Užkalnio Protokolai renkasi JAV prezidentą

Kadangi Protokolai vakar, sekmadienį, pasiekė ir viršijo 1 mln. peržiūrų nuo tinklaraščio atsidarymo pradžios šiame serveryje (anksčiau buvo popo.lt, prieš tai – Raštai blogspot.com), tai, kaip ir kiekvienam rimtam leidiniui, dera pareikšti savo balsą JAV prezidento rinkimuose.

Barack Obama nebuvo geras JAV prezidentas, nors, be jokios abejonės, daugelis tikėjosi blogiau. Nepaisant absurdiško (deja, labai paplitusio) tikėjimo valstybe ir jos viršenybe prieš individą, ir išeikvotos energijos netinkamam didelės problemos (sveikatos apsaugos sistemos) sprendimui, iš kurio išėjo labai brangus visiems (bet labai menkai jaučiamas, ir jaučiamas tik nedaugeliui) pagerėjimas, jis nespėjo daug prigadinti. Nors taikėsi: Obamos ir jo aplinkos neapykanta privačiam verslui buvo didesnė, nei kurio nors JAV prezidento, kurį aš galėčiau prisiminti.

Užsienio politikoje Obama buvo dvilypis: viena vertus, jis tęsė nuoseklius JAV darbus Artimuosiuose Rytuose, ir nerodė ženklaus rausvumo, kurio pagrįstai laukė daugelis skeptikų (idiotiškas santykių “perkrovimas” su Rusija buvo daugiau naivumo, primenančio Jimmy Carter’į, o ne piktos valios apraiška – naivaus Čikagos komjaunuolio idėja apie “gyvenkim draugiškai”). Antra vertus, prezidentas, gavęs Nobelio premiją po išrinkimo vien už tai, kad nebuvo George W. Bush’as, sėkmingai padėjo vieną skersą ir tris minty ant Europos, kai tik ta Europa (daugiausia veltėdė, siestinė, praskolintoji ir fiktyvius balansus kurpusi jos dalis) nustojo kratyti neplautus dredus ir ekstazėje šlovinti change ir yes we can kartojantį švelniai juodaodį Bono variantą.

Obamai labai pasisekė, kad jo valdymo laiku (nors dar ne vakaras) Izraelis nenusprendė patvarkyti Irano. Kaip supranta bet kas, nors šiek tiek sekantis Izraelio veikimo būdus, jis užkurs pirtį Teherano ajatoloms ir neskustam beraščio taksisto snukiu besivaipančiam prezidentui Minedui Ahmadinežadui būtent tada (bet ne anksčiau ir ne vėliau), kai Izraelyje bus nuspręsta, kad tam atėjo laikas. Kai ateis laikas, tai nebus atsiklausta nei Vašingtono, nei Jungtinių Tautų, nei Nobelio komiteto, ir pirtis bus užkurta kaip už Tėvynę, ir tada Amerikai teks labai daug srėbti košės. Bet kol kas tai neįvyko.

Lietuvai tai buvo blogiausia, ko galėjome tikėtis: vietoje sąjungininkų, palaikančių mūsų išeinančios vyriausybės vykdytą išmintingą (nors karčią) taupymo ir susiveržimo politiką, mes už Atlanto turėjome administraciją, kuriai šimtą metų buvo neįdomu niekas apie mus, bet jau jeigu paklausti jų pačių, tai jie mums nepritarė, nes Barako Obamos, kaip ir kitų socialistų, instinktas ir supratimas buvo toks, kaip visada: kuo daugiau perskirsto valstybė, tuo yra geriau, nes niekas geriau nežino už valdininką, kaip išleisti užsidirbusiojo pinigus. “You didn’t build that“, famously pasakė Obama apie verslininkų pasiekimus*, kartodamas šimtų tūkstančių runkelių Lietuvoje ir milijonų jų kolegų visame pasaulyje išmintį, esą verslas nieko nekuria, viską kuria proletarų pūslėtosios rankos.

Būtent dėl antipatijos verslui ir dėl meilės valstybei ir jos leidimo sprendimams Barakas Obama yra Lietuvai mažiausiai tinkamas pasirinkimas: kai per visas siūles plyšta Europos Sąjunga ir ypač valiutų sąjungos projektas, sukurtas pagal prancūzų federalistų paniatkes ir skirtas jų asmeniniams tikslams ir ambicijoms tenkinti, kai viena po kitos bankrotui ruošiasi Europos darmojedų respublikos, mažiausia, ko mums reikia, tai dar ir už Atlanto turėti administraciją, kuriai atsakymas į viską yra tax and spend.

Apie respublikonų kandidatą Mitt Romney žinome nedaug (iš tiesų, niekas nežino), bet jis turi teisingus instinktus. Iš kur žinai? Iš kur žinai?

Todėl, kad jis kalbėjo apie tuos 47%, kurie balsuos už Obamą no matter what**. Apie runkelius, kurie visko nori iš vyriausybės, kurie tiki, kad jiems priklauso maistas, būstas, sveikata. Romney sakė, kad jis nesiruošia bandyti juos kuo nors įtikinti. Žinoma, politkorektiškam komentariatui ir rausvam The New York Times bei centre-left žiniasklaidos konsensusui tai buvo toks siaubas, kad vien už šitą pasakymą kandidatą ruošėsi kepti ir valgyti gyvą. Jis, panašu, ir pats nebuvo labai komfortabilus su paskui sekusia reakcija (nieko baisaus: storą odą dar užsiaugins). Tačiau tai buvo labiausiai įkvepiantis jo pasakymas, nors ir nepriimtinas XXI amžiaus išlaikytinių ir veltėdžių ideologijai, nes už viską labiausiai išlaikytiniai ir veltėdžiai nemėgsta, kai juos pavadina išlaikytiniais ir veltėdžiais.

Šį kartą, kaip ir daugeliu kitų atvejų, kai prognozuoti sunku ir 100% neįtikina nė vienas kandidatas, reikia rinktis širdimi ir nuojauta. Protokolai mano, kad Mitt Romney būtų geresnis JAV prezidentas, ir skelbia jam savo endorsementą.

* Obama kalbėjo Roanoke, VA, 2012 m. liepą, ir pasakė: “If you were successful, somebody along the line gave you some help. There was a great teacher somewhere in your life. Somebody helped to create this unbelievable American system that we have that allowed you to thrive. Somebody invested in roads and bridges. If you’ve got a business—you didn’t build that. Somebody else made that happen.

** Romney sakė: “There are 47 percent of the people who will vote for the president no matter what. All right, there are 47 percent who are with him, who are dependent upon government, who believe that they are victims, who believe the government has a responsibility to care for them, who believe that they are entitled to health care, to food, to housing, to you-name-it — that that’s an entitlement. And the government should give it to them. And they will vote for this president no matter what. … These are people who pay no income tax. … [M]y job is not to worry about those people. I’ll never convince them they should take personal responsibility and care for their lives.

Advertisements

35 comments

 1. juozukas

  Prisipazinsiu, kad neseku visu kandidatu kalbu, ypac ju partiju sanburiuose, kur po kiekvieno zodzio visi verkia ir 5 minutes aidi ovacijos. Bet paziurejus viesus abieju debatus sunkiai kiltu ranka rinkti Romney – zmogu, kuris, kaip kartais atrodo, neturi jokio common sense. Vien ko verta legendine diskusija apie laivyno dydi.
  Apskritai, gal kas galetu paaiskinti, is kur respublikonai ima tokius kandidatus, kurie moka pasisakyti tik apie abortus, bazes marse ir t.t. – nejaugi nera zmoniu, kurie gyvena ne tik baznycioje, marse ar pan?
  Visgi statyciau uz Obama ir uz lengvesne jo antraja kadencija – perrinkimas bus neaktualus, tai rankos bus siek tiek laisvesnes toms idejoms, kurios buvo zadetos.

  • mustangas

   Nieko nepadarysi. Reiganai gimsta retai. Aš praimariuose balsavau už Santorum’ą. Pas aną irgi biški šiftas nuosavos šeimos planavime, bet pas Romney charizmos mažiau nei pas paskutinį Bušą, bet nieko nepadarysi. Kitu atveju dar keturis metus mokėsi mokesčius tiems, kurie nieko nesugeba nedirba ir tuo laisvu laiku jaučiasi turį pareigą Tave mokyti.

 2. lolz

  You must be kidding me… Paskutinis lasas, p. Uzkalni… :D

 3. rimantas

  you didn’t build that – labai gerai paimta is konteksto, kalbejo apie infrastruktura (tiltus ir kelius), na bet matosi praplautos biski smegeneles FOX :)

  • Q.E.D.

   Tai kad viskas tvarkoj čia su tuo kontekstu. Paskutiniai du sakiniai nėra susiję su infrastruktūra ir skirti būtent tavo bizniui, kurį tau kažkas “sukūrė”. Tik neaišku, kodėl vieniems kažkas tuos biznius sukuria, o daugumai kitų – kažkodėl ne. Gal čia Obama tiesiog neapsižiūrėjęs leptelėjo. Ypač toks įtarimas gali kilti ne skaitant, bet paklausius gyvai jo pasisakymą. Nes ta kalbos vieta yra iš viso labai sumburna ir sunkiai suprantama. Bet kas galėtų paneigti, kad būtent tas pats ir jo galvoj. Iš kitos pusės, jeigu jau kalbėt apie biznio infrastruktūrą, tai ne už kieno nors kito, kaip tik už to paties biznio pinigus ji ir sukurta per kartų kartas. O tokievisokieobamos tiktai buvo biznio pasamdyti valstybės pavidalu šitam reikalui organizuoti .

 4. Petras

  Del to, kad Obama dėjęs ant Europos, pilnai pritariu, bet kad Europa dėjus ant savęs, bent toje srityje, kur JAV daugiausiai prisideda, tai yra saugumo, tai faktas. Taip pat nesusitvarko su savo veltėdžiais graikais ir kitais panašiais, mat gi negalima jų išmesti iš eurozonos, tam pritaria ir Obama, nes kaip pats minėjai, taip, jis remia veltėdžius. Tad kam Europai veltėdžiai, iš kart reikėjo atimti eurą iš graikų, kad ir kiek tai būtų kainavę tai būtų/bus pigiau, nei tai daryti vėliau arba visai sužlugdyti bendrą valiutą. Bet kalbant apie JAV, tai Obama išlaikė užsienio politikos kryptį beveik tokią pat kaip ir G.W.Bush, perkrovimo politika su Rusija, nieko neperkrovė, bet davė laiko tiek Obamai tiek Putinui tvarkytis savo reikaluose. JAV nebeturi resursų palaikyti tokio savo karinio finansavimo, todėl bet kokiu atveju Europai reikia galvoti apie save. Kas dėl žydų, jie tikrai turi atsižvelgti į JAV poziciją dėl Irano, nes tiek strateginių objektų kiek dabar yra Irane, kuriuos reiktų sunaikinti (tiek karinių, tiek atominių) žydai nėra pajėgūs apimti savo pajėgomis. Jie nerizikuos, nebent žinos, kad JAV įsijungs ir padės. Tuo labiau, kad toks žingsnis pakeltų naftos kainas, iš ko išloštų rusai, praloštų ta pati Europa, dar vis kovojanti su finansinėmis negandomis. Dabar tenka stebėti tokią situaciją, kad respublikonų kandidatai savo iškirtinumą gali pabrėžti tik nelabai reikalingais riksmais apie tarptautinę politiką, jei tarkim toks kaip Romney ateitų ir pradėtų rėkti, kad reikia pažaboti Rusiją ir Kiniją ar pan., pastarosioms tai būtų puikus šansas pasikelti savo vidinę galią, kuri paprastai remiamą ant išorinių, menamų priešų pečių. Tai pat tai paskatintų rusus ir kinus remti tą patį Iraną ar Šiaurės Korėją, tam kad neramunai sukeltų naftos kainas (Rusijai naudinga), o Kinija galėtų tapti įrodyti savo kaip mediatoriaus gebėjimus, taip pat panaudoti savo lektuvnėšius, kurie yra aiškus ir stiprus Kinijos žingsnis į pasaulinės galybės-policininkės rolę. Tad aš už Rspublikonišką politiką, bet kol kas jų kandidatas yra silpnas ir praeitas buvo silpnas, dar su galvojo Sarah Palin pasiimti kaip vice, tai kažkokia krizė Respublikonų stovykloj.

 5. Cpt. Akivaizdybe

  Praleidote frazę žemiau nurodytame sakinyje:
  “Būtent dėl antipatijos verslui ir dėl ……….Barakas Obama yra Lietuvai….”

 6. Viešpats

  Amerika turi 2 labai dideles problemas: demokratai ir respublikonai. Jų amžina hegemonija šalies politikoje neleidžia jokioms trečioms pusėms pasireikšti, dėl ko šalis pradeda stagnuoti. Abidvi pusės yra vienodos iki nepadorumo, tik su skirtingais apvalkalais. Pvz.: demokratai yra už valstybinę sveikatos priežiūrą, respublikonai – prieš, tuos pinigus jie siųlo išleisti, kad ir JAV kariuomenei. O per visus tuos ginčus nėra pripažįstama, kad JAV turi ne pajamų, o išlaidų problemą.
  Gaila žiūrėti, kad ant labai teisingų vertybių pastatyta šalis eina TSRS pramintu stagnacijos ir totalitarizmo keliu.

 7. Ignas

  Gaila Ron Paul nepateko :) Gal reikia steigti libertarian partija pas mus ir ji pasikviesti :)

 8. bubata

  Na nezinau, – kazkaip man nelabai kiltu ranka endorsinti zmogu, kuris sugebejo per pastaruosius keleta metu atstovauti visas esamas pozicijas. As daug mieliau pasisakau uz Obama – bent jis turi kazkokius principus, kuriu laikosi.
  O kaltinti ji tuo, kad nepakeite JAV kaip zadejo yra kiek kvaila – prezidentas, kuris neturi parlamentines paramos (o siuo atveju taip ir buvo) nesugebes padaryti tiek pokyciu, kiek norejo.

  • mustangas

   Darydamas “pokyčius” jis tos parlamentinės paramos ir neteko.

   • bubata

    Kubilius irgi taip pat jos neteko butent del to, kad kazka dare.
    Gal butu buve geriau uzsimerkti ir sakyti sau mantra “I’m in my happy place”, taciau butent tie darbai ir buvo patys naudingiausi JAV.

   • mustangas

    Jei Obama butu bent pradejes nuo to, nuo ko pradejo Kubilius, t.y. mokesčių supaprastinimo viskas galėjo būti kitaip. Dabar jis pradėjo nuo mažai kam reikalingos ir daug pinigų kainuojančios sveikatos reformos. Šiandien skolinimasis nežabotas, nedarbas didžiulis, finansų sistema nestabili. “in my happy place” ko gero būtų net geriau.

 9. karvencija

  Iš tikro nepavydžiu JAV rinkėjams, nes pas juos yra daug blogiau nei LT. Obama gal ir atstovauja neteisingas pažiūras, bet jis bent jau nėra idiotas, ko negali pasakyti nei apie Romney, nei apie anksčiau valdžiusį Bushą. Rezultate gali rinktis tik iš komunistų arba idiotų. Jiems labai reikia liberalų partijos, kuri galėtų perimti protingesnių respublikonų ir demokratų (tų, kurie balsuoja už demokratus vien dėl to, kad negali žiūrėti į idiotus) rinkėjų dalį.

  Jei man reikėtų rinktis iš socialdemokratų ir Darbo partijos, aš vis dėl to pasirinkčiau socialdemokratus. JAV situacija yra būtent tokia.

  • Ignas

   Labai gerai pastebeta, nes praeitu rinkimu respublikonu kandidatas tai tikrai silpnas, o kur dar Sarah Palin, pries kuria musu Birute Vesaite kaip koks Ensteinas… Taip, kad amerikieciams nelabai buvo pasirinkimo. Na, o Romney tai tikrai ne idiotas, jis nebloga piniga uzkales :) Taip, kad siemet jau manau bus idomiau.

  • Darius

   Kaip Andriulis sakė apie situaciją Lietuvoje, kad pas konservus per daug jėzaus ir per mažai Šimonytės, tai JAV situacija tikrai gana stipriai analogiška (tik pas juos nėra liberalų sąjūdžio :) ; ten gaunasi labiau – socdemai arba… net nežinau ekvivalento gero).

   Galima būtų palaikyti tuos Respublikonus (nes negalima nepritarti Andriaus argumentams prieš Obamą – viskas liūdna, bet teisinga), nu, bet tie jų psichiniai pasisakymai apie savaime susiabortuojančias prievartavimų aukas, laivyno dydžius, šventąją dvasią ir JAV konstituciją nuolat pažeidžiančtys idiotizmai apie jėzų vyriausybėje ir mokyklose (net Reagan’as šitoje vietoje buvo nuosaikesnis), švietimo definansavimas (allbeit, reikia pripažinti, kad mokytojų profsojuzai ten gana stipriai įsisiautėję), požiūris į sveikatos apsaugą kaip į kažkokį biznį (na, man tiesiog barbariška atrodo – vis pradunda istorijos, kai koks nors durnius be draudimo bijojo eiti pas daktarus, kol cista 2 kilogramų ant kaklo neišaugo – nes paskui gauni sąskaitėlę iš ligoninės ir eini bankrotintis iš karto) – varo tiesiai į neviltį ir verčia stipriai facepalminti. Dar gerai kad Supreme Court (kur beje sėdi gana nemažai respublikonų paskirtų teisėjų) bent jau kol kas rodo šitiem jų vietą, pamojavę konstitucija po nosim.

   Mano supratimu, Romnis yra prastesnis kandidatas net už Bushą jaunėlį, nes jis neturi jokios pozicijos, jokių apčiuopiamų principų, jei sekti visą jo kampaniją ir pasisakymus. Kaip kažkas gerai pastebėjo, Obama ar Bushas bent jau nekeitė savo pozicijos per kampanijas 100 kartų į vieną ar kitą pusę, priklausomai nuo to, kam ir su kuo kalba. Tiesiog negalima to gerbti. Jei galvoji, kad reikia sugrįžti prie seno sveikatos modelio – taip ir sakyk visur (nesvarbu, ar sutinki, ar – bet bent jau žinai poziciją). Dabar vienur nuvažiavęs vienaip, kitur kitaip plepa – jokio stuburo. Tai jei aš mačiau ir tą ir tą pres konferenciją – tai kurio laikotarpio Romnium man dabar tikėti?

   Žinau, kad rizikuoju čia būti užbanintas, bet John Stewart laidoje (kamon – it IS funny sometimes) nesenai labai gerai buvo atvaizduota Romnio kampanijos filosofija – he’ll be whatever you want him to be. How can you trust a guy like that to fix the economy? Kita vertus, su Obamos politika irgi toli nebus nueita.

   Regis, JAV rinkėjas turi jaustis panašiai, kaip aš per rinkimus (arba kaip Masiulis, endorsindamas Dagį ar Vėsaitę) – mano vienmandatėje buvo vienas iš konservų talibano atstovų. Aš suprantu, kad man reikėjo už jį balsuoti (taip ir padariau, pamynęs bet kokius savo principus dėl socialinės politikos), nes kitas kandidatas buvo sportininkas iš darbo partijos (what in the actual fu**?). Bet jausmas ir liko nemalonus.

   • Darius

    “/…/jis neturi jokios pozicijos, jokių apčiuopiamų principų, jei sekti visą jo kampaniją ir pasisakymus/…/”

    Čia neteisingai aš. Jo ekonominė policy pakankamai aiški, ir mėtymosi ten nėra (bent jau kiek teko žiūrėti). Čia turiu Omenyje visas kitas sritis. Tai padidinkim, tai sumažinkim spendingą paramai, tai uždarykim tai atidarykim ką nors, ir t.t.

   • Darius

    Omenyje… SIgh, net nebetaisysiu. :(

   • mustangas

    JAV nėra taip paprasta kaip Tamsta čia komentuoji. Puikiai pažindamas amerikiečių mentalitetą aš suprantu kodėl ten dvipartinė sistema. Liberalų sąjūdis ten yra pasiskleidęs tarp abiejų partijų ir šiuo metu yra labiau demokratų pusėje. Respublikonai dabar pergyvena ideologinę krizę, nes per stipria virve prisirišo prie konservatyvizmo akmens. Net jei jie ir laimės rinkimus nebus jų spendimai tvirti ir racionalūs. Jų moralinės nuostatos yra tvirtesnės, bet tos nuostatos nebe taip labai atitinka globalų pasaulį.

   • Darius

    Neįmanoma replyint, tai atsakau taip.

    Mustangas, tiksliai pataisėte mane, sutinku.

    Bet Dzuko paskutiniam poste taip pat yra tiesos.

 10. Dzukas

  Iskele Romney,respublikonai patys isispyre sau i nosi.Daugeliui mormonai asocijuojasi su barzdotais nukvakeliais,vazinejanciais karietomis,ir neturinciais telefonu.Todel jo sansai tapti prezidentu,tolygus sansams tapti Lietuvos prezidentu kam nors is tikejimo zodzio,ar Jiehovos liudininku.

  • mustangas

   Mormonai su karietom važinėja? Gal menonitai arba amišai? Sėdi dar gilesniam rūsy negu Jiehovos liudininkas
   Mormonai gyvena draugiškai viena didele šeima dideliame name, kur vyras daug dirba, kad galėtų tą šeimą išlaikyti. Su žmogiškom vertybėmis pas juos viskas tiesiai.

   • Dzukas

    Gal kai kurie ir po viena zmona turi.Esmes nekeicia.Matys Rumney Baltuosius rumus,kaip savo ausis.

   • mustangas

    Pirmiausia jis yra praktikuojantis krikščionis, o tai anglikonų daugumai yra tiek pat priimtina kaip katalikas ar liuteronas. Ar matys ausis priklausys kiek hipsterių ir runkelių nuneš savo subines prie urnų balsuot už Obamą. Viena aišku taip aktyvu kaip praeitą kartą nebus.

   • Dzukas

    Na,tau is Ilinojaus geriau matos.As irgi seniai turejau itarima,kad uz demokratus balsuoja tik hipsteriai,treehuggeriai,mexai,ir kitas margas workshy getu sbrodas.Teisingi bachurai visada balsuodavo uz apsimelavusius,su sovietu gensekais besibuciuojancius,ir savo sajungininkus Pietryciu Azijoje per b… metancius vyrukus.

   • mustangas

    Teisingi ar ne teisingi kiekvienam kitaip atrodo, bet už Respublikonus balsuoja tie, kurie gyvena ant savo subinės, supranta savo atsakomybę ir laikosi principų, bet labiausiai prajuokino “workshy getu sbrodas” čia kaip “Kirtimų intelektualai”? Žmogau, tie, kurie bent bando dirbti getuose iš principo negyvena.

 11. Sveikinu su milijoniniu tirazu! o del rinkimu – tikiuosi, kad laimes gerieji;

 12. Darius

  Na, man kaip visada su manners gavosi prastai :(

  Sveikinimai su melejonu, galingas skaičius, kaip lietuvių kalba vedamam blogui.

 13. GBK

  Kaip sakė Jessie Ventura (inb4 conspiracy lololol!!!!) skirtumas tarp Romnio ir Obamos kaip tarp coca-colos ir pepsi. Abu grumiasi dėl to, kas giliau pasiruošęs sukišti liežuvį Bibi šiknon, abu iš esmės pasisako už 4-os ir 5-os Konstitucijos pataisų panaikinimą, abu už bepiločių lėktuvų savivalę suvereniose valstybėse(prieštarauja tarptautinei teisei, bet px, gi amerikonam viskas leidžiama). Nė vienas nenori nė prabilti apie FED’ą, nesibaigiantį pinigų spausdinimą. Deficito ir valstybės skolos mažinimo planai abiejų apgailėtini ir situaciją tik dar labiau pablogina.

  Beje, jei Obama toks kairuolis, kodėl Gvantanamas vis dar veikia? Kodėl buvo pratęstas Patriot Act? Kodėl Obama pasirašė NDAA(toks power grab’as, kad net Hitleris paraudonuotų)? Kodėl pratęsė Bush’o mokesčių sumažinimą? Kodėl nespaudžia Wallstreet’o? Kodėl sveikatos apsaugos planas toks silpnas, t.y. ne single payer sistema, už kurią pasisako, tarkim, Ralph Nader? Negana to, juk Obama pritaikė Romnio įvesta modelį Masačusetse.
  Tikrai liberalūs(pagal amerikonišką užvadinimą) kandidatai – Jill Stein ir Rocky Anderson pasisako prieš visus šiuos veiksmus, tai kur jie išvis betelpa į Užkalnišką politinį spektrą?

  • mustangas

   “už bepiločių lėktuvų savivalę suvereniose valstybėse(prieštarauja tarptautinei teisei, bet px, gi amerikonam viskas leidžiama).”
   Na negirdėjau, kad virš kokios Prancūzijos tie bepiločiai skraidytų. O skraido jie ten kur skraido tam, kad vėliau nereikėtų virš Niujorko skraidyti.

   • GBK

    Ak, tiesa, “ką noriu, tą darau” principas galioja tik kalbant apie veiksmus rankšluostgalvių šalyse. Jokių dvigubų standartų čia nėra… O be to, tokie dalykai kaip “double tap strike”(kai numeta bomba ant bbz ko, o ant žmonių, supuolusių į pagalbą nukentėjusiems, bomba nukrenta dar kartą) tikrai nepridaro amerikai daugiau priešų. Trumpai tariant, tokia taktika ne vien aukštos moralės, teisėta, bet dar ir super veiksminga :)

    Dar pamiršau pridėti, jog Obamnis nė nesiruošia baigti aiškią nesėkmę patyrusio karo su narkotikais(Obama, beje, šiuo, kaip ir nelegalių imigrantų, reikalu, tvarkosi dar griežčiau nei Bušas, bet vis tiek kažkodėl yra socialistas).

 14. GUESSWHO

  Ron Paul or GTFO!!!

  Kas dėl tų dviejų – Romney’io pasisakymas apie tuos 47% buvo įspūdingas, bet šiaip jis prastas kandidatas.

  Bet vistiek kaip visada sergu už Grand Old Party.

 15. Tomas Lafanga

  Taip pat kaip nebuna “buvusiu cekistu”, taip pat nera ir sveiko proto mormonu.

 16. marius

  kažkaip paminėjot izraelį. šiaip net rokiškis nelabai gilinasi į tai, nors jam tiktų. įdomiausia tema erzinti lietuvius. kažkaip praleidot- ar pradėsit? lietuviai galėtų ko pasimokyt iš jų, bet nepasimokys

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: