Cirque du Soleil: Worlds Away – tai, deja, tik cirkas

Pagrindinį veikėją vaidinantis aktorius Igor Zaripov labai panašus į Ligitą Kernagį. Ar tai atsitiktinumas?

Cirque du Soleil: Worlds Away (2011). Režisierius: Andrew Adamson. Vaidina: Erica Linz, Dallas Barnett, Lutz Halbhubner ir kiti.

Prisimenate, kaip sakiau, kad cirko nemėgstu? Tikriausiai neprisimenate, nes ką čia kreipsi dėmesį į kiekvieną mano pasakymą, ką aš mėgstu, o ko ne. Bet sakiau. Ir kažkas manęs tada paklausė – o kaip Cirque du Soleil, turbūt prabangiausias pasaulio cirkas su šimtų milijonų dolerių pajamom ir tokiais šou, kad atima žadą?

Atsakau. Tai vis tiek cirkas. Cirkas yra pramoga žmonėms, kuriems patinka balionų šventės ir teatrų festivalių atidarymai. Aš negaliu pasakyti, kad mane palieka visiškai abejingi fejerverkai. Nepalieka. Bet daryti filmą apie cirko vaidinimą? Nežinau.

Čia siužeto net kaip ir nėra – na, jis toks dirbtinis, kad net nesmagu pasakoti. Nes pasakoti nėra ką. Vienu žodžiu, panelė, atrodanti, kaip jauna Julie Andrews, ateina į kaimo cirką, nepaisydama labai autentiškai atrodančių ir prie iėjimo besitrinančių fyfų, ir čia pamato akrobatą, kuris labai panašus į Ligitą Kernagį (video žemiau).

Tai štai, toji panelė, sekdama paskui svajonių akrobatą, pasineria į svajonę, ir ten jau prasideda nebiudžetiniai brangiausio pasaulio cirko pasirodymai su šuoliais ore, laipiojimais sienomis ir murkdymaisis vandenyje, ir, žinoma, pabaigoje lūpos susilieja, širdys suartėja, ir jau jie susikukuoja.

Šou yra labai įspūdingas – bet kiekviena scena kine atrodo labai nuobodžiai ištęsta. Nežinau, kiek galima žiūrėti, kaip žmogus gerai vartosi ore arba lipa siena. Na, puikiai vartosi. Drąsūs, stiprūs, vikrūs. Bet iš šito gera kinematografija nepasidaro, deja. Tai tik ekranizuotas cirkas, ir viskas. Visa tai gali patikti nebent kam nors, kas gali keturias valandas sėdėti privirintas prie televizoriaus ekrano ir žiūrėti kokį nors Olimpiados atidarymą. Menami cirko siužetai su visokiais piktadariais ir kovotojais atrodo liūdnai ir apgailėtinai, Svečiuose pas Pasaką. Palyginti su šitais siužetas, amerikietiškos imtynės su šokinėjimais ir daužymosi imitacija yra beveik intelektinis produktas.

Ir tada supranti, kad ir koks brangus būtų balaganas ir liaudžiai skirta kūryba, tai vis tiek tik balaganas ir kūryba, skirta plačiosioms masėms. Iki kino visa tai netraukia.

Lietuvoje platina Forum Cinemas. Mūsų šalyje rodomas nuo 2012 12 28 d.

Advertisements

2 comments

  1. gal paprasčiau būtų į tai žiūrėti kaip į paprasčiausiai kokybišką ir brangų treilerį, neieškant kinematografijos stebuklo…

  2. Ricardas

    Na na, cirkas yra cirkas.. Tai ir vizualinė pramoga masėms, be didelių intelektualinių aspiracijų. Bet geras cirkas, kaip ir sportas, įkvėpia. Jis parodo žmogaus kūno ir valios galią, atskleidžia jo galimybių ribas, tiksliau jų nebuvimą. OK, nuskambėjo kaip totalus totalitarinės santvarkos lozungas, bet gal tame yra šiek tiek tiesos. Vien tas žinojimas, kiek pastangų reikia įdėti, kad patekti į pasaulinę trupę, kelia pagarbą ir tylų susižavėjimą.
    Esame jau išpaikinti tokių grandų kaip Cirque du Soleil ar Circo Massimo, kad vos nenusišoviau, kai teko iškesti valandą Panevėžio Bendruomenių rūmuose, kuriuos savo pasirodymu pagerbė Ukrainos Liliputų cirkas. Va ten tai feilas, nei liliputų, nei cirko.. 100lt išlaidų įvertinau kaip galimybę laiko mašina nusikelti 20m. atgal į anuos gerus saviveiklos laikus :) Iš visų “plėšrių žvėrių” buvo tik du šuniukai ir keturi taikos balandžiai. Ir jie dar sugebėjo surengti papildomą pasirodymą Vilniuje, o Alytuje pritraukė gyvūnų teisių gynėjų dėmesį
    http://beta.lt/lt/visa-lietuva/akcija/20708938/nepakartojamas-cirko-pasaulis-15-litu-uz-30-litu-vertes-bilieta-i-pirma-karta-lietuvoje-viesinti-liliputu-cirka-su-programa-dziaugsmo-planeta?show_more=1&track_type=name

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: