarnybinės stotys ūžia lyg sportinio automobilio varikliai. Ne, ne todėl, kad jis atsuktuvu ar plaktuku gadina techniką. Tiesiog tądien publikuojamas jo savaitinis komentaras, todėl serverius užplūsta minios norinčių išdėti autorių į šuns dienas.

Eidamas į susitikimą svarsčiau, kaip vyks pokalbis  – Lietuvos „trolių trolis“ dažnai vaizduojamas kaip pasipūtęs ir piktas žmogus. Tačiau džinsais ir džemperiu vilkintis vyras atrodo linksmas ir nerūpestingas.

„Sąvoka „trolinimas“ jau prarado neigiamą prasmę, kurią turėjo anksčiau. Prieš keletą metų „troliais“ būdavo vadinami žmonės, kurie tiesiog siekdavo sugriauti diskusiją ir sukelti chaosą. Kaip girtas giminaitis, kuris per vakarėlį pirmas prisigeria, garsiausiai rėkia, apvemia stalą su vaišėmis. Po tokio vakarėlio visi prisimena tik tą girtą giminaitį“, – kalbėjo A. Užkalnis.

Šiuolaikinis „trolinimas“ yra humoro forma, kuri nukreipta prieš pasipūtusių žmonių tamsybę. „Troliai“ siekia išvesti iš kantrybės arogantiškus rimtuolius ir smagiai iš jų pasijuokti.

„Pats geriausias taikinys „troliams“ yra susireikšminę žmonės, kurie mano, kad jų patirtis ar visuomeninė padėti leidžia jiems moralizuoti, kalbėti neginčijamas tiesas. Toks visa savo esybe svarbus žmogus yra tikra dovanėlė „troliams“. Kuo jis daugiau pyksta, putojasi ir kažką įrodinėja, tuo smagiau“, – apie „trolinimą“ pasakojo A. Užkalnis.

Lietuvos visuomenė yra puiki terpė išdykauti „troliams“. Ir ne tik todėl, kad mūsų bendruomenėje gyvena daug sovietmečio išsiilgusių tamsuolių. „Humoras primena šachmatus – tu meti pokštą, numanai ką atsakys oponentas ir jau esi paruošęs kitą ėjimą. Jauni žmonės puikiai išmano tas taisykles, nes jie gerai pažįstą angliškąjį humorą. Vyresnio amžiaus žmonės tokių žinių neturi, todėl jie negali suprasti šito žaidimo taisyklių. Juokingiausia, kad būtent vyresnieji ir yra labiausiai susireikšminę ir pasipūtę“, – paaiškino A. Užkalnis.

Galbūt „troliai“ savo humoru siekia ir socialinių tikslų?

„Pagrindinis „trolinimo“ tikslas yra pasijuokti. Vienas būna išjuoktas, o kitas tame žaidime pasiekia pergalę ir įgyja tam tikrą pranašumą. Tai tiesiog yra smagu.

Tačiau humoras padeda išspręsti tam tikras situacijas visuomenėje. Dabar iš žmonių tamsybės yra skaniai pasijuokiama. Viduramžiais dėl visokių tamsuolių žmonės buvo deginami ant laužo. Dar ir dabar pasaulyje rastume vietų, kuriose dėl tamsybės žudomi žmonės“, – kalbėjo publicistas.

Didžiausiu Lietuvos „troliu“ vadinamas A. Užkalnis portalui lrytas.lt atskleidė didelę paslaptį, kurią slėpė kelioliką metų – gyvendamas Anglijoje jis ir pats buvo tapęs „trolinimo“ auka.

„Su kitais lietuviais bendravome elektroniniu paštu, kuris labiau priminė dabartines pokalbių svetaines. Ten diskutavo ir toks Rusijoje gyvenantis lietuvis Kazys. Jis nuolat pabrėždavo, kaip Lietuvoje viskas blogai ir kokie mes kvaili, kad atsiskyrėme nuo Rusijos. Jis įmesdavo kokią straipsnio ištrauką apie tai, kad Lietuvoje sušalo du benamiai, ir pašaipiai klausdavo: „Tai labai gera toje jūsų Lietuvoje?“.

Aš dar buvau labai jaunas, todėl mane tai labai nervino. Aš atrašinėdavau jam didžiules „paklodes“, aiškindavau savo tiesą, įrodinėjau kažką. Dabar aš suprantu, kad jam net nereikėjo kažkokių argumentų. Jis tiesiog šaipėsi iš manęs. Dabar aš jį pasiųsčiau na…”, – šypsodamasis pasakojo A. Užkalnis.

„Trolinimas“ pagal Protingą Chamą

Kažkada žurnalistas ir apžvalgininkas Audrius Bačiulis buvo premjero Andriaus Kubiliaus atstovas spaudai. Dabar jis yra vienas iš garsiausių Lietuvos „trolių“. Socialiniuose tinkluose jis slepiasi po kodiniu pavadinimu Protingas Chamas.

„Aš tik visai neseniai sužinojau, kad tai ką mes darome yra „trolinimas“. Mes tiesiog žaidžiame su žmonėmis, kurie užima neteisinga poziciją ir ją gina net tada, kai supranta, jog ji neteisinga. Jie galvoja, kad negali klysti. Tokie pasipūtėliai savaime yra juokingi. Todėl mes iš jų ir šaipomės“, – paaiškino Protingas Chamas.

„Trolis“ pabrėžė, kad šaipantis iš tamsuolių labai svarbu jausti ribas.

„Buvo smagu, kai aktorė Eglė Jackaitė pasakė, kad ji emigruos iš Lietuvos. Tada internete susibūrė grupė „trolintojų“, kurie labai skaniai ir kokybiškai iš jos pasišaipė. Ribos nebuvo peržengtos, viskas buvo juokinga.

Tačiau yra tokių atvejų, kad „užtrolinti“ žmonės ne tik iš „Facebook“ išsiregistruoja, bet ir nusišauna. Negalima sulaužyti žmogaus. Svarbu jausti ribą kada pasišaipymas tampa smurtu. Kartais ir pats save griebiu už rankos ir pasakau sau, kad jau turiu sustoti“, – pasakojo Protingas Chamas.

Kalbėdamas apie ribas tarp juoko ir smurto, „trolis“ prisiminė internetinių šmaikštuolių konfliktą su naujienų agentūros BNS redaktoriumi ir tinklaraštininku Artūru Raču. „Kartais pagalvoju, kad mes jau priartėjome prie tos ribos, kai reiktų palikti žmogų ramybėje“, – svarstė Protingas Chamas. Jis tuoj pat pridūrė, kad socialiniame tinkle „Facebook“ jau paskelbta akcija „Mėnuo be Račo“.

Apžvalgininkas įsitikinęs, kad VRK nario L. Ulevičiaus žinutė Darbo partijos politikui Vytautui Gapšiui nebuvo „trolinimas“. „Tai buvo veiksmas, kurį dabar tiria tikros teisėsaugos institucijos. Ta žinutė labiau primena provokavimą arba nusikalstamos veikos imitavimą, o ne „trolinimą“. Galiausiai, tai net nebuvo juokinga“, – L. Ulevičiaus „pokštą“ vertino „trolis“ Protingas Chamas.

„Trolinimas“ pagal Rokiškį Rabinovičių

Rokiškis Rabinovičius yra pats mistiškiausias ir labiausiai siaubą keliantis Lietuvos „trolis“. Jis net nėra žmogus! Tai kardu ginkluotas hiperaktyvus graužikas, kurio kairiąją akį slepią juodas pirato raištis. Prieš susitikimą su šia mistine būtybe buvau prisaikdintas, kad net kankinamas neatskleisiu jo tapatybės.

Jau pirmasis Rokiškio Rabinovičiaus atsakymus privertė pasijusti „užtrolintu“. Paklaustas, kas tai yra „trolinimas“, jis atsakė: „Tai tikslingai keliamas kognityvinis disonansas, kuris „troliams“ bei stebėtojams, o neretai ir „užtrolintam“ asmeniui kelia juoko priepuolius.“

Kruopa po kruopelytės išsiaiškinau, kad kognityvinis disonansas yra tam tikra sumišimo būsena. „Žmogus supranta, kad jo turimas pasaulio vaizdas kažkodėl neatitinka jo patirčių. Pavyzdžiui, jei žmogus iš patirties žino, kad obuoliai neauga ant klevų, pamatęs ant klevo augančius obuolius, patiria kognityvinį disonansą. Rusų biologas Ivanas Mičiurinas gali būti laikomas puikiu „troliu“, – paaiškino Rokiškis Rabinovičius.

Jis sakė, kad „trolinimas“ nėra nei provokacija, nei pozicija, nei opozicija. „Greičiau tai yra dekonstrukcija. Pozicija ir opozicija yra dėl ginčijamų dalykų. „Trolinimo“ atveju pirmiausiai reikia užduoti klausimą, ar visas ginčas nėra kokia nors kvailystė, kurią reiktų paanalizuoti ir parodyti.“

Anot socialinių tinklų veikėjų, humoras yra viena iš „trolinimo“ rūšių. Kai žmonės juokiasi, jie juokiasi todėl, kad patiria lengvą kognityvinį disonansą. „Kodėl „troliai“ nori kažkam su kelti disonansą? Nežinau, gal tai tiesiog smagu“, – konstatavo mistiškasis „trolis“.

Kalbėdamas apie „trolinimo“ pavyzdžius, Rokiškis Rabinovičius prisiminė situaciją Žemaitijoje: „Vienai veikėjai neaiškūs „troliai“ pakuždėjo apie tai, kad prekybos centruose kažkas grobia vaikus. Toji pradėjo visur tą žinią skleisti, o žmonės smagiai pasijuokė iš visos tos istorijos. O dar daugiau juoko buvo tada, kai ant šito „trolių“ kabliuko užkibo vidaus reikalų ministras.“

Viena „trolių“ legenda pasakoja, kad pokštininkas Anonymous JAV smarkiai „užtrolino“ internetinį sukčių. „Anksti ryte jis užsakė tam sukčiui keliasdešimt prostitučių. Tada užsakė kelis šimtus picų. Dar užsakė gyventojų iškeldinimo paslaugą ir namo griovimo darbus.

Kai visi susirinko ir kilo neįsivaizduojamas erzelis, atvyko ir „trolio“ iškviestos specialiosios tarnybos – smogikų grupė, nes buvo pranešta, kad ten vyksta stambus narkotikų prekybos sandėris, ir išminuotojai, kuriems buvo pranešta, kad teroristai bombą padėjo.“

Kai Rokiškis Rabinovičius prabilo apie geriausius Lietuvos „trolius“ ir vėl pasijutau „užtrolintas“: „Didžiausias visų laikų Lietuvos „trolis“ buvo ir vis dar yra Vytautas Landsbergis. Manau, kad didesnio už jį nebuvo, nėra ir nebus. Jis sugebėjo visą SSRS privesti prie klausimo apie tai, kodėl ji išvis egzistuoja. Ir SSRS subyrėjo. Žmonijos istorijoje labai mažai tokių atvejų.“

Anot Rokiškio Rabinovičiaus, iš dabartinių „trolių“ klasiku galima vadinti A. Užkalnį. „Kadangi jis yra „trolis“, daugybė žmonių jo nekenčia, kažkiek žmonių jį garbina, bet svarbiausia – jis taip smarkiai kelia kognityvinį disonansą, kad žmonės priversti pergalvoti savo požiūrį į pasaulį. Paskaitykite, ką A. Užkalnis rašė prieš kelerius metus – tai jau dažnai neatrodo lyg kažkoks užribis. Bet tai tik dėl to, kad mes spėjom pakeisti savo požiūrį. Lietuva nuo to gerėja“, – paaiškino mįslingasis socialinių tinklų veikėjas.

* * *

Seimo rinkimų naktį į partijos „Drąsos kelias“ būstinę iškilmingai įžengė du nepažįstami jaunuoliai. Apsikarstę ženkliukais ir pasirišę šalikus su Darbo partijos simbolika. Suprask, jie yra pasiuntiniai, kurie atvyko pasveikinti kolegų. Tik įžvalgesni suprato, kad vaikinai buvo tik savo pilietinę poziciją taip išreiškę „troliai“. Pokštininkai, nusitaikę į pasipūtusių žmonių tamsumą.

28 comments

 1. PROF. OŽISLOVAS

  Puiku. Tik turiu vieną klausimą. Kadangi jau semantikos kaldrutę nutempėte trolių gerųjų savybių pusėn, kaip vadinti tuos trolius, kurie yra tiesiog disruptive personažai: ateina į normalią diskusiją ir priš*ka, o jei priš*kti nepavyksta, tai bent pribezda. Va viename dienraštyje yra keli tokie personažai, kurie tiesiog komentaruose taip daro. Ne pasako ką nors prasmingo, bet tiesiog varo ant visų. Ačiū už atsakymą.

 2. Adv. Tomas

  Nichera Landsbergis joks ne trolis,o ir susigretinimas su Landsbergiu yra lygiai toks pats adekvatus, kiek ir Lietuvos sutapatinimas su Izraeliu tik dėl sekančių požymių : (a) esame vienoje laiko zonoje, (b) labai panašus telefoninis kodas , t.y. LT +372, IL +972, (c) žmonės vaikšto ant dviejų kojų ir tarpusavyje bendrauja kalbos padargų pagalba.

  • Simas

   (b) variantas neteisingas, nes Lietuvos kodas yra +370. Taigi Lietuva su Izraeliu nėra tokie jau panašūs.

   • Adv. Tomas

    Šio komentaro apimtyje kodas parašytas teisingai, tai intentionale falsa dixisse iššauktas
    kognityvinis disonansas, kad akivaizdžiai, nenueidami nuo Protokolų galėtumėt pajausti.
    Nors niekas nežino, gal ateityje įvykus rebus sic stantibus situacija, bus pritaikyta tarptautinio maštabo
    amalgamacija, ko rezultate minėtas kodas gali tapti realybe ir visiems mums.

 3. birbidzo

  Tai, kad Lietuvos telefono kodas +370…

 4. E.

  Kas yra kognityvinis disonansas?

 5. Trolis kelia kitiems pyktį. Jei oponentas supyko – trolis laimėjo. Jei ne, jis pralošė. Taisyklės labai paprastos.

  Trolinimas humoro forma tapo palaipsniui, pastebėjus, kad visiems būna juokinga, kai trolis akivaizdžiai provokuoją kitą asmenį pykti, o šis tam pasiduoda. Įdomu, kad šviečiamąją prasmę bandoma suteikti tik čia Lietuvoje.

  Iš tikro trolinti galima ir išsilavinusius žmones, argumentais, kurie juos erzina (pvz. “prie ruso gyventi buvo geriau”). Tik tiek, kad trolinimo meistrai supranta paprastą taisyklę – supykęs pralaimėsi.

  Prie trolinimo virtimo humoro forma labai prisidėjo internetas, nes meistriškas trolis kaip matadoras erzina bulių. Darant tai realiai kasdieninėje diskusijoje, tai gali privesti iki smurtavimo (to nepamatysite ir Užkalnio laidoje). Darant tai internetu užtrolintas asmuo gali smurtauti tik prieš savo paties kompiuterinę įrangą.

  Taigi prof. Ožislovo atveju, siūlau tiesiog elgti be pykčio. Šalinkit lauk tokius personažus ir jų komentarus – ne pasiduokit provokacijai.

  P.S. Pamenu aš senokai Andriui parašiau, kad jis trolis ir, kad trolinimo prasmė pasikeitus ir yra humoro forma.

 6. Admin

  O trolinimas pagal VRK pirmininko išaiškinimą – šantažas.

 7. lol

  niu kai kuriems cia paminetiems tai iki tikru troliu toloka, ypac del humoro jausmo trukumo, kuri daugelis mano turi, o is tiesu tai labai reta Dievo dovana

 8. Aš turiu savo pavadinimą, tam “naujajam” trolinimui – praktinis trolinimas. Jis vistiek turi kažkokią prasmę, ne tik, kad “išpizdukinti”. Ir pripažinkime, kad Mykolo pasivaikščiojimas po štabus yra pagarbos vertas ėjimas. Šis praktinis trolinimas verčia susimąstyti, o jei mąstyti nesinori – galima ir pasijuokti. New age visuomeninė veikla :)

 9. sigitas

  gerb. Andriau, ar Alytaus oataisos namų telefoninius sukčius taip pat prisikirtumėt prie smulkių trolių?

 10. Sigitai, va ka pavadinčiau trolinimu, jei kalbate apie telefoninius sukčius:

  http://100dienu.blogspot.com/

 11. ...

  kitaip cinizmas …

 12. AR

  Paleckis- trolis, ar vis del to politine prostitute?

 13. Mantas

  Pas švedus populiarus posakis- žmonės grybų nevalgo, tai trolių maistas. Bet taip buvo anksčiau, švedai imlūs naujovėms ir jie keičiasi (grybai ne). Bet aš čia ne apie tai. Man sąraše trūksta Šimonytės ir Kubiliaus

 14. GUESSWHO

  Man tai patiktų išsamus straipsnis iš bet kurio trolio apie tai, kad feminizmo judėjimas nebuvo “kova” (ojojoj kaip skamba) už moterų teises Vakarų demokratijose, o tiesiog įtikinėjimas vyrų, kad tie pasidalintų savo teisėmis su jomis. Boom!

  Now cry me a river..

 15. Cinikas

  Labai jau gera nuomone apie save paremtas straipsnis ir komentaras. Kiek stebiu viešąją virtualią erdvę, iki šiol tokio sąmoningo trolinimo kaip ir nelabai matė, kol Ulevičius nepabandė savo kvailo elgesio maskuoti kaip trolinimo. O tada visi sužinojom, kad turim krūvas “trolinimo specialistų”.
  Užkalnis, Bačiulis, Sadauskas-Kvietkevičius – geriausiu atveju žmonės, nebijantys išreikšti savo nuomonę, neitin rinkdamiesi priemones. Kaip kažkada, Valinskas, prezidentę išvadinęs boba, ar pabandęs žurnalistams priminti protokolo pagrindus.
  O trolinimo, kaip sąmoningos veiklos, siekiant akivaizdžių socialinių rezultatų – viešos trolinamojo reakcijos, elgesio pokyčių, visuomenės nuomonės – daugeliu atvejų minėtų asmenų elgesyje nelabai dar kvepia.
  O sapalionė api tai, kad keletas pienburnių nuėjo išdurti Venckienės po rinkimų yra kažkuo “kietas” – tiek pat “kietas” kiek ir tuometinių jaunųjų konservų žygis į Brazausko rinkimų štabą per pirmuosius prezidento rinkimus, per kurį jie prisirinko rinkimų agitacijos ir paskui išsinešę viską išmetė į šiuklių konteinerį.
  Gal pamėginkim skirti elementarų pseudointelektualų chuliganizmą nuo šiek tiek intelektualesnės veiklos, kuriai priskirtinas trolinimas.

  • Tamstos vertinimuose įžvelgiu savitikslio elitarizmo apraiškų, su tikslu paboostinti nuosavą savivertę.

   • Cinikas

    Eleonora Ruzvelt (moderniems / rausvai žydriems / pamiršusiems lietuvių kalbą – Eleanor Roosevelt):
    “Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.”

    taip, kad gerb. dr Užkalni – asmeninio savitiksliškumo paieškos kitų žodžiuose, bet jau praėjusio amžiaus penktąjame dešimtyje nebuvo laikomos didelio proto požymiu. :)

   • Tamsta Cinikas, su visa turima pagarba, tamstos pateikta lochelių mėgstama ir demotyvacijose platinama debiliška citata yra verta tiek pat, kiek panašus supermamų smegenų užuomazgų turinėlis. Dar parašykite apie Jupiterį, kuris pyksta ir yra neteisus, ir būsite pasiekęs vidutinio bobžurnalio skaititojos naratyvo lygį.

 16. giedrius

  Linkejimai Andriui iš LEK’o :-)

 17. Pingback: Dešiniojo trolibano valanda: prisisekit diržus « Protokolai.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: