Atsakymas skaitytojai, dėl kurios aš nerašau

Jei jums nepatinka tokie pusryčiai, tai jūs jų ir nevalgykite.

Straipsnyje apie Socialinių tinklų parazitus viena skaitytoja paliko komentarą, kuris buvo toks pamokantis ir reprezentatyvus, kad jis tapo atskiro įrašo tema.

Komentaras:

p. Uzkalni, turbut pritarsit, kad sis straipsnis – ironiskas-taip, pasiepiantis-taip, tikrove atspindintis-taip, populiarus- be abejones!!!! bet ar – naudingas….? Kuom nors ji paskaite patobulejom? (galbut zargonu daugiau zinosim, kaip ir beje tai, kad vis dar esam VISI (ir pasisakantysis, ir komentuotojas) tamsus ir netolerantiski, ir be abejones – Protingi is didziosios P!!!!, kaipgi kitaip). Mmm… tai kam tokio tipo info skleist eteryje??? Reitingai :) Ok.

Atsakymas:

Tam, kad žmonės labai noriai skaito ir džiaugiasi, bet, reikia suprasti, tai nėra gerai, jeigu to nepalaimino megztais sijonais killjoy zanudos.

Džiaugiasi visi, išskyrus jus. Ir panašius į jus. Tuos, kurie mano geriau už autorius ir skaitytojus žiną, ką turi rašyti autoriai ir ką turi skaityti skaitytojai. Nes jūs, savo socialinio atsakingumo ir išsilavinimo dėka, žvelgiate giliau, negu plebėjai, kurie nežino, kas jiems gerai ir ko jiems reikia.

Straipsnis jums nėra naudingas. Jis yra ne apie jus, ne jums ir su jumis nesusietas jokiu būdu. Šis tinklaraštis yra ne jums skirtas, ne jums optimizuotas ir, ko gero, tyčia rašomas taip, kad čia pasijustumėt kuo svetimesnė, atėjusi į šiuos puslapius.

Aš neskleidžiu nei šviesos, nei tolerancijos. Aš propaguoju chamišką, užgaulų, pigų, provokacinį, ryškiom spalvom nupieštą ir plačiam skaitytojų ratui taikomą rašymą, kuris yra mano pasirinkimas.

Aš labai džiaugiuosi, kai užsigauna, siunta, šūdais spjaudosi ir galiausiai prisiprašo užbaninami prarūgusio snukio moralizuotojai, vypsantys seno arklio dantimis, kompulsyvūs taikdariai ir taikintojai arba šilto šlapimo temperatūros gerumo propaguotojai. Nes aš propaguoju savo pasaulį, kur jie nėra laukiami, ir savo vertybes, kurios yra pranašesnės ir vertesnės už jų, nes yra teisingos.

Ir manęs klauso daugiau žmonių, negu kada nors skaitys visus jų morališkai reliatyvistinius bezdalus. Jie tai žino, ir todėl aš jiems aš esu itin erzinantis, ir jie mane vadina “pavojingu”.

Man malonu, kad aš trumpinu jų niekingą gyvenimą, o tas bevertes ir šlykščias dienas, kurios jiems likusios, užsėdu savo storu užpakaliu, kurio jie nekenčia, bet patraukti manęs negali.

Man tai buvo privalu parašyti, nes labai daug kas man vėl ir vėl ir vėl uždavinėja tuos pačius klausimus. Kam tiek pykčio? Kam pagiežos? Ar jautiesi protingesnis, kad kitą pavadini durnu? Ar būtina šaipytis ir žeminti? Ar tau nuo to geriau?

Ar lokys šika girioje?

Ar popiežius nešioja kepurę su smailu galu?

Taip, man nuo to geriau. Taip, man taip patinka. Aš mintu pykčiu ir iš jo semiuosi savo kūrybinės energijos.

Manęs ateina skaityti tie, kuriems patinka ir smagu matyti, kaip suvaromi debilai, runkeliai, marozai, gopnikai, fyfos, tamstamokytojos, susireikšminusios ir savo svarbą neadekvačiai vertinančios kaliausės, moralizuotojai, socialistai ir komunistai, antiglobalistai, Kremliaus šiknų bučiuotojai, moraliniai reliatyvistai, patys save pasiskyrę autoritetai, zanudos, nuobodylos, didaktinių polinkių senbezdos ir visi tie, kurių nemėgstu aš ir dar daugelis žmonių.

Jei jums tai atrodo žema, pigu, lėkšta, apgailėtina – tai tik jūsų problema, ir manęs ji nekaso. Protingiems žmonėms čia smagu, o dėl kitų mes ir nesistengiame: jų norai ir preferencijos man yra tuščia vieta.

Šiandien lietingas lapkričio penktadienis, mano gimtadienio mėnuo, ir todėl šiandien išgersiu už visus savo skaitytojus, dėl kurių aš esu ir dirbu*.

* Dirbu su dideliu malonumu, bet tai kas: taip dar geriau. Gerai dirbamas teisingas darbas turėtų kelti pasimėgavimą.

Advertisements

34 comments

 1. Tomas

  Išties, Jus žmonės dėl to ir skaito, o ir rašyti Jums puikiai sekasi, tačiau darote vieną esminę klaidą – tie protingieji ne visada yra dešinieji ir dažnai nesutinka su Jūsų mintimis ir mato, kur Jūs neteisus ir Jus patį galima būtų septyniasdešimt kartų apsukti aplink savo ašį, tačiau dažniausiai nesivelia į diskusijas, nes neverta.

  Jūsų meistriškai rašomos mintys yra dešinysis popsas masėms, toks lietuviškasis Rush Limbaugh, Glenn Beck, arba dar tiksliau – Bill Maher, jei jis būtų konservatorius. Ačiū už darbą, kurį puikiai dirbate, tačiau Jūsų mintys yra tik viena maža didelės ir spalvotos mozaikos dalis.

  P.S. nesu hipsteris, kairiuolis ar antiglobalistas.

 2. tavo mielasirdingas skaititojas

  aciu Andriuha, pakelsiu ir as pigaus, pasmirdusio, tamsaus airisko vemalo su tirsta puta bokala tavo metiniu menesio proga!

 3. Džiugas

  Gavo, matyt, ko siekė – atskirą straipsnį savo garbei Jūsų tinklapyje.

 4. ruta

  Uzkalnis kaip visada – tiesiai i taikini. Bet turiu Jus nuvilti, gerbemas giditojau Andreu:)))))))) – tokio tipo pasisakymus Jums reikes kartoti ir kartoti, kol paciam nenusibos:)):)) O siaip, as galvoju, kad zmoniu reakcija i Jus yra tokia, kadangi tokio, kaip Jus, Lietuvoje iki siol nebuvo. Jus pasakote tai, apie ka mes galvojame, bet tas musu issilavinimas, statusas ir apskritai per daug susikausciusi visuomene neleidzia to drebti taip, kaip noretume.

  • Aš stengiuos per dažnai nekartoti.

   Tačiau tai klausimas (būtent – stiliaus, turinio, raiškos), kuris labai dažnai keliamas, todėl man tenka atsakyti.

   Kai kurie klausimai atrodo amžini. “Kodėl grįžote į Lietuvą, kai iš čia visi bėga.”

   Nuo to jau pavargau.

 5. Hiperboloidas

  O mane užknisa, kai dalbajobai ima viršų. “Palaiminti – idiotai, nes jie laimingiausi žmonės pasaulyje.” O kas tuos idiotus iškelia, kas jiem ranka paduoda? Toli juos reikia siųst ( trijų raidžių per mažai tokiem). Mane užknisa, kad tokioj mažoj šaly tokia didele degradacija: visi nori but Lietuvos balsais, Lietuvos talentais, Radži žmonomis ar vyrais (nesuprasi), gyventi akvariume “american pie” gyvenimą ir pan.

 6. saulius

  Ne visi protingi – chamai, ir nėra ko savo chamiškumu didžiuotis, nes darosi panašu į P.P.Šarikovą…

 7. Džiugas

  Aš tik nesuprantu vieno dalyko, nu kokios varpos vedini žmonės rašo čia komentarus apie info masėms ir panašius savo neigiamo šešėlio turinčius pamąstymus…Tomai, pats esi tos masės dalis jei čia užeini ir skaitai, o tavo išreiškiama nuomonė tavęs iš jos neišskiria niekaip. Indivualistų ‘masės’ namuose netapsi.

 8. Džiugas

  individualistu*

 9. Zlatan

  Andrius nebutu daktaras- siuncia runkelines babces labai jau mandagiai:)

 10. Tomas

  „Protingiems žmonėms čia smagu, o dėl kitų mes ir nesistengiame: jų norai ir preferencijos man yra tuščia vieta.“
  Ar tikrai manai, kad nėra protingų žmonių (pagal tavo standartus), kurie šito tinklaraščio rašinėlius laikytų trivialiom banalybėm, primityviais ir neitin skoningais pasvarstymais? Žinoma, jie čia nekomentuotų, bet ar manai, kad tokių visai nėra?

  • Manau, kad yra. Tik jų ne tiek ir jie man ne tiek svarbūs, kad aš dėl jų stengčiausi ar keisčiau turimą kryptį. Jie gyvena sau, o aš – sau.

   Man jau per daug metų, kad dabar pradėčiau abejoti savo krypties ir žanro teisingumu.

 11. ibrahim

  Toks Šustauskas irgi nė kiek neabejoja savo krypties ir žanro teisingumu….

  • prie ko čia tas Šustauskas

   Skirtumas tik, kad Šustausko vertybės nėra vertesnės ir pranašesnės beigi nėra teisingos…

 12. Povilas

  Man rodos tikslesnė citata apie lokį ir popiežių tokia:

  Does a bear crap in the woods? Is the Pope Catholic? And making the world safe for pedophiles?

  :)

 13. sausiotryliktosiosradijozvalgas

  dar atkreipčiau dėmesį į tos skaitytojos nuomonė, neva vienintelis skaitymo tikslas yra dvasinis ir kt. tobulėjimas ir pozityvo kūrimas:) na tikrai nebūtinai tai gali būti ir emocija, laisvalaikio praleidimas, mastrubacija (pvz. skaitant tam tikrą Milerio Ožiaragio atogražos epizodą) ir net degradacija pvz. breivikas koks nors skaitė literatūrą apie trašas irgi norėdamas tobulėti tam tikroje srityje…
  Patiko konkretus atsakymas visiems enetelektualams, kitų mokytojams ir moralizuotojams, primenantiems kukurbezdalio personažą iš sovietinio multiko apie žirnių ir grybų karą. Minėtas veikėjas bandė savo enetelektu „pisdamas protą“ (pagal VLKK „santykiaudamas su protu“) įveikti jėgos kultūrą propaguojantį žirnių karalių. Galų galiausiai išsipūtūs smegenims sprogo nepernešęs savo paties entelektualinio krūvio.

 14. Kristina

  O aš manau, kad pasirinktą ampluą ir darbo profilį p. Užkalnis atlieka/atidirba puikiai ir nepriekaištinga, bei gi profesionaliai ir yra jam ištikimas, kad ir kaip ir kas jį bando provokuoti. aš tik noriu, kad p. Užkalnis išduotų paslaptį ar tai tik darbas ir tam tikra viena jo gyvenimo pusė ar galima jo asmenybę tapatinti su šiuo užsiėmimu? :) nes aš visuomet vadovavausi šiuo kredo – “tai iš ko žmogus gyvena ir ką jis dirba, net ir su didžiausiu malonumu (nes moka mėgautis viskuo, ką daro) nieko nepasako apie jį kaip žmogų.” :) aš labai tikiu, kad p. Užkalnis širdyje yra mielas pliušinis meškiukas :)

 15. vertinu

  Man patinka Andrius, nes jis pasako tai ko aš nesugebėdavau pasakyti savo lietuvių mokytojai. Ir tikiuosi kad ji skaito ir putojasi dūsdama savo putose :)

 16. Dzukas

  Pas mus skaitytojai,per daug demesio skiria rasytoju asmenybems.Uzkalnis,kaip ir Valatka,yra geriausi Lietuvos skiltininkai.Jie mums ne meiluzes,todel nebutina juos mylet ar ju nekest.Net jei jie girti musa savo zmonas,ar vaiksto pas prostitutes.Man del to nusisikt,skaityciau juos ir toliau,nes jie man paprasciausiai idomus.Dostojievskis buvo antisemitas ir siaip visoks velikoruskis sudzius,bet tai netrukdo kokiai H.Clinton skaityti jo romanus,ir buti megstamiausiu jos rasytoju.

 17. G

  Nesuprantu, dėl ko čia tiek triukšmo kyla. Juk parašyta: jei jums Užkalnio ikrai pusryčiams netinka, jūs jų ir nevalgykit. Taip sakant, not giving a fu*k improves quality of your life 110%.
  O klabant apie ankstesnį įrašą, klasifikuojantį socialinių tinklų parazitus, turiu pastebėti, kad jame daug tiesos. Internetą valgo vėžys. Tiesa, gerbiamas Užkalni, Tu juk pats sakai, kad iš pykčio semiesi kūrybinės energijos (pavartysk kada srutų kibirą, vadiamą 4chan/b/, ten daug energijos kūrybai gausi. Nors, Tavo rašymo stilius ir taip jau velniškai panašus į etatinio /b/ vartotojo), tad geras mėmes ir demotyvatorius turėtum mėgti. Sutinku, kad seilėti lietuviški pasvaičiojimai apie gyvenimo tiesas yra tas navikas, kurį reikia skubiai operuoti. Bet internete būna ir taiklių pastebėjimų, bei protingų, nors ir pykčio pritvinkusių, žmonių.

 18. hm

  Kaip egocentriska.

 19. Eglė

  Patinka Užkalnis, bet jis nemėgsta tamstamokytojų. :(

 20. su tamsybe reikia kovot – pritariu Užkalniokui.

 21. Žaviuosi Jūsų drąsa ir stiprybe ir Jūsų rašymus vertinu kaip viena iš Šviesos skleidimo formų. Idiotų buvo ir yra visur ir visada, todėl kelias, kuriuo Jūs einat, primena donkichotišką kovą. Bet kadangi aš pati turiu to donkichotiško kraujo, žaviuosi ir vertinų Jūsų darbą :)

 22. AV

  Perskaičius visą diskusiją, susidaro įspūdis, kad jei pvz. du žmonės šnekasi, ir pirmas sako: “Druskai”, o antras pataiso: “Druskininkai” , tada pirmas-debilas, o antras – killjoy zanuda. Kur išeitis?

 23. Martynas

  Ar popiežius šika girioje?

 24. Ant komentatoriu pastoviai rekiant “Duskit pavidolei ir kiaunes” didele tikimybe, kad “marozu, ideotu ir dibilu” tiek Lietuvoje, tiek besilankanciu siame tinklarastyje tik sekmingai dauges ir su dziaugsmu dauginsis. Kas pasakyta laikant kiseneje spyga (ar biliardo rutulius) ir su paslepta gilia perkeltinos prasmes, satyros, humoro ir dar bi..lezin kokio ubermensenu logika, masiu bus praryta kaip tikras pinigas. Is protingo zmogaus padaryti bejausmi chama zymiai lengviau, nei is lodariaus daktara. Hau, pamokslo pabaiga

 25. Simona Apanaviciute

  Kokia staiga pasenus pasijutau… Zinia, nemandagu moters klausti jos amziaus, bet esu tik 88tu gimimo, o jau atsilieku su jaunimo zargonu, kaip reikes vaikus suprasti?
  noriu pabrezti, jog nereiksiu nei nuomones apie rasto darba ar kazka kita, bet kadangi placiajame internete komentatoriumi tapti lengviau nei lengva, tai tik mazas pastebejimas: jei tik autoriui priimtinas toks rasymo stilius ir toks minciu destymo budas – tebunie. Juk Maironiui, dristu manyti, niekas neaiskino kaip ir kodel delioti zodzius, kodel turetu kazkas aiskinti siuolaikiniam autoriui, ar ne?

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: