Ko reikia Vilniui, kad būtų tikra civilizuoto pasaulio sostine

Su šiais vaizdais Vilniuje viskas tvarkoje. Dar reikia kai kurius dalykus sutvarkyti, kad jau tikrai būtų kaip Vakarai.

Pinigų Karta, 12 11 2012

Vieną vakarą po koncerto* ėjome nuo Karaliaus Mindaugo tilto į Vilniaus Senamiestį su mintimi išgerti ir užkąsti naktipiečių**. Ką supratome? Maždaug po 22:30 pasirinkimai mūsų sostinės centre labai riboti (na, gerai, galėjome nueiti į Šekspyro viešbutį prie namų, bet jau būtų buvę vėlu, tai čia jau patys kalti).

Pasirinkimai tokie riboti, kad baisu.

Zoe’s jau uždaryta, Kempinskiui nesijautėm pasiruošę morališkai, kaip ir Ambertonui (vis baltos staltiesės, o mes sušlapę), o Pilies gatvėje ir jos prieigose viskas arba uždaryta, arba labai neskanu (neminėsim vardais, bet kai sakau neskanu, tai galvoju apie Aulą, kuri veikia iki vidurnakčio). Galų gale nuėjome į Narutį (pastaba barmenui: į G&T galima pilti truputį daugiau G, tai yra, džino, tai bus gerti smagiau, visgi mes jau pilnamečiai).

Taip, kelias vietas – ne visiškai nišines jaunimines ir nebūtinai apstotas girtų marozų, kaip dažnai būna šiaip jau neblogoje naktinio valgymo vietoje Cozy’s, bet ar tai pritinka sostinei?

Aną dieną netyčia (garbės žodis, netyčia) junginėdamas kanalus, įsijungiau per RenTV rusišką šou “Come Dine With Me” variantą (Lietuvoje aną sezoną rodė per BTV – Kviečiu Vakarienės). Tas šou filmuotas Rusijoje ir su autentiška rusiška publika – kažkokiom baisiom fyfom (viena iš soliariumo, kita išblyškus), marozu striptizo šokėju, kuris moka padaryti daug atsispaudimų, psichiatru (apsivilkusiu kraupiu turkišku megztiniu, prieš kurį blanksta visi dėvėtų drabužių aprėdai), na ir diedas juodais marškiniais ir baltu šlipsu, kuris titruojamas kaip “visuomenės veikėjas”.

Tai va, jie visi vaikšto į savo nabagiškus butus ir valgo siaubingą, epiškai baisų maistą (keptuvėje apskrudinta ruginė duona su ištirpdytu sūriu ant viršaus, plius puode virta gyslota jautiena su kažkokiom paprikom ir be druskos), iš produktų, kuriuos perka parduotuvėse, palyginti su kuriomis mūsų lietuviškos Aibės atrodo taip, kaip turėjo atrodyti Marshall Field’s*** Čikagoje alkanam ir pirmą kartą į užsienį patekusiam komjaunuoliui iš Panevėžio. Jie ten geria šiltą baltą pusiausaldų vyną iš taurių su čeburaškomis ir balsuoja, kam skaniau.

Žiūrėdamas tą laidą, supratau, kaip toli Lietuva nuėjusi, palyginti su nykia tarybine praeitimi ir pilkuma. Lietuva yra taip toli, kad net nesimato (nors, žinia, provincialumo irgi yra, bet jis yra jau kitoks provincialumas, jis labiau primena kokį nors itališką banką Banca Popolare di Rivoluzione Comunista e Agricoltura Sussidiata****, kur nėra interneto bankininkystės, arba vokišką prekybos centrą, uždarytą sekmadieniais, tai jau Pirmojo Pasaulio provincialumas).

Todėl pagalvojau, kad Vilniui reikia kelių paprastų dalykų, kurie priartintų jį arčiau prie Vakarų. Aš sąmoningai nedėlioju šių dalykų ekonominio pagrindimo, nes galima rasti milijoną priežasčių, kodėl šie dalykai yra neįgyvendinami, bet čia yra straipsnis apie svajones ir troškimus. Viskas prasideda nuo svajonės.

1. Jau minėto naktinio valgymo turi būti daug. Vilnius turi būti The City That Never Sleeps, miestas, kuris niekada nemiega. Kad ištisą parą šviestų langai ir čirškėtų griliai.

2. Kalbant apie nemiegantį miestą – net ir miegančiam reikia, kad jis atsibustų. Vilniuje vis dar labai silpna pusryčių mieste tradicija. Jų nedaug (galima, žinoma, eiti į viešbučius, ką labai rekomenduoju, tačiau viešbučiai nėra išeitis), o tie, kurie yra, atsidaro absurdišku laiku: 9 val. ar dar vėliau. Pusrytinės vietos turi veikti nuo šešių, ten turi irgi čirškėti griliai ir kavos aparatai.

3. Vilniui (o ir visai Lietuvai – bet daugiausia vis dėlto Vilniui) labai reikia sekmadieninio laikraščio. Neužtenka šeštadieninio Lietuvos Ryto su priedais, aš norėčiau, kad būtų pirkti toks leidinys, kaip pusė sekmadieninio angliško arba amerikietiško laikraščio. Ne mažiau. Ir būtinai sekmadieniais. Popieriuje, ne internete.

4. Vilniui labai reikia brangaus ir kokybiško taksi. Na, kaip kažkada Pramogų Bankas varinėjo su septintais BMW (tiesa, tik kelis turėjo). Zuoko taksi Vilnius Veža (1450) yra gerai, bet visą laiką, kai jų labiausiai reikia, jų nebūna. Tada tenka kviestis Martoną. Aš norėčiau, kad būtų taksi po 4 Lt už kilometrą (ai, gali būti ir brangiau) ir kad galima būtų prisizvanyti.

5. Pietums reikia patogių kavinių, kur būtų dideli puodai kavos su brangiais, gerais sumuštiniais. Coffee Inn, Caif Cafe ir kiti yra orientuoti į paauglių segmentą. Užkandžiai ten nekokie. Niekas ten neina dėl pavalgymo. Geras sumuštinis gali kainuoti ir 20 Lt, ir 30 Lt. Ne bėda.

6. Kepyklų, tokių kaip Thierry Užupio gatvėje, Vilniuje turėtų būti dvidešimt ar dar daugiau. Ir kad ten būtų švieži croissant’ai, ir kad jeigu kas juos pavadintų “krosantais”, būtų išprašomas iškart į lauką (juokauju).

7. Kino teatro, kur viskas būtų anglų kalba, be jokių verstų filmų ir net be subtitrų (nuo jų darosi bloga, nes anekdotiniai vertimai “jis buvo šlykštus, aš maniau, kad išmėtysiu visus sausainius” ne retėja, bet, rodos, plinta). Aną dieną klausiau per radiją kalbant apie Ray Bartkų ir cituojant kažkokį straipsnį, kur buvo paminėta “iki Rafaelio kūrusių menininkų tradicija”. Pre-Raphaelites nėra iki Rafaelio kūrę menininkai*****.  Tai štai jums ir prašom.

8. Labai blogai, kad Vakarų burgerinėms atstovauja tik McDonald’s. Burger King yra žymiai geriau. Dar geriau – Wendy’s.

9. Galiausia, norėčiau, kad viešbučio bare, paprašius martinio, automatiškai neatneštų vermuto. Ir kad nors didžiuosiuose tarptautiniuose viešbučiuose žinotų, kas yra Club Sandwich, net jei jo nėra meniu (kodėl jo nėra meniu, tai atskiras klausimas).

Tada, mano supratimu, Vilnius bus arčiau Vakarų.

Priedas Protokolų leidimui: o dar Lietuvos provincijoje reikėtų blizgančių burgerinių ir kavinių – apie tai esu netiesiogiai minėjęs. Dzūkijos nacionaliniame parke, prie kelių, labai padėtų gražūs ir šviečiantys McDonald’s, Burger King ir Starbucks. 

* Koncertas buvo Ūkio Banko teatro arenoje.

** Mintis apie tai, kad nakčiai nereikėtų valgyti, jau girdėjau

*** Nebėra tos parduotuvės Čikagoje. Parduotuvė yra, bet ji jau taip nebesivadina.

**** Komunistų revoliucijos ir subsidijuoto žemės ūkio liaudies bankas (it.). Tokio banko Italijoje nėra, aš jį išgalvojau.

***** Rafaelis gyveno XV-XVI amžiuje. Prerafaelitų bendrija veikė XIX amžiaus viduryje, t.y., daugiau nei 300 metų vėliau.

Advertisements

51 comments

 1. juozukas

  8-ta punkta patvirtinam!

 2. rimgaudas.

  patvirtinam ir 6 punkta.:-))))

 3. rimgaudas.

  soorrryy 9 punkta.

 4. saulius

  Ir eikit nafik su 5 punktu ( čia aš apie kainą)

 5. gintas

  noreti nedraudziama :-) ypac makdonaldu kaimuose :-) idomu kas juose valgys? gal uzkalnis tris kartus per diena atvaziuos? :-)

  • Kai vietoj Svajonės Gedo prospekte atsidarė Micky Dees, o paskui dar Ukmergės plente, Vilniuje girdėjau gal 50 kartų: “Niekas ten neina, bankrutuos greitai”.

   • mustangas

    Mac’o stiprybė yra tame, kad net ir parduodami tuos pačius produktus jie sugeba prisitaikyti prie aplinkos kurioje veikia. Pvz bet kuriame Mac’e Naujojoje Anglijoje duoda sumuštinį su omaru. Lietuvoje jie tvirtai užima vaikų kavinės segmentą ir aš tą pajaučiu (ypač savo pinigine) kiekvieną kartą atvykęs į Lietuvą su jaunąja karta. Wendy’s apskritai nesugeba o Burger King sunkiau prisitaiko, todėl Lietuvoje jų greitai dar nebus. Man labiau tikėtinas seveneleven tipo establishmentas Lietuvos provincijoje, nes seveneleven’o biznio modelio šerdis provinciali.

 6. Bet tai kai tu suanglėjęs. Taip viskas iškart ir BAM! Vakarai :) Man rodos, kaip tik geriau stebėti kaip pamažėl viskas vystosi ir atsiranda savaip (tas pats vaikiškas coffee innas, pvz). O, nu, starbucks, makdakas ir dar kas kur nors prie Vištyčio ežero tai paliubomu statys savo kavines už tuos 20 litų pelno per dieną :) Dėl pusryčių būtų awesome though.

 7. Vis girdėdavau apie kažkokią laidą “Zvannyi užyn”. Po šito pasakojimo su žmona išdrįsome paieškoti jos Youtube. Supratau:
  1. kad per Baltijos TV ji dar buvo visai žiūrėtina.
  2. kaip gerai, kad Lietuva yra taip toli nuo tos Azijos.

 8. justinas

  As 8 punkte labiau noreciau “Subway”..

  • Subway būtų irgi labai gerai.

  • E.

   Subway kiek teko užsienyje lankytis yra šlykšti zabiegalka: nešvaru, nemalonu, skurdus pasirinkimas. Yra žymiai geresnis lietuviškas variantas – kitoje Kudirkos aikštės pusėje (perėjus gatvę link Operos) ant kampo yra panašus į Subway restoranas, tik daaaug geresnis. Gaila, nebeatsimenu pavadinimo.

   O šiaip nesutinku su Užkalnio nuomone. Toks įspūdis, kad mintys atsineštos iš vienos skurdžiausių virtuvių pasaulyje – angliškos. Kur žmonėms maistas – nueiti į McDonaldą suvalgyti burgerio, gatvėje fish and chips arba mikrobangėje pasišildyti pusfabrikačių. Lietuviai nuo seno yra “runkelių” kraštas (gerąja prasme) ir bent jau gali didžiuotis, kad kažką pasigamina virtuvėje (dažnai iš savo maisto, o ne sintetinio), o ne valgo kavinių šlamštą (čia apie tas kavines, kur su kuponais ir panašias žemesnio segmento – labiausiai prieinamas statistiniui lietuviui). O jeigu dar nuvažiuoju į provinciją, į kaimą, tai ten pamatai kokio skonio yra tikra mėsa ir kaip atrodo iškeptas kaiušinis vištos, kur gyvena ne narve, o laksto kieme.

   • mustangas

    Subway’so Tamsta nesupratai. Kaip ir aš porą metų. Paskui man paaiškino ir dabar jis yra įrauktas į mano greito maisto meniu ciklą.

 9. arijas

  kone visi trukimai susije su maitinimu, o siaip kone viskas tobula. Na gal dar reiktu apmazinti “bobu” populiacija

 10. marius

  “jis buvo šlykštus, aš maniau, kad išmėtysiu visus sausainius” . čia rimtai toks buvo? ilgai juokiausi

 11. Violeta

  7. Nu dievaži, normaliai angliškai kalbančiam žmogui nebeįmanoma išsėdėt kine nesiuntant. Dar pridėčiau ir didesnį knygų anglų kalba pasirinkimą.

  • Dalius

   Del knygu pabandyk amazon. Pasirinkimas neblogas. Kainos pakenciamos. I Lietuva siuncia.

 12. Mantas

  Dėl 8 punkto. O Hesburbergis nesiskaito?

 13. Justina

  pastebėjimai, žinoma, labai geri, bet ir aš turiu kelis: Vilnius nebus arčiau vakarų, kol jo gyventojai ir jų atlyginimai nebus arčiau Vakarų. Su didesniais atlyginimais ateina laisvalaikio, pramogų ir kelionių kultūra, kuri mus ir priartins, tikėkimės, prie Vakarų vieną gražią dieną.

  • Tiems, kurie per mažai gauna, mokėti kol kas nėra už ką.

   • 13logger

    Justinos komentare apie gavimą nebuvo nė žodžio, atlyginimas yra uždirbamas. Vakaruose ir dundukai juodą darbą dirbdami puse etato uždirba daugiau negu vidutinis vilnietis, todėl ir paklausa visokių burgerkingų didesnė. Na bet ponui turbūt vidutinis vilnietis = varguolis, tai tada tikrai vakarų kultūros kitaip neatneši tik prabangiais sumuštiniais.

 14. VP

  Pats pirmasis susidūrimas su vertėjais buvo: “he’s sure has got some skulls in the closet”. Tai spėkit. Gerai, kad dar ne “klozetas”. Pavalgyti nėra kur. Tiesą sakant ir išgerti – noriu pasakyti, kad jeigu užsimanau tikro škotiško single molto, tai kukuosi. Specialiai pasižiūrėjau maximoje (atrodytų per butelius nepraeisi), tai spėkit – 3 ar 4 pasirinkimai. (Maccalano mėlyno dar neįperku, sorry :)) )

 15. max

  O tai čia tas komsomolcas iš Panvėžio tai kas? A. R. ?

 16. name

  “aš maniau, kad išmėtysiu visus sausainius”

  Kokia čia frazė išversta ?

 17. Gerasirdis

  Jo, apie ekonominį pagrindimą tai geriau ir negalvoti- apmins depresija :-). Nors, žinoma, anot vieno senovės stratego, tūkstančio mylių žygis prasideda nuo pirmo žingsnio, taip kad vilties yra…

  Manau, kad beveik-limuzininis taksi po 5 ar 10 litų už kilą iš visų išvardytų dalykų čia realiausias.

  Gerų ir brangių sumuštinių tai nesupratu kaip klasės. Gal čia asmeninis preferensas, bet man sumuštinis- žemiausia maisto kategorija. Sumuštinius galima valgyti nebent tada, kai pavalgyti nėra kada- imi į ranką sumuštinį ir leki toliau. Na, arba tarkim valgyti jau visai nebėra ko, liko tik sumuštiniai. Užsisakyti sumuštinį kavinėje ar juo labiau restorane, ir ne išsinešimui- kažkoks iškrypimas, no less.

 18. Adv. Tomas

  Kai bus rinka tam “never sleeps” tai ir atsiras tokie taskai, o dabar esame gudi provicija su kebabu kioskais. Nes poreikis neatitinka to kas noretusi, nebent tamsta uzsiimtu dotacijomis.

 19. spawn

  del taksu, bandyk jazz express

 20. Mailman

  “Žiūrėdamas tą laidą, supratau, kaip toli Lietuva nuėjusi, palyginti su nykia tarybine praeitimi ir pilkuma. Lietuva yra taip toli, kad net nesimato”

  Jei turit stiprų skrandį, galit bandyt pažiūrėt Tomo Donelos filmą “Atsisveikinimas”, kuriame autorius bando įrodyt, kad taip nėra. Mano skrandis, deja, neatlaikė net pusės.

 21. R.

  Amerikietiškos, didmiesčių tipo svajonės. Taip ir turi būti. Man nemaišo ir tos kažkada baisiai su žemėm maišytos kepyklėlės-bezdyklėlės (maisto ir kiti butikai). Tokie europietiškumo ženklai. Svečius iš Rusijos pavedžiojau – buvo žado netekę.

 22. GUESSWHO

  Labai jau gastronomiški pageidavimai.

  Aš sakyčiau – bring back the Guggenheim Museum! Nors deja jokių šansų.

  Kas dėl 7. Baikit versti žodį “bacon” kaip “kumpis”, damnit. Vis dar pasitaiko. Čia mano pet-peeve.

 23. lol

  del maisto tai nenoreciau, kad viskas, ko nera, cia atsirastu. nebeidomu butu. cia tas pats kaip dbr kiekvienoj didesnej pardej jamon’a pjausto, ir jo man jau nebesinori.

 24. justiakas

  Visa tai, kas išvardinta yra pasekmė, o ne priežastis. Aprenk vargetas prabangiais kostiumais, bet jie vis tiek nuo to nepasidarys ponais. Vilnius tam turi būti didesnis, turtingesnis ir labiau subrendęs.

 25. 13logger

  Ir dar, kad Vilnius būtų labiau vakarietiškas reikia daug daugiau visokiausių tautybių imigrantų (iš Pakistano, Surinimamo ir tt.) ir jų nuskurdusių krautuvėlių ir kebabinių, ir specialios gatvės jiems, kad tik vienoje vietoje prišiukšlinta būtų, Rūdininkų gatvė pvz. Tada dar integruokim juodaodžius, na ir jau Vilnius bus tikrai kaip Londonas.

 26. Pingback: Užrašinė #3 | Ragaišio užrašai

 27. bal vonas

  sakyti gedo prospekte yra 1:1 kaip druskuose, norgeje, kopene, airiuose ir angluose. berods siulete fizines bausmes siu zodeliu myletojams….

 28. vardas

  trūksta, aišku, daug ko trūksta, kaip ir kokybiško, visą parą veikiančio visuomeninio transporto (ir nesostinėje) bei daugiau knygų kišeniniu formatu

 29. Q.E.D.

  Aš tai siūlyčiau pradėt nuo paprasčiausių civilizuotų viešųjų tualetų. Tegu ir mokamų. Pradžiai bent Vilniuje. Paskui gal Palangos pliažuose. Dėl provincijos ir pakelių viltis galima atidėti XXII amžiui. O paskui jau viskas, apie ką rašoma čia.

 30. mustangas

  Andriau, tiek tas straipsnis, tiek ankstesnis straipsnis apie Nidą yra nostalgiškas pabėdavojimas apie tuos teisingus dalykus iš Ten, kurių teko atsisakyti pasirinkus Lietuvą. Aš manau, kad dauguma jų ateis, bet kai kurie taip ir liks neįgyvendinta svajone. Beje šiame sąraše aš taip pat matau bent keletą dalykų kuriuos esate pajėgus įgyvendinti pats. Sėkmės.

  P.S. Niujorke už parkavimą gatvėje negalima atsiskaityti mobiliuoju telefonu. Čia Vilniui į pliusą ;)

  • Mustange, tamsta absoliučiai teisus dėl parkavimo. Vieną kartą Londone pamačiau: “pay for parking with your mobile phone”. Nu, galvoju, pažanga. Priėjau arčiau. Pasirodo, ten turima omenyje, kad reikia iš mobilaus paskambinti operatorei, kuriai sumoki kreditine kortele, susiradęs tikslų adresą, kur stovi automobilis. Ir dar £1.00 “convenience charge”.

 31. Rasa

  Norėčiau kinų greitmaisčio kioskelių, kaip Camden Town’e (buvo vienas labai skurdus Žirmūnuose, bet greit nunyko).

 32. Antanas K.

  Ponas popuase Užkalni, ankščiau užmesdavau akį į tavo blog’ą, kol visiškai nenusivažiavai į labanoro girias.
  1. Koks dar city that never sleeps su tiek gyventojų, pensininkų turistų ir 0 naktinio gyvenimo kultūros? Visų pirma, tam reikia masių. Pinigingų masių. Kur jos pas mus? Nebent tavo vakarietiškose utopinėse svajonėse.
  2. Iš dalies sutinku, nors beveik kiekvienoj kavinėj turim pusryčių meniu. Galima būtų valanda paankstint. Tarkim.
  3. Tamsta žurnalistas šiek tiek atsilikęs nuo dabarties realijų, t.y. jei trumpai – popieriniai leidiniai arba išmirę, arba greit galutinai išmirs. Liks tik “žmonės” su savo blevyzgom. Pabandyk savo blog’ą perkelt į popierių ir pažiūrėsim kaip po kelių mėnesių vaikščiosi basas. Būtų panašu, kaip bandyt sugrąžint VHS ar DVD vietoj torrentų. Arba įsūdyt nokia 3310 vietoj iphone. Pabandom?
  4. “Vilnius veža” dažniausiai stovi prie katedros bokšto ir graužia kebabus. Gal visada užtaikai, kai jie važiuoja jų pasipildyt ant tauro kalno. Neturi kur dėt pinigų – pirk S klasės mersą vietoj savo foresterio ir samdykis vairuotoją. Arba grįžk į savo londoną ir už mylią mokėk po 6 svarus. Visiem bus “labai” įdomu ir tiesiog mirs iš pavydo, bandydami įžiūrėt kas gi gali sau leist važiuot tokiam prabangiam taksi.
  5. Sumuštini tu sumuštini. Eik i briusly, cozy ir gausi tą savo sumuštinį. O burgeriai pas mus ant kiekvieno kampo mėtosi (dauguma šlykštūs, žinoma). Man atrodo tau mažiausiai reiktų apie juos galvot.
  6. Tokių kepyklų pas mus jau ir taip per daug. Atidarom dar 20? Kas ten apsipirkinės? Vaiduokliai? Galėtum nebent tu kasdien pereit visas 20 ir kiekvienoj nusipirkt savo KROSANTĄ už litą. Tikrai prisidėtum prie personalo atlyginimų, kepyklos patalpų nuomos kaštų ir visų kitų mokesčių. Toks jausmas, kad reiktų asmeninio pramogų parko, skirto Užkalniui, kur įėjimas būtų nemokamas. Vien dėl gražios idėjos.
  7. Sutinku. Nors, manau, užtektų išmest iš darbo visą tą šutvę pusgalvių vertėjų ir jų vadovų.
  8. Wendys – šlamštas. Burger king’as – sutinku. Dar ir subway galėtų atidaryt, bet tas dar nesišviečia. Žinau, nes pats kalbėjau dėl franšizės. Jei tau atrodo, kad pavyktų išgyvent su 10 klientų per dieną, kurie gali sau leist sumokėt daugiau nei 20 Lt už sumuštinį – labai klysti.
  9. Vėl sumušiniai.. Neįdomu.

  Reziumė – Vilnius būtų tikra civilizuoto pasaulio sostine, jei Užkalnis su prabangiu taksi galėtų vidury nakties atvažiuot į kavinę ir gaut steiką, ant kiekvieno kampo rastų kur galėtų sušlamšt sumuštinį, kur tik pasisuktų matytų burger king’us ir galėtų pusvalandžiu anksčiau papusryčiaut. Va čia tai svajonė. Va čia tai troškimai! Atvežam į Vilnių dar 7 mln. gyventojų ir išpildysim tavo brandžius norus.

  P.S. tai buvo pirmas ir paskutinis kartas, kai palieku savo komentarą. Tavo nesubrendėliški bandymai menkint kitų nuomonę man visiškai neįdomūs. Faktas vienas – straipsnis visiškas šlamštas. Kažkokių baisių absurdiškų kratinys. Man labai gaila tų 5 minučių skaitymo ir 15 minučių komentaro rašymo, bet tiek to – tebūnie čia mano kalėdine dovana tau. Pirma ir paskutinė :) Have a nice life.

  • balietis

   Bet tai reikia sugebėti sukurpti šitokį komentarą net neužmetus akies į blogą

 33. Paulius Žuvyčius

  Dėl kino teatro pritariu. Netgi sutikčiau jei būtų viena diena per savaitę kur rodo filmus originalo kalba be titrų. Netgi vienoje iš Afrikos šalių, kur aš dabar gyvenu, yra nustatyta tokia diena ir aš galiu nueiti pažiūrėti filmo anglų kalba.

 34. Ali

  Antanas, visai tiksliai pažėrėte: )
  Bet dėl to, kad 22.30 Vilniuje nėra kur pavalgyti, o tik išgerti-sutinku, labai mažas pasirinkimas. Maitinimo, kaip ir darbo grafikas, yra orientuotas į vyturius, o pelėdos diskriminuojamos!

 35. Anti Agurkichas

  Kuo mažiau tų burgerinių tuo geriau. Lietuviai neišrankūs maistui, pelną jos susikrautų greitai ir tai blogiausia, nes Mc Donalds ar Burger king iškabos senamiesčių tikrai nepuoštų.

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: