Dešiniojo trolibano valanda: prisisekit diržus

Niekada neslėpiau, kad esu dešinysis apžvalgininkas*. Tai buvo aišku visiems, kas moka skaityti, nepaisant to, kad dėl tebekerojančio sovietinio idiotizmo yra gajus įsivaizdavimas, kad apžvalgininkai yra žurnalistai, o “žurnalistai privalo būti objektyvūs”. Kitiems dar atrodo, kad kažkas kažką privalo deklaruoti arba įspėti skaitytoją apie savo įsitikinimus.

Visiškas briedas, žinoma. Niekas neprivalo būti nei objektyvus, nei argumentuotas, nei nuoseklus: aš galiu girti dešiniuosius už tą patį dalyką, už kurį puolu kairiuosius. Galiu pasirinktinai nušviesti tas sritis, kurios man svarbios ir naudingos tiems, ką laikau savo žmonėmis, vykdančiais iš esmės teisingos krypties veiklą.

Visi daro klaidų, ir dešinieji dažnai yra nenuoseklūs, bet aš nesu koks nors lunatikas, kad kenkčiau saviškiams. Kiekvienas protingas rinkodarininkas žino, kad konkurentų trūkumai išnaudojami savo naudai, o savų trūkumų neigiamas poveikis suvaldomas arba jie irgi pasukami savo naudai. Niekas, išskyrus sovietinius idiotus, protaujančius penkmečių kategorijomis ir socialistinio lenktyniavimo lozungais, nereikalaus, kad Coca-Cola atstovai bešališkai pasakotų apie Pepsi.

Bičiulis Romas Sadauskas-Kvietkevičius paskelbė dešiniųjų apžvalgininkų aukso amžių. Jis dažnai būna teisus, teisus yra ir dabar. Kairieji valdžioje reiškia, kad mes ketveriems metams** turėsime daugiau temų, nei anksčiau, ir medžiaga bus sultingesnė. Tai normalu ir veikia abiems pusėms. Anglakalbiame pasaulyje yra žinoma, kad Margret Thatcher, Ronald Reagan, George W. Bush (pastarasis šiek tiek mažiau) buvo aukso amžius angliškajai stand-up komedijai, kuri pagal savo esmę yra anti-establishmnet’inė ir kairioji (nors dešiniųjų humoristų yra, bet jų gal penkiskart mažiau, nei kairiųjų).

Tai neigti, tuo stebėtis ar piktintis yra taip pat beprasmiška, kaip atkreipti dėmesį į tai, kad ruduo yra palankiausias metas grybautojams. Romui Sadauskui-Kvietkevičiui šis palyginimas apie grybus patiks, nes jis yra Dzūkijos autoritetas.

Teisinga pastebėti ir tai, kad jėgos nelygios. Dešinieji apžvalgininkai, atvirai ir noriai naudojantys trolingo metodus, gluminantys ir besišaipantys asimetriškai, įžūliai, nemandagiai ir labai juokingai, yra lyg Svajonių Komanda, palyginti su išblyškusiais, liūdnais, mekenančiais ir stenančiais, ūbaujančiais “apgailėtina” kairiosios pusės pavargėliais. Žiūrėti, kaip koks nors Audrius Bačiulis ar Mykolas Kleckas suvarinėja stenančius kairiuosius, yra ne mažiau estetiška, nei gėrėtis Chuck Norris’o veiksmais filme Delta Force.

Kai Algis Ramanauskas kūrė Radioshow personažus ar vėlesnius charakterius, ir pusė Lietuvos bliovė ir bliauna, kad nejuokinga ir pigu, jis nieko kito ir nesitikėjo. Jam ir nereikia, kad komunistinėms atrūgoms, žiūrinčioms KVN per Pervyj Baltijskij, arba Baskovo koncertų auditorijai, tai patiktų, kad jie suprastų ir apskritai ne jiems visa tai yra. Jie – tik objektai, jais pasinaudojama tiek, kiek reikia, ir bus pasinaudota vėl, kai reikės. Pajuokai, patyčioms ir sudirbinėjimui. Niekas nesakė, kad kurapkų medžioklės sezonas turi patikti kurapkoms.

Labai panašiai, kai aš sakau Duskit pavidolei, o manęs klausia – kur čia humoras, aš atsakau: humoras čia esi tu, nes klausi.

Taip, mes esame dešinysis Trolibanas – radikalūs, įžūlūs ir tikrai nesistengiantys patikti visiems, dešinieji . Mums užteks per akis to pusantro milijono žmonių (ar kiek daugiau), su kuriais mums pakeliui.

* Nors partinis nebuvau ir nesu.

** Nebent naujoji koalicija dar greičiau pūškuotų link savo logiškos pabaigos ir subyrėtų anksčiau, kas ne išimtis.

30 comments

 1. Augustinas

  Go Right, Trolls!

 2. vanaginis

  Ir sugaudė kovos trimitai tolumoje sugavus saulės zuikutį nuo viktorų akinių.

 3. rimgaudas.

  žmogus turi savo nuomone,arba ne..jei neturi..tai …..jis…..(pasirašykit patys)

 4. Almiasas

  Ačiū, Andriau, už gerą rytinę nuotaiką šiandien. Per LRT radiją išgirdau pasakymą kad “BBC yra daiktas nudrožtas”, dabar vėl :)

 5. Grybas

  normaliai

 6. Lietuvoje iš viso yra kažkas negerai su politine kairės/dešinės koncepcija. Sveiko proto kairuolis turėtų būti dešiniųjų jėgų rėmėjas, nes tikroji kairė neatneš nieko gero darbo liaudies masėms. Tame pačiame interviu su R.Zemkausku ( http://www.alchemija.tv/index.php/pasivaik-iojimai/pasivaikiojimai-su-tomu-venclova/ ), kur cituoja Užkalnį, Tomas Venclova pasakė: “Tas kuris jaunystėje nebuvo kairysis, neturi širdies. Kas senatvėje liko kairysis, tas neturi smegenų”. Atrodo, kad didelė dalis Lietuvos jaunimo suka į dešinę; ar tai reiškia, kad jie yra beširdžiai ir kažkodėl tapę labai protingi? Ne, tiesiog T. Venclovos mintis galioja seną demokratijos tradiciją turinčioms šalims, tačiau MŪSYSE viskas yra šiek tiek atvirkščiai, dėl to ir aušta minėtas “dešiniųjų apžvalgininkų aukso amžius”.

  • mustangas

   Pirmiausia, Lietuvos politikoje visada buvo kairės-dešinės swapas. Taip atsitiko dėl politinės sistemos formavimosi specifikos. Tradiciškai kairiosios inteligentijos atstovai sukūrė Sąjūdį, kuris rėmėsi dešiniosiom politinėm ir kiek kairesnėm ekonominėm idėjom. Reformuojamos kompartijos rankose atsidūrė gamybos priemonės ir jie deklaruodami kairiąsias politines idėjas tiesiog privalėjo savo labui vykdyti dešiniąją ekonomiką. Tai, kas dabar vadinama kairiąja koalicija yra kairioji tik per Blinkevičiūtę. Visa kita yra oligarchinis darinys su aiškiai išreikšta autoritarine vidine struktūra. Jeigu jie veiks taip kaip turėtų, bus galybė nusivylusių
   “išblyškusių, liūdnų, mekenančių ir stenančių, ūbaujančių “apgailėtina” kairiosios pusės pavargėlių”

   T.Venclovos mintį aš girdėjau iš kitų jau gerokai anksčiau kiek kitaip perfrazuotą ir su ją nuo pat pirmos minutės sutinku jau 20 metų. O su jaunimu nieko čia stebėtino nėra. Jaunimas bręsta anksčiau. O dar tiksliau juos anksčiau išmeta į gyvenimą su tikromis taisyklėmis, pinigais, pavojais ir iššūkiais. Nori nenori pradedi gyvenimą vertinti realiom(kas nesupranta dešinėm) kategorijom. Nesutvirtėjusią asmenybę užvaldantys jausmai tikrame gyvenime veda tik į gyvūnų prieglaudą, kilpą, prie adatos, butelio, konteinerio ar dar velniai žino kur.

   • Mindaugas

    Kaip vienas karo nusikaltėlis (beje laikantis save kairuolišku) yra pasakęs: I only know what I believe. Jūs ir jūsų komentarai puikiai iliustruoja prie ko veda “teisingos” pažiūros, nei aiškinti nereikia.

   • mustangas

    A, Tamsta, nepasididžiuokite, paaiškinkite.

   • GUESSWHO

    Originalas yra – “Show me a young Conservative and I’ll show you someone with no heart. Show me an old Liberal and I’ll show you someone with no brains.”
    ― Winston Churchill

    Nesutinku su šia mintimi mažiau nei 20 metų, bet sakau gal davaj nebūkim levi nuo pat jaunūmės.

  • R.

   Jaunimas gal formaliai ir “suka į dešinę”, bet nustebtumėte, kiek daug tarp neva “intelektualiojo jaunimo” tokių, kurie dejuoja, koks “Vilnius išcackintas”, kaip nepatinka jiems dirbtinės amerikonų šypsenos, kaip Rusijoje viskas “tikra”, ir kaip nereikia mums elektrinės.

 7. ona

  man tik pats žodis “trolis” nepatinka.. na, aišku, emigruoja žmoneliai, verslininkai gasdina iš rytų kikimarų atsivešę, sumanesni gi piliečiai apsimeta troliais.. o kaip gi mūsų lietuviška fauna: kipšiukai, barzdukai, bezdukai, kūlverstukai, nors šie pagarsėję įtartinais ryšiais su K’rokodilo G’enos B’iuru.. Bet sutikite, kaip patriotiškai skambėtų- Andrius- garsiausias Bezdukas ant Lietuvos..

 8. saulius

  Iki KVN humoro net ir kai kuriems dešiniesiems reiktų pasitempti, o A.Ramanausko taškymas šūdais nebūtinai yra inteligencijos požymis. Kas liečia A.Bačiulį – tai jis dar prieš keliolika metų itin kvailai atrodė besigirdamas kažkurioj TV pistoleto nešiojimusi. Geriausias dalykas iš viso šito – T.Venclovos mintis Musneckio komentare

  • mustangas

   Tempk netempęs KVN humoras yra plokščias jau kokius 25 metus. Net Radžio šou už jį coolesnis.

 9. Justas

  Pusantro milijono?.. Jeigu bendrakeleivių tiek būtų iš tikrųjų, kažin ar reikėtų tiek “ardytis”

 10. Tik kad “realus fizinis suvarinejimas” bei akmenų mėtymas į langus ir automobilių deginimas yra kairiųjų hobi. Ir tie patys rudmarškiniai su svastikom irgi buvo socialistai (jie to net neslėpė). Taip kad čia juokiasi puodas…
  Bet atrodo ponas (draugas?) Zaremba ir pats link savo komentaro pabaigos tai suprato ;)

 11. mustangas

  Kaimo runkelis parinsis tau važiuot į miestą kažkam kažką suvaryt, kai vietoj ir išgert ir pasimušt su kuo yra, o ir mergos sukalbamesnės.
  O jei rimtai, tai Tamsta nesikarščiuokite, jei iškart neturite vertų argumentų autoriaus pozicijai atremti, neskubėkite, pagalvokite. Aišku smegenų ne visiems duota, bet gerai verstis su tuo ką turite jau yra pasiekimas. Nemanau kad gerb. Užkalnis vien dėl Jūsų šoks prie klaviatūros ir parašys Jums asmeniškai straipsnį apie svastikas ir marškinius.

 12. Vilniečiai, užteks tos politikos, – einam tūsint geriau :D

 13. bal vonas

  žiūriu, jau netoli iki portalo, kuriame kurapkos butu žydai, gėjai, juodukai…

 14. Julius

  Užkalnis, tekstai, kaip visuma, yra mėšlas. Jų tekstų jėga- detalėse. Tuose perluose (aš juos mataujie yra esmė). Stulbinamai, iki apsimyžimo, taiklus verbalinis, daugeliui lengvai atpažįstamų, eilinių gyvenimo situacijų ESMĖS atvaizdavimas vienu, dviem ar trimis žodžiais, gal posakiu, o gal pravarde, ar kitokiu taškų ant i sudėjimu, daikto, reiškinio ar įvykio įvardijime savu vardu.

  P.S.Kas liečia debilišką priešpriešą su tokiu A.Raču, tai galimai mažai kam ir įdomu. Bet šiai mažumai taip pat galimai yra aktualus klausimas: kodėl Andrius neatkreipia dėmesio, kad Radio sou Bronius gan panašus į jo amžiną račinį oponentą, joke:)

 15. Julius

  Ai, čia Albinas:)

 16. Q.E.D.

  Jau gal kokį penktą kartą pastebiu Užkalnio sinchroniškas koreliacijas su Raču. Tai Salomėja Nėris, tai Sadauskas – Kvietkevičius, tai dar kas. Kas čia per velnias – tarpusavio priklausomybė ar idėjų badas? Akivaizdžiai įkvėpimo semiasi vienas iš kito – pakaitom.

 17. Adv. Tomas

  Aciu Daktare uz nuoroda i R. Sadausko-Kvietkeviciaus straipsni. Kaip reta skaidraus ir sveiko mastymo zmogus. Bravo gerb. Romui, lenkiu galva. Labai tikslus jo pastebejimas apie mistine riba tarp kairiu-desiniu, ka itin gerai iliustravo buv.prezidentas. Tai vot jis pries kelias dienas pasake, per Panorama maciau, kad per pastaruosius 4 metus nieko gero Lietuvoj nemate, o i dabartini Seima deda dideles viltis del Lietuvos ateities, etc.. Lyg ir balsavau uz ta zmogu , lyg ir sviesus buvo, bet toks pareiskimas nu visiskas pzdc. Cia gal klinika kokia, bet as tokios senatves nenoriu. Linkiu ir jums visiems pasikavoti bunant blaivaus proto.

 18. max

  Atvirai pasakius tai ant Lietuvos per tuos 23 nepriegulmys metus dar nebuvo nei normalios dešinės, nei normalios kairės. Ta taip vadinama dešinė, tai kiek labiau išsilavinę, kiek daugiau uždirbantys, daugiau protaujantys pilviečiai. Su pelėsiniu tarpsnuoksniu, tipo Lansbergis, Andrikienė ir pan.. T.v. kairieji tai komunistuojantys oligarchai, raudoni direktoriai, palaikomi visokių taborinių išlaikytinių. Kaip ir viskas

  • Normali kairė ir dešinė yra hipotetinės sąvokos; visur jos susietos su istorija ir liekamaisiais reiškiniais iš praeities epochų ir traumų.

   Pvz., Britanijos leiboristuose – profsąjunginis raugas ir dideli jų pinigai, konservatoriuose – Little Englanders psichai.

 19. Aš noriu to puodelio!

 20. Just

  Jaučiuosi ties bedugne: esu prisiekęs dešiniųjų pažiūrų atstovas, bet man patinka KVN per Pervij baltijskij. Ką daryt?

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: