Apie Andrių Užkalnį

Andrius Užkalnis

Andrius Užkalnis gudriai žiūri į jus.

Mano vardas – Andrius Užkalnis.

Aš gimiau 1970 metais Kaune. Mokiausi Vilniuje, Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje, paskui – tuometiniame Vilniaus Statybos Technikume architektūros, paskui – Vytauto Didžiojo Universitete savo Kaune, kur studijavau humanitarinius mokslus. Man labai pasisekė su dėstytojais: tais laikais dėstė Vytautas Kavolis, Arvydas Žygas, Milda Danytė, Vytautas Ališauskas, Gintaras Beresnevičius ir daug kitų.

Jaunystėje dirbau žurnalistu Lietuvos Radijuje (rengdavau laidas užsieniui lietuviškai ir angliškai), paskui – Vilnius In Your Pocket leidyklos redaktoriaus pavaduotoju ir gamybos vadovu, The Baltic Independent laikraščio žurnalistu. Dar užsiimdavau vertimais.

Nuo 1995 m. sausio iki 2011 m. gegužės dirbau BBC, Caversham’e, pietų Anglijoje. Atvykęs dirbti kaip lietuvių skyriaus redaktorius-vertėjas, paskui Korporacijai pasirodžiau tinkamas kaip administratorius ir vadovavau įvairiems padaliniams. Taip pat redagavau BBC tekstus, mokiau, rinkau ir samdžiau žmones (dažniausiai tai buvo įvairių profilių filologai). Dirbau Vakarų Afrikoje, Rusijoje, Artimuosiuose ir Tolimuosiuose Rytuose. Apie šį gyvenimo etapą aš esu rašęs atskirai. Dar tais laikais baigiau Ashridge biznio mokykloje verslo administravimo kursą.

Gyvendamas Anglijoje, pradėjau rašyti Lietuvos spaudai ir leisti knygas: “Anglija: apie tuos žmones ir jų šalį” (2010), “Kelionių istorijos” (2010), “Prijaukintoji Anglija” (2011). Visos jos tapo bestseleriais ir buvo perleistos daug kartų. “Anglija” buvo išversta į latvių kalbą ir išleista ten.

Jau apie 2009 metus pradėjo atrodyti, kad jau laikas į Lietuvą, o 2010 m. galutinai supratau, kad Lietuvoje galima labai daug pasiekti ir užsiimti daugybe puikių dalykų. Todėl pareiškiau norą išeiti iš BBC, pardavėm namą ir BMW odinėmis sėdynėmis, ir su šeima 2011 m. liepą persikėlėme į Vilniaus Senamiestį, kur gyvenu ir dirbu ir dabar.

Nuo 2011 m. per BTV vedu savo savaitinę pokalbių laidą Užkalnio 5, rašau savaitinę skiltį laikraščiui Lietuvos Rytas, taip pat reguliariai rašau portalui Pinigų Karta, kartais ir kitoms publikacijoms. Taip pat esu portalo Laukinės Žąsys įkūrėjas ir redaktorius. Vilniaus Tarptautiniame Oro uoste turiu parduotuvę, kur už protingą kainą galima įsigyti labai gerų lietuviškų suvenyrų.

Pažiūros

Esu dešiniųjų pažiūrų, tačiau politinėms partijoms nepriklausau. Aš norėčiau, kad Lietuva būtų kuo panašesnė į JAV, ir kad anglų kalba būtų antroji valstybinė kalba Lietuvoje.

Savo tekstuose mėgstu šaipytis ir nepagrįstai erzinti. Argumentuoti reikalo nematau: argumentuoja tie, kas nesugeba įtikinti kitaip. Daugiausiai neapykantos sulaukė mano tekstas apie hipsterius ir apie tingų ir išlepintą jaunimą.

Alternatyvūs naratyvai ir piktuoliai

Alternatyvinę mano gyvenimo istoriją skelbia Pipedija, o taip pat plačiai pagarsėjęs straipsnis Lietuvos Ryte. Aš visaip skatinu prasimanymus, nes jie jaudina vaizduotę ir formuoja lygiagrečią realybę. Žmonės yra laisvi įsivaizduoti ir pasakoti apie mane ką tik nori, ir kai kurie taip ir daro.

Rašantiems šlykštybes ir nekenčiantiems manęs aš neatleidžiu, nes jiems atleis Dievas, bet pats esu pykčio nelaikantis žmogus: atkeršiju ir užmirštu.

Advertisements

12 comments

 1. Kam rūpi, kad tu turėjai BMW odinėm sėdinėm?

  • Niekada nemaniau, kad kam nors gali rūpėti. Tačiau kažkada parašiau Delfyje ir apie tai ant bajerio užsiminiau:

   Prie šito nepripratau, todėl mūsų gyvenime niekuomet nebuvo 40 valandų darbo savaičių ir arbatos pertraukėlių, buvo draskymasis vakarais ir savaitgaliais ir pinigo kalimas, užtat dukroms buvo privati mokykla, o lauke prie namo – tamsiai mėlynas BMW odinėmis sėdynėmis, kad pavydėtų visi socialistinio raugo BBC bendradarbiai, kai atvažiuoja įžūlus lietuvis Užkalnis, garsiai grojantis pro atvirus automobilio langus „Dinamikos“ melodijas. O taip.

   Ir toks buvo dantų griežimas, taip daug kam buvo tatai įdomu, kaip mano dvasinės ubagystės įrodymas, kad dabar vis kartais pakartoju, žiūriu, kiek runkelių ant to užsives.

 2. Džiugas

  Krūtai stumat.

 3. Irmantas

  Esi kul bičas, gerb. Užkalni. Semsimes iš tavęs kurybinio mąstymo ir drąsos.

 4. Linas

  “Entelegentai” ala vytautai su savo itin giliu jumoro suvokimu išties nereikalauja argumentų.. Nors. Prieš rinkimus teko diskutuoti su kaimynu santechniku ir išklausyti skundą apie tai, kaip sunku surasti reikiamos/tinkamos/objektyvios informacijos priimti sprendimą už ką balsą atiduoti. Ir kalčiausia tame, neabejotinai, “valdžia”, mat per LRT “turėtų pasakyti”, kad už marginalias politpartijėles balsuoja tik loginio mąstymo išjungimo mygtuką turintys piliečiai ir t.t. ir pan. Žodžiu – paprastam žmogui reikia, kad “kažkas” pasakytų, kas yra tiesa, o kas-melas. Suprask – turėdami tik vieną informacijos šaltinį (komercines TV), dauguma žmonių neturi kitokių galimybių surasti tiesos krislų tame
  Na, bet juokas juokais, o kalbant apie argumentaciją rimtai – “įtikinėdami kitaip” tik naudojate kitokią argumentų pateikimo formą, įtikinėjimas savaime yra argumentavimas. :) Nebent “kitaip” yra fizinė išraiška žemės įdirbimui skirtais padargais. :)
  Linkėjimai.

 5. Alexej

  This comment has no attitude to your post above. After reading your interview:

  <>

  just want to know why are you so strongly dislike Russia?
  Regards

 6. omg

  Tas “Dr” tai labai cool dalykas, iskart parodo kad ne varguolis esi ir gali blevyzgot pagal savo taisykles (ala be argumentu).

 7. Dr. Noname

  Sveiki,
  didelė pagarba dėl to, apie ką ir kaip rašote. Skaitydamas jaučiuosi taip, tarsi tai būtų mano paties užrašytos mintys (gal todėl, kad mūsų politinės pažiūros ir biografijos (oficialios ;) ) daugeliu aspektų yra labai panašios)…
  Nedidelė pastabėlė dėl jūsų vartojamo “Dr” priedėlio prie pavardės- jei tai kokių nors mokslų daktaro laipsnis, kurį esate užsitarnavęs (tikrai ne Lietuvoje, nes LT mokslo potenciale jūsų tikrai nėra :) ), tada viskas tvarkoje. Priešingu atveju tai šiek tiek primena S.Brundzos VRK tinklalapyje skelbiamus jo titulus a la “grand doctor” ar “full professor”, kuruos jis gavo iš kažkokios Šaraškino kontoros ir nostrifikavo Maskvoje. Daugelis žino, kad esate “trolinimo” meistras ir šis epizodas tik patvirtintų tą faktą, jei tame nebūtų galima įžvelgti jau minėtų paralelių. Bet spręsti jums. Dar kartą- pagarba ir sėkmės!

 8. kate

  As irgi noriu BMW odinem sedynem :(

 9. Pingback: Valdžia + socialiniai tinklai = bėsas žino « Edvardo Pociaus tinklaraštis

Komentuoti

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s